چگونه تیرگی لب را در خانه درمان کنیم؟

چگونه تیرگی لب را در خانه درمان کنیم؟

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با مطلب”چگونه تیرگی لب را در خانه درمان کنیم؟” در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

بسیاری از افرادی که لب های تیره دارند می خواهند آنها را روشن کنند.

برخی از دلایل اصلی تیرگی لب ها قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور مستقیم خورشید ، واکنش آلرژیک ، استفاده از مواد آرایشی بی کیفیت ، تنباکو جویدن ، استعمال دخانیات بیش از حد ، مصرف زیاد کافئین و عدم تعادل هورمونی است.

روش های زیادی برای روشن کردن لب های تیره وجود دارد که نیازی به خرید محصولات یا روش های درمانی گران نیست. درمان های طبیعی خانگی می توانند به طور موثری لب های شما را سبک کنند. مدت زمان لازم برای اثربخشی این روش های درمانی متفاوت است ، بنابراین تا جایی که لازم است از آنها استفاده کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

رفع تیرگی لب ها با این موارد:

۱٫ لیمو

از لیمو اغلب برای درمان لکه ها و لکه های پوست تیره استفاده می شود و می توانید از آن برای روشن شدن لب های تیره نیز استفاده کنید. خاصیت سفید کننده موجود در لیمو به عنوان یک درمان ساده و در عین حال قدرتمند برای لب های تیره مفید است.

*قبل از خواب یک لیمو را له کرده و آب آن را به لب بمالید. این درمان ساده را روزانه به مدت یک تا دو ماه دنبال کنید.
*یک برش نازک از لیمو برداشته ، کمی شکر روی آن بپاشید و آن را روی لب های خود بمالید. سلول های مرده را لایه برداری می کند تا پوستی تازه و تازه ایجاد شود. به مدت چند هفته روزانه از این درمان استفاده کنید.
*به طور متناوب ، می توانید مخلوطی از یک و نیم قاشق چای خوری آب لیمو ، گلیسیرین و عسل تهیه کنید. قبل از خواب آن را روی لب های خود بمالید. این کار را روزانه انجام دهید تا نتایج مثبتی را ببینید.

۲٫ گل سرخ

گل سرخ سه خاصیت دارویی اصلی دارد: تسکین دهنده ، خنک کننده و مرطوب کننده. گل رز همچنین به افزودن رنگ صورتی طبیعی به لبهای تیره شما کمک می کند.

*یک قطره گلاب را با چند قطره عسل مخلوط کرده و روی لب های خود بمالید. این کار را سه یا چهار بار در روز انجام دهید.
ی*ک قاشق غذاخوری خمیر گلبرگ گل رز و یک قاشق چای خوری کره ، عسل یا خامه شیر را مخلوط کنید. آن را روی لب های خود بمالید و به آرامی اسکراب کنید. این روش درمانی را دو بار در هفته دنبال کنید.
*چند گلبرگ را به مدت یک ساعت در شیر خام خیس کنید و سپس مخلوط را چرخ کنید تا خمیر شود. یک و نیم قاشق چای خوری عسل و یک پیمانه زعفران به آن اضافه کنید. خمیر را روی لب های خود بمالید و بگذارید حدود ۱۵ دقیقه بماند. این کار را دو بار در روز انجام دهید.

۳٫ روغن زیتون

همچنین از روغن زیتون می توان لبهای شما را زنده و سرزنده کرد. روغن زیتون دارای بسیاری از مواد مغذی ضروری برای پرورش لب های شما است و خاصیت مرطوب کنندگی آن باعث نرم و زیبا شدن آن می شود.

*چند قطره روغن زیتون بسیار بکر روی لب های خود بمالید و آن را به آرامی ماساژ دهید. این کار را روزانه قبل از خواب انجام دهید.
*در روش دیگر ، یک دوم قاشق چای خوری شکر و چند قطره روغن زیتون بکر را مخلوط کنید. لب های خود را هفته ای یکبار به آرامی با این ترکیب بشویید. این دستور ساده در طی یک یا دو ماه رنگ لب طبیعی شما را بازیابی و درخشش می کند.

۴٫ شکر

لایه برداری منظم لب ها باعث از بین رفتن سلول های مرده پوست می شود که باعث تاریک و کدر نشان دادن آنها می شود. شکر به عنوان یک ماده لایه بردار عالی عمل می کند.

*سه قاشق غذاخوری شکر دانه ریز و دو قاشق غذاخوری کره را مخلوط کنید تا یک خمیر غلیظ به دست آید. لبهای خود را با خمیر به آرامی مالش دهید. این کار را هفته ای یک بار انجام دهید تا رنگ و درخشش لب طبیعی شما برقرار شود.
*همچنین می توانید با مخلوط کردن یک قاشق چای خوری شکر دانه ریز ، یک قاشق چای خوری عسل و یک دوم قاشق چای خوری روغن بادام یک اسکراب درست کنید. هفته ای یک بار از آن برای پاک کردن لب های خود استفاده کنید.
*روش دیگر ، شما می توانید به راحتی مقداری شکر را با خامه سرد مخلوط کرده و از آن برای شستن لبهایتان قبل از خواب استفاده کنید. این کار را هفته ای یک بار انجام دهید.

