۱۰ گیاه دفع کننده انرژی منفی برای محیط خانه

۱۰ گیاه دفع کننده انرژی منفی برای محیط خانه

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با مطلب”۱۰ گیاه دفع کننده انرژی منفی برای محیط خانه” در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

معمولاً استفاده از گیاهان برای تزئین منزل یا محل کار آنها جلوه ای کاملاً تازه و طبیعی به محیط می بخشند.خوشبختانه شما می توانید با افزودن برخی گیاهان خاص به خانه یا محل کار خود ، انرژی منفی را کاهش دهید. این نه تنها به نفع شما بلکه به افراد دیگر اطراف شما نیز خواهد رسید.

بسیاری از گیاهان جدا از لوازم دکوراسیون منزل خوب ، در واقع جریان انرژی مثبت را در فضا بهبود می بخشند و هر روز احساس رفاه به شما می دهند.

اگر فضای اطراف شما منفی باشد ، نمی توان زندگی شاد و راضی داشت.

۱۰ گیاه دفع کننده انرژی منفی

۱- بامبو دفع کننده انرژی منفی است

اگر می خواهید سلامتی ، عشق و موفقیت را به زندگی خود بیاورید ، بامبو  یکی از گیاهان داخلی است که باید در خانه داشته باشید. این گیاه هزاران سال در آسیا به عنوان نماد خوش شانسی و شکوفایی مورد استفاده قرار گرفته است.

از نظر فنگ شویی ، شکل عمودی این گیاه بلند و سبز نشان دهنده عنصر چوب است. این عنصر بر انرژی زندگی ، نشاط و فعالیت بدنی ما تأثیر می گذارد.

ساقه های گیاه شبیه بامبو است و برگها از نظر شکل شبیه هستند.

آن را در گوشه ای از اتاق که نور کم و به دور از نور مستقیم خورشید ، ترجیحاً گوشه شرقی یا جنوب شرقی است ، قرار دهید. آن را در یک کاسه شیشه ای با حدود ۱ اینچ آب مقطر یا تصفیه شده نگه دارید.ساقه های بامبو را به تعداد عجیب نگه دارید زیرا بیشترین شانس را دارند.

 

 

10 گیاه دفع کننده انرژی منفی برای محیط خانه
10 گیاه دفع کننده انرژی منفی برای محیط خانه

 

۲-گیاه پول دفع کننده انرژی منفی است

گیاه محبوب دیگری که وقتی در داخل اتاق قرار می گیرد ، انرژی مثبت را جذب می کند ، گیاه پول (Epipremnum aureum) است. این گیاه زیبا به نام چاله های طلایی ، روپوش شکارچی ، خرمای پیچک ، تاک نقره ای و تاج تارو نیز شناخته می شود.

طبق گفته فنگ شویی ، این گیاه جریان مثبت انرژی ایجاد می کند که خوش شانسی و خوش شانسی را به خود جلب می کند. به همین دلیل توصیه می شود این گیاه را بیشتر از باغچه در داخل خانه قرار دهید.

به علاوه ، به تصفیه هوای آلوده با مواد شیمیایی مصنوعی از مبلمان و محلول های تمیز کننده کمک می کند. هوای داخل را فیلتر کرده و جریان اکسیژن را افزایش می دهد.

برگهای آن به شکل قلب است ، به نگهداری کمی نیاز دارد و تکثیر آن فوق العاده آسان است.

همیشه سعی کنید گیاه پول را در مقابل گوشه یا زاویه تیز قرار دهید. این موقعیت به کاهش اضطراب و استرس و همچنین افکار منفی کمک می کند. با این حال ، از قرار دادن آن در گوشه شمال شرقی و همچنین در امتداد دیوارهای شمالی و شرقی خانه خود اجتناب کنید.اعتقاد بر این است که شاخه گیاه باید به سمت بالا باشد تا ثروت و شکوفایی شما را به ارمغان بیاورد.

۳- مریم گلی دفع کننده انرژی منفی است

این گیاه حاوی ویژگی های تمیز کنندگی باورنکردنی است .

می توان از آن برای خلاص شدن از احساسات منفی مانند خشم و ترس از زندگی استفاده کرد. همچنین باعث جریان مثبت انرژی در خانه و محل کار شما می شود.در آمریکای شمالی ، سنتی وجود دارد به نام لکه گیری ، جایی که مردم بسته های سفید مریم گلی را می سوزانند تا از انرژی منفی خلاص شوند.

اعتقاد بر این است که این کار وقتی با نیت و احترام درست انجام شود ، به تقویت انرژی مثبت در شما و مکان اطراف کمک می کند.

