۱۵ اسکراب بدن خانگی برای زمستان

۱۵ اسکراب بدن خانگی برای زمستان

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با مطلب”۱۵ اسکراب بدن خانگی برای زمستان” در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

داشتن پوستی نرم و صاف به اعتماد به نفس ما می افزاید. اما به دلیل عدم مراقبت از پوست و همچنین دلایل دیگر ، پوست ما خشک می شود و درخشش خود را از دست می دهد. زمستان به خصوص روی پوست ما سخت است و هوای خشک باعث خارش ، پوسته پوسته شدن و خشکی پوست می شود. استفاده از اسکراب بدن خانگی می تواند پوست سالم را بازیابی کند . این مقاله به شما ایده می دهد که چگونه اسکراب بدن خانگی را برای زمستان تهیه کنید. مواد ساده ای مانند شکر ، نمک ، قهوه و … به طور شگفت انگیزی برای لایه برداری پوست ما کار می کنند و پوست را نرم ، لطیف و درخشان می کنند. بنابراین ، در زیر نحوه تهیه اسکراب بدن برای زمستان را بررسی کنید.

15 اسکراب بدن خانگی برتر برای زمستان
15 اسکراب بدن خانگی برای زمستان

نحوه تهیه اسکراب بدن خانگی برای زمستان

۱- اسکراب بدن عسل و شکر

عسل
روغن نارگیل
شکر قهوه ای

۱/۴ فنجان عسل خالص برداشته و با قرار دادن روی حرارت کمی آن را گرم کنید. می توانید آن را نیز مایکروویو کنید. زیاد گرم نکنید ، فقط صبر کنید تا لمس آن گرم شود. از روی حرارت برداشته و دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل به آن اضافه کنید. همچنین می توانید روغن نارگیل را با روغن زیتون جایگزین کنید. با هم مخلوط کنید و نصف فنجان شکر قهوه ای به آن اضافه کنید. حالا همه مواد را با هم ترکیب کنید تا اسکراب بدن خانگی را برای زمستان آماده کنید. آن را روی پوست مرطوب بمالید و با حرکات آرام و دورانی چند دقیقه ماساژ دهید. با آب ساده شستشو داده و در هفته یک یا دو بار از این ماده استفاده کنید.

۲- اسکراب بدن قند و وانیل برای زمستان

شکر (قهوه ای / سفید)
عصاره وانیل
روغن بادام شیرین
هر اسانس دلخواه شما

دو فنجان شکر قهوه ای یا شکر سفید برداشته و آن را به آرامی با یک فنجان روغن بادام شیرین مخلوط کنید. به این مقدار ، دو قاشق غذاخوری عصاره وانیل اضافه کنید. و در آخر ، ۱۰-۱۲ قطره از هر روغن اساسی مورد نظر خود اضافه کنید. همه مواد را با هم ترکیب کنید تا مانند قوام به ماسه مرطوب برسید. بعد از اتمام کار ، آن را به داخل یک ظرف شیشه ای منتقل کنید و درب آن را محکم ببندید. هنگام دوش گرفتن از آن استفاده کنید. پوست خود را مرطوب کرده و مقدار کافی اسکراب بدن را روی کف دست خود خارج کنید. با حرکات ملایم دورانی آن را روی بدن ماساژ دهید. با آب بشویید. از صابون یا هر ژل دوش استفاده نکنید. هفته ای یک یا دو بار تکرار کنید.

۳- اسکراب بدن قهوه و روغن نارگیل برای زمستان

قهوه
قند
روغن نارگیل یا روغن زیتون
اسانس به انتخاب شما

یک فنجان قهوه آسیاب شده بردارید و یک فنجان شکر خام به آن اضافه کنید. با هم مخلوط کنید و نصف فنجان روغن نارگیل ارگانیک یا روغن زیتون بکر اضافه کنید. همچنین چند قطره از روغن ضروری مورد علاقه خود اضافه کنید. با این حال ، این قسمت کاملاً اختیاری است و اگر زیاد اهل روغنهای اساسی نیستید ، می توانید از این قسمت صرف نظر کنید. اسکراب بدن را در یک شیشه خشک و خشک نگهداری کنید. قبل از استفاده ، مقدار لازم را خارج کرده و روی آن را ماساژ دهید تا پوست مرطوب باشد. تمام بدن را بمالید و پوست را به آرامی با حرکات دورانی مالش دهید. زیر دوش بشویید. این اسکراب بدن خانگی را هفته ای یک یا دو بار برای پوست های نرم و صاف تکرار کنید.

