حقایق شگفت‌انگیز و جالب درباره شهر نیویورک

نیویورک به دلیل فضای پر جنب و جوش، آسمان خراش های عظیم و فهرست زیاد جاذبه های توریستی در سرتاسر جهان مشهور است. اما چیزهای بیشتری برای کشف این شهر هیجان انگیز وجود دارد! نیویورک گذشته طولانی و جالبی دارد – بنابراین این شهر با مجموعه ای از داستان های زیبا و شگفت انگیز همراه است.

آیا می دانستید نام اولیه نیویورک نیو آمستردام بود؟ و اینکه نیویورکی ها بزرگترین مصرف کنندگان هات داگ در سراسر کشور آمریکا هستند.

حقایق شگفت‌انگیز و جالب درباره شهر نیویورک

به لطف مجموعه باشکوه جاذبه‌های گردشگری و مناظر شگفت‌انگیز، جای تعجب نیست که شهر نیویورک پربازدیدترین مکان در ایالات متحده است و هر سال حدود ۱۰ میلیون بازدید کننده را به خود جذب می‌کند.

واقعیت ۱: نیویورک زمانی “آمستردام جدید” نامیده می شد. در حدود سال ۱۶۲۶، ساکنان هلندی که در شهر نیویورک فعلی زندگی می کردند، این منطقه را نیو آمستردام می نامیدند.

واقعیت ۲: این شهر پس از تسخیر توسط پادشاه چارلز دوم، نیویورک نامگذاری شد و شهر را به برادرش دوک یورک هدیه داد که نام آن را “نیویورک” گذاشت.

واقعیت ۳: محله برانکس نیویورک از نام اولین فردی که در آنجا ساکن شد نامگذاری شد: جوناس برونک سوئدی. زمین های کشاورزی او «سرزمین برانک» نامیده می شد و مردم در نهایت شروع به نامیدن آن به اختصار برونکس کردند.

 

 

حقایق شگفت‌انگیز و جالب درباره شهر نیویورک

 

واقعیت ۴: شهر نیویورک پرجمعیت ترین شهر ایالات متحده با حدود ۸٫۵ میلیون نفر ساکن است.

واقعیت ۵: مردم به بیش از ۸۰۰ زبان در شهر نیویورک صحبت می شود و آن را به متنوع ترین شهر از نظر زبانی در جهان تبدیل می کند!

واقعیت ۶: در مجموع، حدود ۲,۷۰۲,۹۵۷ ساکن نیویورک به زبان اسپانیایی صحبت می کنند که این زبان را پس از انگلیسی به عنوان دومین زبان پرگفتار در نیویورک تبدیل می کند.

واقعیت ۷: نیویورک دارای بالاترین جمعیت یهودی خارج از اسرائیل، بالاترین جمعیت اسپانیایی تبار در بین شهرهای ایالات متحده، بالاترین جمعیت چینی خارج از آسیا و بالاترین جمعیت پورتوریکویی در جهان است.

واقعیت ۸: شهر نیویورک بیش از هر جای دیگری در جهان میزبان میلیاردرها است. فوربس شهر نیویورک را با ۱۰۷ نفر با بیشترین میلیاردرها و پس از آن پکن با ۸۳ میلیاردر فهرست کرده است.

حقیقت ۹: نیویورک تنها ایالتی است که هم مرز اقیانوس اطلس و هم دریاچه های بزرگ است.

واقعیت ۱۰: شهر نیویورک به پنج ناحیه بروکلین، کوئینز، استاتن آیلند، برانکس و شناخته شده ترین آنها منهتن تقسیم شده است.

حقیقت ۱۱: منهتن شناخته شده ترین محله در نیویورک است. اینجا جایی است که بیشتر جاذبه های برتر شهر مانند ساختمان امپایر استیت، پارک مرکزی، میدان تایمز، ساختمان کرایسلر و غیره را خواهید دید.

واقعیت ۱۲: اگر بروکلین شهر خودش بود، به جای محله ای از شهر نیویورک، چهارمین شهر بزرگ ایالات متحده بود.

واقعیت ۱۳: لولاین، واقع در غرب منهتن، اولین پارک زیرزمینی جهان است.

واقعیت ۱۴: شهر نیویورک خط ساحلی بیشتری نسبت به میامی، لس آنجلس، سانفرانسیسکو و بوستون دارد.

واقعیت ۱۵: باریک ترین خانه در نیویورک در دهکده غربی است. این خانه در خیابان بدفورد ۱/۲ ۷۵ واقع شده است و عرض آن کمی بیش از ۹ فوت است.

واقعیت ۱۶: در سال ۱۷۸۰، زمستان در شهر نیویورک چنان شدید بود که بندر نیویورک یخ زد. در نتیجه، مردم می توانستند از منهتن تا استاتن آیلند روی یخ پیاده روی کنند.

