آشنایی با فواید عالی روغن کرچک که نمیدانستید

قرن هاست که متخصصان طب سنتی از روغن کرچک برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می کنند ، زیرا مزایای زیادی را برای آن فراهم می کند. بسیاری تصور می کنند که مصریان باستان اولین کسانی بودند که فواید روغن کرچک و موارد استفاده از آن را کشف کردند.

روغن کرچک به عنوان یک روغن گیاهی در نظر گرفته می شود که رنگ آن زرد کم رنگ است و از خرد شدن بذرهای گیاه روغن کرچک تولید می شود. بسیاری از مزایایی که با استفاده از روغن کرچک به دست می آید نتیجه ترکیب شیمیایی آن است. روغن کرچک نوع خاصی از اسید چرب تری گلیسیرید است ، تقریباً ۹۰ درصد ماده اسید چرب آن اسید ریسینولئیک است که یک اسید چرب امگا ۹ اشباع نشده است.

روغن کرچک به طور سنتی به عنوان درمانی برای بیماری های مختلف پوستی و عفونت ها ، رفع یبوست و افزایش سلامت موها استفاده می شود. با این حال ، مطالعات اخیر نشان داده است که روغن کرچک می تواند برای حمایت از سیستم ایمنی بدن ، و به عنوان یک ماده ضد التهابی ، ضد میکروبی و محرک لنفاوی استفاده شود.

موارد مصرف موضعی و فواید روغن کرچک

۱- درمان طبیعی آرتروز

خاصیت ضد التهابی روغن کرچک این روغن را به یک روغن ماساژ عالی برای مفاصل آرتروز ، عضلات دردناک و التهاب اعصاب تبدیل می کند. اسید ریسینولئیک موجود در روغن کرچک دارای توانایی تقویت خواص ضد التهابی در بدن است و یک درمان ایمن برای درد آرتروز محسوب می شود.
روغن کرچک گرم را به مفاصل آسیب دیده ماساژ دهید. برای تقویت جذب مناسب ، قبل از خواب به پوست ماساژ دهید و بگذارید یک شب بماند.

فواید روغن کرچک

۲- خلاص شدن از شر علائم کشش

علائم کشش غالباً در اثر بارداری و افزایش سریع وزن ایجاد می شود ، اما همچنین می تواند در نتیجه افزایش سن ، عدم تعادل هورمونی ، کاهش ناگهانی وزن و تورم باشد. روغن کرچک به عنوان یکی از بهترین درمان ها برای انواع بیماری های پوستی شناخته شده است. محتوای غنی و اسیدهای چرب مختلف آن را به یک مرطوب کننده عالی و درمانی موثر برای از بین بردن علائم کشش ناخوشایند تبدیل می کند.

با استفاده از انگشتان خود ، روغن کرچک را به اندازه کافی روی علائم کششی ماساژ دهید تا کل ناحیه آسیب دیده را بپوشاند.
برای پوشاندن ناحیه از پارچه نخی نازک استفاده کنید.
برای اطمینان از نفوذ عمیق روغن ، پارچه را حدود ۱۵-۲۰ دقیقه روی محل بگذارید.
این روند را به طور منظم تکرار کنید تا کاهش قابل توجهی در ظاهر علائم کشیدگی خود مشاهده کنید.

۳٫- روغن کرچک برای درمان آکنه

بیماری شایع پوستی ، آکنه ، در نتیجه ناخالصی های جمع شده در منافذ پوست شما است که باعث تحریک و ملتهب شدن پوست می شود. امروزه بسیاری از داروهای درمان آکنه موجود در بازار حاوی بنزوئیل پروکسید و سالیسیلیک اسید هستند که تمایل به خشک شدن پوست دارند. روغن کرچک ، مشابه استفاده از روغن چریش ، یک منبع طبیعی است که بدون خشک شدن پوست ، آلودگی ، سلول های مرده پوست ، روغن های اضافی و باکتری ها را بیرون می کشد.