۴- اسکراب بدن نمک دریایی و روغن زیتون برای زمستان

نمک دریا
روغن زیتون
روغن ویتامین E
هر اسانس دلخواه شما

یک فنجان نمک دریا برداشته و آن را با نصف فنجان روغن زیتون بکر مخلوط کنید. با هم مخلوط کنید تا مانند قوام یک ماسه مرطوب بدست آورید. چند قطره از روغن ضروری مورد علاقه خود مانند روغن اسطوخودوس ، روغن درخت چای ، اسانس پرتقال و … به آن اضافه کنید و همه مواد را ترکیب کنید و اسکراب بدن شما آماده استفاده است. اسکراب را در ظرفی محکم و محکم نگه دارید و در صورت لزوم از آن استفاده کنید. آن را روی پوست مرطوب بمالید و با حرکات دورانی به آرامی در سراسر بدن ماساژ دهید. با آب ساده بشویید و یک یا دو بار در هفته تکرار کنید.

 اسکراب بدن خانگی
اسکراب بدن خانگی

۵- اسکراب بدن پودر و شیر بادام برای زمستان

پودر بادام
آرد برنج
شیر خام
روغن بادام شیرین

یک فنجان پودر بادام برداشته و آن را با دو قاشق غذاخوری آرد برنج مخلوط کنید. مقدار لازم شیر خام را اضافه کرده و با هم مخلوط کنید. سرانجام یک قاشق چایخوری روغن بادام شیرین به این مخلوط بریزید و همه چیز را به زیبایی ترکیب کنید تا اسکراب بدن را برای زمستان آماده کنید. آن را در یک ظرف شیشه ای یا یک ظرف پلاستیکی با درب محکم ذخیره کنید. قبل از استفاده ، مقدار کافی از اسکراب بدن را بیرون بیاورید و آن را در سراسر بدن ماساژ دهید. برای سهولت پخش آن را روی پوست مرطوب استفاده کنید. پس از اتمام کار ، با آب بشویید. در هفته یک یا دو بار تکرار کنید.

۶- اسکراب بدن قند قهوه ای و روغن ویتامین E

کپسول ویتامین E
شکر قهوهای
روغن ضروری وانیل
روغن زیتون

۷-۸ کپسول ویتامین E مصرف کنید و آنها را با سوزن تمیز و خشک سوراخ کنید. روغن را از داخل استخراج کنید. یک فنجان شکر قهوه ای برداشته و یک قاشق چایخوری روغن ضروری وانیل به آن اضافه کنید. روغن ویتامین E را نیز اضافه کرده و در آخر مقداری روغن زیتون بریزید. همه مواد را به خوبی مخلوط کنید تا اسکراب بدن خود را برای زمستان تهیه کنید. آن را به یک ظرف تمیز و خشک منتقل کنید و در صورت لزوم استفاده کنید. مقدار کافی از اسکراب بدن را خارج کرده و روی بدن بمالید. با حرکت دورانی به آرامی ماساژ داده و با آب ساده بشویید. این اسکراب بدن را برای هفته زمستان یک یا دو بار دوباره اعمال کنید.

