نکات خانه داری که حتما به کارتان می آید

نکات خانه داری که حتما به کارتان می آید

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با مطلب”نکات خانه داری که حتما به کارتان می آید” در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

نکات خانه داری

چگونه لاک ناخن را از روی لباس پاک کنیم؟

خیلی راحت می توانید لاک ناخن را روی لباسهایتان حذف کنید! اما آیا می دانید چگونه آن را حذف کنید؟ برای راهنمایی در مورد از بین بردن لاک ناخن ادامه مطلب را بخوانید.

ریختن لاک ناخن روی لباس شما یک اتفاق ناخوشایند است. خوشبختانه ، روش های مختلفی برای از بین بردن لکه های ناخواسته لاک ناخن وجود دارد – به سادگی این راهنمای نحوه پاک کردن لاک ناخن از لباس را بخوانید و روش مناسب خود را انتخاب کنید.

محلول ها بسته به نوع پارچه ای که رنگ آمیزی شده متفاوت خواهند بود ، اما هر روش به همان اندازه موثر است و لاک ناخن را از روی لباس پاک می کند بدون اینکه صدمه ای برجای بگذارد. فقط اطمینان حاصل کنید که همیشه برچسب مراقبت از لباس خود را چک می کنید تا نوع مواد موجود را شناسایی کنید.

هنگام استفاده از موادی مانند پاک کننده لاک ناخن برای از بین بردن لکه های لباس ، مهم است که بعد از آن کاملاً بشویید تا بقایای آن پاک شود. از شوینده با خاصیت ضد لک استفاده کنید و ابتدا برچسب مراقبت از لباس را بررسی کنید.

شما نیاز خواهید داشت:

قاشق
پارچه یا پد
پاک کننده لاک ناخن استون

نکات خانه داری که حتما به کارتان می آید
نکات خانه داری که حتما به کارتان می آید

چگونه لاک ناخن را از روی لباسهایی که قابل شستشو هستند پاک کنیم؟

از بین بردن لاک ناخن از لباسهایی که قابل شستشو هستند ، فقط از وسایل خشکشویی ساده است و به راحتی می توانید در خانه امتحان کنید. برای نتیجه عالی ، این روش را برای لباس های قابل شستشو امتحان کنید.

هرگونه لاک ناخن اضافی را با دقت مانند یک قاشق با دقت پاک کنید.

سپس از پاک کننده لاک ناخن استون استفاده کرده و آن را روی تکه کوچکی از پارچه که هنگام پوشیدن لباس نمی بینید امتحان کنید تا اطمینان حاصل شود که رنگ اجرا نمی شود.

یک پارچه یا پد را با استون خیس کنید و سپس آن را روی قسمت لکه دار بزنید.

توصیه می شود برای جلوگیری از آسیب رساندن به الیاف از استفاده از حرکات شدید خودداری کنید.

در صورت باقی ماندن لکه ، سعی کنید از پارچه یا پد تازه استفاده کنید و مراحل را تکرار کنید

پس از اتمام کار ، پارچه خود را بگذارید تا خشک شود.

اگر با این مراحل لکه لاک ناخن برطرف نشده است ، می توانید از یک حلال خشک شونده استفاده کنید یا از خشکشویی های محلی خود کمک بگیرید. مواد زیر قابل شستشو هستند:

– پنبه

– نایلون

– پلی استر

– کتانی

از بین بردن لاک ناخن از لباس های ظریف

پارچه های خاص ظرافت بیشتری نسبت به پارچه های دیگر دارند و نمی توان آنها را با ماشین لباسشویی شست. بنابراین مهم است که به لیست زیر توجه داشته باشید تا از آسیب دیدن هنگام از بین بردن لاک ناخن از لباس جلوگیری کنید و مطمئن شوید که همیشه برچسب مراقبت از لباس خود را برای راهنمایی بررسی کنید.

