۱۰ راه برای مهربان شدن با خود

شما احتمالاً برای افراد دیگر یک دوست شگفت انگیز هستید ، اما شاید با خودتان سخت گیر باشید. گاهی اوقات ممکن است سخت باشد ، اما وقتی با خود مهربان باشید می توانید بسیار خوشحال تر باشید. این سختگیری ها می تواند مانند انتقادهای فراوان و هر روز از خودتان باشد یا وقت نگذاشتن برای خود. در اینجا چند راه آسان و رضایت بخش برای مهربانی با خود آورده شده است.

چگونه با خود مهربان باشیم؟

منتقد درونی خود را ساکت کنید

همه ما در طول زندگی به این وسواس فکری مبتلا بوده ایم بعضی ها کمتر بعضی ها بیشتر – صدایی که می گوید شکست خورده اید ، اشتباه کرده اید ، نمی توانید کارهای چالش برانگیز انجام دهید ،و به شما میگوید پس تلاش نکنید . رفتار دلسوزانه با خود به این معناست که به آن صدا بگویید قطع شود و سکوت کند. ایندفعه با شنیدن آن صدا در سر خود ، نحوه صحبت با خود را تغییر دهید . سپس مکث کنید و طوری تنظیم کنید که انگار با یک دوست صحبت می کنید.

مدافع خود باشید

آن منتقد را به یک محرک تبدیل کنید. به این فکر کنید که چگونه می توانید دوست یا معشوق خود را که نیاز به حمایت یا تشویق دارد تشویق کنید. حالا این مهربانی را به خودتان عرضه کنید. کریستین نف ، دکترای روانشناسی و نویسنده کتاب مهربانی با خود : مهربان بودن با خود روش بسیار قدرتمند است. او اشاره می کند که وقتی با خود مهربان تر باشید ، می توانید اشتباهات را به عنوان فرصت های یادگیری در نظر بگیرید. این به شما قدرت و اعتماد به نفس می دهد تا چیزهای جدید را امتحان کنید (و در مواقع ضروری دوباره آنها را امتحان کنید).

مهربان شدن با خود

 داشتن یک دفترچه یادداشت

نوشتن سلامت روانی و حتی جسمی شما را بهبود می بخشد. نف توصیه می کند از نوشتن برای پردازش رویدادهای ناراحت کننده و بیان احساسات خود استفاده کنید. شرایطی را که باعث ایجاد احساس بد در شما شده است شرح دهید یا خودتان را به خاطر رفتار خود قضاوت کنید. شاید شما به خاطر ایجاد آشفتگی با فرزند خود بد برخورد کرده اید یا روز تولد یک دوست خوب را فراموش کرده اید.

سپس به هر یک اینگونه نگاه کنید. اول ، ذهن آگاهی: این مربوط به آگاهی از احساس خود است – بدون قضاوت.

بعد ، انسانیت مشترک: متوجه شوید که تجربه خود را با دیگران به اشتراک می گذارید. مثلا بگویید همه گاهی از بچه های خود ناراضی می شوند.من هم شبیه بقیه هستم.

و سرانجام ، مهربانی با خود: با برخی از کلمات محبت آمیز خود را آرام کنید. “من عصبانی شدم ، اما این قابل درک است و من آدم خوبی هستم.”

مدیتیشن کنید

آرام بنشینید و به تنهایی فکر کنید ، یک مانترا را تکرار کنید یا به مدیتیشن هدایت شده گوش دهید – همه اینها به آرامش افکار و احساسات شما کمک می کند. مدیتیشن منظم به مغز شما می آموزد که در طول روز دلسوزتر و آرامش بخش تر با خود باشد ، حتی در مواقعی که به طور فعال مدیتیشن نمی کنید.

مراقب خودت باش

کوگان می گوید به این فکر کنید که برای دوستی که روزهای سختی را پشت سر می گذارد چه می کنید. ممکن است میان وعده هایی برای او بیاورید ، او را به ماساژ ببرید ، به او پیشنهاد دهید بیشتر بخوابد ، یا چند چشم انداز مثبت و کلمات تشویقی برای شکستن یک چرخه منفی به او ارائه دهید. شما هم می توانید همه این کارها را برای خودتان انجام دهید.

