ثروتمندترین زنان آمریکا

ثروتمندترین زنان آمریکا

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با مطلب” ثروتمندترین زنان آمریکا” در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

در این مطلب قصد داریم شما را با ثروتمندترین زنان آمریکا آشنا کنیم و روش پولدار شدن شان را با شما به اشتراک بگذاریم.لطفا تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

این مطلب در مهرماه ۱۴۰۲ بروزرسانی شده است.

۱-آلیس والتون

ارزش خالص دارایی: ۶۲٫۳ میلیارد دلار
تنها دختر بنیانگذار والمارت سام والتون ، آلیس والتون زندگی حرفه ای خود را بر روی دنیای هنر متمرکز کرده است. وی در ماه فوریه به دلیل همکاری در این زمینه مدال گتی را دریافت کرد. در سال ۲۰۱۱ ، وی موزه هنرهای آمریکایی Crystal Bridges 1.2 میلیارد دلاری را در بنتونویل آرکانزاس افتتاح کرد که مقر اصلی شرکت والمارت نیز در آن قرار دارد. این موزه آثاری مانند جورجیا اوکیف و اندی وارهول را به شهر ۵۱۰۰۰ نفری آورده است.

ثروتمندترین زنان آمریکا
ثروتمندترین زنان آمریکا

۲-مکنزی اسکات

ارزش خالص دارایی: ۵۷ میلیارد دلار
اسکات ، که نام خود را از بزوس به اسکات تغییر داد ، در حال احداث راهی انسان دوستانه است که متمایز از همسر سابقش است. در ماه مه سال ۲۰۱۹ ، او با قول ، دادن حداقل نیمی از دارایی خود را به اهداف خیرخواهانه ، Giving Pledge را امضا کرد. (جف بزوس تعهدنامه را امضا نکرده است). در ماه ژوئن ، او اعلام کرد که تقریباً ۱٫۷ میلیارد دلار به سازمانهای غیرانتفاعی برای حل مسائل مانند نابرابری نژادی و جنسیتی ، از جمله کالج مورهاوس و مرکز ملی حقوق زنان کمک مالی کرده است.

ثروتمندترین زنان آمریکا
ثروتمندترین زنان

۳-جولیا کوچ

ارزش خالص دارایی: ۴۵ میلیارد دلار
کوچ اولین بار سال گذشته پس از مرگ شوهرش ، دیوید کوچ ، بهمراه فرزندانش در تولید سوخت های فسیلی Koch Industries ، برای اولین بار در Forbes 400 ظاهر شد. طبق گزارشات ، كوچ ، ثروتمندترین زن شهر نیویورك ، در طی همه گیرى کرونا است

۴-ژاکلین مریخ

ارزش خالص دارایی: ۲۹ میلیارد دلار
مریخ مالک تقریبی یک سوم شرکت مارس است ، غول شیرینی فروشی خصوصی که مواد قنادی مانند M & Ms ، Snickers و Twix درست می کند و همچنین با ۵۰ مارک از جمله Pedigree و Whiskas فروشنده عمده غذای حیوانات خانگی در ارتباط است . ارزش خالص او از سال گذشته ۷۰۰ میلیون دلار تخمین زده شده است.

۵- لورن پاول

ارزش خالص دارایی : ۱۶ میلیارد دلار
پاول جابز – که میلیارد دلار از سهام اپل و دیزنی از شوهر فقیدش استیو جابز به ارث برده است – اداره Emerson Collective ، یک سازمان تغییر اجتماعی است که هم کمک مالی می کند و هم سرمایه گذاری می کند.

۶-ابیگل جانسون

ارزش خالص دارایی: ۱۵ میلیارد دلار
جانسون رئیس و مدیرعامل Fidelity Investments ، غول صندوق سرمایه گذاری مشترک است که توسط پدربزرگش در سال ۱۹۴۶ تاسیس شد. او صاحب تقریباً یک چهارم این شرکت است.

