۵ واقعیت زندگی که پذیرفتن آنها فوق‌العاده دشوار است

اگرچه، من اعتراف می کنم که ایده گرفتن از خوبی ها و بدی هایی که به سراغ ما می آید، بخشی از یادگیری حقایق زندگی است. پذیرفتن این نکته که قرار نیست همیشه همه چیز مطابق میل شما پیش برود، اینکه گاهی اوقات بزرگترین درس های شما سخت ترین آموخته ها هستند، بخشی از زندگی است. خیلی بیشتر از اینکه موفق شوید شکست خواهید خورد، اما این موفقیت را بسیار شیرین تر می کند.

زمان هایی پیش می آید که در زندگی به هر چیزی که می خواهید نخواهید رسید. با این حال، شما معمولاً آنچه را که نیاز دارید دریافت خواهید کرد. بدانید که مشکلات شما آنقدرها که فکر می کنید منحصر به فرد نیستند. حتی اگر به نظر می رسد که هیچ کس نمی تواند درک کند که مشکل شما چقدر متفاوت است.

این ممکن است ناامید کننده یا افسرده کننده به نظر برسد. با این حال، امیدوارم یاد بگیرید که این حقایق زندگی راهی برای تبدیل شدن ما به افراد قوی‌تر و موفق‌تر از آنچه بوده‌ایم، دارند، اگر درس‌های مرتبط با آن‌ها را نمی‌آموزیم.

حقیقت های زندگی

پذیرش چه چیزهایی در زندگی خیلی مشکل است؟

۱) پذیرفتن این موضوع که همیشه قرار نیست همه چیز طبق خواسته شما پیش برود

همه ما در زندگی اهداف و رویاهای خود را داریم. ما سخت کار می کنیم تا به آنها برسیم، ساعت های بیشتری وقت می گذاریم، و سعی می کنیم تا جایی که ممکن است خلاق باشیم تا جلو برویم.

حقیقت سخت این است که همیشه قرار نیست همه چیز طبق خواسته ما پیش برود. زندگی مجموعه ای از توپ های منحنی و چرخش های غیرمنتظره ای را که هرگز ندیده بودیم به سمت ما بیاید را پرتاب می کند.

می تواند ناامید کننده باشد. بسیاری از مردم تسلیم می شوند، اما نه همه. افراد قوی و افرادی که واقعاً به خود و اهدافشان ایمان دارند،دوباره بلند خواهند شد. آنها گرد و غبار را پاک می کنند و دوباره تلاش می کنند.

در بسیاری از مواقع، زمانی که به تلاش ادامه می دهند، در نهایت موفق می شوند. موفقیت یک راه زیبا برای ساختن خود دارد. شما قبلاً ثابت کرده‌اید که می‌توانید چیزهایی را که در مسیرتان قرار گرفته است، بردارید، و همچنان با پشتکار در صدر قرار بگیرید.

۲) گاهی اوقات بزرگترین درس ها سخت ترین تجربه ها هستند

برخی از درس های زندگی ساده به نظر می رسند. ما به مهارت‌ها یا یک کار توجه می‌کنیم، تمرین می‌کنیم و تسلط داریم. درس های دیگر چندان آسان نیست. ما آنها را با ارزیابی و گفتن اینکه چگونه می توانیم پیشرفت کنیم، یاد می گیریم. در حالی که در تمام مدت فکر می‌کردیم حالمان خوب است.

وقتی متوجه شدیم که برای ترفیع موقعیتی را از دست داده ایم، حتی اگر فکر می کردیم شانس خوبی داریم. شنیدن اینها سخت و دشوار است. باز هم، ما در آن دوراهی هستیم، جایی که می‌توانیم تصمیم بگیریم بنشینیم و روی چیزهایی که آنطور که به ما آموزش داده‌اند پیش نمی‌روند خورش بپزیم، یا می‌توانیم بازخوردی را که به ما داده شده است، بگیریم و ادغام کنیم. تبدیل شدن به فردی قوی تر از قبل.

اگر مایل به یادگیری درس‌ها، پرسیدن سؤالات سخت، پرس و جو برای بازخورد باشیم، فرصت‌هایی را برای خود ایجاد می‌کنیم که بسیار با استعدادتر از قبل شویم.

در مورد اینکه چرا شغلی را دریافت نکرده اید، بازخورد بخواهید. از شریک زندگی خود بپرسید که چگونه می توانید بهتر با او ارتباط برقرار کنید تا همیشه همه چیز به دعوا ختم نشود. همه این تغییرات باعث می شود که شما موفق تر و موفق تر شوید.

۳) بدانید خیلی بیشتر از اینکه موفق شوید شکست خواهید خورد

برخی از بزرگ‌ترین موفقیت‌های زندگی توسط کسانی به دست آمده‌اند که درست مثل شما، خیلی بیشتر از آن‌که برنده شده‌اند شکست خورده‌اند. آنها شکست‌های حماسی داشته‌اند، گریه کرده‌اند، خجالت کشیده اند و زیر سوال رفته‌اند که آیا دعوت درستی را انتخاب کرده‌اند.
تفاوت آنها در این است که آنها می دانستند که دارند، و حاضر بودند هر زمان، تلاش و تمرینی را که نیاز داشتند به کار ببندند تا بتوانند در صدر قرار بگیرند.

