فواید چای اولنگ برای سلامتی چیست؟

چای اولنگ به دلیل پتانسیل آنتی اکسیدان ، ضد دیابتی ، قلبی محافظت کننده و ضد التهابی شناخته شده است. کشف کنید که چگونه می توانید و علم در مورد آن چه می گوید.چای اولنگ یکی از محبوب ترین نوشیدنی های سنتی است. مانند چای سبز و چای سیاه ، از برگهای گونه Camellia sinensis به دست می آید. با این حال ، تفاوت اصلی آن در نحوه تولید نهفته است ، که ترکیب تغذیه ای آن و خصوصیات ارگانولپتیک آن را کمی تغییر می دهد.

برای درک این موضوع ، باید در مورد روند اکسیداسیون صحبت کنید. این یک واکنش شیمیایی است که وقتی برگها در معرض هوا قرار می گیرند رخ می دهد. در مورد چای سبز ، تولید از برگهای تازه ساخته شده است که در معرض این فرآیند قرار نگرفته اند.در همین حال ، چای سیاه یک تنوع کاملاً اکسیده است. برگها خرد شده و زیر نور آفتاب گذاشته میشوند تا زمانی که درست شوند. از این رو این یک نوع تخمیر در نظر گرفته می شود.

در مورد چای اولنگ باید گفت که ، زمان تهویه و خشک شدن جزئی است. یعنی این زمان در بین چای سبز و چای سیاه یافت می شود.

ارزش تغذیه ای چای اولنگ

ارزش تغذیه ای چای اولنگ

چای اولنگ به دلیل داشتن منبع فراوان از ترکیبات آنتی اکسیدان است.همانطور که توسط یک مقاله در مجله مولکول ها منتشر شد ، پلی فنول هایی مانند Teaflavinas ، Tearubiginas و Epigalocatequina Gallate (EGCG) را متمرکز می کند ، که اثرات مثبتی بر سلامتی دارند.

در مورد سایر مواد مغذی ، کلسیم ، منیزیم ، پتاسیم ، ویتامین A ، ویتامین های B و ویتامین C را فراهم می کند ، با این حال ، آنها مقادیر بسیار کمی هستند که هنگام پاسخگویی به نیازهای روزانه کافی نیستند.

تخمین زده می شود که یک فنجان چای اولنگ (که با حدود ۲ گرم برگ در هر ۲۵۰ میلی لیتر آب تهیه شده است) فقط ۲٫۴ کالری را فراهم می کند. این ماده حاوی پروتئین ، چربی ، شکر یا فیبر نیست. سهم کربوهیدرات آن تنها ۰٫۳۶ گرم است.

چای اولنگ چگونه تهیه می شود؟

با توجه به محبوبیت حاصل از سالهای اخیر ، چای Oolong معمولاً تقریباً در هر فروشگاه طبیعی یا گیاهی موجود است. می توان آن را در کیسه های چای یافت یا به شکل قوطی های چایی خرید و دم کرد.

در زمان تهیه آن ، توصیه می شود از آب استفاده کنید که در حال جوشاندن است (حدود ۹۰ درجه سانتیگراد). هنگامی که آب یسیار جوشیده می شود و درجه حرارت بسیار زیاد است ، میزان آنتی اکسیدان ها کاهش می یابد و طعم آن تغییر می کند.یک توصیه مفید این است که چای را در آب گرم درست کنید و بگذارید ۱۰ یا ۱۵ دقیقه خنک شود تا بهتر متمرکز شود.

۲ قاشق غذاخوری برگ چای Oolong (2-3 گرم). در عوض ، می توانید از یک کیسه چای استفاده کنید.
۱ فنجان آب (۲۵۰ میلی لیتر).

آب را گرم کنید ، بدون اینکه اجازه دهید آن را جوشیده شود.
پس از این ، چای Oolong را اضافه کنید.
آن را به مدت ۳ دقیقه در پوش بزنید.
سپس ، بگذارید ۱۰ دقیقه دیگر قبل از مصرف همان حالت بماند.

پیشنهاد می کنیم مقاله “سویا برای سلامتی خوب است یا بد؟” را نیز مطالعه بفرمایید.

فواید چای اولنگ برای سلامتی چیست؟

بخش عمده ای از اثرات فواید چای اولنگ برای سلامتی چیست؟ با محتوای آنتی اکسیدانی آن همراه است. این مواد توانایی محافظت از سلول ها در برابر رادیکال های آزاد ، مولکول های مرتبط با پیری زودرس و خطر بیشتر بیماری ها را دارند. در مرحله بعد ، ما فواید اصلی آن را شرح می دهیم.

۱٫ خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد

پتانسیل ضد دیابتی Oolong به محتوای پلی فنول های آن نسبت داده می شود. یک بررسی مشترک از طریق مجله آنتی اکسیدان ها نشان می دهد که مصرف آن می تواند در برابر دیابت و عوارض مرتبط با آن محافظت کند.به طور خاص ، شواهد نشان می دهد که مقاومت به انسولین را بهبود می بخشد ، مسیر سیگنالینگ هورمون مذکور را فعال می کند ، با استرس اکسیداتیو مبارزه می کند و پاسخ التهابی را کاهش می دهد ، که این مهم برای کنترل گلوکز بالا است.

