۱۰ رازی که ثروتمندان به شما نمی گویند

شاید ثروتمندان اسرار خاصی برای جمع آوری ثروت داشته باشند – اما این بدان معنا نیست که آنچه می دانند باید یک راز باقی بماند.با خواندن این مقاله در مورد استراتژی هایی که می توانید استفاده کنید تا بتوانید ثروت خود را نیز بسازید، بیاموزید. برای ثروتمند شدن چه باید کرد؟چگونه باید زندگی کرد؟ و …

رازهایی مهم برای ثروتمند شدن

۱-برای ثروتمند شدن ،خرج کردن باید با اهداف هماهنگ باشد

مایکل کی، رئیس Financial Life Focus و نویسنده ” احساس ثروتمند بودن” گفت: یکی از کلیدهای ثروتمند شدن داشتن اهداف است.

او گفت: «(ثروتمندان) می دانند به چه چیزی اهمیت می دهند. «شاید این در حال انتقال ثروت به نسل دیگر باشد، شاید به سبک زندگی خاصی دست یابد. آنها حواسشان به هدر ندادن منابع برای چیزهایی است که هیچ ارزشی ندارند.»

به گفته کی، ثروتمندان تمایل دارند فقط برای چیزهایی که برایشان مهم است پول خرج کنند. بقیه ما می‌توانیم با تعیین اهداف خود و سپس نظارت بر مخارج خود از این موضوع یاد بگیریم تا ببینیم آیا با آن اهداف مطابقت دارد یا خیر.

۲-برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران پول را هدر ندهید

کی گفت که اکثر افراد ثروتمند وقت و پول خود را صرف تحت تاثیر قرار دادن دیگران نمی کنند. آنها در یک مسابقه نیستند. آنها می دانند که موفق شده اند، بنابراین توجه آنها به آنچه دیگران فکر می کنند نیست. او افزود در واقع، بسیاری از افراد ثروتمند اگر پولی که به سختی به دست آورده بودند را صرف خرید چیزهایی می کردند تا از دیگران عقب نمانند، ثروتمند نمی شدند.

نویسندگان توماس استنلی و ویلیام دانکو در کتاب پرفروش سال ۱۹۹۶ خود با عنوان «میلیونر همسایه: اسرار شگفت‌انگیز ثروتمندان آمریکا» تقریباً همین حرف را زدند و نوشتند که ثروتمندترین افراد کشور کمتر از درآمدشان زندگی می‌کنند.

خرج کردن پول برای اینکه ثروتمند به نظر برسید قبل از اینکه واقعاً ثروتمند شوید، یک راه مطمئن برای خراب کردن اهداف ثروتمندسازی شما است. بنابراین،نظر آدم را فراموش کنید و روی آنچه مهم است تمرکز کنید: جمع آوری ثروت در سال های آینده.

ثروتمند شدن

۳-نقدینگی فراوان داشته باشید

ثروتمندان مطمئن می شوند که نقدینگی یا پول نقد کافی برای پوشش نیازهای کوتاه مدت خود دارند. کی گفت، آنها یک صندوق اضطراری دارند تا «نباید زندگی خود را برای یک اتفاق غیرمنتظره مختل کنند».

این واقعیت که افراد ثروتمند برای یک روز غیر منتظره پول کنار گذاشته اند، صرفاً تابعی از دارایی آنها نیست. آنها ذخایر نقدی دارند زیرا به اندازه کافی نظم و انضباط برای پس انداز دارند.

کی گفت که همه باید به دنبال ایجاد یک صندوق اضطراری با پول نقد کافی برای پوشش هزینه های شش تا نه ماهه باشند. با این حال، مجبور نیستید آنقدر را به یکباره کنار بگذارید. فقط باید با هر چکی برای رسیدن به آن هدف کار کنید. با در نظر گرفتن این موضوع، ترتیبی دهید که هر ماه مبلغ تعیین شده ای به طور خودکار از حساب جاری شما به پس انداز منتقل شود.

کی گفت: «مثل هر چیز دیگری، این یک هدف است. “این فقط زمانی باعث شکست شما می شود که روی آن کار نکنید.”

