بیوگرافی بازیگر مشهور هالیوود ، نیکول کیدمن

نیکول کیدمن با داشتن یک لیست طولانی از جوایز ، افتخارات و موفقیت ها از جمله جایزه اسکار ، سه جایزه گلدن گلوب و جایزه بفتا ، بدون شک یکی از بازیگران معروف هالیوود است .

کیدمن یک هنرپیشه حرفه ای و یک انسان خیر است. کیدمن با داشتن میل و استعداد بازیگری در سنین جوانی ، خود را به طور حرفه ای برای آن آموزش داد. از زمان اولین حضور خود در صنعت فیلم سازی استرالیا ، کیدمن نشانه هایی از توانایی های خود در عرصه بازیگری را به نمایش گذاشت که او را برای رفتن به هالیوود ترغیب می کرد.

‘Days of Thunder’ اولین فیلم آمریکایی وی بود. در طول سال ها ، کیدمن جز بهترین بازیگران هالیوود بوده است و کمک زیادی به موفقیت هر یک از آن فیلم ها کرده است ، از جمله ، “Batman Forever” ، “To Die For” ، “Moulin Rouge” ، “The دیگران” فیلم “ساعتها” و …

کیدمن غیر از اینکه استعداد هنری دارد ، بسیار خیرخواه و سخاوتمند است. وی به عنوان سفیر حسن نیت یونیسف و صندوق توسعه زنان سازمان ملل (UNIFEM) منصوب شد.

بیوگرافی نیکول کیدمن

نیکول کیدمن از دیوید کیدمن و ژانل آن به دنیا آمد. در حالی که پدرش روانشناس بالینی و نویسنده بود ، مادرش پرستار بود. او یک خواهر کوچکتر به نام آنتونیو کیدمن دارد.

پدر و مادر او هر دو شهروند استرالیا بودند اما هنگام تولد کیدمن به طور موقت در ایالات متحده بودند. بنابراین ، کیدمن جوان می تواند تابعیت استرالیا و ایالات متحده را ادعا کند.

کیدمن در چهار سالگی به همراه والدینش به استرالیا بازگشت. او در مدرسه عمومی لین کوو تحصیل کرد .

از زمان نوجوانی ، کیدمن به بازیگری علاقه مند شد که بیشتر در دوران دبستان و دبیرستان دیده می شد.

با این حال ، اتفاق ناخوشایند هنگامی که مادرش به سرطان پستان مبتلا شد ، باعث شد کیدمن از مطالعات خود چشم پوشی کند. وی برای کمک مالی به خانواده ماساژدرمانی انجام مبداد.

بعداً ، کیدمن در کالج هنر ویکتوریا در ملبورن و تئاتر خیابان فیلیپ در سیدنی شرکت کرد. او این کار را با حضور در تئاتر استرالیا دنبال کرد.

بیوگرافی نیکول کیدمن

سالهای اولیه بازیگری

اولین حضور کیدمن در صنعت فیلم سازی ،فیلم “بوش کریسمس” در سال ۱۹۸۳ بود. پس از آن ، او چندین فیلم از جمله “BMX Bandits” ، “Watch the Shadows Dance” و “Windrider” را بازیگری کرد. به غیر از فیلم ها ، کیدمن در مجموعه های تلویزیونی مختلفی مانند “Five Mile Creek” ، “A Country Practice” و مینی سریال “Vietnam” نیز دیده شد.

در سال ۱۹۸۸ ، “Emerald City” آمد. این فیلم کیدمن را به عنوان نقش مکمل معرفی کرد. او نسبت به نقش خود احاطه كامل داشت و هم توسط منتقدان و هم از طرف مردم به درستی مورد ستایش قرار گرفت.

جهش بزرگ در حرفه کیدمن با انتشار فیلم “سکوت قبرستانی” در سال ۱۹۸۹ اتفاق افتاد. نقش او در نقش رای اینگرام نظرات زیادی را به همراه آورد و باعث شهرت و شهرت بین المللی او شد.

فیلم “Days of Thunder” بلیط بزرگ کیدمن برای موفقیت در هالیوود بود. این فیلم نه تنها اولین حضور وی در صنعت فیلم سازی آمریکا بود بلکه در پردرآمدترین فیلمهای سال نیز حضور داشت.

سالهای ستاره شدن و موفقیت نیکول کیدمن

۱۹۹۵ برای کیدمن یک سال فوق العاده موفق بود. او نقش های اصلی فیلم های “Batman Forever” و “To Die For” را بازی کرد. در حالی که فیلم اول از سال ۲۰۱۱ با عملکرد او پردرآمدترین فیلم لایو اکشن بوده است .

در حالی که فیلم های او در گیشه با موفقیت خوبی روبرو می شدند و مورد استقبال بسیاری از منتقدان قرار می گرفتند ، کیدمن عشق به تئاتر را ترک نکرد و در بازی در تئاتر دیوید هار ، “اتاق آبی” که در لندن افتتاح شد ، دیده شد.