نحوه استفاده از روغن کرچک برای جلوگیری از آکنه

روغن کرچک را یک شب روی پوست خود بگذارید.
هنگامی که از خواب بیدار می شوید ، روغن کرچک را با استفاده از یک حوله مرطوب پاک کنید تا روغن آن پاک شود.
با استفاده از آب سرد ، صورت خود را چندین بار پاشید.
آب سرد باعث کوچک شدن منافذ پوست می شود ، در حالی که آب گرم باعث باز شدن منافذ پوست می شود.
پوست خود را خشک کنید و از مواد شوینده صورت برای پاک کردن روغن کرچک باقیمانده استفاده کنید.
برای بهترین نتیجه ، این مراحل را به صورت روزانه بین ۱۰ تا ۱۴ روز تکرار کنید. با دنبال کردن این روند چند بار در هفته می توانید از روغن کرچک برای جلوگیری از آکنه استفاده کنید.

۴- از بین بردن خطوط و چین و چروک

روغن کرچک برای کاهش خطوط ریز و چین و چروک بسیار مناسب است زیرا به عمق پوست شما نفوذ می کند و باعث تولید الاستین و کلاژن می شود. این دو جز در پوست عامل خاصیت ارتجاعی و کشیدگی آن هستند. خاصیت نرم کنندگی روغن کرچک به پوست اجازه می دهد تا به سرعت آن را جذب کند ، چهره شما را مرطوب و چاق نگه می دارد ، که در کاهش ظاهر خطوط و چین و چروک نیز مهم است. برای اطمینان از اینکه از درمان روغن کرچک بیشترین بهره را می برید این مراحل را دنبال کنید.

۵-جز فواید روغن کرچک ،رفع یبوست با روغن کرچک

روغن کرچک روشی محبوب برای رفع یبوست است. اجزای مختلف موجود در داروی یبوست طبیعی به عنوان یک ملین قوی عمل می کنند ، روده کوچک و بزرگ را تحریک می کنند

اسیدهای چرب موجود در روغن کرچک نیز برای جلوگیری از جذب مایعات توسط دستگاه روده ، به روده کمک می کند تا رطوبت خود را حفظ کند ، که باعث می شود از روده بزرگ راحت تر عبور کند.

برای استفاده از روغن کرچک برای رفع یبوست مراحل زیر را دنبال کنید:

بین ۳۰ تا ۶۰ گرم روغن کرچک را به یک لیوان شیر ولرم اضافه کنید.
اگر شیر دوست ندارید یک لیوان آب ولرم را جایگزین کنید.
کل لیوان را بنوشید.
اگر بوی آن را زیاد شدید ، مقداری زنجبیل به معجون اضافه کنید.
در حدود یک ساعت دیگر ، شما اثرات روغن کرچک را احساس خواهید کرد.

۶- بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن با روغن کرچک

اعتقاد بر این است که استفاده مرتب از روغن کرچک باعث بهبود عملکردهای مختلف سیستم ایمنی بدن ، از جمله تخلیه غدد لنفاوی ، سلامت غده تیموس و جریان خون می شود. لنفوسیت ها که نوعی گلبول سفید در سیستم ایمنی بدن است ، تهدیدهای قابل درک برای بدن و مهاجمان خارجی مانند باکتری ها و سموم را مورد حمله قرار می دهد. استفاده از روغن کرچک به بدن کمک می کند تا سطح مناسبی از لنفوسیت ها را که از غدد لنفاوی ، غده تیموس و بافت روده کوچک در بافت لنفاوی ذخیره می شود ، تولید کند. روغن کرچک را به ناحیه شکم خود بمالید تا جذب روغن از بدن افزایش یابد.

۷- استفاده از روغن کرچک برای جای زخم

روغن کرچک برای کاهش و جلوگیری از ایجاد جای زخم بسیار مناسب است. بسیاری از اسیدهای چرب موجود در روغن به تحریک سیستم لنفاوی در بدن کمک می کنند ، که برای جلوگیری از جای زخم ضروری است. گرچه نمی تواند جای زخم هایی را که از قبل دارید از بین ببرد ، اما می تواند ظاهر آنها را کاهش دهد.

۸-روغن کرچک برای درمان پاشنه خشک

توانایی معجزه آسای روغن کرچک در آبرسانی به پوست ، آن را به یک درمان کامل برای درمان ترک پاشنه پا تبدیل می کند. سرشار از ویتامین است و مواد مغذی ضروری به آبرسانی پوست خشک و ترک خورده کمک می کنند. کافی است روغن کرچک را روی پاهای خود بمالید ، یک جفت جوراب بپوشید و بگذارید یک شب بماند. متوجه یک تفاوت چشمگیر خواهید شد.