۷- اسکراب بدن پودر پوست پرتقال و روغن نارگیل برای زمستان

پودر پوست پرتقال
روغن نارگیل
آرد گرم
آب لیمو

هر کدام از پودر پوست پرتقال و آرد گرم را نصف فنجان برداشته و با هم مخلوط کنید. به این کار ، آب یک لیمو تازه و همچنین مقداری روغن نارگیل را اضافه کنید. در آخر همه چیز را با هم مخلوط کنید و اسکراب بدن خانگی تهیه کنید. آن را در یک ظرف تمیز و خشک منتقل کنید. قبل از استفاده ، مقداری از اسکراب بدن را خارج کرده و روی پوست مرطوب در سراسر بدن ماساژ دهید. برای چند دقیقه با حرکات دورانی به آرامی ماساژ دهید و سپس با آب ساده بشویید. این اسکراب بدن پرتقال را هفته ای یک یا دو بار تکرار کنید.

۸- اسکراب بدن قهوه و پودر کاکائو برای زمستان

قهوه
پودر کاکائو
قند
ماست

نصف فنجان قهوه آسیاب شده را به مقدار مساوی پودر کاکائو اضافه کنید. به این کار ، دو قاشق غذاخوری شکر قهوه ای یا شکر سفید اضافه کنید. در آخر ، مقداری ماست تازه و تازه به آن اضافه کنید و همه چیز را به خوبی مخلوط کنید تا خمیر کمی درشت بدست آورید. پوست خود را مرطوب کنید و مقداری از اسکراب بدن خانگی را برای زمستان خارج کنید و آن را در سراسر بدن ماساژ دهید. به آرامی اما کاملا ماساژ دهید تا سلولهای مرده پوست از بین بروند. با آب ساده بشویید. هر ۴-۵ روز یک بار دوباره درخواست دهید.

۹- اسکراب بدن بلغور جو دوسر و عسل

پودر بلغور جو دوسر
شکر قهوهای
عسل خام
روغن جوجوبا
هر روغن اساسی

نصف فنجان بلغور جو دوسر نپخته را برداشته و آن را به صورت پودر ریز خرد کنید. آن را در یک کاسه نگه دارید و نصف فنجان شکر قهوه ای به آن اضافه کنید. با هم مخلوط کنید و به این مخلوط ، نصف فنجان عسل خام و ۴ قاشق غذاخوری روغن جوجوبا اضافه کنید. در آخر ۸-۱۰ قطره از هر روغن اساسی مورد نظر خود اضافه کنید. همه چیز را مخلوط کنید تا یک خمیر درشت بدست آورید. این را روی بدن بمالید و به آرامی مالش دهید تا لایه برداری کند. پس از چند دقیقه ، آن را با آب ساده بشویید. این اسکراب بدن را برای زمستان هفته ای یک یا دو بار برای پوست های نرم و صاف تکرار کنید.

۱۰- اسکراب بدن توت فرنگی و نمک دریایی برای زمستان

توت فرنگی
نمک دریا
شیر

۷-۸ توت فرنگی تازه برداشته ، آنها را به قطعات کوچک برش دهید و سپس آنها را با چنگال له کنید. توت فرنگی های له شده را در یک کاسه نگه دارید. ۲-۳ قاشق غذاخوری نمک دریا و مقداری شیر خام به آن اضافه کنید. همه اجزا رو باهم مخلوط کن. آن را برای استفاده در آینده در ظرف خشک و تمیز نگهداری کنید. قبل از استفاده مقدار لازم را برداشته و برای لایه برداری روی پوست ماساژ دهید. پس از اتمام ، با آب شیرین بشویید و هفته ای یک یا دو بار دوباره آن را اعمال کنید.

۱۱- اسکراب بدن بادام و روغن نارگیل برای زمستان

پودر بادام
پودر گردو
روغن نارگیل
شیر خام

چند بادام را به صورت پودر ریز خرد کنید. همین کار را با یک مشت گردو نیز انجام دهید. از پودر گردو و پودر بادام هرکدام نصف فنجان برداشته و آنها را مخلوط کنید. مقداری شیر خام و همچنین مقداری روغن نارگیل به مخلوط پودر اضافه کرده و همه مواد را با هم ترکیب کنید تا بدن اسکراب خانگی را برای زمستان تهیه کنید. پوست خود را مرطوب کرده و آن را در سراسر بدن بمالید. برای چند دقیقه با حرکت دورانی به آرامی ماساژ دهید. با آب ساده شستشو داده و در هر ۷ یا یک یا دو بار از آن استفاده کنید

