۱۲ نکته خوب برای موفقیت در مصاحبه شغلی

۱۲ نکته خوب برای موفقیت در مصاحبه شغلی

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با مطلب”۱۲ نکته خوب برای موفقیت در مصاحبه شغلی” در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

امروزه ، با انجام دورکاری برای بسیاری از شرکت ها – حداقل تا زمان کشف واکسن COVID-19 – مهارت فنی مهارت مهمی برای تسلط بر همه مصاحبه شوندگان است. ممکن است از شما خواسته شود برای یک کار در Zoom یا Microsoft Teams مصاحبه کنید. نحوه مهارت های مصاحبه شما در مصاحبه آنلاین بیانگر توانایی شما در کار موثر در خانه است.پس با ما همراه باشید تا با رعایت این ۱۲ نکته امکان موفقیت در مصاحبه شغلی خود را بالا ببرید.

پس از استخدام ، ممکن است از شما بخواهید جلساتی را در Zoom و سایر سیستم عامل ها ترتیب دهید. همراه با تسلط بر این فناوری ، شما باید یاد بگیرید که از پروتکل های خاصی پیروی کنید.اکنون زمان آن است که به سرعت به مهارت های فنی خود بپردازید. یاد بگیرید که کدام مهارت مصاحبه برای کار خاصی که برای آن استفاده می کنید لازم است و آنها را تمرین کنید.

سایت های یادگیری آنلاین مانند LinkedIn Learning و Udemy دوره هایی را به صورت رایگان یا حق عضویت اسمی ارائه می دهند. اگر از نوع DIY هستید ، از فیلم های آموزشی ارائه شده از طریق ابزارهای دیجیتالی خاص خود استفاده کنید.

12 نکته خوب برای موفقیت در مصاحبه شغلی
12 نکته خوب برای موفقیت در مصاحبه شغلی

 ۱۲ مهارت برای مصاحبه شغلی

۱- برنامه ریزی کنید.

هنگامی که در یک دفتر آجر و ملات کار می کنید ، برخی از سازماندهی ها به عهده دیگران است. سرپرست مستقیم شما ممکن است جلسه ای صبح دوشنبه را برگزار کند که در آن هر کارگر در مورد پیشرفت وظایف خود گزارش می دهد.

وقتی از خانه و به صورت دورکاری ، کار می کنید ، بیشتر سازماندهی به عهده خود شماست. به مراتب بیشتر از قبل ، باید برنامه ای تهیه کنید و به آن پایبند باشید. بعضی از کارها ممکن است سریعتر از دفتر خانه شما انجام شود ، در حالی که سایر کارگران برای جلب توجه شما رقابت نمی کنند.

برعکس ، ممکن است دریابید که به نظر می رسد برخی از کارهایی که به سرعت در دفتر انجام می شدند در خانه به کندی پیش میروند. ممکن است تلفن شما زیاد زنگ خورده باشد که باعث حواس پرتی شما شود یا ممکن است بچه ها و همسری داشته باشید که ناخواسته برنامه شما را مختل می کند.

انجام: برنامه ای تنظیم کنید و به آن پایبند باشید.

برای بحث در طول مصاحبه خود: خاص باشید. به مهارت مصاحبه ای که برای ایجاد برنامه برای یک پروژه کاری پیچیده استفاده کرده اید ، اشاره کنید و آن را دنبال کنید.

۲- انعطاف پذیری

شما برای اتمام وظایف خود برنامه ای تعیین کرده اید ، اما رئیس احتمالی شما کار خود را بین ساعات ۲:۰۰ تا ۸:۰۰ انجام می دهد شرکای ساحل غربی شما سه ساعت از شرکای ساحل شرقی عقب هستند و یکی از شرکای شما در انگلیس زندگی می کند در حالی که دیگری در استرالیا زندگی می کند.

 همکاری ممکن است نیاز باشد که به صورت همزمان انجام شود. کاندیدای انعطاف پذیر باشید – شخصی که مایل است گهگاه برنامه خود را برای منافع بیشتر تیم به هم بزند.

انجام: در مورد زمان ملاقات انعطاف پذیر باشید.

برای بحث در طول مصاحبه: زمانی را که در تیمی کار می کردید که اعضای آن در مناطق مختلف زمانی زندگی می کردند ، برجسته کنید. درباره مراحل خود بحث کنید.

۳-همکاری

همین شش ماه پیش ، قبل از اینکه همه گیری در سراسر جهان بیداد کند ، همکاری به اندازه امروز ضروری نبود. در یک دفتر کار از راه دور ، همکاری فقط به معنای کار خوب با دیگران نیست – بلکه در واقع به اشتراک گذاشتن اسناد و ویرایش آنلاین و به موقع آنها است.

چندین ابزار مبتنی بر ابر ، مانند Google Drive ، Basecamp و Trello ، نوع کار گروهی مشترک را که امروز بیشتر شرکت ها می خواهند ، امکان پذیر می کند.

انجام: نرم افزار صحیح را بارگیری کرده و با استفاده از آن تمرین کنید.

