۱۲ راه آسان برای اینکه شادتر باشید

چگونه شادتر باشیم؟

هیچ کس نمی تواند در ۱۰۰ درصد مواقع شاد باشد ، اما برخی از افراد در بسیاری از اوقات حالت شادی دارند چونه اینطور هستند؟. حتی مثبت بودن ، به ویژه در زمان شیوع COVID-19 ، چالش برانگیز است ، اما با در نظر گرفتن این نکات می توانید خود را برای شادی بیشتر آماده کنید.

۱-ذهن خود برای شاد بودن آماده کنید

خوشحال بودن مربوط به آنچه دارید یا اتفاقاتی که برای شما می افتد نیست ، بلکه واکنش شما در برابر آن است. کارولین آدامز میلر ، مربی ، سخنران و نویسنده پرفروش کتاب زندگی خوشبختانه می گوید: “خوشبختانه قطعاً یک انتخاب است.” “تحقیقات در مورد دوقلوهای یکسان و برادرانه که در بدو تولد از یکدیگر جدا شده اند ، در میان سایر مطالعات ، نشان می دهد که حداقل نیمی از وضعیت سلامتی ما مستقیماً به آنچه که روزانه در مورد آن فکر می کنیم و انجام می دهیم مرتبط است.”

به همین دلیل است که شما باید یک دفترچه یادداشت شکرگزاری و تشکر را در نظر بگیرید.نعمت های کوچک و بزرگ را بنویسید ،با صدای بلند بابت آنها از خداوند قدردانی کنید.بعد از این کار شادی و آرامش سراغ شما خواهند آمد.

۲-برای شخص دیگری کاری انجام دهید

نمی دانید چگونه خود را شادتر باشید؟ جوابش ساده است. انجام کاری برای دیگران یک روش عالی برای تقویت روحیه شما است – و طبق یک مطالعه در مجله بین المللی شادی و توسعه ، اهدای وقت به دیگران باعث افزایش شادی بیشتر می شود.

“ما تحقیقی انجام دادیم که در آن از مردم خواسته بودیم کارهای خیرخواهانه انجام دهند – گروهی با دیگران مهربانی کردند ، گروه دیگر به جمع آوری زباله پرداختند و گروهی کارهایی مانند ماساژ مجانی برای دیگران و … را انجام دادند “

سونجا لیوبومیرسکی ، استاد روانشناسی در دانشگاه کالیفرنیا و نویسنده کتاب” چگونه خوشبختی “می گوید:

“ما دریافتیم که فقط انجام کارهای خیرخواهانه برای دیگران یا دنیا ، به ویژه برای دیگران ، باعث خوشبختی مردم می شود.” چه داوطلبانه و چه رسمی .انجام کارها برای دیگران به شما شادی می دهد و به شما کمک می کند احساس تغییر کنید.

چگونه شاد تر باشیم؟

۳-برای کسب شادی بیشتر ، با یک دوست تماس بگیرید

انسان ها موجوداتی طرفدار اجتماع هستند ، بنابراین داشتن روابط واقعی و معنادار در زندگی برای احساس خوشبختی بسیار مهم است. بنابراین هر روز وقت خود را برای تماس یا ارتباط با یکی از دوستان یا اعضای خانواده خود اختصاص دهید. برت میجر ، محقق و روانشناسی فیزیولوژی (PEP) در دانشگاه کارولینای شمالی ، گفت:

“روابط نزدیک با کیفیت از اهمیت اساسی برای کسب شادی و ارامش برخوردار هستند.”

به علاوه ، احساس اینکه به کسی که دوستش داریم کمک کرده ایم همچنین باعث می شود احساس خوبی داشته باشیم. روابط قوی همچنین می تواند به ما کمک کند در صورت بروز اتفاق بد ، احساس امنیت بیشتری داشته باشیم.

