چگونه از حساسیت کودک به پوشک جلوگیری کنیم؟

چگونه از حساسیت کودک به پوشک جلوگیری کنیم؟

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با مطلب”چگونه از حساسیت کودک به پوشک جلوگیری کنیم؟” در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

اگر  تازه پدر و مادر شده اید، وقت آن است که از حساسیت کودک به پوشک مطلع شوید که به احتمال زیاد در برخی از سالهای اولیه کودکتان با آن روبرو خواهید شد ، بنابراین مهم است که بدانید چرا این اتفاق افتاده و چه کاری باید انجام دهید.

بثورات پوشک چیست؟(حساسیت به پوشک)

بثورات پوشک را می توان در نتیجه تحریک یافت. به طور معمول به صورت بثورات قرمز و لکه دار در قسمت پایین و دستگاه تناسلی کودک شما ظاهر می شود. همچنین می تواند به صورت دانه های قرمز ظاهر شود.

علل بثورات پوشک:

آیا ممکن است این واکنش به یک محصول جدید باشد؟
نکته اول: بثورات پوشک بسیار طبیعی و رایج است ، پس نگران نباشید. عوامل مختلفی می تواند آن را ایجاد کند، از جمله:

پوست حساس
تغییر در رژیم غذایی
محصولات جدید استفاده شده بر روی پوست
پوشک نامناسب
تحریک ادرار یا مدفوع

چگونه از حساسیت کودک به پوشک جلوگیری کنیم؟
چگونه از حساسیت کودک به پوشک جلوگیری کنیم؟

چگونه از حساسیت کودک به پوشک جلوگیری کنیم؟

۱- آنها را تمیز و خشک نگه دارید.

به نظر ساده میاد ! اولین و مهمترین راه حل حساسیت به پوشک این است که پوشک کودک تا حد ممکن تمیز و خشک باشد.

۲- بگذارید نفس بکشند.

برخی از نوزادان به طور دائم پوشک هستند!
به کودک خود اجازه دهید هر روز ۲ساعت فاقد پوشک باشد. در حالی که این موضوع ممکن اسن نگران کننده باشد چون ممکن است خانه تان را کثیف کند ، اما مهم است که به پوست کودک اجازه دهید هر از گاهی نفس بکشد.

همچنین باید هنگام پوشاندن پوشک مطمئن شوید که خیلی محکم بسته نشده باشد.

۳- در تعویض پوشک ملایم باشید.

هنگام تمیز کردن کودک ، تا حد ممکن ملایم باشید. مالش بیش از حد می تواند منجر به تحریک شود. باید از دستمال مرطوب کودک که حاوی الکل است خودداری کنید.

۴- از محصولات ملایم استفاده کنید.

همیشه هنگام حمام دادن کودک از محصولات ملایم استفاده کنید. محصولی را انتخاب کنید که مخصوص پوست حساس آنها باشد.

درمان های طبیعی برای حساسیت کودک به پوشک:

۱- روغن نارگیل

آن شیشه روغن نارگیل که در آشپزخانه دارید؟ یکسری فواید سلامتی و زیبایی دارد. ضد قارچ و ضد باکتری است که آن را برای درمان بثورات پوشک مناسب می کند.

۲- سرکه سفید

یک قاشق چای خوری سرکه سفید را در یک فنجان آب تمیز مخلوط کنید. هنگامی که پوشک کودک خود را تعویض میکنید ، با این محلول کودک را تمیز کنید. اسیدیته سرکه با ادرار قلیایی متعادل می شود.

نکته برتر: اگر از پوشکهای قابل استفاده مجدد استفاده می کنید ، آنها را در محلول قسمتهای مساوی سرکه سفید و آب بشویید.

۳- شیر مادر

آیا می دانید شیر مادر حاوی آنتی بادی است که می تواند بدون ایجاد التهاب با بیماری ها مقابله کند؟ این چیزهای بسیار قدرتمندی است ، و البته که این همه فواید شیر مادر نیست – از قدرت ترمیم شیر مادر می توان در بثورات پوشک استفاده کرد.

برای امتحان آن ، مقداری شیر مادر را بدوشید و چند قطره بر روی بثورات بمالید. صبر کنید تا شیر به طور طبیعی خشک شود تا بتواند جادوی خود را انجام دهد. پس از خشک شدن شیر ، یک پوشک تازه روی کودک خود قرار دهید.

۴-وازلین

یک  ظرف وازلین برای خانه ی هر پدر و مادری ضروری است!
از وازلین ، می توان برای درمان بثورات پوشک استفاده کرد. بسیار مرطوب کننده است و به عنوان مانعی بین پوست لطیف کودک و بافت پوشک شما عمل می کند.

حساسیت کودک به پوشک
حساسیت کودک به پوشک

۵- نشاسته ذرت

بثورات پوشک تا حدودی به دلیل شرایط مرطوب ایجاد می شود ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که کودک تا حد ممکن خشک است. نشاسته ذرت در جذب رطوبت عالی است. هنگامی که کودک خود را تمیز کردید ، مقداری از پودر را به دقت به آن بمالید. پوشک تمیز را به صورت عادی قرار دهید.

۶- بلغور جو دوسر

شاید شما هم در مورد استفاده از بلغور جو دوسر در حمام خود شنیده باشید اما برای حساسیت کودک به پوشک چطور؟ مقداری جو دوسر را در یک جوراب یا یک جوراب شلواری قدیمی بریزید. گره بزنید تا محکم شود سپس روی پوست کودک قرار دهید. به طور شگفت انگیزی برای پوست تسکین دهنده است!

