چیزی درباره ماساژ درمانی با سنگ داغ شنیده اید

در زندگی پرشتاب امروزی، زمانی که استرس، اضطراب و فرسودگی زیاد افراد را از ریتم های درمانی طبیعت دور می کند، انتخاب ماساژ درمانی آرامش بخش که می تواند به آرامش کمک کند، ضروری است. ماساژ درمانی با سنگ داغ روشی جامع برای درمان است که ترکیبی باورنکردنی از تکنیک های ماساژ شرقی و غربی است. این عمل یک تجربه متمایز از آرامش را ارائه می دهد که با بسیاری از مزایای درمانی ترکیب شده است. در مطلب امروز، همه چیز را در مورد ماساژ درمانی با سنگ داغ، از جمله نحوه انجام، مزایای احتمالی آن و خطرات ناشی از آن، به شما خواهیم گفت.

ماساژ درمانی با سنگ داغ چیست؟

«ماساژ درمانی با سنگ داغ» یا «ترموتراپی» شکلی از درمان ماساژ درمانی است که به ما کمک می‌کند با ترکیبی از سنگ‌های داغ و تکنیک‌های صریح ماساژ، از شر چندین بیماری خفیف تا شدید خلاص شویم. در این روش، سنگ‌های گرد صاف تا دمای خاصی گرم می‌شوند ، کاملاً روغن‌کاری می‌شوند و مستقیماً روی نقاط خاصی (نقاط طب فشاری) بدن قرار می‌گیرند. گاهی اوقات، درمانگر سنگ های داغ را در کف دست خود می گرفت و برای ماساژ بدن به آرامی می مالید.

ماساژ با سنگ

خاستگاه ماساژ درمانی با سنگ داغ

این ماساژ درمانی تخصصی ریشه در سه فرهنگ و رویکرد متفاوت دارد:

برای بیش از ۲۰۰۰ سال، چین از تکنیک استفاده از سنگ به عنوان بخشی از چندین درمان پیروی می کند. متعاقباً توسط بسیاری از کشورها به عنوان “ماساژ درمانی سنگ داغ” برای بهبودی کلی پذیرفته شد.

تکنیک ماساژ باستانی به نام «شیلا ابیانگا» به «ماساژ درمانی با سنگ داغ» تبدیل شده است تا متناسب با زمان حال باشد. شیلا ابیانگا یک روش ماساژ بافت آهسته و عمیق است که با کمک روغن‌های گیاهی و سنگ‌های پایه گرم شده در آب، ذهن بیش از حد فعال و یا استرس‌زده را ساکت و آرام می‌کند.

بومیان آمریکا از دیرباز از سنگ های داغ گرم شده با آتش برای احساس آرامش استفاده می کردند. باعث تسکین عضلات تنش شده و دردناک می شود و بافت نرم آسیب دیده را در سراسر بدن تسکین می دهد. این عمل بعدها توسط مری نلسون، بومی توسان، آریزونا، به «درمان درمانی با سنگ داغ» مدرن تبدیل شد.

چرا از سنگ برای ماساژ استفاده کنیم؟

پس چرا سنگ؟ زیرا می توانند به عنوان یک ابزار عالی برای ماساژ عمل کنند.):

سنگ های داغ گرما را ساطع می کنند که به نرم شدن تنش کمک می کند. همچنین با از بین بردن استرس و اضطراب باعث ایجاد آرامش و رهاسازی بافت عمیق می شود.

سنگ ها با تغییر قابل توجه آناتومی به از بین بردن عدم تعادل در بدن فیزیکی ما کمک می کنند.

هنگامی که سنگ ها گرم گذاشته می شوند، یک تراز کامل در مجموعه بدن و ذهن ایجاد می کنند. در نتیجه، ممکن است یک تحول فیزیکی کامل را تجربه کنیم.

از آنجایی که سنگ ها سرشار از مواد معدنی هستند، دارای خاصیت مغناطیسی هستند. هرچه شدت مغناطیسی سنگ بیشتر باشد، گرما را مدت بیشتری حفظ می کند. این کمک می کند تا درد سرکوب شده فیزیکی و عاطفی را با موفقیت از بین ببرید.

گاهی اوقات از سنگ های مرمر سرد دست تراش برای تقویت بدن و کنترل گرگرفتگی در روزهای سوزان تابستان از طریق سم زدایی استفاده می شود. این سنگ درمانی با آرام کردن عروق خونی متورم در درمان آسیب و التهاب نیز کاملاً مؤثر است.

پیشنهاد می کنیم مقاله “همه چیز درباره ماساژ دادن نوزادان” را نیز مطالعه بفرمایید.

ویژگی های کلیدی ماساژ با سنگ داغ

۱- استفاده از سنگ های گرم

به طور معمول، سنگ‌های بازالت غنی از آهن (سنگ‌های رودخانه‌ای) برای این روش استفاده می‌شوند، زیرا سبک، مسطح، بافت صاف هستند و می‌توانند گرما را برای مدت طولانی حفظ کنند. اینها در آب نگهداری می شوند و با کمک یک بخاری حرفه ای تا دمای (۱۱۰-۱۳۰) درجه فارنهایت گرم می شوند. هنگامی که این سنگ های داغ در نقاط کلیدی (مراکز انرژی) بدن ما قرار می گیرند، می توانند با بالا بردن تجربه آرامش بخش و همچنین مزایای تکنیک ماساژ مورد استفاده، تعادل کلی را بازیابی کنند.