برای بحث در حین مصاحبه: درباره نحوه کار از راه دور با یک گروه بحث کنید. نحوه غلبه بر چالش های خاص را به اشتراک بگذارید.

 موفقیت در مصاحبه شغلی
موفقیت در مصاحبه شغلی

۴- متانت

قانون مورفی اظهار داشت ، “هر چیزی که می تواند اشتباه برود ، اشتباه خواهد رفت.”

وقتی همه چیز خراب می شود ، رعایت عقل در مورد خود ، حرفه ای بودن کامل خود را در زیر آتش نشان می دهد. این به روسای آینده شما نشان می دهد که تحت فشارهای کار از راه دور قادر خواهید بود به خوبی کار کنید.

می پرسید چه مشکلی پیش می آید؟ ممکن است بدون اطلاع مشکلی در سیستم شما رخ دهد – ممکن است اتصال اینترنت شما قوی نباشد ، هدفون شما از بین برود ، تلفن همراه شما زنگ بخورد ، زوم ممکن است قطع شود. این لیست همچنان ادامه دارد.

انجام: مطمئن شوید که به روزترین نسخه های اسکایپ و بزرگنمایی را بارگذاری کرده اید.

برای بحث در طول مصاحبه خود: زمانی را برجسته کنید که یک پروژه طبق برنامه پیش نرفته است. مهارت های مصاحبه را که به شما امکان می دهد در مقابل چالش قرار بگیرید ، نشان دهید.

۵- ارتباطات

توانایی شما در مدیریت ارتباطات آنلاین یکی از مهمترین مهارتهای حیاتی است که برای پیشرفت در محل کار از راه دور امروز به آن نیاز دارید. اگر قبلاً آن را بارگیری نکرده اید ، Slack را بارگیری کنید. اگر یکی از ابزارهای شما از کار افتاد ، به تغییر شکل دیگری از ارتباطات آنلاین عادت کنید.

وقتی صحبت از قالب ترجیحی برای مصاحبه آنلاین شما می شود ، با ارائه چندین گزینه مختلف مهارت خود را نشان دهید. شماره تلفن ، نام Google Chat Hangouts و شناسه Skype خود را بدهید.

انجام: با کنفرانس ویدیویی و ابزار چت آنلاین مانند Slack ، Fleep یا Workplace توسط Facebook آشنا شوید.

برای بحث در طول مصاحبه خود: آماده باشید تا ابزارهای ارتباطی آنلاین را که استفاده می کنید و نمونه هایی از نحوه استفاده از هر یک را به اشتراک بگذارید.

دورکاری
دورکاری

۶- کامپیوتر خوب

راه اندازی سیستم پشتیبان گیری برای پرونده های رایانه ای شما یکی از مهمترین شرایط امروز برای کار در عصر دیجیتال است. ذخیره اسنادی که می توانند توسط اعضای تیم به اشتراک گذاشته شوند نیز روشی کارآمد برای کار مشترک روی ارائه ها ، مقالات و گزارش ها است .

در مصاحبه خود آماده باشید تا تجربه خود را در استفاده از این فن آوری ، توصیف نحوه سازماندهی و ذخیره پرونده ها با استفاده از ابزارهای مبتنی بر ابر ، نشان دهید. چگونه پیوندها و برگه ها را پیگیری می کنید؟ آیا از Dropbox استفاده می کنید؟ پرونده های گوگل؟ و …

انجام: از سیستم های اشتراک و ذخیره سازی اسناد مبتنی بر cloud که می شناسید و استفاده می کنید ، استفاده کنید.

برای بحث در طول مصاحبه خود: ابزارهای اشتراک اسناد و سیستم های پشتیبان مورد استفاده خود را توصیف کنید – چه برای محافظت شخصی و چه برای اشتراک گذاری حرفه ای پرونده

 با ادامه مطلب ۱۲ نکته خوب برای موفقیت در مصاحبه شغلی همراه ما باشید.

۷- آداب و رسوم مناسب جلسه

امروزه ،کار به صورت مجازی دارای موافقان و مخالفان است. در حالی که شما باید یک شخصیت حرفه ای نشان دهید (اطمینان حاصل کنید که فضای دفتر کار خود را پشت سر خود صاف کنید) ، باید انرژی خود را افزایش دهید تا نشان دهید که درگیر بحث هستید.

صدای خود را تا آنجا که ممکن است شاد کنید. نکات گفتگوی خود را آماده داشته باشید و مراقب باشید که سر و صدا نکنید ، زیرا جلسات طولانی مجازی به راحتی خسته کننده می شوند. برای جلوگیری از ایجاد وقفه ، از ویژگی های بی صدا و گپ استفاده کنید.

انجام: بعد از شناختن بستر جلسه ، مطمئن شوید که قبل از مصاحبه تسلط دارید.

برای بحث در طول مصاحبه خود: پیشنهاد دهید صفحه نمایش خود را به اشتراک بگذارید تا نمونه ای از یک پروژه کاری را نشان دهید – در عین حال مهارت خود را با ابزارهای کنفرانس ویدیویی نشان دهید.

