خبر وحشتناک : عدم تحرک بدنی چهارمین زنگ خطر برای مرگ و میر

مطالعات نشان می‌دهد افرادی که فعال‌تر هستند درآمد بالاتر، عملکرد مغز بهتر و عشق بیشتری نسبت به افرادی که بی‌تحرک هستند، دارند.بله شما آن را درست خواندید. سبک زندگی بی تحرکی چیست و چگونه می توانید از شر این حالت خلاص شوید؟برای یافتن پاسخ‌های شگفت‌انگیز به این سوال و موارد دیگر، ادامه مطلب را بخوانید.

سبک زندگی کم تحرک چیست و آیا شما کم تحرک هستید؟

مطمئناً، اکثر ما گهگاهی با تلفن‌هایمان بازی می‌کنیم، مدتی را در محل کار می‌نشینیم و شب‌ها چند ساعت تلویزیون می‌بینیم یا مطالعه می‌کنیم، اما این باعث نمی‌شود که بی‌تحرک باشیم، درست است؟ متأسفانه، احتمالاً پاسخ مثبت است، همینطور است…

تعریف رسمی سبک زندگی بی تحرک، فعالیت هایی را در حالت نشسته یا درازکش که نیاز به مصرف انرژی کم برای حداقل ۶ ساعت در روز دارند، به عنوان بی تحرکی طبقه بندی می کند. به عبارت دیگر، اگر تمام ساعاتی که در رایانه، تلفن، تماشای تلویزیون، مطالعه و رفت و آمد از اینجا و آنجا می گذرانید، به ۶ ساعت یا بیشتر اضافه شود، در واقع سبک زندگی بی تحرکی دارید.

در این مرحله ممکن است به این فکر کنید که خیلی خوب، زیاد می نشینید اما تمرین می کنید تا واقعاً بی تحرک نباشید. دوباره فکر کن حتی اگر ۱۵۰ دقیقه توصیه شده در هفته ورزش متوسط ​​را انجام دهید ، از پیامدهای منفی ای که بیماری نشستن می تواند به همراه داشته باشد مصون نیستید.

 برخی از چیزهای ترسناک درباره بی تحرکی

عدم تحرک بدنی چهارمین عامل خطر مرگ و میر جهانی است.این جمله را دوباره بخوانید و ن را باور کنید. فقط نشستن، چهارمین عامل خطر اصلی مرگ شماست.

کم تحرکی، سالانه افراد بیشتری نسبت به HIV می کشد و میزان مرگ و میر شما را تا ۷۱ درصد افزایش می دهد.

نشستن (یا دراز کشیدن) بیش از دو برابر خطر ابتلا به سرطان، بیماری های قلبی عروقی، دیابت، فشار خون بالا، درد مفاصل، پوکی استخوان، افسردگی و اختلالات شناختی را افزایش می دهد.

برای بزرگسالان مسن تر، فقدان فعالیت می تواند خطر ابتلا به زوال عقل را برابر با بزرگسالانی که از نظر ژنتیکی مستعد ابتلا به این بیماری هستند، ایجاد کند.
سبک زندگی بی تحرک ساختار مغز شما را که با شکل گیری حافظه مرتبط است تغییر می دهد.

بی تحرکی

آیا عدم فعالیت واقعاً بد است؟

پاسخ کوتاه: قطعاً بله. هرچه در طول زمان بیشتر غیرفعال شوید، احتمال اینکه دچار بیماری می‌شوید، احساس افسردگی (یا مضطرب) می‌کنید و خیلی زودتر از آنچه در غیر این صورت می‌شدید فوت کنید، بیشتر می‌شود. معامله اینجاست – واقعیت ها دروغ نمی گویند. این چیزهای بسیار ترسناکی است، و صادقانه بگویم این برای من کافی است که این را ایستاده تایپ کنم. اما برای بسیاری از مردم این تاکتیک بدیهی است که کار نمی کند زیرا تعداد افرادی که از بیماری و مرگ ناشی از عدم فعالیت رنج می برند به معنای واقعی کلمه روز به روز در حال افزایش است.

چگونه در جهان بی تحرکی رایج شد؟

پاسخ کوتاه: تکنولوژی و سرمایه داری اتفاق افتاد.

بسیاری از ما حتی نمی‌دانیم که واقعاً چند ساعت در طول روز می‌نشینیم. جامعه ما در طول سال‌ها به تدریج بی‌تحرک‌تر شده است – به ویژه در محل کار، با افزایش ۸۳ درصدی مشاغل بی‌تحرک از سال ۱۹۵۰،و با افزایش میانگین زمان نشستن به میزان یک ساعت – فقط در ۱۰ سال گذشته.

همه اینها به این نتیجه می رسد که یک آمریکایی به طور متوسط ​​تقریباً ۱۲ ساعت در روز می نشیند و یک کارمند اداری متوسط ​​​​۱۵ ساعت در روز می نشیند. این بیش از دوبرابر مدت زمانی است که برای طبقه بندی به عنوان بی تحرک لازم است!