۷-سرکه سیب

سرکه سیب ضد باکتری است و آن را به یک راه حل مناسب برای بثورات پوشک تبدیل می کند. هم می توانید یک فنجان به حمام آنها اضافه کنید و هم مقداری را به دقت روی بثورات بمالید. این مورد برای بثورات شدید توصیه نمی شود زیرا ممکن است گزش ایجاد کند.

۸- چای بابونه و عسل

عسل یک ضد عفونی کننده عالی و طبیعی است که قدرت تسکین التهاب را دارد. دو فنجان چای بابونه دم کرده و در ۱ قاشق چایخوری عسل مخلوط کنید.

این روش درمانی اگر روی بثورات با استفاده از بطری اسپری اعمال شود ، بهترین نتیجه را دارد. هر بار که پوشک کودک خود را عوض کردید ، به راحتی بثورات را اسپری کنید ، سپس صبر کنید پوست کاملا خشک شود بعد پوشک کنید.

۹- آلوئه ورا

آیا گیاه آلوئه ورا در خانه دارید؟ یکی از برگها را برداشته و ژل را بیرون آورید. برای پوست فوق العاده تسکین دهنده است. متناوباً ، شما می توانید ژل را در یک بطری از اکثر داروخانه ها خریداری کنید.

۱۰- جوش شیرین

نه فقط برای کوکی ها!
جوش شیرین یکی دیگر از گزینه های محبوب برای رفع بثورات پوشک است. برای نتیجه سریع فقط دو قاشق غذاخوری به آب وان حمام آنها اضافه کنید و کودک را چند دقیقه در آن بنشانید.

۱۱-ماست

اگر بثورات پوشک در اثر عفونت مخمر ایجاد شود ، ماست یک درمان عالی است. یک قاشق ماست ساده بردارید و مقداری روی بثورات بزنید. این یک راه حل کاملاً ایمن و سریع است.ماست به درمان حساسیت کودک به پوشک کمک میکند.

۱۲- نمک اپسوم

مقداری نمک اسپوم هم به حمام خود اضافه کنید ، لیاقت آن را دارید!
برای کمک به خشک شدن بثورات ، ۱ فنجان نمک Epsom را به حمام کودک خود اضافه کنید. روش دیگر ، ۱ قاشق غذاخوری نمک Epsom را در یک فنجان آب تمیز مخلوط کنید. با استفاده از یک گلوله پنبه محلول را روی بثورات بمالید.

پرسش و پاسخ درباره حساسیت کودک به پوشک:

حساسیت کودک به پوشک
حساسیت کودک به پوشک

استفاده از کرم های بثورات پوشک دارویی چطور؟

اگر بثورات کودک شما شدید است ، باید به پزشک مراجعه کنید. آنها می توانند کرم دارویی تجویز کنند. اگر نمی خواهید روش های طبیعی را انتخاب کنید ، می توانید کرم هایی را برای موارد کمتر جدی بثورات پوشک از داروخانه خریداری کنید.

آیا بثورات پوشک دردناک و خارش دار است؟

آره. در نتیجه ، بثورات پوشک برای نوزادان و کودکان نوپا بسیار ناخوشایند است. برای جلوگیری از بدتر شدن آن ، درمان سریع آن مهم است.

آیا بثورات پوشک با دندان درآوردن ارتباط دارد؟

هیچ ارتباط مستقیمی بین دندان درآوردن و بثورات پوشک وجود ندارد. گفته شد ، اگر کودک شما در نتیجه دندان درآوردن دچار اسهال شده است ، این ممکن است احتمال تشکیل بثورات پوشک را افزایش دهد.

آیا بثورات پوشک مسری است و می تواند روی بدن پخش شود؟

این به علت بثورات پوشک بستگی خواهد داشت. اگر کودک شما به یک عفونت باکتریایی یا قارچی مبتلا است ، این می تواند به سایر قسمت های بدن وی یا حتی به افراد دیگر منتقل شود. پس از تعویض کودک ، حتما دستان خود را با صابون ضد باکتری کاملاً بشویید.

آیا پوشک های پارچه ای باعث جوش پوشک می شوند؟

در حالی که پوشک های قابل استفاده مجدد برای استفاده در محیط بهترین روش هستند ، اما می توانند باکتری ها را در خود نگه دارند. شما باید مطمئن شوید که کاملا تمیز شده اند تا از جمع شدن جلوگیری شود.

اطمینان حاصل کنید که آنها را چندین بار بشویید تا از تجمع مواد شوینده و میکروب جلوگیری شود. همچنین باید مطمئن شوید که قبل از استفاده کاملاً خشک شده اند.

بهترین پوشک ها برای جوش های پوشک کدامند؟

“بهترین” پوشک در هر نوزاد متفاوت است. چند مارک مختلف را آزمایش کنید تا زمانی که مارک مناسب کودک خود پیدا کنید.

چه مدت طول می کشد تا بثورات پوشک خوب شود؟

این بسته به علت ، شدت و درمان متفاوت خواهد بود. یک مورد خفیف باید تقریباً پس از ۳ روز برود. اگر متوجه شدید که روش درمانی انتخابی شما بعد از ۱۰ روز جواب نداده است ، به پزشک مراجعه کنید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.