۴-همیشه به فکر نتیجه نباشید،از مسیر لذت ببرید

وقتی فکر می کنیم ، “وقتی به این هدف رسیدم ، خوشحال خواهم شد” یعنی ما خود را برای ناامیدی آماده می کنیم. موفقیت ، این سفر است ، نه مقصدی که برآورده می کند. “مردم در اهداف خود موفق می شوند و سپس خوشحال می شوند. شاد بودن یا شکوفایی احساسی ، اولین چیزی است که زمینه موفقیت کسی را فراهم می کند.

“میلر می گوید. “این تحقیق نشان می دهد که وقتی کارهایی انجام می دهیم که به زندگی مان معنا ، هدف و حتی لذت می بخشد ، خوشبختی محصول جانبی است که به ما امکان رشد و رشد از طریق روشهای مثبت و فعال را می دهد.”

۵-به اشتباهات گذشته گیر ندهید

تمرکز کردن روی چیزی که از آن پشیمان هستید فقط باعث ناراحتی است. در عوض ، برخی از تحقیقات منتشر شده در روانشناسی سلامت نشان داده است که تمرکز روی خاطرات خوب ، به ویژه خاطرات از کودکی ، با یک زندگی سالم مرتبط است.

میشل گیلان ، مجری سابق CBS News ، که اکنون یک روانشناس و نویسنده موفق است ، پیشنهاد می کند: “در عرض دو دقیقه ، تمام جزئیاتی را که می توانید در مورد یک واقعه معنادار از روز قبل به خاطر بسپارید ، یادداشت کنید.” سپس ان را رها کنید و دست از فکر کردن به آن بردارید.

۶-شکرگذاری را پرورش دهید تا خوشحالتر باشید

پرورش فعال احساس تشکر و قدردانی یکی از بهترین راه ها برای شادتر شدن است. دکتر لیوبومیرسکی می گوید: “تحقیقات زیادی در مورد تلاش برای درک آنچه در زندگی شما خوب است بیش از تمرکز بر آنچه که ندارید یا آنچه دیگران دارند و شما می خواهید ، انجام شده است.” وی افزود: “ما از افراد داریم كه برای مثال نامه های سپاسگزاری برای مادرشان می نویسند و حتی آنها را به اشتراک نمی گذارند. آنها تمام کارهایی را که مادر انجام داده است می نویسند و تنها روند کار باعث می شود که واقعاً از همه چیز قدردانی کنید. “

این می تواند باعث شود شما نزدیکتر شوید و حتی پیوند خود را بهبود ببخشید – خصوصاً اگر تصمیم دارید نامه سپاس خود را به اشتراک بگذارید. میجر می گوید:

“ابراز سپاس واقعی با نشان دادن به دیگران که از آنها قدردانی می کنیم ، می فهمیم و از آنها مراقبت می کنیم ، به ایجاد روابط جدید یا تقویت روابط موجود کمک می کنند.”

 شاد

۷-در حال زندگی کن

به قول فریس بولر ، “زندگی خیلی سریع پیش می رود. اگر هر چند وقت یک بار متوقف نشوید و به اطراف نگاه نکنید ، ممکن است آن را از دست بدهید.اما نه اینکه همیشه به گذشته و اینده توجه کنید و حال را از دست بدهید.

” لذت بردن از تجربیات مثبت می تواند به ما کمک کند تا دنیای اطراف خود را کاملاً درک کنیم.”

تمرین ذهن آگاهی می تواند به شما کمک کند تا از لحظه و هدایایی که به همراه دارد آگاهی بیشتری داشته باشید. او می گوید: “این واقعاً در حال هماهنگی و توجه است ، برخلاف اینکه ذهن شما در همه جا سرگردان است.”

۸-ورزش کنید

تعجب آور نیست که ورزش برای بدن شما مفید است و می تواند روحیه شما را بهبود بخشد.

Acacia Parks ، PhD ، دانشیار می گوید: “ورزش اندورفین آزاد می کند ، که” سیستم شادی “بدن را فعال می کند و با ایجاد احساس خوب در فرد ، کاهش استرس و بهبود خلق و خوی همراه است .

ورزش صبحگاهی یک دستورالعمل برای “شادی مضاعف” است زیرا مغز شما در اوایل روز با سوخت “داشتن یک پیروزی” کار می کند.