تحقیقات مشترک در مولکول ها یافته های مشابهی را گزارش کردند. طبق این انتشار ، کاتچین ها ، Teaflavinas و پلی ساکاریدهای موجود در این چای اثرات مفیدی بر دیابت نوع ۲ دارند.

این امر به این دلیل است که آنها به کاهش استرس اکسیداتیو ، بهبود اختلال در عملکرد endoletial ، تعدیل بیان سیتوکین و بهبود مقاومت به انسولین کمک می کنند. آنها همچنین عوارض مرتبط با قند خون را کاهش داده و عملکردهای ایمنی را تقویت می کنند.

۲٫ از کاهش وزن حمایت میکند

در چارچوب یک رژیم غذایی سالم و متعادل ، چای Oolong می تواند به عنوان پشتیبانی برای کاهش وزن باشد. این اثرات نه تنها با فعالیت آنتی اکسیدانی آنها ، بلکه توانایی آنها در بهبود مهار آنزیم و تعدیل میکروبیوتای روده نیز مرتبط است.

در یک بررسی منتشر شده در مولکول ها ، محققان مشخص کردند که EpigalocateQuina (EGCG) چای Oolong و همچنین متابولیت های پلی فنول های آنها دارای خواصی برای حمایت از کاهش وزن هستند.

اما این خصوصیات بیش از اثر آنتی اکسیدانی و فراهمی زیستی آن ، با مدولاسیون میکروبیوتای روده همراه است. تعامل بین کربوهیدرات های هضم غیرقانونی و پلی فنول های چای به تولید اسیدهای چرب زنجیره ای کوتاه (SCFA) کمک می کند ، که برای حفظ روده سالم مهم هستند.

۳- به سلامت شناختی کمک می کند

به دلیل محتوای آن از L-Teanina ، Cafeína و آنتی اکسیدان ها ، چای Oolong به مراقبت های بهداشتی شناختی کمک می کند. این مواد به عنوان محرک مغز عمل می کنند و با پیشگیری از وخامت شناختی همراه با سن همراه هستند.

محققان در تحقیقاتی که توسط Frontiers in Nutrition به اشتراک گذاشته شده است ، مشخص کردند که عادت مصرف چای می تواند با تأثیرگذاری بر حجم کالوسوم خلفی ، به جلوگیری از از بین رفتن حافظه و یادگیری انجمنی کمک کند.

مطالعه دیگری که توسط BMC Nutrition منتشر شد ، گزارش داد که مصرف بیشتر چای مربوط به عملکرد بهتر در اقدامات متمرکز و پایدار توجه و در کارهای سرعت روانی در افراد مسن است.اگرچه مطالعات بیشتری از این مزایا وجود ندارد ، اما شواهد نشان می دهد که چای Oolong به بهبود خلق و خوی ، افزایش توجه و کاهش خطر بیماری آلزایمر و زوال عقل کمک می کند.

فواید چای اولنگ برای سلامتی چیست؟
۴- پتانسیل ضد توموری دارد

بیشتر مطالعات در مورد اثرات چای در برابر سرطان با چای سبز و چای سیاه انجام شده است. این امکان وجود دارد که چای Oolong ، که در واسطه هر دو قرار دارد ، اثرات مشابهی داشته باشد.

به طور خاص ، مشخص شده است که ترکیبات آنتی اکسیدانی مانند پلی فنول ها به کاهش جهش های سلولی که می تواند منجر به رشد سرطان شود ، کمک می کند. به طور دقیق تر ، مطالعات مصرف آنها را با کاهش خطر سرطانهای ریه ، مری ، کبد و کولورکتال مرتبط می کند.در حال حاضر ، برای ارزیابی این خصوصیات ، مطالعات بیشتری در انسان لازم است. و گرچه خصوصیات شیمی درمانی چای به رسمیت شناخته شده است ، مصرف آن پیشگیرانه و صرفاً مکمل است.

از دیگر مزایای احتمالی چای اولنگ

به طور کلی ، چای های حاصل از گونه Camellia sinensis – از جمله چای اولنگ – با سایر فواید سلامتی مرتبط هستند. مطالعات مرتبط هنوز در حال انجام است. با این حال ، شواهد جمع آوری شده تا کنون برای فهرست بندی آن به عنوان “غذای کاربردی” کافی بوده است.

به تقویت استخوان کمک کنید. یک مطالعه مشترک در پوکی استخوان بین المللی مشخص کرد که مصرف چای به کاهش خطر پوکی استخوان ، به ویژه در زنان مسن و بزرگسالان کمک می کند. کاتچین ها ، تئوری های و Teaflavinas به عنوان استئوپ محافظت کننده طبقه بندی شدند.

این به مراقبت از دندان کمک می کند. فلوراید موجود در چای اولنگ مربوط به پیشگیری از پوسیدگی دندان است. علاوه بر این ، به نظر می رسد به کاهش تشکیل پلاک دندان و لثه کمک می کند.

مراقبت از پوست غلظت فراوان Teaxidants Oolong به مهار اثرات منفی رادیکال های آزاد کمک می کند ، که به نوبه خود با پیری زودرس پوست همراه است. آنها همچنین در صورت اگزما و سوختگی خورشیدی مفید هستند.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.