۱۲- اسکراب بدن آرد و روغن ویتامین E برای زمستان

روغن ویتامین E
آرد برنج
گلاب
روغن بادام شیرین

نصف فنجان آرد برنج را برداشته و هر قاشق چایخوری روغن ویتامین E و همچنین روغن بادام شیرین را به آن اضافه کنید. مقدار کافی گلاب و مورد نیاز گلاب را به مخلوط مخلوط کنید. همه چیز را با هم ترکیب کنید تا یک خمیر کمی درشت بدست آورید. آن را روی تمام پوست مرطوب خود بمالید و با حرکات دورانی به آرامی ماساژ دهید. برای لایه برداری از پوست چند دقیقه ماساژ دهید. در آخر با آب ساده بشویید. این اسکراب بدن DIY را هر ۵-۶ روز یکبار دوباره استفاده کنید.

۱۳ اسکراب بدن پودر کاکائو و شکر

پودر کاکائو
پودر بلغور جو دوسر
قند
عسل
شیر
آب لیمو

۱/۴ فنجان بلغور جو دوسر نپخته را خرد کنید تا پودر بلغور جو دوسر بدست آورید. این را در یک ظرف نگه دارید و نصف فنجان پودر کاکائو و شکر را به آن اضافه کنید. با هم مخلوط کنید و به این مخلوط ، مقداری عسل و شیر خام اضافه کنید. دوباره مخلوط کنید و در آخر چند قطره آب لیمو تازه اضافه کنید و همه چیز را ترکیب کنید. پس از آماده شدن اسکراب بدن ، آن را در یک ظرف تمیز منتقل کرده و قبل از هر بار استفاده ، مقدار لازم را بیرون بیاورید. آن را روی پوست مرطوب بمالید و به آرامی ماساژ دهید. با آب ساده بشویید. هفته ای یکبار تکرار کنید.

۱۴- اسکراب بدن خانگی با توت فرنگی و بادام

توت فرنگی
بادام
آرد
ماست

یک مشت بادام را یک شب در آب خیس کنید و روز بعد آنها را ریز خرد کنید. ۶-۸ توت فرنگی تازه و آبدار بردارید و آنها را با استفاده از چنگال له کنید. توت فرنگی های له شده را به رب بادام اضافه کنید و همچنین مقداری ماست تازه و ساده اضافه کنید. مقداری آرد نیز اضافه کنید و در آخر همه چیز را با هم مخلوط کنید. برای از بین بردن آلودگی ها و سلول های مرده پوست ، آن را برای چند دقیقه روی کل بدن ماساژ دهید. با آب معمولی بشویید و این اسکراب بدن را هفته ای یک بار برای پوستی نرم ، براق و سالم بمالید.

۱۵- اسکراب بدن چای سبز و شکر قهوه ای برای زمستان

چای سبز
شکر قهوه ای
عسل

یک فنجان چای سبز دم کرده اجازه دهید به دمای اتاق برسد. حالا دو فنجان شکر برداشته و دو قاشق غذاخوری عسل خام به آن اضافه کنید. مقداری چای سبز نیز اضافه کنید و در آخر همه چیز را با هم مخلوط کنید تا یک خمیر ریگ شود. آن را به سراسر بدن بمالید و با حرکات دورانی به آرامی ماساژ دهید. آن را با آب تازه بشویید و هر ۷-۱۰ روز یک بار تکرار کنید.

اسکراب بدن چای سبز
اسکراب بدن چای سبز

این ۱۵ اسکراب بدن برتر بدن ما برای زمستان بود. حال به شما اجازه می دهیم فواید موادی را که در بالا استفاده کرده ایم ، بدانید.

