برای جوش خوردن استخوان چی خوبه؟

 به نظر می رسد که درمان شکستگی و جوش خورن استخوان یک فرایند بسیار طولانی است و به انرژی زیادی احتیاج دارد ، به همین دلیل است که میزان متابولیسم پایه شما (همان مقدار انرژی ای که هنگام نشستن روی نیمکت می سوزانید) در طول این روند افزایش می یابد. همه مواد مغذی مورد نیاز در یک رژیم متعادل وجود دارد ، اما لزوماً به مقدار مطلوب برای حمایت از بهبود شکستگی وجود ندارد پس با ما همراه باشید تا خوراکی های مفید برای جوش خوردن استخوان را به شما معرفی کنیم.

۳ مرحله بهبود استخوان

هنگامی که یک استخوان می شکند ، روند بهبودی در سه مرحله انجام می شود:

التهاب (۲ هفته)-گاهی اوقات التهاب می تواند دوست ما باشد . در مورد صدمات حاد (با فرض عدم وجود عفونت) ، تورم و دردی که ما تجربه می کنیم در واقع از روند بهبود حمایت می کند. التهاب موضعی باعث گشاد شدن رگ های خونی می شود ، که به سلول های خونی غنی از مواد مغذی اجازه می دهد به راحتی به ناحیه آسیب دیده حرکت کرده و از بهبودی حمایت کنند. همچنین ، سلولهای استئوکلاست به حل شدن استخوان آسیب دیده کمک می کنند تا ناحیه را برای استخوان جدید پاکسازی کنند.

تولید استخوان جدید (۲-۶ هفته)-در این مرحله ، سلولهایی که بافت فیبری و غضروف (کندروبلاست) و استخوان (استئوبلاست) می سازند ، ساختار ماتریس جدید استخوان (کلاژن و پروتئینهای غیر کلاژن ، مواد معدنی و اب). این رشد جدید به عنوان پینه نرم شناخته می شود که یک استخوان نرم است.

بازسازی استخوان (بیش از ۶ هفته) – در این مرحله ، پینه نرم به یک پینه سخت ، معروف به استخوان سخت تبدیل می شود.

جوش خوردن استخوان

بهترین غذاها و مکمل ها برای جوش خوردن استخوان

اینجا علاوه بر رژیم معمول ما ، از نظر استراتژیک غذاها و مکمل هایی را که مواد مغذی کلیدی را برای درمان تأمین می کنند ، شامل می شود. برخی از آنها بلوک هایی برای استخوان جدید تشکیل می دهند ، در حالی که برخی دیگر مواد مغذی هستند که به جذب این اجزای سازنده کمک می کنند. در اینجا مروری بر آنها وجود دارد:

۱- پروتئین و کلاژن

ما معمولاً استخوان را مجموعه ای از مواد معدنی می دانیم که با کمک ویتامین D ترکیب شده اند ، اما در حقیقت حدود ۳۰ درصد آن پروتئین (بیشتر کلاژن نوع ۱) است. استخوان را به عنوان یک اسفنج زنده با کریستال های معدنی تعبیه شده در سراسر آن در نظر بگیرید.

در این مطالعه ، شرکت کنندگانی که دارای ریزمغذی هایی بودند که از تولید کلاژن پشتیبانی می کردند (ویتامین C ، لیزین ، پرولین و ویتامین B6) در مقایسه با شرکت کنندگان دیگر ، “تسریع زمان ترمیم شکستگی” را نشان دادند.

پروتئین کلاژن (گاهی اوقات ژلاتین نیز نامیده می شود) ، حاوی چندین اسید آمینه – از جمله لیزین و پرولین ذکر شده در بالا – است که به عنوان بلوک های سازنده برای سنتز کلاژن عمل می کند. لیزین همچنین به جذب کلسیم کمک می کند.

کجا می توان کلاژن پیدا کرد:

آب قلم خانگی منبع خوبی است ، همانطور که آب قلم  از پیش ساخته شده با کیفیت بالا وجود دارد. کلاژن قدرتمند نیز یک گزینه عالی است. این نوع را می توان در مایعات سرد یا گرم حل کرد و از این نوع می توان برای تهیه ژله توت فرنگی ، چربی های خانگی و سایر تنقلات استفاده کرد.