۸- احترام به بازخورد

در عصر کار از راه دور ، ممکن است به این تعداد سیستم برای دریافت بازخورد وجود نداشته باشد. کارگران ممکن است نیاز به بازخورد داشته باشند ، در حالی که مدیران ممکن است نیاز به بازخورد بیشتر از حد معمول داشته باشند زیرا تیم با کار در خارج از سایت سازگار می شود. احترام به بازخورد در بالای لیست مهارت های مصاحبه است که باید یاد بگیرید.

اتخاذ رویکردی فعالانه با دادن و دریافت بازخورد و گنجاندن آن در سبک کار خود کیفیت مطلوبی است که کارفرمایان از آن یاد خواهند کرد.

انجام: در مورد بازخورد مثبتی که از کارفرمایان گذشته دریافت کرده اید برای تقویت اعتماد به نفس خود تأمل کنید.

برای بحث در طول مصاحبه خود: زمانی را که بازخورد دریافت کردید باعث رشد شغل خود کردید ، زمانی را به اشتراک بگذارید. اگر مدیر هستید ، زمانی را بازخورد دهید که به کارمندی که برای بهبود عملکرد شغلی خود نیاز داشت ، بازخورد دادید.

موفقیت شغلی
موفقیت شغلی

۹-مدیریت پروژه

ماندن در وظایف با پروژه ها با وجود ابزارهای الکترونیکی که می توانند زمان را ردیابی کنند ، بارهای تیمی را مدیریت کرده و حتی صورتحساب مشتری را انجام دهند ، از لیست کارهای انجام شده بسیار پیشرفت کرده است. گرچه ممکن است کارفرمای احتمالی شما برنامه مدیریت پروژه مورد نظر خود را داشته باشد ، اما تجربه شما با هر یک از گزینه های مختلف – چه Basecamp ، Teamwork ، Smartsheet یا گزینه دیگر – قابل استفاده خواهد بود.

انجام کار: بدانید کدام یک از نرم افزارهای مدیریت پروژه درصنعتی که در آن مصاحبه می کنید مورد استفاده قرار می گیرند و با ویژگی های آن آشنا شوید.

برای بحث در طول مصاحبه خود: ویژگی مدیریت پروژه را برجسته کنید که به ویژه برای کمک به شما در پیشرفت در کار مفید است و نحوه استفاده از آن را توضیح دهید.

۱۰-ماندن در سرعت

کارفرمایان انتظار دارند کارگران از راه دور آنها از نظر فنی مهارت داشته باشند تا فناوری روان کار کند و اختلالات کاری ایجاد نکند. کارفرمایان بر کارگران از راه دور حساب می کنند تا بدون اطمینان به کمک کارکنان IT که بیش از حد کار می کنند ، از سیستم خود برای مدیریت آنها اطلاعات کافی داشته باشند.

انجام: مطمئن شوید که سریع به اینترنت وصل هستید و از برنامه پشتیبان تهیه می کنید ، مانند رایانه دوم یا سایر دستگاه های اتصال دهنده.

برای بحث در طول مصاحبه: توجه داشته باشید که در مورد به روز نگه داشتن رایانه و نرم افزار خود کوشا هستید.

۱۱٫ توجه به مسائل امنیت سایبری

“ویروس” این روزها یک اصطلاح بارگیری شده است. با این حال ، گسترش ویروس رایانه ای در شرکت شما نه تنها بهره وری را متوقف می کند ، بلکه شما را دچار پریشانی می کند. در حالی که کار در مکان های عمومی با استفاده از Wi-Fi رایگان (با رعایت نکات امنیتی ناهموار) کاهش یافته است ، در زمان های پیش از شیوع همه جانبه ، کافی شاپ ها ۶۲ درصد از نقض های امنیتی Wi-Fi را تشکیل می دهند.

انجام: نرم افزار آنتی ویروس را به روز نگه دارید و بدون تأیید صحت ، نرم افزار را بارگیری نکنید.

برای بحث در طول مصاحبه: بر آگاهی خود از خطرات امنیت سایبری و مراقبت از خود در انجام اقدامات ایمنی لازم تأکید کنید.

۱۲- کار گروهی

روابط کاری اکنون بیشتر در تنظیمات مجازی اتفاق می افتد ، با این وجود کارفرمایان برای کارگران تیم گرا ارزش قائل هستند.

عضویت در یک تیم به شما احساس ارتباط و هدف مشترک می دهد. یک تیم متبحر می فهمد که چگونه اعتماد متقابل باعث می شود مجموع قطعات آن بیشتر از زمانی باشد که افراد به تنهایی عمل می کنند و محصول نهایی را بهبود می بخشند.

انجام: ویژگی های خود را به عنوان بازیکن تیم در نظر بگیرید و در آنجا می توانید مهارت هایی را پرورش دهید که به شما امکان همکاری بیشتر را می دهد.

برای بحث در طول مصاحبه خود: از فرهنگ شرکت و چگونگی ترغیب حس جامعه به رغم کار از راه دور سوال کنید.

لطفا نظرات خود را درباره مقاله ((۱۲ نکته خوب برای موفقیت در مصاحبه شغلی)) با ما در میان بگذارید.

4/5 - (1 امتیاز)
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.