چطور برنامه ریزی کنم تا به هدفم برسم؟

چطور برنامه ریزی کنم تا به هدفم برسم؟

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با مطلب”چطور برنامه ریزی کنم تا به هدفم برسم؟” در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

واضح است که استراتژی های قدیمی که در گذشته کار می کردند – شاید حتی در سال گذشته – اکنون با توجه به همه گیری کرونا در جهان ، ممکن است چندان کارآمد نباشند. اکنون دانستن چگونگی برنامه ریزی و دستیابی به اهداف خود به استراتژی های جدیدی نیاز دارد.خوشبختانه مراحلی وجود دارد که می توانید حتی در طی یک بیماری همه گیر برای رسیدن به اهداف خود برنامه ریزی کنید.

اکثر مردم می دانند که چگونه اهداف مشخص خود را تعیین کنند. این خیلی سخت نیست. اما چالش این است که بدانیم چگونه می توان برنامه هایی را تنظیم کرد که ما را قادر به دستیابی به این اهداف کند.در طی روزهای اولیه تعیین هدف ، اشتیاق و انگیزه راه را برای رسیدن به نتیجه هدایت می کند. با این حال ، دیری نمی پاید که زندگی به روال معمول می رسد و هدفی که تعیین می کنید به یک خاطره تبدیل می شود.

تحقیقات نشان می دهد که تنها حدود ۸ درصد از افراد احساس می کنند که به اهداف خود می رسند.این بدان معناست که حدود ۹۲ درصد این انگیزه و اعتماد به خود را ندارند ، که یک عدد سرسام آور است. سوال این است که ۱۰ درصد چه کاری انجام می دهند که ۹۰ درصد این کار را نمی کنند؟

فاکتورهای زیادی در رسیدن یا نبودن اهداف وجود دارد ، اما دو مورد از مهمترین مولفه ها برنامه ریزی و تعهد به کار بر روی برنامه هستند.

اگر برای تحقق بخشیدن به اهداف خود آماده هستید ، در اینجا ۷ مرحله در مورد چگونگی ایجاد یک برنامه و دستیابی به اهداف خود آورده شده است.

چطور برنامه ریزی کنم تا به هدفم برسم؟
چطور برنامه ریزی کنم تا به هدفم برسم؟

۷ مرحله برای برنامه ریزی خوب و رسیدن به هدف:

۱- اهداف اصلی خود را انتخاب کنید.

اولین مشکلی که بسیاری از افراد در رابطه با تعیین هدف دارند این است که اهداف زیادی را انتخاب می کنند.

در مورد آن فکر کنید اینکه بفهمید چگونه می توان برای ۱۰ هدف برنامه ریزی کرد ، چالش بیشتری نسبت به ایجاد برنامه برای ۳ یا ۴ هدف دارد. دلیل درست بودن این امر این است که با انتخاب اهداف کمتر ، می توانید واقعاً روی آنها متمرکز شوید و پیشرفت چشمگیری داشته باشید. اگر اهداف زیادی را انتخاب کنید ، خود را سردر گم میکنید و به احتمال زیاد نمی توانید هیچ پیشرفتی داشته باشید.

بنابراین ، برای انتخاب ۳ تا ۴ هدف اصلی که می خواهید اکنون روی آنها کار کنید ، کمی وقت بگذارید. اینها می توانند با گذشت زمان تغییر کنند یا با دستیابی به آنها تغییر کنند. اما در حالت ایده آل ، می خواهید این لیست را نگه دارید تا بتوانید تمرکز خوبی داشته باشید!

۲- اهداف SMART ایجاد کنید.

اهداف SMART به شما وضوح و مهلت دستیابی به اهداف را می دهد. اهداف SMART عبارتند ازاهدافی که این خصوصیات را دارند:

خاص: هدف شما به وضوح مشخص شده است. “من می خواهم پول بیشتری کسب کنم” مبهم است. “من می خواهم ماهانه ۱۰ هزار دلار درآمد کسب کنم” خاص است.

قابل اندازه گیری: شما باید هدف خود را کمی کنید تا بدانید که به آن رسیده اید. اینجاست که خاص بودن و دقت در جزئیات به شما کمک می کند.

