۱۵ ترفند ساده برای بازگرداندن رنگ لباس ها

پارچه ها هنگامی که آنها را به طور مکرر شستشو می دهید ، رنگ خود را از دست می دهند . بیشتر ما لباس های قدیمی و رنگ پریده را دور می ریزیم اما شما همیشه می توانید لباس های کم رنگ را اهدا کنید یا از آنها به عنوان یک پارچه برای پاک کردن سطوح استفاده کنید. اما در حالت ایده آل ، باید به دنبال خرید حداقل لباس ها و استفاده مجدد از لباس های موجود تا حد امکان باشید. این بهترین کاری است که می توانیم برای کاهش ردپای کربن خود انجام دهیم.در این مقاله ما ترفندهایی ساده اما کاربردی را بریا بازگرداندن رنگ لباس ها به شما آموزش میدهیم.

ترفندهایی برای بازگرداندن رنگ لباس

۱- هربار که میخواهید شستشو لباس را انجام دهید از نرم کننده پارچه استفاده کنید

اکثر مردم از مزایای نرم کننده های پارچه بی اطلاع هستند. افزودن نرم کننده (یا نرم کننده پارچه) به آخرین مرحله شستشو در ماشین لباسشویی نه تنها عطر و لطافت را به لباس می افزاید. همچنین رنگ آنها را تقویت کرده و از محو شدن آنها محافظت می کند. بنابراین ، شما باید هر بار که لباس های خود را می شویید از نرم کننده های پارچه ای استفاده کنید.

۲-لباس های جدید را با دست بشویید نه در ماشین لباسشویی

هنگام خرید لباس های جدید ، در حالت ایده آل باید از شستن طولانی مدت آنها خودداری کنید. شستشو باعث از بین رفتن رنگ می شود. بنابراین اگر می توانید از شستشو صرف نظر کنید ، می توانید رنگ پارچه را برای مدت بیشتری حفظ کنید. تا آنجا که ممکن است ، لباس های جدید خود را به خشکشویی در چند نوبت اول بدهید.

خشک شویی رنگ پارچه ها را حفظ می کند و پس از ۲-۳ جلسه خشک شویی ، لباس های شما هنگام شستشو در ماشین لباسشویی رنگ نمی گیرد. ثانیا ، به جای استفاده از ماشین لباسشویی ، می توانید پارچه های ظریف را با دست بشویید. پارچه ها را با یک فنجان نمک در آب سرد خیس کنید. این کار از محو شدن رنگ ها جلوگیری می کند. نمک به روشن شدن لباس ها کمک می کند و به رنگ ها کمک می کند تا در برابر محو شدن مقاوم شوند.

۳- همیشه برای شستشو از آب سرد استفاده کنید

در صورت استفاده از آب سرد به جای آب گرم برای شستشو ، این سال برای بازگرداندن لباس های رنگی پیش نمی آید. آب داغ با از بین رفتن و حل شدن رنگها و رنگدانه ها باعث از بین رفتن رنگها می شود و باعث روشن شدن رنگها می شود. از طرف دیگر ، آب سرد ، رنگ ها و رنگدانه ها را تنظیم یا ثابت می کند و از محو شدن آنها جلوگیری می کند.

پیشنهاد می کنیم مقاله “تمیز کردن و برق انداختن اجاق گاز با این روشها” را نیز مطالعه بفرمایید.

۴- لباسهای رنگی را در کمترین درجه حرارت خشک کنید

به منظور جلوگیری از پوشیدن لباس های آفتاب گیر ، اکثر ما لباس های خود را در خشک کن خشک می کنیم. افرادی که در آب و هوای مرطوب یا سرد زندگی می کنند نیز امکان خشک کردن لباس در خارج از خانه را ندارند. اگر به جز خشک کن هیچ راه دیگری برای خشک کردن لباس ندارید ، بهتر است آنها را در کمترین درجه حرارت ممکن (تنظیم سرد) خشک کن خشک کنید.

۵- لباسهای قدیمی را با لباسهای جدید به همان رنگ بشویید

یک ترفند ساده برای رفع لباس های تغییر رنگ شده این است که آنها را با لباس های جدید هم رنگ بشویید. همه لباس های قدیمی را در یک سایه با لباس های جدید در همان رنگ یا مشابه پرتاب کنید. لباس های جدید رنگ خود را می دهند که توسط لباس های قدیمی جذب می شود. این ترفند به ویژه برای جین کم رنگ ، حوله و غیره بسیار مناسب است.

۶- از نمک استفاده کنید

یک فنجان نمک تنها چیزی است که شما نیاز دارید تا لباس ها دوباره ظاهر جدیدی داشته باشند. وقتی لباس را خیس می کنید ، کافی است یک فنجان نمک به چرخه شستشو یا سطل اضافه کنید. برای خیساندن لباس از آب سرد استفاده کنید. نمک رنگدانه ها را تنظیم کرده و رنگ ها را روشن می کند.

رنگ لباس

۷- از رنگ استفاده کنید

رنگی به رنگ لباس هایی که می خواهید ترمیم کنید خریداری کنید. رنگ را به همراه یک فنجان نمک به آب داغ اضافه کنید. اجازه دهید لباس ها به مدت یک ساعت در محلول خیس شوند. اطمینان حاصل کنید که لباس ها را به طور کامل در محلول غوطه ور می کنید ، در غیر این صورت می تواند رنگ ناهموار داشته باشد. پارچه های رنگ شده را در آب سرد بشویید و یا آنها را با هوا خشک کنید یا در خشک کن در کمترین حالت خشک کنید.