فواید شکر برای پوست:

شکر فواید لایه برداری زیادی برای پوست دارد. ذرات ریز و درشت قند لایه برداری بهتر از هر اسکراب فروشگاهی را انجام می دهند. استفاده موضعی از اسکراب قند باعث لایه برداری از پوست و از بین بردن آلودگی ها و سلول های مرده پوست می شود. با این حال ، نه تنها لایه برداری موضعی یا فیزیکی ، بلکه قند نیز می تواند لایه برداری شیمیایی ایجاد کند. این یک منبع عالی از اسید گلیکولیک است که به عنوان یکی از موثرترین AHA ها شناخته می شود.

اسید گلیکولیک می تواند به راحتی به پوست نفوذ کند و ماده چسبی را که به سلولهای پوست متصل است تجزیه کرده و در نتیجه سلولهای مرده پوست را آسان تر کرده و پوست را سالم و شاداب می کند. علاوه بر این ، قند به عنوان یک ماده مرطوب کننده طبیعی ، به جای خشک کردن پوست پس از لایه برداری ، به مرطوب و لطیف نگه داشتن پوست کمک می کند.

فواید قهوه برای پوست:

قهوه ساییده ، از نظر بافتی کمی درشت ، پوست را به زیبایی لایه برداری می کند و آن را نرم و لطیف می کند. استفاده منظم از اسکراب قهوه گردش خون را در پوست تقویت می کند ، بنابراین از تغذیه مطلوب سلول های پوست اطمینان حاصل می کند ، که دوباره منجر به ایجاد پوستی سالم و مغذی می شود. هنگامی که پوست از درون سالم است ، به طور خودکار در خارج می درخشد. علاوه بر این ، به دلیل وجود کافئین و آنتی اکسیدان ، قهوه دارای مزایای ضد التهابی شگفت انگیزی است. اسکراب های قهوه برای بهبود پوست ملتهب عالی عمل می کنند و تسکین دهنده شکستگی ، خارش پوست ، تحریک پوست و غیره هستند.

قهوه منبع غنی از آنتی اکسیدان است. این ماده حاوی مقدار زیادی پلی فنول است که در واقع گروهی از آنتی اکسیدان های قدرتمند است. این آنتی اکسیدان ها به خنثی سازی تأثیرات رادیکال های آزاد کمک می کنند و از پوست ما در برابر آسیب های مختلف از جمله پیری زودرس محافظت می کنند. در حقیقت ، اسکراب های قهوه می توانند از پوست ما در برابر آسیب های اشعه ماورا which بنفش نیز محافظت کنند ، که همچنین یکی از دلایل اصلی پیری پوست و سایر مشکلات پوستی است.

و اینجا به پایان نمی رسد. اسکراب قهوه برای کاهش سلولیت از بدن بسیار مفید است. کافئین موجود در قهوه می تواند از طریق پوست وارد بدن ما شده و گردش خون را افزایش دهد که این امر به کاهش ظاهر سلولیت کمک می کند. کافئین از راه دیگری نیز به کاهش سلولیت کمک می کند. مطالعات نشان داده است که کافئین می تواند تجمع چربی زیر پوست ما را تجزیه کند ، که در غیر این صورت باعث ایجاد c می شود.

فواید روغن نارگیل برای پوست:

روغن نارگیل به لطف وجود اسیدهای چرب زنجیره ای یک مرطوب کننده عالی برای پوست ما است. این اسیدهای چرب برای حفظ رطوبت در پوست بسیار مفید هستند. روغن نارگیل به عنوان نرم کننده طبیعی ، مانعی محافظتی روی پوست ایجاد می کند و از افت رطوبت پوست جلوگیری می کند. روغن نارگیل سرشار از ویتامین E است که به رطوبت رسانی شدید و همچنین تقویت بافت های پیوندی پوست کمک می کند. پروتئین های موجود در روغن نارگیل به تغذیه پوست نیز کمک می کنند.