دست یافتنی: تعیین اهدافی که باعث کشش و خود به چالش کشیدن شود خوب است ، اما اگر هدف شما غیرممکن باشد خود را برای ناامیدی و شکست آماده می کنید. برنامه ریزی کنید و هدفی را تعیین کنید که قابل دستیابی باشد.

مربوط: اهداف شما باید در برنامه های نهایی زندگی شما باشد. فرایندی از یادگیری چگونگی برنامه ریزی برای اهدافی که با زندگی شما نمی خواهند زندگی کنند ، فایده ای ندارد.

زمان: شما باید تاریخی تعیین کنید که به وسیله آن باید به هدف خود برسید.

توجه داشته باشید که اهداف برای دستاوردهای بزرگ مانند درآمد ۵۰۰۰۰ دلاری سالانه در خانه کار می کنند ، اما همچنین برای پروژه های کوچکتر مانند “من می خواهم در ۳۰ روز آینده وبلاگی راه اندازی کنم” یا “می خواهم در دو هفته پنج مشتری مستقل بگیرم.

۳- برای ایجاد برنامه کوتاه مدت کار کنید.

یک چالش بزرگ برای ایجاد برنامه های موثر این است که مردم اغلب نمی دانند که چه چیزی برای رسیدن به یک هدف خاص انجام می شود. آنها اغلب مقدار زمان و تلاش لازم را برای موفقیت در دستیابی به هدف را دست کم می گیرند.

بنابراین ، وقتی از خود می پرسید که چگونه می توانید برای این اهداف برنامه ریزی کنید ، به زمان و هدفی که می خواهید برسید ، نگاه کنید. سپس ، اهداف کوچکی ایجاد کنید که شما را به سمت هدف بزرگ سوق دهد.

به عنوان مثال ، اگر هدف شما این است که در مدت شش ماه ۱۰ هزار دلار در کسب و کار خود درآمد کسب کنید ، هدف های کوچکی از میزان درآمد شما در پایان یک ماه (یعنی ۲۰۰۰ دلار در ماه) و سه ماه (یعنی ۵۰۰۰ دلار در هر ماه) ایجاد کنید. ماه)

تا زمانی که ماه اول و سوم فرا برسد و مینی گل خود را بزنید یا آن را از دست بدهید ، می دانید که در مسیر حرکت یا خارج از مسیر هستید. از این مرحله ، می توانید اهداف و روش های خود را متناسب تنظیم کنید و تغییرات مناسبی در جدول زمانی خود ایجاد کنید.

به طور کلی ، این مرحله به شما کمک می کند راههای لازم برای عبور از یک نقشه موثر و دستیابی به هدف خود را ایجاد کنید.

۴-برای رسیدن به هدف نتایج لازم را تعیین کرده و یک جدول زمانی ایجاد کنید.

مطمئناً ، یادگیری چگونگی برنامه ریزی شامل این است که بدانید چه اتفاقی باید برای شما بیفتد تا اهداف مورد نظر خود را محقق کنید. در طول این مرحله ، مشخص کنید که برای رسیدن به اهداف کوچک و بزرگ خود در بازه زمانی چه کاری انجام می شود.

با استفاده از مثال هدف ۱۰،۰۰۰ دلار در ماه که در بالا بیان کردیم ، برای کسب درآمد بیشتر ، باید مشتری بیشتری بدست آورید. در این مرحله ، شما می خواهید تعیین کنید که چه تعداد مشتری باید ۵۰۰۰ و ۱۰،۰۰۰ دلار در ماه در کسب و کار خود کسب کنید.

چند چشم انداز برای ورود به مرحله فروش شما لازم است؟ چه تعداد زمین برای تولید فروش باید ایجاد شود؟ وقتی فهمیدید برای رسیدن به هدف خود باید چه اتفاقی بیفتد ، قدم بعدی انتخاب اقدامات لازم است.

چطور برنامه ریزی کنم تا به هدفم برسم؟
چطور برنامه ریزی کنم تا به هدفم برسم؟

۵- اقدامات ضروری را انتخاب کنید و وقت را مدیریت کنید.