یک گلدان مریم گلی کنار پنجره باعث می شود که خانه شما بوی خوبی ببخشد. همچنین می توانید از برگها برای بهبود سلامتی خود استفاده کنید ، زیرا حاوی خواص ضد باکتری ، ضد قارچ ، ضد عفونی کننده ، ضد اسپاسم و … است.

این گیاه می تواند چاشنی هایی به رنگ سبز اضافه کند تا یک مکان کسل کننده در خانه یا محل کار شما روشن شود. با این حال ، آن را در مناطقی که بسیار خشک یا رطوبت کمی دارند قرار ندهید.

۴- ریحان دفع کننده انرژی منفی است

ریحان ، بخشی از فرهنگ هندو و داروی آیورودا ، به پاکسازی هوا از انرژی منفی و جذب ارتعاشات مثبت به محیط کمک می کند.

اعتقاد بر این است که پرورش گیاه ریحان در خانه یا باغ خود یک اثر درمانی معنوی بر محیط زیست دارد. این از بسیاری جهات به نفع ساکنان محل است.

این گیاه از معدود گیاهانی است که ۲۰ ساعت در روز اکسیژن ساطع می کند و همچنین گازهای مضر مانند دی اکسید کربن و مونوکسیدکربن را از محیط جذب می کند. شما باید این گیاه را در منطقه شمالی ، شرقی یا شمال شرقی خانه یا باغ خود قرار دهید.

ریحان یک آنتی اکسیدان قوی با خاصیت ضد باکتری ، ضد قارچ و ضد التهاب است که به درمان انواع بیماری ها – از سرماخوردگی تا برونشیت و از تب تا مشکلات گوارشی کمک می کند.

برگهای لطیف گیاه خوراکی است. می توان آنها را به صورت تازه مصرف کرد و یا برای تهیه چای از آنها استفاده کرد. از برگها حتی می توان برای تصفیه آب استفاده کرد. این آب تصفیه شده باید در سراسر خانه شما پاشیده شود تا انرژی مثبت را تقویت کند.

۵- ارکیده دفع کننده انرژی منفی است

از نظر فنگ شویی ، ارکیده گیاه گلدانی دیگری است که انرژی مثبت را به خود جلب می کند. این نه تنها انرژی خانه را بهبود می بخشد ، بلکه زندگی صاحبان آن را هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی بهبود می بخشد.

یونانیان باستان گل ارکیده را با باروری و پرنشانی مرتبط می دانند و این هدیه ای عالی برای زوج های تازه ازدواج شده است.

گلهای ماندگار بسیار زیبا هستند و در اشکال و اندازه های مختلف متناسب با انواع مختلف دکوراسیون داخلی هستند. رایحه شیرین و دلپذیر ارکیده نیز روحیه شما را بالا می برد.

ارکیده ها نه تنها دی اکسید کربن را جذب می کنند ، بلکه در شب اکسیژن آزاد می کنند. بنابراین ، یک اتاق خواب مکان خوبی برای ارکیده شما است.

نه تنها زیبا ، مراقبت از آنها بسیار آسان است! گیاهان برای زنده ماندن به رطوبت سبک خاک نیاز دارند.

 

 

گیاه دفع کننده انرژی منفی
گیاه دفع کننده انرژی منفی

۶-گل شیپوری دفع کننده انرژی منفی است

گل شیپوری یکی دیگر از گیاهان گلدار زیبا است که می تواند به پیشرفت معنوی ، روحی و جسمی شما کمک کند. برگهای خوشه دار براق باعث بهبود جریان انرژی خوب در خانه شما می شوند.

این گیاه حتی با تجزیه و خنثی سازی گازهای مضر داخل منزل ، هوا را تصفیه می کند. این می تواند هوای داخلی سموم مانند فرمالدئید ، بنزن و مونوکسید کربن را سم زدایی کند.

مراقبت از گیاهان نیز بسیار آسان است. آنها در محیط های سایه دار یا تاریک به خوبی رشد می کنند ، از این رو به یک زیرزمین ، یک دفتر کوچک و حتی یک کمد گوشه ای اضافه می شوند.

همچنین می توانید آنها را در اتاق خواب قرار دهید تا احساس آرامش و خواب آرام داشته باشد.

به علاوه ، این گیاهان سبز عمیق و شکوفه های سفید و درخشان با هر نوع دکوراسیون داخلی مطابقت دارند.

 

 

گیاه دفع کننده انرژی منفی
گیاه دفع کننده انرژی منفی

 

۷- رزماری دفع کننده انرژی منفی است

رزماری برای رفاه جسمی و روحی شما مفید است. همچنین به تصفیه هوا کمک می کند تا خانه و محل کار شما از سموم مضر خلاص شود.

به علاوه ، این مزایای دارویی را ارائه می دهد که از زمان های بسیار قدیم برای درمان چندین مشکل بهداشتی استفاده می شده است.