        پیشنهاد می کنیم مقاله “با این روش ها آرامش را در خانه تان بیشتر کنید” را نیز مطالعه بفرمایید.      

به خود زمان بدهید

کوگان می گوید: “تحقیقات نشان می دهد که استراحت سازنده و منظم – نه نشستن مقابل تلویزیون ، بلکه انجام کاری که واقعاً به شما انرژی می دهد ، مانند باغبانی ، کشیدن نقاشی یا ورزش کردن” ، به شما کمک می کند تا مولدتر و خلاق تر باشید. یافتن سرگرمی یا فعالیتی که از آن لذت می برید و گذراندن وقت روی آن راهی برای ارائه محبت به خودتان است (البته برای رفع استرس و احساس رضایت کامل).

خودت را ببخش

بله ، احتمالاً امروز چیزی را به هم ریخته اید. و دیروز. و روز قبل از آن اما همه افراد دیگری که می شناسید – حتی افرادی که به نظر می رسد کاملاً بر همه چیز تسلط دارند هم روزهایی را با اشتباه گذرانده اند. اما به جای اینکه این اشتباهات را از ذهن خود دور کنید ، باید خود را از آنها خلاص کنید. بخشش بسیار مهمتر و آگاهانه تر از فراموش کردن است.

نقاط قوت خود را بشناسید

کوگان می گوید: “همه ما این حس ریشه دار را داریم که به اندازه کافی خوب نیستیم.” “این از کجا می آید؟ آیا بیشتر اوقات به نقص ها و اشتباهات خود و کارهایی که نکرده اید فکر می کنید یا به آنچه واقعاً در مورد خودتان دوست دارید فکر می کنید؟ اکثر ما چیزهای خوب را بدیهی می دانیم و در عوض روی اشتباهات و اشکالات تمرکز می کنیم. “

برای مبارزه با این گرایش ، آنچه را که درباره خود می دانید بنویسید. شامل ویژگی ها و خصوصیات و همچنین دستاوردها باشد. به لیست خود اضافه کنید!این لیست را روزی حداقل ۲ مرتبه با صدای بلند بریا خودتان بخوانید و به آنها افتخار کنید.

به خود فشار بیاورید(یادآوری کردن مداوم به خود)

اگر مغز شما یک مایل در دقیقه حرکت می کند ، نف یک حرکت فیزیکی ساده را توصیه می کند. دست خود را روی قلب بگذارید ، دستان خود را به آرامی محکم کنید ، یا با کف دست خود زانوها یا دوسر خود را بمالید. این راهی برای نشان دادن مهربانی با بدن شما است و بخشی از سیستم عصبی شما را فعال می کند که در مواقع استرس شما را آرام می کند. همچنین می توانید یک عبارت دلسوزانه اضافه کنید ، مانند “آیا می توانم در این لحظه با خودم مهربان باشم؟” یا “من میخواهم قوی و مقتدرانه زندگی کنم”

مهربان شدن با خود

کمال را فراموش کنید

نگه داشتن خود در برابر یک استاندارد غیرقابل رسیدن نتیجه معکوس دارد: شما هرگز به آن دست نخواهید یافت ، بنابراین فقط می تواند باعث شود شما نسبت به خودتان احساس بدی داشته باشید. این انگیزه ای به شما نمیدهد و یا حتی شما را دلسرد هم میکند ! وقتی به جای آن ، اهدافی را تعیین می کنید که چالش برانگیز هستند ، اما هنوز هم شدنی هستند ، شما مسیر موفقیت را ترسیم می کنید. وقتی برای پیشرفت های کوچکتر برنامه ریزی می کنید – و به انجام می رسانید ، به شیوه ای آگاهانه و مهربان زندگی می کنید.

 

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.