چگونه اشتیاق مان را برای زندگی بیشتر کنیم؟

شما دوست دارید رویکرد فعلی تان را نسبت به زندگی تغییر دهید.شما می خواهید در مورد چیزها مشتاق باشید. نه فقط برای اینکه دیگران وقتی به چیزی دست می‌یابند احساس خوبی داشته باشند، بلکه به این دلیل که، صادقانه بگوییم، این کار بسیار سرگرم‌کننده‌تر از شیوه زندگی شما به نظر می‌رسد.به نظر می رسد دیگران فقط می توانند در لحظه زندگی کنند، از زندگی لذت ببرند، امکانات و پتانسیل ها را ببینند، و چیزهای خوب را جشن بگیرند، چه بزرگ و چه کوچک.

در حالی که شما همیشه تمایل بیشتری به تمرکز بر روی نکات منفی دارید و به سختی می‌توانید مشتاق شوید، مهم نیست که چقدر مشتاقانه منتظر چیزی هستید، چقدر برای به دست آوردن آن تلاش کرده‌اید، یا چقدر از آن عمیقا خوشحال هستید. پایین.

پس چگونه می توانید اشتیاق تان را زیاد کنید؟ هم در مورد چیزهایی که برای شما اتفاق می افتد و هم برای دیگران.

چگونه می توانید به دیگران نشان دهید که در مورد چیزها هیجان زده هستید؟و چگونه می توانید از آن احساس اشتیاق و شادی واقعی استفاده کنید که به نظر می رسد برای برخی افراد بسیار طبیعی است؟

راهکارهای طلایی برای افزایش اشتیاق در زندگی

۱٫ توجه خود را بر زمان حال متمرکز کنید.

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که افراد برای مشتاق بودن تلاش می‌کنند این است که هرگز واقعاً در لحظه حاضر نیستند. آنها همیشه به اشتباه دیروز یا هفته گذشته فکر می کنند و اگر روی گذشته تمرکز نکنند، نگران آینده و همه چیزهایی هستند که در لیست کارهای خود دارند.

زمانی که به دیروز یا فردا فکر می کنید، سخت است که در مورد آنچه در اینجا و اکنون در مقابل چشمان شما اتفاق می افتد، مشتاق باشید.بنابراین، اولین قدم برای مشتاق شدن بیشتر این است که توجه خود را بر امروز متمرکز کنید.

هر زمان که متوجه شدید که در حال تمرکز بر چیزهایی هستید که در حال حاضر اتفاق نمی‌افتند، راهی برای بازگرداندن خود پیدا کنید. وقت گذاشتن برای تنفس عمیق و تمرکز بر صداهای اطرافتان می تواند راهی عالی برای افزایش آگاهی شما باشد به اطراف خود نگاه کنید و به زیبایی چیزهایی که هر روز می بینید توجه کنید.

فهرستی از تمام چیزهایی که آن روز به خاطر آنها سپاسگزار هستید، یا همه چیزهایی که به دست آورده اید، هر چقدر هم که به ظاهر کوچک باشند، تهیه کنید.

این به شما کمک می‌کند تا از همه چیزهایی که دارید و چیزهای اطرافتان قدردانی بیشتری داشته باشید، که به نوبه خود به این معنی است که علاقه‌مندی بیشتری به آن خواهید داشت.

راهکارهای طلایی برای افزایش اشتیاق در زندگی

۲٫برای افزایش اشتیاق به زندگی باید کمتر نگران باشید.

بسیاری از مردم اشتیاق شان را برای زندگی از دست میدهند ، زیرا آنها همیشه نگران “چه می شود اگر” هستند.آنها همیشه متقاعد شده اند که مسائل اشتباه پیش می رود و به جای روی هر چیزی که واقعاً درست پیش می رود، روی آن تمرکز می کنند.

اگر بتوانید خود را آموزش دهید که کمتر نگران باشید و فقط با جریان زندگی حرکت کنید، آنگاه احساس اشتیاق نسبت به چیزهای مثبتی که در زندگی شما یا زندگی افراد اطرافتان اتفاق می‌افتد، چه کوچک و چه بزرگ، بسیار آسان‌تر خواهد بود.

مدیتیشن، تمرین‌های تنفسی، و برنامه‌های عملی مثبت همگی می‌توانند به شما کمک کنند تا نگرانی‌هایتان را کنار بگذارید و از چیزهای خوب زندگی تا زمانی که دوام دارند لذت ببرید.

۳٫ توقعات خود را کاهش دهید تا اشتیاق تان برای زندگی زیاد شود

ممکن است برای احساس اشتیاق نسبت به زندگی تان خیلی تلاش کنید زیرا همیشه توقع تان را خیلی بالا می برید.در حالی که هدف گذاری عالی است، اما اگر انتظارات واقع بینانه تری داشته باشید، احتمال ناامید شدن شما کمتر است.به این ترتیب، وقتی همه چیز بهتر از آنچه انتظار دارید پیش می رود، همانطور که اغلب اتفاق می افتد، طبیعتاً بسیار خوشایند خواهد بود.