۸-از قهوه برای بازگرداندن لباس های سیاه رنگ استفاده کنید

به راحتی می توانید رنگ لباس های تیره را با استفاده از قهوه سیاه قوی بازگردانید. مقداری قهوه سیاه قوی تهیه کنید. لباس ها را به ماشین لباسشویی اضافه کرده و طبق معمول بشویید. هنگامی که چرخه آبکشی شروع شد ، دستگاه را متوقف کرده و قهوه داغ را مستقیماً در درام روی لباس ها بریزید. چرخه آبکشی را ادامه دهید. همه لباس های شما تیره تر و روشن تر می شوند. به طور طبیعی ، شما نباید از این روش برای بازگرداندن لباس های سفید رنگ سفید استفاده کنید. می توانید از قهوه داغ برای خیساندن شلوار جین سیاه استفاده کنید. پس از یک ساعت خیساندن ، شلوار جین را طبق معمول بشویید. جین شما ظاهری جدید خواهد داشت!

۹- از زردچوبه برای بازگرداندن لباس های زرد رنگ شده استفاده کنید

یک راه آسان برای بازگرداندن لباسهای زرد رنگ به طور طبیعی استفاده از زردچوبه است. در یک قابلمه ، آب را به اندازه کافی بجوشانید (تا پارچه کاملاً خیس شود) و یک فنجان نمک به آن اضافه کنید. نمک بعنوان یک “ثابت کننده” برای رنگ مورد استفاده قرار می گیرد. حرارت را خاموش کنید و پارچه را حداقل ۳۰ دقیقه در آب گرم نمک خیس کنید. زمانی که پارچه آنقدر سرد شد که بتوان آن را در دست گرفت ، آن را آبکش کرده و بیرون بکشید.

در همان قابلمه ، مقداری آب دیگر و دو تا سه قاشق غذاخوری پودر زردچوبه اضافه کنید. روی حرارت ملایم بجوشانید و سپس پارچه ای را که می خواهید ترمیم کنید اضافه کنید. حرارت را خاموش کنید و اجازه دهید پارچه حداقل ۳۰ دقیقه در آب زرد خیس شود. مطمئن شوید که پارچه را به داخل رنگ فشار می دهید ، در غیر این صورت ممکن است به رنگ ناهموار برسید. پارچه را بعد از ۳۰ دقیقه برداشته و زیر آب سرد و جاری بشویید. بچرخانید و بگذارید تا هوا خشک شود.

۱۰- از زردچوبه و جوش شیرین برای بازگرداندن لباس های قرمز رنگ شده استفاده کنید

به آب گرم ، لباس های قرمز رنگ خود را اضافه کنید که می خواهید آنها را روشن کنید. جوش شیرین و زردچوبه را اضافه کرده و خوب هم بزنید. آب قرمز می شود. قبل از شستشو با آب خنک اجازه دهید لباس برای چند دقیقه در این رنگ طبیعی قرمز خیس شود.

۱۱-برای بازگرداندن لباس های آبی رنگ محو شده از سکه های مسی استفاده کنید

در یک لیوان ، چند سکه مس اضافه کنید و آب داغ روی آنها بریزید. یک رنگ آبی منتشر می شود. این رنگ را روی لباس های آبی رنگ خود بریزید ، بگذارید چند دقیقه بماند و سپس بشویید.

۱۲- از انگور برای بازگرداندن لباس های صورتی رنگ کم رنگ استفاده کنید

لباس های صورتی رنگ پریده خود را در یک سطل اضافه کنید. انگور سیاه را بردارید و در جوراب شلواری یا جوراب ساق بلند بگذارید. شلنگ یا یک لنگه جوراب را روی دهانه سطل تنظیم کنید. آب داغ را روی انگورها بریزید. رنگ صورتی که منتشر می شود رنگ پارچه های صورتی رنگ کم رنگ شما را باز می گرداند.

۱۳-از کلم بنفش استفاده کنید

کلم بنفش را می توان به طرق مختلف برای بازگرداندن رنگ های مختلف استفاده کرد:

کلم به همراه آب گرم یک رنگ آبی برای ترمیم لباس های آبی رنگ محو می کند.
کلم به همراه آب گرم به همراه سرکه یک رنگ صورتی برای بازگرداندن لباس های صورتی رنگ شده می دهد.
کلم به همراه آب گرم به همراه جوش شیرین به رنگ سبز رنگ سبز برای بازگرداندن لباس های سبز تیره رنگ می دهد.

۱۴- برای لباس نارنجی از برگ های اکالیپتوس استفاده کنید

برگهای اکالیپتوس را در آب گرم خیس کنید تا رنگ نارنجی آزاد شود. از این وسیله برای شستن لباسهای نارنجی رنگ پریده استفاده کنید.

بازگرداندن رنگ لباس ها

۱۵- برای روشن شدن لباس های سفید از لیمو استفاده کنید

لیموها لباس ها را روشن می کنند – سفیدها را با لیمو بشویید
لباس های سفید اغلب کم رنگ می شوند یا رنگ لباس های دیگر را می گیرند. برای بازگرداندن سفیدی آنها ، پارچه سفید را به همراه چند تکه لیمو در آب بجوشانید. آب لیمو به عنوان سفید کننده عمل می کند تا درخشندگی سفیدی ها را بازیابی کند.

از این ترفندهای ساده استفاده کنید تا لباس هایتان دوباره نو به نظر برسند.

1.3/5 - (3 امتیاز)
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.