بوی آن چنان باورنکردنی است که می تواند بلافاصله روحیه شما را بالا ببرد ، خستگی را کاهش دهد ، با اضطراب مبارزه کند ، حافظه شما را بهبود بخشد و بی خوابی و از دست دادن قدرت را درمان کند. رزماری آرامش درونی نیز به همراه دارد ، بنابراین مطمئناً شایسته جایگاهی در خانه شماست.

رزماری را در یک مکان آفتابی نگه دارید و زیاد به آن آب ندهید.

به عنوان یک پاداش ، می توانید از برگها برای تهیه چای هر زمان که بخواهید یا به خصوص هنگامی که از سردرد رنج می برید استفاده کنید.

حتی می توانید چند شاخه رزماری خشک را در کیسه های پارچه ای قرار داده و در چندین قسمت از خانه قرار دهید تا انرژی مثبت جذب شود.

۸- یاس دفع کننده انرژی منفی است

یاس ، که به عنوان گیاه زن و شوهر نیز شناخته می شود ، انرژی مثبت را جذب می کند و به تقویت روابط شما و ایجاد رابطه عاشقانه کمک می کند.

بوی شیرین یاس به از بین بردن انرژی منفی یک اتاق کمک می کند و اعتماد به نفس و خوش بینی شما را افزایش می دهد.

علاوه بر این ، بوی مطبوع آن می تواند به آرامش ذهن شما کمک کند ، در حالی که کمی انرژی تازه برای شما فراهم می کند. حتی به مبارزه با مسائلی مانند انسداد ذهنی و غم کمک می کند.

هنگام رشد در فضای بسته ، این گیاه زیبا را نزدیک پنجره ای رو به جنوب قرار دهید. می توانید از آن در اتاق خواب یا هر اتاق دیگری که بیشترین وقت را با شریک زندگی خود می گذرانید لذت ببرید.حتی می توانید آن را در باغچه خود بکارید و در قسمت های شمالی ، شرقی یا شمال شرقی باغ خود قرار دهید.

۹-آلوئه ورا دفع کننده انرژی منفی است

گیاه آلوئه ورا حامل خوش شانسی و انرژی مثبت است. انرژی آزاد شده می تواند از بدشانسی و لرزش جلوگیری کند.

مراقبت از این گیاه بسیار آسان است و باعث می شود در بسیاری از خانه ها ماده اصلی باشد. می توانید در زیر نور غیر مستقیم خورشید یا نور مصنوعی قرار دهید و به طور منظم آن را آبیاری کنید. با این حال ، به یاد داشته باشید که این گیاه نمی تواند آب ایستاده را تحمل کند ، بنابراین تخلیه مناسب یک امر ضروری است.

آلوئه ورا در عین حال وظیفه یک کیت کمک های اولیه که خود را بازسازی می کند ، با فضایی آرام اتاق را تزئین خواهد کرد. از سوختگی جزئی تا آکنه ، می توانید از ژل برای درمان بسیاری از مشکلات شایع پوستی استفاده کنید.

توصیه می شود گیاه آلوئه ورا را در معبری قرار دهید تا بتواند انرژی منفی خانه شما را جذب کند. همچنین می توانید آن را در محل زندگی خود یا در محلی که به مهمانان خوش آمد می گویید قرار دهید. حتی می توانید یک گیاه آلوئه ورا در حیاط خانه بکارید.

۱۰-گل داوودی دفع کننده انرژی منفی است

گل داوودی همچنین ارتعاشات مثبت را به خود جلب می کند ، در حالی که منفی ها را دور نگه می دارد. در آیین بودا ، گل داودی نشان دهنده پاکی و صداقت است. در حقیقت ، چینی ها و ژاپنی ها به قدرت درمانی گل داودی اعتقاد دارند.

بعلاوه ، کیفیت قوی پاک کنندگی هوا می تواند به تصفیه هوا و دفع سموم مانند تری کلرواتیلن ، بنزن ، فرمالدئید ، آمونیاک و سایر مواد شیمیایی کمک کند.

این گیاه باعث رفاه حال در خانه می شود و همچنین نماد عمر طولانی است. توصیه می شود گیاه را در مناطقی که تنش مداوم ایجاد می کند ، تقویت کنید. به زیبایی خود مشهور است ، حتی نگاه کردن به آن می تواند حس آرامش را فراهم کند.

از آنجا که گلها در رنگهای مختلفی از جمله قرمز ، نارنجی ، زرد ، سفید  قرار دارند ، می توانید یکی از آنها را با دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید.

ممکن است به همان اندازه در باغ یا در جعبه پنجره ای که نور غیرمستقیم خورشید دارد ، اثر خوبی داشته باشد.

 

 

گیاه دفع کننده انرژی منفی
گیاه دفع کننده انرژی منفی

3/5 - (1 امتیاز)
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.