در زندگی‌تان، مهم نیست که چقدر ماهر باشید، بیشتر از اینکه موفق شوید شکست می‌خورید. تفاوت این است که شما گرد و غبار ناامیدی را پاک می کنید، و تلاش می کنید و دوباره تلاش می کنید. شما در مورد محدودیت های خود تصمیم می گیرید یا اگر بی حد و حصر هستید. کدام خواهد بود؟

آیا به این دلیل که زمین خورده اید در جایی که هستید گیر خواهید کرد، یا از نردبان بالاتر از آن چیزی که فکرش را می کردید بالا می روید زیرا هرگز تسلیم نشدید و به خودتان فشار می آورید؟

        پیشنهاد می کنیم مقاله “با این روش ها آرامش را در خانه تان بیشتر کنید” را نیز مطالعه بفرمایید.      

۴) شما همیشه در زندگی به هر چیزی که می خواهید نخواهید رسید، اما آنچه را که نیاز دارید به دست خواهید آورد

هیچ گفته ای نمی تواند درست تر از این  باشد، در زندگی چیزهای زیادی وجود دارد که ما می خواهیم، ​​حتی ممکن است چیزهایی وجود داشته باشد که فکر می کنیم به آنها نیاز داریم، اما واقعاً فقط خواسته هستند. فهرست چیزهایی که در زندگی به آنها نیاز داریم بسیار کوتاهتر از آن چیزی است که به طور خودکار درباره همه چیز فکر می کنیم.

وقتی لذت‌ها، تجملات، هزینه‌های بیهوده را کنار می‌زنیم، متوجه می‌شویم که برای برآورده کردن نیازهای ما بسیار اندک نیاز است. حتی تعریف ما از خواسته ها و نیازها ممکن است چیزی باشد که باعث آشفتگی ما می شود. آیا به آی پد جدید نیاز دارید یا به پشتیبانی و زمان عزیزانتان نیاز دارید؟

خیلی وقت‌ها چیزی که برایمان رخ میدهد را به عنوان یک ضرر در نظر میگیریم، اما وقتی با خودمان صادق باشیم و متوجه شویم که واقعاً یک نیاز فوری نبوده، پذیرش آن بسیار دلپذیرتر می‌شود.

یکی از بزرگ‌ترین کارهایی که می‌توانیم برای خود انجام دهیم این است که بنشینیم و به چیزهایی در زندگی‌مان فکر کنیم که واقعاً ما را شاد می‌کنند و چیزهایی که زیاده‌خواهی هستند.

وقتی در مورد این چیزها با خودمان صادق باشیم، برای آنچه داریم بسیار سپاسگزارتر می شویم و بسیار بیشتر می توانیم چیزهایی را رها کنیم که در هر لحظه قادر به داشتن آنها نیستیم.

۵) مشکلات شما آنقدرها که فکر می کنید خاص نیستند، حتی اگر احساس می کنید هیچ کس نمی تواند آنها را درک کند

پذیرش داشتن در زندگی

این واقعیت زندگی یکی از مواردی است که من اغلب در کار خود به عنوان یک روانشناس با آن مواجه شده ام. مردم از صحبت کردن در مورد نگرانی ها یا مسائل خود می ترسند، زیرا فکر می کنند هیچ کس آنها را درک نخواهد کرد.

آنها فکر می کنند این مشکل فقط برای آنها رخ داده است و آنقدر متفاوت از دیگران هستند که اگر واقعاً می دانستند با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند، مردم فکر می کنند که یک آدم عجیب و غریب هستند.

اگر واقعاً در مورد مشکل خود با کسی صحبت کنید، ممکن است متوجه شوید که مشکل شما بسیار عادی تر از چیزی است که فکر می کردید. حتی ممکن است متوجه شوید که بسیاری از افراد، اگر نه بیشتر مردم، چنین احساسی داشته اند، یا چیزی مشابه را تجربه کرده اند.

آگاهی از اینکه دیگران همین احساس را داشته‌اند، مبارزات مشابهی داشته‌اند یا افکار مشابهی داشته‌اند، می‌تواند به‌طور استثنایی اطمینان‌بخش باشد. این می تواند آنقدر اطمینان بخش باشد که احساس عادی بودن و ارتباطی را داشته باشید که قبلاً هرگز نداشته اید.

این یک احساس شفابخش و قدرت بخش است. اگر مردم قبلاً با کفش های شما راه می رفتند، به این معنی است که زنده مانده اند و موفق شده اند. اگر آنها این توانایی را داشته اند تا از ان روزهای سخت گذر کنند پس مطمئنا شما هم با توکل بر خدا و تلاش و حفظ روحیه تان خواهید توانست.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.