        پیشنهاد می کنیم مقاله “درمان عفونت ادرار با داروهای گیاهی” را نیز مطالعه بفرمایید.      

۲- ویتامین ها

ویتامین B6 :

در یکی از مطالعات ذکر شده در بالا ، شرکت کنندگانی که ویتامین B6 و سایر مواد مغذی که از سنتز کلاژن پشتیبانی می کنند دریافت کرده بودند ، سریعتر از افرادی که دریافت نکرده بودند ، بهبود یافتند. از آنجایی که من ترجیح می دهم ویتامین ها را به صورت کامل در صورت امکان تجویز کنم ، من روزانه ۱/۴-۱/۲ قاشق چایخوری عسل را انتخاب می کنم که سرشار از B6 و B1 ، B2 و عوامل دیگری است که به جذب کمک می کند.

ویتامین C :

یکی دیگر از مواد مغذی ضروری برای سنتز کلاژن ، ویتامین C نیز یک آنتی اکسیدان است که می تواند به پاکسازی استرس اکسیداتیو ناشی از شکستگی کمک کند.

ویتامین D و اسیدهای چرب امگا ۳:

اگرچه امگا ۳ یک ویتامین نیست ، این دو مورد با هم ذکر می شوند زیرا اغلب در غذاها مشابه هستند. ویتامین D نقش مهمی در جذب بسیاری از مواد معدنی (کلسیم ، منیزیم ، مس ، روی ، آهن و سلنیوم) که برای سنتز استخوان مورد نیاز است ، ایفا می کند و آن را به بخش مهمی از روند بهبودی تبدیل می کند.

اسیدهای چرب امگا ۳:

به تسکین التهاب پس از دوره حاد اولیه کمک می کند. برای D و امگا ۳ ، من ۱/۴ – ۱/۳ قاشق چای خوری این روغن کبد ماهی را انتخاب می کنم که به جای ویتامین های مصنوعی حاوی ویتامین های طبیعی است.

ویتامین K :

سطح ویتامین K در خون پس از شکستگی کاهش می یابد و یک نظریه در مورد اینکه چرا استخوان شکسته کشیده می شود تا شروع به ترمیم کند. ویتامین K به بدن کمک می کند تا کلسیم را به استخوان متصل کند و ممکن است نقشهای حمایتی دیگری در بهبودی ایفا کند. به دو شکل K1 و K2 ارائه می شود. ویتامین K1 در درجه اول در سبزیجات برگ دار و ویتامین K2 در زرده تخم مرغ ، جگر ، کره یافت می شود.

جوش خوردن استخوان

۳- مواد معدنی خوب برای جوش خوردن استخوان

اکثر ما کلسیم کافی را از طریق غذا دریافت می کنیم ، اما لزوماً منیزیم مورد نیاز برای جذب و استفاده مناسب از آن را دریافت نمی کنیم. به گفته سازمان بهداشت جهانی ، تنها حدود ۲۵ درصد از آمریکایی ها به اندازه کافی منیزیم مصرف می کنند.

دریافت مقادیر کافی منیزیم ، هم با کمک به جذب کلسیم و هم از راه های دیگر ، کیفیت استخوان را بهبود می بخشد. مواد معدنی دیگر نیز برای ساخت استخوان مورد نیاز است: فسفر ، روی ، مس ، سیلیس و بور.

۴-آنتی اکسیدان ها

هنگامی که یک استخوان می شکند ، باعث انفجار بیوشیمیایی پرو اکسیدان (رادیکال آزاد) می شود که باعث ایجاد التهاب می شود. در اوایل این التهاب (که به آن التهاب حاد گفته می شود) مفید است ، اما در صورت عدم کنترل می تواند به التهاب مزمن تبدیل شود که روند درمان را مختل کرده و به بافت های اطراف آسیب می رساند.