        پیشنهاد می کنیم مقاله “چگونه حسادت نکنیم؟” را نیز مطالعه بفرمایید.      

۹-زمان را به جای چیزهای دیگر انتخاب کنید

به دلیل چیزی که روانشناسان سازگاری لذت جویانه می نامند ، ما به چیزهای زیبا و شگفت انگیزی که داریم عادت می کنیم ، بنابراین پس از مدت کوتاهی دارایی های مادی کار چندانی در احساس خوشبختی ما نمی کند . اگر می خواهید پول خرج کنید ، تجربه هایی مانند مسافرت را بخرید ، که تحقیقات نشان داده منجر به تحقق بیشتر از اشیا می شود. تازگی انجام و دیدن چیزهای جدید علاقه ما را برانگیخته و دیدگاه ما را گسترش می دهد و به ما کمک می کند تا زندگی خود را بهتر ارزیابی کنیم.

پس وقت را از دست ندهید و در اولین فرصت خود را به یک سفر حتی کوتاه مدت دعوت کنید.

شادی
۱۰-کاری را که به آن اعتقاد دارید انجام دهید تا احساس رضایت و شادی کنید

مردم وقتی کار خوبی را برای منافع دیگران انجام می دهند خوشحالتر می شوند – اگرچه در آن زمان ممکن است سخت باشد. این ممکن است به معنای از دست دادن برنامه تلویزیونی مورد علاقه شما باشد تا بتوانید داوطلبانه به کسی کمک کنید، یا بودجه مطالعه خود را کاهش دهید تا بتوانید به فرد نیازمندی کتاب هدیه دهید.

دکتر پارکس می گوید: “پیروی از وجدان خود همیشه خوشایند نیست ، بنابراین ممکن است وضعیت عاطفی فرد را بهبود نبخشد ، اما ممکن است ارزیابی او از زندگی را بهبود بخشد.”

میلر می گوید کنار آمدن با چنین چیزهای سخت پشتکار شما را بهبود می بخشد ، که اعتماد به نفس را افزایش می دهد.

به این ترتیب ، وقتی تصمیماتی می گیرید که ارزش های خود را تأیید می کنند ، احساس امنیت بیشتری می کنید. لیوبومیرسکی می گوید:

“مردم وقتی ارزش های خود را تأیید می كنند در مقابل دیگران احساس بهتر و شادتری به خود دارند.

۱۱-به دنبال خبرهای خوب باشید

شنیدن اخبار صبحگاهی بسیار منفی است که می تواند بر کل روز شما سایه افکند. در عوض ، سعی کنید صبح خود را با خبرهای مثبت پر کنید.

“در تحقیقی که من با آریانا هافینگتون و محقق شاون آچور انجام دادم ، متوجه شدیم که تماشای سه دقیقه اخبار مثبت در مقایسه با شنیدن اخبار منفی در صبح می تواند ۲۷٪ کیفیت روز شما را بهبود ببخشد.

روز خود را با یک داستان الهام بخش از شخص یا سازمانی شروع کنید که بر یک چالش غلبه کرده است ، یا یکی از راه حل های ایجاد تغییرات مثبت است.

۱۲-استراتژی خوشحال کننده را پیدا کنید که برای شما مناسب است

اقداماتی که می توانید برای شادتر شدن انجام دهید ، گسترده است . میلر می گوید: “همه باید خودشان را بسنجند تا بفهمند چه زمانی در بهترین حالت خود هستند و سپس مراقب باشند كه این اقدامات را روزانه انجام دهند.” هنگامی که تصمیم گرفتید چه چیزی برای شما مفید است ، مثبت بودن شما می تواند حتی در بدترین شرایط نیز به شما کمک کند.

میجر می گوید: “احساسات مثبت مردم را قادر می سازد منابع پایدار ایجاد کنند – مانند دوستانی که حمایت اجتماعی ، تاب آوری روانشناختی و مهارت ها و دانش جدیدی را فراهم می کنند – که می تواند برای کنار آمدن با تجربیات منفی مفید باشد.” و این می تواند در طولانی مدت ما را خوشحال کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.