فقط پارچه های تمیز خشک بالقوه شامل موارد زیر است:

– ابریشم

– پشم

– موداکریلیک

– ریون

– استات

مراحل زیر روشی مفید برای از بین بردن لاک ناخن از روی لباس ها بدون آسیب رساندن به وسایل ظریف است. مانند آخرین روش ، مطمئن شوید که ابتدا محلول تمیز کننده خود را روی یک قسمت کوچک و پنهان از پارچه آزمایش کنید.

در مرحله اول ، سعی کنید لاک ناخن اضافی را با از بین بردن تکه های جامد یا پوسته ها پاک کنید. به منظور جلوگیری از آسیب رساندن به پارچه ، از ابزاری نسبتاً کند استفاده کنید.

از یک قسمت روغن نارگیل را با هشت قسمت از حلال تمیز کننده خشک یک لکه بینی خشک درست کنید و به عنوان پیش تصفیه روی لکه قرار دهید.

لکه خشک را برای چند دقیقه بگذارید تا خودش را بگیرد.

در مرحله بعد ، با استفاده از پد یا پارچه محل را پاک کنید تا لاک ناخن جذب شود.

لکه ها را تا زمانی که لکه برطرف شود ادامه دهید و اجازه دهید خشک شود.

اگر ثابت شده است که لاک ناخن کاملاً دشوار است ، از یک سرویس خشکشویی حرفه ای کمک بگیرید تا با تلاش های متعدد به پارچه آسیب نرساند.

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با مطلب”نکات خانه داری که حتما به کارتان می آید” در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

چگونه ظرف های نچسب را به درستی تمیز کنیم؟

دانستن اینکه چگونه ظرف های نچسب را به درستی تمیز کنید هم می توانید در وقت و هم در هزینه صرفه جویی کنید. قابلمه های شما برای مدت طولانی نچسب می مانند ، بنابراین مجبور نخواهید شد که سنین زیادی را برای تمیز کردن آنها صرف کنید و یا پول سخت خود را برای خرید جدید خرج کنید. بعلاوه ، شما می توانید از املت ، پنکیک و سایر وعده های غذایی کاملاً پخته شده لذت ببرید بدون اینکه برای بیرون آوردن آنها از درون ظرف مبارزه کنید.

گرچه هزینه آنها کمی بیشتر از یک تابه معمولی است ، قابلمه های نچسب باید سالها برای شما دوام بیاورند. به شرطی که با آنها رفتار خوبی داشته باشید ، این …

شما نیاز خواهید داشت:
اسفنجی
آب گرم
مایع شستشو
سرکه سفید

نکات خانه داری
نکات خانه داری

چگونه تابه های نچسب را تمیز کنیم؟

شما می خواهید ظرف خود را بشویید در حالی که ظرف هنوز گرم است. خیلی گرم است و می توانید خود را بسوزانید. خیلی سرد است و تمیز کردن غذا و روغن سخت تر خواهد شد.

با استفاده از کاردک پلاستیکی یا چوبی تا حد ممکن روغن یا ضایعات مواد غذایی پاک کنید. به یاد داشته باشید که هرگز نباید روغن را در سینک ظرفشویی بریزید ، زیرا باعث انسداد آن می شود. بنابراین آن را در سطل آشغال مواد غذایی یا سطل آشغال معمولی خود بریزید.

ظرف را با آب داغ سریع بشویید. این به شما کمک می کند قبل از شروع شستن قابلمه ، مقدار بیشتری روغن و مواد زائد غذا از بین ببرید. اگر بیت های زیادی وجود دارد ، آب را از طریق یک قاشق یا سوراخ سوراخ دار خالی کنید تا بیت ها را قبل از اینکه به گلدان شما برسند ، بگیرید.