میزان تحرک چقدر باید باشد؟

اساساً باید از هر فرصتی برای راه رفتن، ایستادن و حرکت در اطراف استفاده کنید. چند دقیقه در هر نیم ساعت ایده آل است، اما حداقل هر ۲ ساعت.

 انجمن قلب آمریکا توصیه های زیر را برای میزان فعالیتی که افراد باید به صورت هفتگی برای بزرگسالان (روزانه برای کودکان) انجام دهند، صادر کرده اند:

برای بزرگسالان: ۱۵۰ دقیقه در هفته ورزش کنید
برای کودکان در سن مدرسه: ورزش بیش از ۶۰ دقیقه در روز
برای کودکان پیش دبستانی: ۱۸۰ دقیقه در روز ورزش کنید

پیشنهاد می کنیم مقاله “بیماری کبد چرب چیست؟” را نیز مطالعه بفرمایید.

چگونه از سبک زندگی کم تحرک خلاص شویم و بیشتر فعال باشیم؟

به معنای واقعی کلمه یک میلیون راه برای فعال تر شدن وجود دارد. در اینجا لیستی وجود دارد که مغز شما را به فکر کردن به احتمالات وادار می کند:

هر زمان که می توانید راه بروید. با یک دوست، کتاب صوتی یا هر چیز دیگری.
تا جایی که می توانید از جایتان بلند شوید.
از پله ها برو به جای آسانسور.
باغبانی، چمن زنی، شستن ظروف، جاروبرقی را انجام بده.
با بچه ها بازی کنید.
هنگام ظرف شستن ثابت نمانید .
برو خرید.
برای بلند شدن، یادآورها را روی تلفن خود تنظیم کنید.
شنا/بازی/ورزش در آب.
یک بازی ویدیویی را ایستاده انجام دهید.
یوگا

ایجاد عادت های جدید برای تحرک داشتن بیشتر

همه ما آرزوهایی برای تغییر زندگی خود داشتیم و سپس زمانی که نتوانستیم چیز جدیدی را در زندگی روزمره خود بگنجانیم، دچار مشکل شده ایم. کتاب های زیادی در مورد شکل گیری عادات نوشته شده است، اما در اینجا چند نکته وجود دارد که دانشمند کیتی میلکمن (نویسنده کتاب چگونه تغییر کنیم) می گوید عادت های جدید را حفظ کنید:

۱- عادت جدید خود را به یک عادت موجود گره بزنید.

اگر از قبل برای مسواک زدن در سینک ایستاده اید، سعی کنید در حالی که آنجا ایستاده اید، چند مارش یا بالا بردن پاشنه پا انجام دهید. یا زمانی که در حال بازیابی چیزی از طبقه بالا هستید، زمان بیشتری از پله ها بالا و پایین بروید – به معنای واقعی کلمه هر چیزی که باعث حرکت شما شود.

۲- عادت جدید خود را با فعالیتی که از آن لذت می برید جفت کنید.

اگر عاشق پیاده‌روی نیستید، اما دوستانتان را دوست دارید – سعی کنید چندین صبح در هفته با دوست یا همسایه‌ای که نمی‌توانید زیاد با او صحبت کنید، پیاده روی کنید. یا به خودتان اجازه دهید در حین دوچرخه‌سواری ثابت یا حتی در حالی که ایستاده‌اید و ظرف‌ها را می‌شوید، یک برنامه صابونی در نتفلیکس تماشا کنید.

زندگی کم تحرک

۳- آن را به یک مسابقه تبدیل کنید.

همین اصل را می‌توان در محیط‌های کاری به کار برد و کارمندان را تشویق کرد تا فعال‌تر باشند. اگر از رقابت لذت می برید و می خواهید آن را به سطح بعدی ببرید، به یک لیگ محلی سافت بال یا تنیس بپیوندید.

۴- آن را به چیزی که به آن علاقه دارید ربط دهید.

هر چیزی که برای شما مهم است، آن را برای هدف شما که فعال تر بودن است، انجام دهید. عاشق بازی های ویدیویی هستید؟ آنها را ایستاده بازی کنید. خلاق بودن!

۵- با یک روز جدیدشروع کنید.

مطالعات نشان می‌دهد که شروع یک عادت جدید در نوعی «روز شروع تازه» تعیین‌شده به نظر می‌رسد افراد را تشویق می‌کند تا به طور مؤثرتری به آن پایبند باشند.

۶- با تغییرات کوچک خود را برای موفقیت آماده کنید.

رم در یک روز ساخته نشد. اهداف کوچک و بسیار دست یافتنی برای خود تعیین کنید. من نمی توانم به اندازه کافی بر آن تأکید کنم – کوچک و دست یافتنی. دستیابی به اهداف، دوپامین (یک ماده شیمیایی لذت بخش) را در مغز ما آزاد می کند. این یک کلید مهم در ایجاد عادت است.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.