حقیقت ۱۷: متروی شهر نیویورک در سال ۱۹۰۴ افتتاح شد و هشتمین متروی قدیمی جهان محسوب می شود. سیستم متروی نیویورک نیز با ۴۲۴ ایستگاه، گسترده ترین سیستم متروی جهان است.

حقیقت ۱۸: نیویورک بهشت پرنده گان است – ۲۷۵ گونه از ۸۰۰ گونه پرنده آمریکای شمالی که شناخته شده اند در پارک مرکزی مشاهده شده اند.

حقیقت ۱۹: پارک مرکزی که در سال ۱۸۵۳ طراحی شد، اولین پارک محوطه سازی شده در ایالات متحده بود.

واقعیت ۲۰: مرکز خرید سنترال پارک یک پیاده‌روی خوش منظره است که درست در وسط پارک قرار دارد. همچنین این تنها مسیر مستقیم در کل پارک است که به تراس بتسدا منتهی می شود.

واقعیت ۲۱: سنترال پارک که ۵۳۲ فیلم در آن ساخته شده است،پارکی با بیشترین فیلمبرداری در جهان است.

واقعیت ۲۲: کتابخانه عمومی نیویورک (NYPL) دومین سیستم کتابخانه ای بزرگ در ایالات متحده و سومین کتابخانه بزرگ در جهان است.

واقعیت ۲۳: پل نمادین بروکلین نیویورک همچنین اولین پل معلق با سیم فولادی در جهان بود.

واقعیت ۲۴: پل بروکلین ۱۱ سال از پل برج لندن قدیمی تر است.

واقعیت ۲۵: این پل در طول ساخت و ساز به عنوان پل رودخانه بزرگ شرقی یا پل معلق رودخانه بزرگ شرق شناخته می شد.

واقعیت ۲۶: مجسمه آزادی به عنوان هدیه تولد از فرانسه به ایالات متحده در ۴ ژوئیه ۱۸۸۴ اهدا شد.

واقعیت ۲۷: مجسمه آزادی توسط فردریک آگوست بارتولدی مجسمه‌ساز فرانسوی و چارچوب فلزی آن توسط مهندس عمران فرانسوی گوستاو ایفل، طراح برج ایفل، ساخته شده است.

واقعیت ۲۸: موزه هنر متروپولیتن بزرگترین موزه هنر در ایالات متحده و همچنین یکی از پربازدیدترین موزه های هنری در جهان است.

واقعیت ۲۹: Met (موزه هنر متروپولیتن) قدیمی ترین پیانوی جهان را در خود جای داده است.

واقعیت ۳۰: بورس نیویورک که در وال استریت واقع شده است، بزرگترین بورس اوراق بهادار جهان است.

واقعیت ۳۱: مقر سازمان ملل در سال ۱۹۵۲ پس از جنگ جهانی دوم در شهر نیویورک تأسیس شد.

واقعیت ۳۲: جایی در شهر نیویورک یک صندوق امانات حاوی مغز و کره چشم آلبرت انیشتین است. توماس هاروی، پزشک بیمارستان پرینستون، یک کالبد شکافی غیرقانونی بر روی انیشتین انجام داد و مغز و کره چشم فیزیکدان را نگه داشت.

واقعیت ۳۳: بانک فدرال رزرو شهر نیویورک دارای بزرگترین انبار طلا در جهان است. این طاق ۸۰ فوت زیر سطح خیابان است و حاوی ۷۰۰۰ تن شمش طلا به ارزش ۹۰ میلیارد دلار است.

واقعیت ۳۴: طبق راهنمای میشلن (۲۰۰۸) حدود ۲۳۰۰۰ رستوران در شهر نیویورک وجود دارد که مجموعاً ۵۴ ستاره میشلن دارند.

 

حقایق شگفت‌انگیز و جالب درباره شهر نیویورک

 

مطمئنا این اطلاعات را درباره کشور ایتالیا نداشتید

واقعیت ۳۵: نیویورکی ها بیشترین مصرف کنندگان هات داگ در سراسر کشور هستند.

واقعیت ۳۶: در واقع تقریباً در هر گوشه ای از نیویورک دکه های هات داگ وجود دارد. با این حال، داشتن یک غرفه هات داگ در شهر بسیار گران است و مجوز انجام این کار به مدت یک سال می تواند بسته به مکانی که برای راه اندازی فروشگاه انتخاب می کنید، از ۷۰۰ دلار تا بیش از ۲۰۰،۰۰۰ دلار هزینه داشته باشد.

واقعیت ۳۷: لومباردی در بخش ایتالیای کوچک منهتن واقع شده و در سال ۱۹۰۵ افتتاح شد، گفته می شود که اولین پیتزا فروشی در ایالات متحده است.

نیویورک به عنوان یکی از پربازدیدترین مقاصد جهان شناخته شده است. این شهر نمادین به لطف مکان‌های دیدنی معروف، فروشگاه‌های وسوسه‌انگیز، و رستوران‌های بین‌المللی سالانه حدود ۱۰ میلیون بازدیدکننده را به خود جذب می‌کند.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.