نصف لیوان سرکه سفید را درون ظرف بریزید ، و آن را با آب گرم اضافه کنید تا ظرف حدود دو سوم پر شود. ظرف را روی اجاق گاز بریزید و مایع را به جوش بیاورید. حباب های کوچک و براق روغن را مشاهده می کنید که به سطح بالا می روند. به مدت ۵ دقیقه بپزید. ظرف را از روی حرارت برداشته و یک حوله کاغذی جاذب روی سطح آب بیندازید تا روغن و چربی های مانده را بیرون بکشد. سپس دستمال کاغذی را دور بریزید (برای برداشتن آن از انبر آشپزخانه استفاده کنید) و آب را به پایین سینک ظرفشویی بریزید.

نکته: بیشتر روزها قادر خواهید بود از این مرحله صرف نظر کنید. فقط اگر ظرف شما واقعاً چرب باشد یا آن را بگذارید یک شب بماند لازم است.

ظرف خود را درون یک سینک پر از آب داغ و مایع لباسشویی قرار دهید. باور کنید یا نه ، مایع لباسشویی با کیفیت خوب تمام چیزی است که شما برای تمیز کردن کامل ظرف های نچسب خود نیاز دارید. این ماده باید گریس را برش داده ، باقیمانده باقیمانده را برداشته و به از بین بردن باکتری کمک کند. اگر ظرف خیلی کثیف نیست ، فقط باید آن را بگذارید تا چند دقیقه خیس بخورد. اگر گریس جمع شده باشد ، ممکن است لازم باشد آن را برای مدت طولانی تر بگذارید.

اگر آب درون سینک ظرفشویی شما واقعاً روغنی است ، آن را عوض کنید. در غیر این صورت ، فقط برید به یاد داشته باشید ، پاک کنید ، اسکراب نکنید. پوشش نچسب به غذا و روغن کمک می کند تا سر بخورد. اسکراب می تواند به این پوشش آسیب برساند. همچنین با استفاده از پارچه های ساینده ، دستگاه های ظرفشویی فلزی یا ظروف و مواد شیمیایی خشن می توان به سطح آن آسیب زد. بنابراین به مایع شستشو و اسفنج یا پارچه بچسبید.

نگاهی به ماهی تابه های نچسب:

اکثر تابه های نچسب هر چند سال یکبار نیاز به تعویض دارند. برای ادامه کار خود تا زمانی که ممکن است:

با دست بشویید تا در ماشین ظرفشویی.

از ظروف یا مواد پاک کن فلزی یا ساینده استفاده نکنید.

روغن را در دمای خیلی زیاد یا خیلی طولانی گرم نکنید. به یاد داشته باشید که روغن زیتون از درجه حرارت سوزش کمتری نسبت به روغن نباتی برخوردار است ، بنابراین نیازی نیست که از داغترین محیط روی اجاق گاز خود استفاده کنید.

آنها را در فر قرار ندهید ، مگر اینکه تولید کننده بگوید که آنها از نظر ایمنی مناسب نیستند.

بعد از شستن خشک کنید ، نه اینکه آنها را بگذارید تا تخلیه شوند.

اگر می خواهید آنها را درون کمد قرار دهید ، یک پارچه یا دستمال کاغذی تمیز بین آنها قرار دهید تا از خراشیدن جلوگیری کند.

پاسخ سوالات شما در مورد تمیز کردن قابلمه های نچسب

آیا می توانم یک ظرف نچسب در ماشین ظرفشویی بگذارم؟

اکثر تابه های نچسب در ماشین ظرفشویی ایمن نیستند. هرچند برچسب را بررسی کنید. تولیدکنندگان معمولاً از استفاده از ماشین ظرفشویی توصیه نمی کنند زیرا می تواند به پوشش نچسب آسیب برساند. به عبارت دیگر ، ممکن است در کوتاه مدت در وقت شما صرفه جویی شود ، اما پختن قابلمه ها در طولانی مدت سخت تر و تمیز کردن آنها سخت تر خواهد بود.