۲- قرار دادن سنگ ها

قرار دادن سنگ های داغ معمولاً توسط روش خاص هدایت می شود. با این حال، تمرین قرار دادن سنگ ها بر روی نقاط شناخته شده برای تعادل ذهن و بدن از نظر انرژی نیز در میان درمانگران ماساژ بسیار محبوب است. برخی از نواحی رایج بدن که برای این منظور انتخاب می شوند عبارتند از: صورت، پشت (در امتداد ستون فقرات)، معده، دست ها (در کف دست)، پاها (در امتداد پاها و بین انگشتان پا).

۳- تکنیک ماساژ

در حالی که چندین تکنیک برای شل کردن عضلات بلند و اسکلتی بدن پس از یک زمان پرتنش و استرس زا وجود دارد، تکنیک‌های ماساژ درمانی سوئدی بیشتر توسط درمانگران ترجیح داده می‌شوند. این حرکات شامل حرکات خاص مانند ضربات طولانی، ضربات دایره‌ای، ورز دادن، غلتاندن، ضربه زدن، لرزش و غیره است.

سنگ های بازالت را باید همیشه در یک بخاری سنگ ماساژ برقی حرفه ای گرم کرد. برخلاف مایکروویو، اجاق‌ها، آهسته‌پزها و صفحات داغ، محیطی با دمای کنترل شده ایجاد می‌کند که از سوختگی در حین ماساژ جلوگیری می‌کند.

ماساژ با سنگ داغ چگونه کار می کند؟

هنگامی که با توجه به شرایط سلامت فردی و تغییرات فصلی سفارشی شود، ماساژ درمانی با سنگ داغ در سطوح مختلف بهبود می یابد و در نهایت تعادل کلی را بازیابی می کند. هنگامی که سنگ های داغ سطح بدن را لمس می کنند، گرمای موضعی به عمق پوست نفوذ می کند و این به همراه وزن سنگ ها به گرم شدن ماهیچه های سفت کمک می کند. از این رو، ماساژدرمانگر می‌تواند بدون اعمال فشار شدید، عمیق‌تر به ماهیچه‌های نواحی مورد نظر نفوذ کند و در نتیجه حداکثر آرامش را تضمین کند. این جریان انرژی را آزاد می کند و روند بهبود طبیعی بدن ما را تحریک می کند.

چه کسی باید ماساژ سنگ داغ را انتخاب کند؟

افرادی که کمردرد، تنش عضلانی، استرس، اضطراب، بی خوابی، افسردگی و غیره را تجربه می کنند، باید ماساژ سنگ داغ را امتحان کنند. همچنین در شرایط خاصی مانند آرتریت، فیبرومیالژیا، فشار خون بالا، اختلالات خود ایمنی و غیره مفید است.

کودکان و زنان باردار هرگز نباید تحت این درمان قرار گیرند

افراد مبتلا به بیماری هایی مانند فشار خون بالا، رگ های واریسی، دیابت، مشکلات قلبی، اختلالات کبدی، اختلالات کلیوی، میگرن، سرطان، تومورها، بی اشتهایی، لنف ادم، صرع، ترومبوسیتوپنی و غیره باید به هر قیمتی از آن اجتناب کنند.

اخیراً کسانی که تحت عمل جراحی قرار گرفته اند یا تب حاد، مولتیپل اسکلروزیس، عفونت، التهاب، سوختگی، شکستگی پوست، زخم های باز، شکستگی، موی مزمن را تجربه کرده اند.

ماساژ درمانی با سنگ داغ

فواید ماساژ درمانی با سنگ داغ

ماساژ درمانی با سنگ داغ مزایای تکنیک های ماساژ را افزایش می دهد و به درمان چندین بیماری کمک می کند. در اینجا مزایایی وجود دارد که می توانید با انتخاب این درمان از آن بهره مند شوید:

با تحریک سیستم گردش خون، گردش خون را در سراسر بدن تقویت می کند
با ارسال خون بیشتر به نواحی آسیب دیده، ماهیچه های منقبض را نرم و شل می کند
علائم کمردرد، فیبرومیالژیا، آرتریت روماتوئید و غیره را تسکین می دهد
دردهای عضلانی طولانی مدت، دردها و اسپاسم را درمان می کند
سم زدایی ماهیچه ها را با ترشح سموم ترویج می کند
با کاهش سفتی و تورم، انعطاف پذیری و دامنه حرکت مفاصل را بهبود می بخشد
سطوح استرس، تنش و اضطراب را کاهش می دهد
با تقویت خواب ، بی خوابی را درمان می کند
متابولیسم بدن و همچنین ایمنی را بهبود می بخشد
آرامش عمیقی را برای خلاص شدن از خستگی ارائه می دهد
ذهن، بدن و روح را از نظر انرژی متعادل می کند

5/5 - (1 امتیاز)
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.