        پیشنهاد می کنیم مقاله “با این روش ها آرامش را در خانه تان بیشتر کنید” را نیز مطالعه بفرمایید.      

۴٫ حسادت را کنار بگذارید.

فقدان اشتیاق نسبت به دستاوردهای دیگران گاهی اوقات ارتباط زیادی با حسادت دارد.اگر احساس اصلی شما هنگام شنیدن خبرهای خوب برای دیگران حسادت است، پس طبیعی است که با اشتیاق پاسخ نخواهید داد.

اگر متوجه شدید که با حسادت دست و پنجه نرم می کنید، اولین قدم خوب می تواند محدود کردن استفاده خود از رسانه های اجتماعی باشد.همه ما می دانیم که مردم بیشتر فقط چیزهای خوب را به اشتراک می گذارند، نه مشکلاتشان را.بنابراین، عقب نشینی یا کاهش استفاده از رسانه های اجتماعی می تواند برای رام کردن هیولای حسادت عالی باشد.

۵٫ در مورد زندگی، اهداف و خوشبختی خود فکر کنید تا اشتیاق بیشتری برای زندگی داشته باشید.

اگر برای نشان دادن اشتیاق در مورد هر چیزی در زندگی خود تلاش می کنید، مثل رویدادهای بزرگی مانند رفتن به تعطیلات یک ماهه، گرفتن ترفیع شغلی یا خبرهای بزرگ در خانواده، ممکن است وقت آن رسیده باشد که درباره حالتان تصمیمی بگیرید.

شاید شما فقط یک فرد آرام و خونسرد باشید که احساس خوشبختی می کند اما هرگز نسبت به چیزی بیش از حد مشتاق نمی شود و این اشکالی ندارد.اما ارزش این را دارد که در نظر بگیرید که آیا عدم اشتیاق شما به زندگی ممکن است ناشی از ناراحتی یا نارضایتی تان باشد.

کمی زمان بگذارید تا در مسیر زندگی خود فکر کنید. آنچه به دست آورده اید و هدفتان چیست. به این فکر کنید که چه چیزی ممکن است کم باشد و آیا نیاز به ایجاد تغییر دارید یا خیر.ممکن است یک تغییر نسبتاً کوچک در شیوه زندگی شما بتواند تفاوت زیادی در خوش بینانه بودن دیدگاه شما ایجاد کند و، اجازه دهید با آن روبرو شویم، اگر احساس خوش‌بینی بیشتری می‌کنید، به احتمال زیاد مشتاق‌تر خواهید بود.

۶٫سعی کنید اشتیاق تان را هرچند کم هم بروز دهید.

شاید در درون فرد بسیار مشتاقی باشید، اما دوست ندارید آن را نشان دهید، زیرا خجالتی هستید و از جلب توجه  متنفر هستید.بنابراین برای کارهایی که ممکن است انجام دهید، دستاوردها یا انرژی درونی خود را به نمایش نمی گذارید.

در حالی که ممکن است این شخصیت طبیعی شما باشد، شما این مقاله را می خوانید تا بیاموزید که چگونه مشتاق تر باشید و این ممکن است فراتر از چیزی باشد که به آن عادت کرده اید.

چیزی که باید متوجه شوید این است که وقتی شخصی اشتیاق خود را برای چیزی ابراز می کند، تقریباً همیشه تصویر مثبتی را برای خود  ترسیم می کند. اگر نشان دهید که چقدر مشتاق هستید، هیچ کس به جز افکار خوب وارد ذهن تان نمیشود.

راهکارهای طلایی برای افزایش اشتیاق در زندگی

۷٫ تظاهر به شتیاق داشتن کنید تا واقعا ایجاد شود.

بسیار خوب، بنابراین تظاهر به چیزی که نیستید همیشه توصیه خوبی نیست. اما، در این مورد، تظاهر به اینکه مشتاق‌تر از آنچه هستید، می‌تواند بیشتر از آنچه فکر می‌کنید تفاوت ایجاد کند.به این فکر کنید که به خودتان آموزش دهید تا در مورد چیزها اشتیاق بیشتری داشته باشید.

ممکن است مجبور شوید خودتان را برای انجام آن تحت فشار قرار دهید، اما وقتی دیگران خبرهای خوبی دارند، سعی کنید با آنها تماس بگیرید، برایشان چیزی بخرید که به آنها تبریک بگویید، کارت بفرستید، آنها را در آغوش بگیرید و به هر طریقی که میتوانید خوشحال و شوقتان را ابراز کنید.

در مورد خودتان، به خودتان فشار بیاورید تا دستاوردهایتان را با کسانی که دوست دارید به اشتراک بگذارید و جشن‌هایی را پیشنهاد کنید، یا فقط کمی وقت بگذارید تا از کارهایی که به دست آورده‌اید لذت ببرید و به نوعی این مناسبت را به خودتان یادآوری کنید.

اگر بتوانید حتی چند نکته بالا را در نظر بگیرید، مطمئناً در مورد همه چیزهای خوب زندگی اشتیاق بیشتری خواهید داشت.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.