۴-برای ثروتمند شدن مکان دارایی به اندازه تخصیص دارایی مهم است

اگر مطالبی در مورد سرمایه گذاری و پس انداز برای بازنشستگی خوانده اید، احتمالاً با توصیه هایی در مورد تخصیص دارایی مواجه شده اید. این بدان معناست که به جای قرار دادن تمام پول خود در یک دارایی، ترکیب مناسبی از سرمایه گذاری ها را داشته باشید. شولت گفت، با این حال، ثروتمندان می دانند که مکان دارایی به اندازه تخصیص دارایی مهم است.

به عبارت دیگر، ثروتمندان تمام دارایی های خود را در یک نوع حساب، مانند حساب پس انداز بازنشستگی معوق مالیاتی، نگهداری نمی کنند. در عوض آن را در اطراف پخش کردند. شولت گفت که افراد ثروتمند همچنین در حساب های کارگزاری سرمایه گذاری می کنند تا تأثیر مالیات در دوران بازنشستگی را محدود کنند.

۵-یک استراتژی پس انداز داشته باشید

همه می دانند که پس انداز کردن یک بخش اساسی از ثروتمند بودن است، اما پس انداز کردن گاهی ساده تر از انجام دادن است. در حالی که یک فرد معمولی ممکن است پول را اینجا و آنجا کنار بگذارد، افراد ثروتمند در مورد مبلغ ثابتی که از هر چک پس انداز می کنند تصمیم می گیرند و آن را مستقیماً در یک حساب پس انداز قرار می دهند.

تونی رابینز، استراتژیست زندگی و تجارت و نویسنده کتاب “Unshakeable: Your Financial Freedom Playbook” در مصاحبه با GOBankingRates گفت: “درصدی از آنچه را که به دست می آورید، بردارید، مهم نیست چقدر درآمد دارید یا چقدر درآمد دارید.” . «درصدی باید کنار گذاشته شود که برای خود و خانواده‌تان نگه می‌دارید… وقتی نرخ پس‌انداز ۱۵% (تا) ۲۰% دریافت کردید و آن را در مکانی قرار دادید که در حال ترکیب شدن باشد، می‌خواهید از نظر مالی آزاد باشد.»

۶-کمک به موسسه های خیریه

افراد ثروتمند می‌دانند که کمک‌های مالی به خیریه نه تنها به کل جهان کمک می‌کند، بلکه به مال آنها نیز کمک می‌کند. اگر به جای کسر استاندارد، اظهارنامه مالیاتی خود را جزئی کنید، می توانید کمک های خیریه به سازمان های واجد شرایط را کسر کنید. هرچه بیشتر کسر کنید، درآمد مشمول مالیات خود را کاهش می دهید.

شولت گفت: “بخشش خیریه ابزار عالی برای کاهش پیامدهای مالیاتی است.” “ثروتمندان این را می دانند، و برای انجام آن لازم نیست ثروتمند باشید.”

چه به موسسه خیریه مورد علاقه خود چک بنویسید و چه لباس هایی را که دیگر نمی پوشید به دیگران  اهدا کنید، یعنی کار خیر انجام داده اید.

۷-برای ثروتمند شدن استخدام مشاوران مهم است

افراد ثروتمند اطراف خود را با افراد متخصص مالیاتی، حقوقی و مالی احاطه کرده اند. برای افزایش شانس خود برای انباشت ثروت، تصور نکنید که برای استخدام یک مشاور نیاز به ثروتمند شدن دارید. برعکس، سرمایه گذاری در یک سیستم پشتیبانی اکنون می تواند به شما کمک کند تا به ثروتی که می خواهید دست پیدا کنید.

کی می‌گوید: «اگر از پول به عنوان دلیلی استفاده کنید که نمی‌توانید در مسیر درست قرار بگیرید، به همان اشتباهات ادامه می‌دهید. “[ثروتمندان] سعی نمی کنند همه این کارها را خودشان انجام دهند.”

 کی توصیه می‌کند بهترین فردی را که می‌توانید بخرید استخدام کنید تا پولتان را با توصیه‌های بد هدر ندهید. مهم است که قبل از استخدام در مورد مشاوران تحقیق کنید. این می تواند شانس شما را برای از دست دادن پول به دلیل بی تجربگی، قضاوت ضعیف یا عدم اخلاق دیگران کاهش دهد.