اکنون که می دانید چه اتفاقی باید بیفتد ، باید بفهمید چه اقداماتی را باید انجام دهید. برای رسیدن به هدف خود باید چه وظایفی را مرتباً انجام دهید؟

به عنوان مثال ، اگر برای انجام دو فروش نیاز به صحبت با ۱۰ نفر دارید ، برای یافتن ۱۰ نفر چه اقداماتی باید انجام دهید؟ اگر برای یافتن ۱۰ نفر برای گفتگو با شما نیاز به ۱۰۰ لید داشته باشید ، برای یافتن ۱۰۰ لید چه اقداماتی انجام می شود؟

در تجارت ، این بخش معمولاً شامل بازاریابی است. با این حال ، این کار همچنین شامل ارائه یک محصول یا خدمات با کیفیت و خوشحال نگه داشتن مشتریان و مشتریان شما می شود تا آنها همچنان بازگردند و یا شما را به چشم اندازهای جدید ارجاع دهند. ساختن برنامه های موثر برای موفقیت به جزئیات بستگی دارد. بنابراین ، تمام جزئیات را برنامه ریزی کنید.

۶- برنامه های لازم را برنامه ریزی کنید.

وقتی مرحله ۵ را کامل کردید ، باید لیستی از کارهایی داشته باشید که برای رسیدن به هدف خود باید انجام شود. اکنون زمان آن فرا رسیده است که با انجام یک برنامه روزانه ، آن کارها را در برنامه خود قرار دهید.

اینها وظایفی هستند که هر روز برای ایجاد چشم اندازها و هدایت ها انجام می دهید. آنها همچنین وظایفی هستند که شما باید برای ایجاد و ارائه محصول یا خدمات خود انجام دهید.

اگر در یک زندگی پرکار و شغلی مشاغل نیمه وقت را شروع می کنید ، افزودن کارهای بیشتر به برنامه روزمره می تواند یک چالش باشد. با این حال ، این مرحله برای رسیدن به اهداف شما بسیار مهم است. یکی از راه های کارآمد کردن این است که یاد بگیرید چگونه وقت خود را مدیریت و به حداکثر برسانید.

۷-برای رسیدن به هدف شروع به اقدام و پیگیری کنید.

پس از اتمام مراحل بالا ، باید برنامه روزانه و اهداف خود را برای شلیک در طول مراحل کار بر روی هدف خود داشته باشید. مرحله بعدی پیروی از برنامه خود است.

کارهای روزمره ای را که به خود اختصاص داده اید انجام دهید. وقتی احساس می کنید همه چیز خوب پیش نمی رود ، راهی پیدا کنید تا انگیزه خود را حفظ کنید. به نظر می رسد این یک کار بی فکر است و با این وجود اکثر مردم به اهداف خود نمی رسند زیرا کار را به طور منظم و مداوم انجام نمی دهند. در بیشتر موارد ، این طرح شکست نمی خورد.

در حالی که در این کار هستید ، موفقیت ها و نتایج خود را پیگیری کنید. برای ارزیابی میزان کارایی برنامه خود ، هر ماه یا بیشتر وقت اختصاص دهید و اگر پیشرفت مورد نظر خود را انجام نمی دهید ، آن را تغییر دهید.

بسیاری از کارآفرینان احتمالی این نکته را درک می کنند که برنامه ای دارند اما پس از آن منصرف می شوند. راه حل این مسئله این است که از اهداف خود هیجان زده شوید ، روش هایی برای جشن گرفتن موفقیت های کوچک ایجاد کنید و همیشه جایزه خود را حفظ کنید.

برنامه ریزی
برنامه ریزی

نتیجه پایانی درباره برنامه ریزی و رسیدن به هدف:

در اینجا شما فرآیند ۷ مرحله ای برای رسیدن به اهداف خود را خواندید. با این حال به یاد داشته باشید که دقیق ترین برنامه در دنیا تا زمانی که شما دست به اقدام نزنید هرگز کارساز نخواهد بود.

کافی نیست که شما می دانید چگونه برنامه ریزی کنید ، همچنین باید زمان و تلاش کافی را برای کار بر روی برنامه های خود بگذارید. بنابراین ،شروع به کار کنید!

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4.5]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.