در مرحله بعدی ، او برای فیلم “Eyes Wide Shut” در کنار تام کروز بازی کرد. اگرچه فیلم در افتتاحیه نظرات مثبتی به دست آورد ، اما بعداً به دلیل وجود صحنه های جنسی مورد بحث و جدال قرار گرفت.

کیدمن در فیلم “ساعتها” (Stephen Daldry) حضور یافت. کیدمن در این فیلم نقش نویسنده ای را بازی می کرد که از دوره های افسردگی و بیماری روانی رنج می برد. او چنان این شخصیت را به خوبی بازی کرد که علاوه بر جوایز متعدد منتقدین ، ​​برای آن اسکار ، گلدن گلوب و بفتا نیز اهدا شد.

زندگی شخصی نیکول کیدمن

حضور در تبلیغات

به غیر از فیلم ها ، کیدمن یکی از ویژگی های ثابت تبلیغات بوده است. او چهره مارک عطر Chanel No. 5 بود. حضور سه دقیقه ای او در کانال شماره ۵ باعث شد که کیدمن رکورددار بیشترین پول پرداختی در هر دقیقه به یک بازیگر با ۱۲ میلیون دلار باشد.او چهره کمپین تبلیغاتی Ninetendo و همچنین تبلیغات بین المللی Schweppes شد.

آثار خیرخواهانه

کیدمن طی این سالها درگیر کارهای خیرخواهانه زیادی بوده است. او با معروف بودنش توجه جهانیان را به سمت کودکان محروم در سراسر جهان جلب کرده است. وی برای کار بی وقفه خود در جهت بهبود وضعیت زندگی این کودکان ، در سال ۱۹۹۴ به عنوان سفیر حسن نیت یونیسف منصوب شد.

کیدمن برای مبارزه با سرطان پستان با کمپین Little Tee کمک کرد. او در طراحی تی شرت و جلیقه برای جمع آوری پول برای مبارزه با بیماری فعالانه شرکت کرد. انگیزه اصلی کیدمن برای این کار مبارزه مادرش با بیماری سرطان بود .

در سال ۲۰۰۶ ، کیدمن به عنوان سفیر حسن نیت صندوق زنان سازمان ملل متحد (UNIFEM) منصوب شد. وی به عنوان سفیر سازمان نقش فعالی داشته است.

زندگی شخصی نیکول کیدمن

مارکوس گراهام بازیگر استرالیایی اولین مرد زندگی نیکول کیدمن بود . اما هیچ چیز بین آنها رسمی نشد .

با این حال ، هنگام کار روی مجموعه های “Days of Thunder” بود که کیدمن با بازیگر مشترک تام کروز رابطه جدی برقرار کرد. یک دهه پس از زندگی مشترک ، این دو نفر اختلافات جدی پیدا کردند و نهایتا از هم جدا شدند.

در سال ۲۰۰۵ ، وی با کیت اوربان ، خواننده استرالیایی آشنا شدند و زندگی شان هنوز هم ادامه دارد.

زندگی شخصی نیکول کیدمن

چیزهای کوچک درباره نیکول کیدمن

این بازیگر  از مادر و پدر استرالیایی متولد شده است ، از زمان تولد در هونولولو ، هاوایی از تابعیت دوگانه استرالیا و ایالات متحده برخوردار است.

او اولین بازیگر زن استرالیایی است که برنده جایزه اسکار در گروه بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم ، “ساعتها” شد.

حضور سه دقیقه ای او در کانال شماره ۵ باعث شد تا وی رکورددار بیشترین پول پرداختی در هر دقیقه به بازیگری با ۱۲ میلیون دلار باشد.

او چهره تبلیغاتی چند مارک از جمله عطر معطر Chanel No. 5 ، کمپین تبلیغاتی Ninetendo و همچنین تبلیغات بین المللی Schweppes بود.

     

  پیشنهاد می کنیم مقاله “بیوگرافی نقاش معروف ،باب راس خالق لذت نقاشی” را نیز مطالعه بفرمایید.      

بیوگرافی کوتاه نیکول کیدمن

تاریخ تولد: ۲۰ ژوئن ۱۹۶۷

سن: ۵۳ سال

همچنین به عنوان شناخته شده است: نیکول ماری کیدمن

کشور متولد: ایالات متحده

متولد: هونولولو

معروف به عنوان: بازیگر زن

به نقل از نیکول کیدمن چپ دست

قد: ۱۸۰ سانتی متر

ایدئولوژی سیاسی: حزب دموکرات

خانواده:

همسر / سابق: کیت اوربان (م. ۲۰۰۶) ، تام کروز (م. ۱۹۹۰–۲۰۰۱)

پدر: آنتونی کیدمن

مادر: ژانل آن کیدمن

خواهر و برادر: آنتونیا کیدمن

کودکان: کانر کروز ، ایمان مارگارت کیدمن اوربان ، ایزابلا جین کروز ، یکشنبه رز کیدمن اوربان

بیماری ها و معلولیت ها: لکنت زبان

موسس / بنیانگذار: Blossom Films

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.