۱۰ راه آسان برای دوام داشتن زندگی مشترک

 قوانین ساده و اساسی وجود دارد که عملی کردن آنها همیشه آسان نیست ، اما بای پایدار بودن زندگی مشترک بسیار مهم است. روابط خود را مستحکم کنید ، و شاهد زیباتر شدن زندگی تان متاهلی و مشترک خود باشید.

قوانین مهم برای پایدار شدن زندگی مشترک

۱-درباره چیزهایی که دوست دارید پر سر و صدا باشید

بی حوصلگی روزمره می تواند ذوق بین شما و همسرتان را خنثی کند – و به همین دلیل موارد دیگر مطمئناً شعله ور نخواهد شد پس در نظر گرفتن اولویت اصلی شما چیزهای خوب خواهد بود. اول ، در نظر بگیرید که به جای منفی گویی درباره همسرتان مثبت حرف بزنید . بنابراین از شریک زندگی تان در مورد کفش های جدیدش تعریف کنید ، یا از پیراهن آبی جدید شوهرتان تعریف کنید. از او برای کمک در کارهای خانه تمجید کنید. مطمئن باشید این تعارفات و تشکرهای شما  زندگی تان را محکمتر و شادتر خواهد کرد.

 طولی نخواهد کشید که درک می کنید که همیشه وقت مناسب برای کارهای عاشقانه هست، مانند بوسیدن یکدفعه ای و لحظه ای همسرتان.

۲-با لمس بیشتر یکدیگر زندگی مشترک خود را پایدار نگه دارید

لمس انسان به ترشح اندورفین های خوب ، برای دهنده و گیرنده کمک می کند. بنابراین هنگام راه رفتن دست های او را بگیرید و هنگام صبح بخیر گونه او را ببوسید. روش هایی را که در روزهای اول زندگی مشترک انجام داده اید  مانند بوسیدن پشت گوش ، دستی در موهای او – را احیا کنید. افزودن بیشتر این نوع لمسها به شما در ساختن قلعه ای از عشق کمک می کند. این مهم است ، زیرا یک زن و شوهر که یک پایه محکم برای زندگی خود تشکیل می دهند می توانند هر طوفانی را تحمل کنند.

چگونه این پیوند را ایجاد می کنید؟ ابتدا از شریک زندگی خود حمایت کنید. در صورت بروز مشکل در خارج از خانه تان فقط طرف او باشید. اسرار آنها را برای خود حفظ کنید . به جز در موارد اضطراری واقعی ، اجازه ندهید چیزی بین شما وقفه ایجاد کند. تعهد دهید که روزانه حداکثر ۳۰ دقیقه در مورد برنامه های روزمره ، اهداف و رویاها با یکدیگر گپ بزنید. مطالعات نشان می دهد که صمیمی بودن زوجین به مرور زمان نتیجه می دهد و اتحادی نزدیک تر و جنسی را تضمین می کند. و فراموش نکنید که برای صمیمیت وقت بگذارید ، حتی اگر باید آن را در برنامه ریز روز خود وارد کنید.

پایدار شدن زندگی مشترک
پایدار شدن زندگی مشترک

۳-دیگر سرزنش شریک زندگی خود را برای هرچیزی اشتباه متوقف کنید

وسوسه انگیز است که وقتی احساس عصبانیت ، ناامیدی ، بی حوصلگی ، خیانت یا استرس در رابطه با خود را دارید ، شریک زندگی خود را سرزنش کنید. گام بعدی دیدن همسرتان به عنوان فردی است که برای بهبود رابطه باید تغییر کند. اگر مثل یک پلیس بالای سر او بیاستید و مدام او را سرزنش کنید مطمئن باشید هیچ کس تغییر نمی کند. هیچ کس مسئولیت را بر عهده نمی گیرد. همه ناراضی هستند و ندیدن خوبی های او است .

بهترین راه حل :

خودتان را تغییر دهید. وقتی ایرادات خود را برطرف می کنید و بهترین ها را در همراه خود می جوید ، جادو می شود. خوش بینی افزایش می یابد. شریک زندگی شما احساس بهتری پیدا میکند زیرا احساس می کند قدرش را می دانید ، نه تنبیه. و هر دوی شما احساس انگیزه می کنید .

۴-با آرامش بخشیدن ، زندگی تان را بهبود ببخشید

توصیه های متخصصان به مجردانی که به دنبال یک همسر مناسب هستند: “یک” باشید تا “یک” را جذب کنید. در یک رابطه طولانی مدت نیز همین طور است. هرچه احساس شادی بیشتری داشته باشید ، رابطه شما نیز شادتر خواهد بود و مدیریت تعارضات نیز آسان تر خواهد بود. اگر ۱۵ دقیقه یوگا صبحگاهی یا سرگرمی جدید به آرامش شما کمک کند ، احساسات خوب هم می تواند به لحظات شادتر و غنی تری در کنار هم منجر شود.

شما اوایل ازدواج به ظاهر خودتان حسابی اهمیت میدادید،لباس زیر شیک می پوشیدید،خوشبو بودید،آرایش میکردید پس چرا حالا حواستان به خودتان نیست . وقت آن است که ظاهر خود را صنوبر کنید. موهایتان را شانه کنید ، دندان ها را مسواک بزنید و لباس های شیک و جذاب بپوشید. احساس خوب در نوع نگاه شما برق می زند. تماس چشمی عاشقانه داشته باشید و این جرقه ای برای شریک زندگی شما می فرستد.