آنتی اکسیدان ها آن چیزی هستند که بدن ما برای مقابله با اکسیدان های پرو استفاده می کند. در حالت ایده آل ، هنگامی که وقفه رخ می دهد ، سطح بهینه ای از آنتی اکسیدان ها در گردش داریم که می تواند به “پاکسازی” رادیکال ها کمک کند. با این حال ، بسته به شدت وقفه و عوامل دیگر ، این فرآیند “پاکسازی” می تواند سطوح ذخیره آنتی اکسیدان ما را زیر مقدار مطلوب کاهش دهد. به همین دلیل ، اغلب آنتی اکسیدان ها در طول روند بهبود توصیه می شوند. علاوه بر کمک به فرآیند بازسازی ، خوب است.

۵-پروبیوتیک ها

چندین مطالعه ارتباط بین انواع مختلف پروبیوتیک ها و تسریع بهبود استخوان را پیدا کرده اند.

موارد دیگر برای بهبودی استخوان:

پروتئین کلاژن – از طریق آبگوشت استخوان خانگی و پودر کلاژن. این نوع کلاژن را می توان در مایعات سرد یا گرم حل کرد و از این نوع می توان برای تهیه ژله توت فرنگی ، چربی های خانگی و سایر تنقلات استفاده کرد.
عسل
ویتامین C مبتنی بر مواد غذایی کامل
روغن کبد ماهی
غذاهای غنی از ویتامین K
چای غنی از مواد معدنی
آنتی اکسیدان ها
مکمل ها و غذاهای پروبیوتیک

گیاهان مفید برای ترمیم شکستگی استخوان

گزنه:

«گزنه سرشار از مواد مغذی است که برای سلامت استخوان ها ، دندان ها و موها مهم هستند. بسیاری از زنان پس از نوشیدن دمنوش های گیاهی تغذیه شده با گزنه ، سطح تراکم استخوان خود را بهبود بخشیده اند. گزنه تقریباً برای هر ۱۰۰ گرم برگ خشک تقریباً ۲۹۰۰ میلی گرم کلسیم دارد. کلسیم طبیعی موجود در گزنه به راحتی توسط بدن ما جذب می شود (که در مورد مکمل های کلسیم صدق نمی کند). گزنه سرشار از منیزیم است ، یکی دیگر از مواد مغذی مهم برای سلامت استخوان.

جو دوسر:

غنی از سیلیس ، منیزیم ، فسفر ، کروم ، آهن ، کلسیم ، آلکالوئیدها ، ویتامین ها و سایر مواد مغذی  جو دوسر بسیار مغذی است. اما نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که اگرچه جو دو سر به طور طبیعی فاقد گلوتن است ، اما گاهی اوقات می تواند در حین پردازش به گلوتن آلوده شود. به همین دلیل ، مطمئن شوید که جو دوسر بدون گلوتن خریداری کرده اید .

جوش خوردن استخوان

طرز تهیه دمنوش برای جوش خوردن استخوان

از آنجا که گیاهان زیر مغذی هستند و نه “دارویی” ، به طور کلی در مقادیر قابل توجهی بی خطر تلقی می شوند.

دوز استاندارد برای بزرگسالان ، گزنه و جو دوسر برای بزرگسالان ۱-۳ قاشق چایخوری در هر فنجان است که سه بار در روز مصرف می شود. (گیاه درمانی پزشکی) میزان تزریق استاندارد پیشنهاد شده برای نعناع ، ۱ قاشق چایخوری است که به میزان دلخواه مصرف می شود.

این چای که از گیاهان غنی از مواد معدنی تهیه شده است ، راهی آسان و خوشمزه برای مصرف مواد مغذی زیستی است که از سلامت استخوان حمایت می کند.

مواد اولیه :

¾ قاشق چایخوری برگ گزنه خشک شده
¾ قاشق چایخوری جو دوسر
¾ قاشق چایخوری برگ نعناع خشک (یا گلاب یا سایر گیاهان برای طعم دادن)

۱ فنجان آب جوش روی گیاهان خشک شده بریزید ، با یک بشقاب بپوشانید و به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه دم کنید.
صاف کرده و سرو کنید. ۱-۳ بار در روز بنوشید.

مثل همیشه ، می خواهم اشاره کنم  این مقاله توصیه پزشکی نیست و منظور تشخیص یا درمان هیچ بیماری نیست. مانند همیشه ، لطفاً در مورد مکمل هایی که در نظر دارید با پزشک صحبت کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.