فواید روغن کرچک

۹-جز فواید روغن کرچک ،سریع در روند زایمان با روغن کرچک

روغن کرچک به القای زایمان کمک می کند. وقتی روغن کرچک به صورت خوراکی خورده می شود ، روده ها را تحریک می کند. روغن کرچک تمایل به تحریک رحم دارد که باعث شروع انقباضات می شود.

۱۰- آفتاب سوختگی را برطرف کنید

روغن کرچک با همان حس خنک سازی ، برای تسکین آفتاب سوختگی بسیار مفید است. اسید ریسینولئیک از تاول هایی که در آن آلوده می شوند محافظت می کند و التهاب همراه با آفتاب سوختگی را کاهش می دهد.

۱۱- روغن کرچک و داشتن ابروهای پرپشت

ثابت شده است که روغن کرچک روشی موثر برای رشد و تقویت موهای شماست. اما آیا می دانید که برای ضخیم شدن ابروها نیز می تواند موثر باشد؟ آنتی اکسیدان ها ، پروتئین ها ، ویتامین ها ، اسیدهای چرب و مواد مغذی موجود در آن برای تقویت پیازهای مو و مبارزه با باکتری هایی که ممکن است عاملی برای جلوگیری از رشد باشد ، کار می کنند.

پیشنهاد می کنیم مقاله “از کاشت حلزون گوش چه میدانید؟” را نیز مطالعه بفرمایید.

۱۲- مژه ها را با روغن کرچک بلند کنید

ویتامین E ، پروتئین ها ، مواد معدنی و خواص ضد باکتریایی روغن کرچک می تواند به تقویت و طولانی شدن مژه های شما هنگام استفاده منظم کمک کند. وقتی به ناحیه وارد می شود به عمق پوست نفوذ می کند و باعث مرطوب شدن و شادابی محل می شود تا به رشد مژه ها کمک کند و از شکستن آنها جلوگیری کند.

۱۳-جز فواید روغن کرچک، خال های پوستی را بردارید

روغن کرچک هنگامی که با کمی جوش شیرین مخلوط شود می تواند راهی عالی برای از بین بردن خال های ناخوشایند پوستی باشد. شما به سادگی باید خمیر را به ناحیه آسیب دیده بمالید و روی آن را با باند بپوشانید. انجام روزانه این کار به مدت چهار تا شش هفته باعث از بین رفتن خال ها و برچسب های پوستی می شود.

۱۴- کوتیکول ها را نرم کرده و ناخن های شکننده را از بین می برد

روغن کرچک دارای غلظت بالایی از ویتامین E است که برای شکننده و خشک شدن ناخن ها معجزه می کند. ماساژ آن هر روز در ناخن ها و کوتیکول های شما منجر به ایجاد کوتیکول های نرم و ناخن هایی با ظاهر سالم می شود.

آب گرم (۴ فنجان)
روغن کرچک (۱ قاشق غذاخوری)
شامپو کودک (۱ قطره کوچک)

آشنایی با فواید عالی روغن کرچک که نمیدانستید

۱۵- لبهای ترک خورده را هیدراته می کند

اسیدهای چرب موجود در روغن کرچک به آبرسانی و مرطوب شدن لبهای خشک و شکاف خورده کمک می کند. روغن کرچک را چند بار در روز به لب های خود بمالید تا آبرسانی و مرطوب شود. همچنین می توانید با مخلوط کردن روغن کرچک ، گلیسیرین و آب لیمو یک درمان موضعی تسکین دهنده ایجاد کنید. قبل از خواب استفاده کنید تا لبهای شکاف خورده را آبرسانی کنید.

۱۶- علائم میگرن را برطرف می کند

روغن کرچک با خواص تسکین درد ، برای تسکین سردرد و میگرن بسیار مفید است. برای کمک به تسکین علائم میگرن و سردرد ، حدود یک دقیقه یک قاشق چای خوری روغن به پیشانی خود بمالید. شما اثرات آن را بعد از چند دقیقه مشاهده خواهید کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.