زندگی مشترک
زندگی مشترک

۵-جنگ عادلانه برای تداوم زندگی مشترک

تعارض بخشی طبیعی و حتی سالم در هر رابطه است. آنچه مهم است نحوه کنترل آن است. در مطالعه ای در فلوریدا روی زوج های قدیمی ، توانایی حل مسئله مشترک به عنوان یک عامل کلیدی برای ۷۰ درصد زوج های خوشبخت ذکر شد. با برخورداری از ابزار و نگرش مناسب ، درگیری به دروازه ای برای صمیمیت عمیق تر تبدیل می شود – فرصتی برای دیده شدن و دوست داشتن برای آنچه واقعاً هستید ، پذیرفتن شخصیت واقعی دوست داشتنی و آسیب پذیر همسرتان و ایجاد اتحادیه ای مستحکم بدون .

ابتدا از انتقاد ، رویارویی و خصومت دور شوید. آنها مانند بنزین روی آتش هستند. محققان دانشگاه کالیفرنیا که بیش از یک دهه ۷۹ زوج را دنبال کردند دریافتند که طلاق های زودهنگام به دلیل درست حل نشدن این تعارض ها هستند. از طرف دیگر ، زوج های خوشبخت از گفتن افکار انتقادی پرهیز می کنند ، جلوی اوج گرفتن را میگیرند و از موارد مطلق مانند “هرگز” و “همیشه” استفاده نمی کنند. اگر درگیری شروع شد ، سعی کنید موضوع را تغییر دهید ، شوخ طبعی ملایم تزریق کنید ، همدلی کنید یا از شریک زندگی خود قدردانی بیشتری نشان دهید، آتش بس برقرار کنید تا خنک شوید.

۶-زمان مناسب برای بحث و جدال را انتخاب کنید

اگر خوب استراحت ندارید و تغذیه خوبی ندارید ، صحبت درباره مشکل و اختلاف را شروع نکنید. گرسنگی و خستگی می تواند اظهارات زننده ایجاد کند. تلویزیون ، تلفن ، لپ تاپ را خاموش کنید. اگر حواس شما پرت است وقت دیگری را برای صحبت انتخاب کنید اینگونه نمی توانید درگیری ها را حل و فصل کنید.

بحث و جدال
بحث و جدال زن و شوهرها

۷-برای پایداری زندگی مشترک ،گوش دادن را بیاموزید

قویترین قدمی که می توانید برای محکم نگه داشتن یک رابطه بردارید؟ کمتر صحبت کنید و بیشتر گوش دهید. سرزنش ، توهین ، انتقاد و قلدری پایان بد یا حداقل جهنم زندگی را پیش بینی می کند. وقتی صحبت به جنگ تبدیل شد ، حرف خود را قطع کنید و یک راه حل ارائه دهید.

وقتی احساسات مورد بحث است ، باید آنها را شنید. پس سر تکان دهید ، عبارات خود را دوباره بیان کنید تا احساسات پشت کلمات جریان یابد. گاهی اوقات ، برای احساس نزدیکتر بودن با کسی که واقعاً باید انجام دهیم این است که بیشتر به آنچه او می گوید توجه کنیم.

۸-روال خود را تغییر دهید

اگر شما و همسرتان مدت طولانی است که با هم هستید ، به احتمال زیاد الگوی جدیدی در رابطه با رابطه جنسی دارید.دفعه بعدی که متوجه شدید میخواهید رابطه جنسی را شروع کنید ، توقف کنید و تغییر ایجاد کنید. لازم نیست چیز عمده ای باشد. یک مکان جدید ، دوش بگیرید ، شمع های معطر روشن کنید یا یکدیگر را با روغن بدن ماساژ دهید. موسیقی هایی را که در اولین قرار ملاقات خود شنیده اید پخش کنید. از چیزهای تعجب برانگیز در رختخواب استفاده کنید. حتی تغییرات بسیار اندک نیز می تواند احساس جدیدی از هیجان را در زندگی عاشقانه شما ایجاد کند.

خوشبختی
خوشبختی

۹-موقعیت های مختلف را امتحان کنید تا زندگی مشترک پایداری داشته باشید

گاهی اوقات مسائل مربوط به سلامتی باعث می شود موقعیت های عاشقانه و رابطه جنسی ناراحت کننده یا حتی غیرممکن باشد. اگر آرتروز یا شرایط مشابه مشکلی است ، موقعیت های پهلو به پهلو را امتحان کنید ، که هر گونه نیاز به تحمل وزن همسرتان ندارد. موقعیت های نشسته به شما امکان می دهد تا عمق نفوذ را تغییر دهید در حالی که از شما پشتیبانی بیشتری می کند .

پیشنهاد می کنیم مقاله “چرا اکسی توسین به عنوان “هورمون عشق” شناخته می شود؟” را نیز مطالعه بفرمایید.

۱۰-عشق را گسترش دهید

عشق نعمت زیبا و منحصر به فرد خدادادی است با عشق به همسرتان زندگی شما تکامل می باید ، کنار یکدیگر رشد میکنید ،و قدم به قدم با هم زندگی تانر ا پیش می برید .از ابراز هر روزه عشق تان نترسید و خجالت نکشید یادتان باشد اگر مقام عشق و محبت ورزیدن بالا نبود خداوند هیچ وقت عاشق بندگان خود نبود چون خدا مظهر کمال هر چیز مثبت و خوب است.

عشق
عشق

عاشقانه یکدیگر را در آغوش بگیرید ، بهم عشق بورزید از مردتان تمجید کنید و شما آقایان محترم همسرتان را پیش همه عزیز کنید بگذارید دیگران بفهمند عشق افسانه نیست بلکه واقعیت محض است.

زندگی مشترک همگی شما خوانندگان عزیز پایدار و روبه راه باد.

لطفا نظرات خود را درباره زندگی مشترک و تداوم آن با ما در میان بگذارید.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.