چگونه تیرگی لب را در خانه درمان کنیم؟
چگونه تیرگی لب را در خانه درمان کنیم؟

۵٫ چغندر

ماده دیگری که به راحتی در دسترس شماست و می تواند به شما کمک کند لب های صورتی بگیرید ، چغندر است. چغندر دارای خاصیت سفید کنندگی طبیعی است که می تواند لبهای تیره را روشن کند.

*قبل از خواب آب چغندر تازه را روی لب های خود بمالید. صبح روز بعد آن را بشویید. رنگ قرمز طبیعی آب لب های تیره شما را گلگون می کند. این کار را روزانه قبل از خواب انجام دهید.
*می توانید به میزان مساوی آب چغندر و آب هویج را مخلوط کرده و روی لب های خود بمالید. قبل از شستشو با آب ولرم به آرامی ماساژ دهید و بگذارید ۱۰ دقیقه روی آن بماند. این کار را یک بار در روز و به مدت یک یا دو هفته انجام دهید.

۶٫ انار

انار برای درمان لب های تیره ایده آل است. این ماده می تواند لبهای خشک و کم آب را تغذیه و مرطوب کند و همچنین به بازیابی رنگ صورتی طبیعی آنها کمک کند.

*یک قاشق غذاخوری دانه های انار خرد شده و کمی خامه شیر و گلاب را با هم مخلوط کنید. این خمیر را روی لب های خود بمالید و به آرامی برای چند دقیقه اسکراب کنید. آن را با آب ولرم بشویید. این کار را یک بار در روز انجام دهید.
*مقادیر مساوی آب انار ، آب چغندر و آب هویج را مخلوط کنید. هر روز یک بار آن را روی لبهای تیره خود بمالید.

۷٫ خیار

خیار به عنوان ماده ای روشن کننده پوست عمل می کند که به ایجاد سایه روشن در لب ها و همچنین پوست کمک می کند.

*کافی است یک تکه خیار را به آرامی روی لب های خود بمالید تا لب های شما آب آن را جذب کند. این کار را هر روز به مدت پنج دقیقه انجام دهید.

۸٫ توت

توت هایی مانند تمشک و توت فرنگی حاوی مواد معدنی و ویتامین های حیاتی هستند که برای سالم و سرزنده نگه داشتن لب های شما بسیار ضروری هستند. تمشک و توت فرنگی نیز می توانند لبهای تیره را به لبهای صورتی گلگون تبدیل کنند.

*یک و نیم قاشق غذاخوری آب تمشک را با کمی ژل آلوئه ورا و عسل مخلوط کنید. خمیر را روی لب های خود بمالید و به آرامی اسکراب کنید. بگذارید ۱۰ دقیقه روی آن بماند و سپس آن را با آب ولرم بشویید. این کار را سه یا چهار بار در هفته انجام دهید.
*یک قاشق غذاخوری آب توت فرنگی را با دو قاشق غذاخوری ژله نفتی مخلوط کنید. از این مخلوط به عنوان مرهم لب روزانه دو بار استفاده کنید.

۹٫عسل

عسل یک ماده مرطوب کننده طبیعی است که می تواند لب های شما را نرم کرده و به رنگ صورتی طبیعی آنها کمک کند.

*قبل از خواب عسل را روی لبهای خود بمالید و بگذارید یک شب بماند. صبح آن را با آب ولرم بشویید. این کار را روزانه انجام دهید تا لب های شما صورتی شود.
*ماست ، عسل  را با یک و نیم قاشق چایخوری آرد مخلوط کنید تا خمیر شود. خمیر را روی لب های خود بمالید و بگذارید ۳۰ دقیقه بماند. آن را با آب ولرم بشویید. این درمان را یک بار در روز دنبال کنید.

۱۰٫ روغن بادام

روغن بادام به دلیل خاصیت نرم کنندگی و مرطوب کنندگی یکی دیگر از داروهای خانگی است که به طور گسترده برای تیرگی لب ها استفاده می شود.

*پنج یا شش قطره روغن بادام را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و هر زمان احساس خشکی کرد آن را روی لب های خود قرار دهید. در طی چند روز ، لب های شما نرم و صاف می شوند و درخشش طبیعی صورتی دارند.
*لب های خود را با مخلوطی از مقدار مساوی روغن کرچک و روغن بادام ماساژ دهید تا رنگ آنها روشن شود.
*روغن نارگیل و روغن بادام را به مقدار مساوی مخلوط کنید. قبل از خواب یک لایه از این مخلوط را روی لبهای خود بمالید و بگذارید یک شب بماند. این کار را روزانه انجام دهید.
*استفاده از این روش های درمانی ساده باعث شکوفایی لب های شما مانند گل سرخ می شود اما دیدن نتایج ممکن است مدتی طول بکشد. صبور باشید و روش های درمانی مختلفی را امتحان کنید تا بهترین روش برای شما را پیدا کند.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.