۸-از زمان استفاده کنید – نه زمان بندی

هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که فردا بورس چه خواهد کرد. ثروتمندان این را می دانند و هیچ تلاشی برای مهتابی به عنوان معامله گران روزانه ندارند.

پیتر لازاروف، یک برنامه ریز مالی معتبر برای Plancorp، LLC گفت: “زمان برای موفقیت سرمایه گذاری مهم تر از زمان بندی است.” «بیشتر مردم بر این باورند که زمان‌بندی حرکات بازار، کلید ثروتمند شدن از طریق بازار سهام است. با این حال، ثروتمندان می دانند که زمان و بازده مرکب مهم ترین عوامل در رشد ثروت هستند.

اگرچه ممکن است غیر منطقی به نظر برسد، ثروتمند شدن نیاز به سرمایه گذاران دارد که استراتژی خرید و نگه داشتن  را اتخاذ کنند، نوسانات بازار را کنار بگذارند و حدس و گمان را نادیده بگیرند.

ثروتمند شدن

۹-پولدارها اهداف شان را مینویسند

تفاوت بین داشتن یک ایده و قرار دادن آن روی کاغذ اغلب چیزی است که افراد موفق را از افراد عادی جدا می کند. اگر موفقیت را با ثروت یکی می دانید، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که برای ثروتمند شدن، شروع به نوشتن اهداف کوچک و بزرگ خود کنید.

توماس کورلی، نویسنده کتاب «عادات ثروتمند: عادات موفقیت روزانه افراد ثروتمند»، خاطرنشان کرد که ۶۷ درصد از افراد ثروتمندی که او مورد بررسی قرار داده است، اهداف خود را یادداشت کرده اند، در حالی که ۸۱ درصد فهرستی از کارهایی که باید انجام دهند را نگه داشته اند. اگر هدف شما مولتی میلیونر شدن است، آن را یادداشت کنید – همراه با یک برنامه اقدام برای تحقق آن.

۱۰-کمتر بیرون غذا بخورید

افرادی که نگران پس انداز پول هستند اغلب از لاته روزانه صرف نظر می کنند. ثروتمندان هر زمان که بخواهند از ولخرجی های کوچک لذت می برند و در عوض از منظری وسیع تر به پس انداز نگاه می کنند.

نویسنده پل سالیوان و همکارش براد کلونتز، روانشناس بالینی با یک قرار آکادمیک در دانشگاه ایالتی کانزاس، تحقیقاتی را در مورد تفاوت در عادات خرج کردن ۱٪ ثروتمندترین مردم در رستوران ها غذا میخورند و در عوض آن را برای بازنشستگی پس انداز کردند.

پیشنهاد می کنیم مقاله “آشنایی با ۱۰ ایرانی ثروتمند” را نیز مطالعه بفرمایید.

۱۱-برای ثروتمند شدن، رئیس خودت باش

کارمندان برای ثروتمند کردن روسای خود کار می کنند. اگر به دنبال ثروت واقعی هستید، به راه اندازی کسب و کار خود فکر کنید. بر اساس گزارش فوربس، تقریباً تمام ۲۰۹۵ نفری که در لیست میلیاردرهای ۲۰۲۰ آن قرار دارند، ثروت خود را از طریق کسب و کار، محصولات یا سرمایه گذاری هایی که خود یا یکی از اعضای خانواده در ایجاد آنها داشته اند، به دست آورده اند.

رابرت ویلسون، مشاور مالی و مشارکت کننده مکرر در CNN، NBC و CBS می گوید: «بسیاری از کارگران طبقه متوسط ​​فکر می کنند که شروع یک کسب و کار بسیار خطرناک است. «ثروتمندان می‌دانند که چیزی که خطرناک است این است که اجازه دهید زمان و درآمد شما توسط رئیسی دیکته شود که نمی‌تواند اهمیتی به اینکه آیا آنچه را که برای زندگی‌تان می‌خواهید به دست می‌آورید یا نه.»

 

5/5 - (1 امتیاز)
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.