برای شستن ظرف نچسب از چه چیزهایی استفاده کنم؟

در بیشتر موارد ، آب گرم و مایع لباسشویی تمام آنچه شما نیاز دارید هستید. سرکه سفید می تواند به مقابله با چربی های سرسخت کمک کند (مرحله ۴ را ببینید). قابلمه های خود را با یک اسفنج یا پارچه نرم تمیز کنید. هرگز از یک سشوار فلزی روی آنها استفاده نکنید زیرا روی پوشش نچسب را خراش می دهید. همچنین بهتر است از مسواک زدن و قسمت خراشیده سبز اسفنج پاک نکنید.

چه زمانی باید ظرف نچسب خود را تعویض کنم؟

قابلمه های نچسب وقتی خراشیده شدند یا آسیب دیدند باید تعویض شوند. در غیر این صورت ، ممکن است ذرات ریز پوشش در مواد غذایی شما ریخته شود ، که برای سلامتی شما مناسب نیست.

اگر ظرف شما آنقدر قدیمی نیست و شما از دستورالعمل های سازنده برای مراقبت از آن پیروی کرده اید ، لازم است که ببینید آیا هنوز تحت ضمانت قرار دارد. برخی از تولیدکنندگان ظرف هایشان را برای چندین سال تضمین می کنند

آیا شما قرار است ظرف های نچسب را بشویید؟

قطعاً! با این حال ، بهتر است آنها را به جای اینکه در ماشین ظرفشویی بشویید ، با دست بشویید تا تا آنجا که ممکن است آنها را در حد بالایی نگه دارید.

چگونه چیزهای سیاه را از ظرف نچسب خود خارج کنم؟

اگر ظرف شروع به از بین بردن برخی از پوشش های نچسب خود کند ، جابجایی باقیمانده سوخته می تواند مشکل باشد. در صورت نیاز ظرف را خیس کنید و سپس آن را با اسفنج یا پارچه پاک کنید. سعی کنید آنرا اسکراب نکنید زیرا ممکن است به پوشش نچسب آسیب برساند. همچنین می توانید از سرکه روی بقایای روغن استفاده کنید. (به راهنمای ما در بالا مراجعه کنید.)

اگر منظور شما از “چیزهای سیاه” این است که پوشش خود ظرف است ، وقت آن است که یک قابلمه جدید بخرید.

آیا استفاده از ظرف نچسب سوخته ایمن است؟

اگر نتوانید ذرات سوخته را از بین ببرید یا پوشش نچسب آسیب دیده باشد ، پس می ترسیم وقت آن رسیده باشد که در یک ظرف جدید سرمایه گذاری کنید. مواد شیمیایی موجود در این پوشش برای جلوگیری از چسبیدن مواد غذایی بسیار مناسب است ، اما خوردن آنها حتی در مقادیر بسیار کم نیز ایمن نیست.

آیا سرکه به ظرف های نچسب آسیب می رساند؟

خیر.ما به هیچ دلیلی نمی دانیم که چرا نباید در ظرف های خود از سرکه استفاده کنید. حتی می توانید برای کمک به مقابله با باقی مانده های روغنی از آن استفاده کنید (نگاه کنید به بالا).

ظرف های نچسب
ظرف های نچسب

چرا تابه نچسب من می چسبد؟

اگر پوشش ، حتی کمی آسیب ببیند ، غذا و چربی می توانند به ظرف بچسبند. برای جلوگیری از این اتفاق ، نکات بالا در مورد مراقبت از ظرف های خود را دنبال کنید. همچنین ارزش آن را دارد که در آب گرم و صابون تمیز کنید. بخاطر بسپارید ، از اسفنج یا پارچه نرم استفاده کنید و هرگز از فلز روی آنها مانند شستشو استفاده نکنید.

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با مطلب”نکات خانه داری که حتما به کارتان می آید” در خدمت شما کاربران گرامی بودیم .

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.