روغن نارگیل به دلیل وجود اسیدهای چرب توانایی نفوذ عمیق تر و بهتر پوست به بیشتر روغن های دیگر را دارد. اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل مانند اسیدهای موجود در لایه خارجی پوست ما است ، به همین دلیل پوست روغن نارگیل را بهتر جذب می کند. این ماده به افزودن رطوبت به لایه های پوست کمک می کند و خشکی را از درون بهبود می بخشد. استفاده منظم از روغن نارگیل برای صاف کردن بافت خشن پوست بسیار مفید است.

روغن نارگیل حاوی ترکیبات آنتی اکسیدانی است که با رادیکال های آزاد مقابله کرده و از پیری پوست جلوگیری می کند. همچنین ، روغن نارگیل منبع چندین ماده مغذی دوستدار پوست است که تولید کلاژن را در پوست تقویت کرده و خاصیت ارتجاعی پوست را حفظ می کند. این به نوبه خود ظاهر چین و چروک ها ، خطوط را صاف می کند و همچنین به سفت شدن پوست کمک می کند. روغن نارگیل به لطف وجود اسید لوریک با مزایای طبیعی ضد باکتری نیز همراه است. این نوعی اسیدهای چرب با زنجیره متوسط ​​است که به از بین بردن باکتری های آکنه کمک می کند و پوست را سالم و درخشان نگه می دارد. علاوه بر این ، آنتی اکسیدان ها و همچنین سایر مواد مغذی موجود در روغن نارگیل به تولید سلول های جدید کمک می کنند و منجر به ایجاد رنگ روشن و روشن می شوند.

فواید شیر برای پوست:

شیر ، به ویژه شیر خام دارای فواید شفابخش فوق العاده ای برای پوست ما است. این یک منبع عالی از اسید لاکتیک است که متعلق به خانواده AHA است. اسید لاکتیک لایه بالایی پوست را لایه برداری کرده و هر اثری از ناخالصی ها و سموم را از آنجا از بین می برد. بنابراین ، به روشن شدن رنگدانه ها کمک می کند و رنگ چهره ما را روشن می کند. همراه با لایه برداری ، اسید لاکتیک به سلول های پوست رطوبت رسانی و آبرسانی می کند تا آنها را سالم و تغذیه کند.

شیر مملو از مواد مغذی ضروری است ، از جمله چندین ویتامین ، مواد معدنی و پروتئین. این ویتامین حاوی ویتامین A است که برای درمان خشکی پوست ضروری است. ویتامین A تولید سبوم را افزایش می دهد ، بنابراین پوست را مرطوب نگه می دارد. همچنین ، به تقویت رشد سلول های جدید کمک می کند ، که به نوبه خود ، با به حداقل رساندن ظاهر لکه ها و علائم ، چهره ما را بهبود می بخشد. ویتامین D موجود در شیر تولید کلاژن را افزایش داده و خاصیت ارتجاعی پوست را حفظ می کند. شیر همچنین حاوی ویتامین B6 است که با مزایای مرطوب کنندگی به لطافت و لطافت پوست کمک می کند.

علاوه بر این ، شیر منبع بیوتین است که ویتامین مهم دیگری برای پوست ما است. کمبود بیوتین می تواند منجر به ایجاد خشکی و خشکی پوست شود. شیر همچنین حاوی مقدار زیادی پروتئین است که فواید ضد پیری برای پوست ما دارد. مواد معدنی موجود در شیر مانند پتاسیم ، کلسیم ، سلنیوم ، منیزیم و غیره نیز به سلامت پوست کمک می کنند. پتاسیم به عنوان آبرسانی و رطوبت رسانی به پوست شناخته می شود ، در حالی که کلسیم و سلنیوم به دستیابی به پوستی نرم و سالم کمک می کند و منیزیم موجود در شیر می تواند روند پیری پوست ما را کند کند ، بنابراین پوست را نرم ، سالم ، درخشان و جوان نگه می دارد.

امیدوارم از خواندن این مقاله در مورد بهترین اسکراب بدن خانگی برای زمستان لذت برده باشید. استفاده منظم از این اسکراب های بدن اطمینان حاصل می کند که پوست شما حتی در هوای سخت و خشک زمستان نرم ، لطیف باقی می ماند.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.