۷- والتون کرونکه

ارزش خالص دارایی: ۸٫۴ میلیارد دلار
والتون کرونکه ، بزرگترین دختر بود والتون (برادر بنیانگذار والمارت سام والتون) وقتی پدرش در سال ۱۹۹۵ درگذشت سهام خود را در خرده فروش بزرگ به ارث برد. او با غول املاک و مستغلات خود استنلی کرونکه ازدواج کرده است (که به طور جداگانه ۸٫۳ میلیارد دلار ارزش دارد) .

۸-بلر پری-اوکدن

ارزش خالص دارایی : ۸٫۲ میلیارد دلار
هنگامی که مادر آنها ، باربارا کاکس کندی ، در سال ۲۰۰۷ درگذشت ، پری-اوکدن و برادرش جیم کندی هر یک ۲۵٪ سهام شرکت کاکس را به ارث بردند. مجتمع رسانه ای شرکت مادر ارائه دهنده کابل و اینترنت Cox Communications و Cox Automotive است که شامل مجموعه ای از شرکت های خودروسازی مانند Kelley Blue Book و Autotrader است.

۹-نانسی والتون لوری

ارزش خالص دارایی : ۷٫۵ میلیارد دلار
دختر کوچک فقید بود والتون ، والتون لوری و همسرش بیل لوری ، صاحب بانک Providence Missouri هستند. وی همچنین بخشی از سهام والمارت را به ارث برد. این زوج در درجه اول در هندرسون ، نوادا ، حومه لاس وگاس اقامت دارند و خانه هایشان در محله بل ایر در لس آنجلس و کلمبیا ، میسوری است. والتون لوری نیز مانند عمه خود آلیس و خواهر آن ، در سال گذشته شاهد رشد ثروت خود بود زیرا خرید آنلاین سهام والمارت را در طی همه گیر شدن کرونا افزایش می داد.

ثروتمندترین فوتبالیست های جهان در سال ۲۰۲۳

ثروتمند ترین زنان آمریکا در سال ۲۰۲۳

۱۰-دایان کمپر – دارایی خالص: ۳٫۱ میلیارد دلار

برای شروع شمارش معکوس، دایان گلدمن کمپر میلیاردر را داریم. خانم کمپر برای عموم به عنوان یک سرمایه گذار موفق املاک و مستغلات و سهامدار پیشرو در تجارت خانواده اش شناخته می شود. او و سه خواهر و برادرش آلن، جیم و امی یکی از بزرگترین مجموعه املاک و مستغلات را در ایالات متحده به ارث بردند و در بیش از ۱۹۰۰ ملک مسکونی و تجاری در نیویورک سرمایه گذاری کردند.

دایان به همراه خواهرش ریاست دپارتمان لیزینگ مسکونی در شرکت را بر عهده داشت، اما چند سال پیش به دلیل مشکلات جدی سلامت از این سمت منصرف شد. او در حال حاضر هیچ نقش فعالی در این بخش ندارد، اما ۱۷ درصد سهام قابل توجهی از تحولات در مرکز تجارت جهانی را مدیریت می کند. هم او و هم خواهر و برادرش به طور فعال در فعالیت های خیریه و جمع آوری کمک های مالی شرکت می کنند.

۹- کریستی والتون – دارایی خالص: ۴ میلیارد دلار

ثروتمند ترین زنان آمریکا در سال 2023
ثروتمند ترین زنان آمریکا در سال ۲۰۲۳

 

با بالا رفتن فهرست خود، با یک وارث محبوب Walmart مواجه می شویم. کریستی راش والتون بیوه جان والتون، یکی از پسران سام والتون است که Walmart را تاسیس و اداره کرد. دارایی خالص او برای عموم مشخص نیست، اما اعتقاد بر این است که او بیش از ۴ میلیارد دلار دارد. با این حال، ثروت او تنها بر اساس سهام او در Walmart نیست – او همچنین از سرمایه گذاری همسرش در First Solar درآمد کسب می کند. این زوج تنها یک پسر به نام لوکاس والتون دارند.

کریستی والتون در تعداد زیادی از فعالیت های بشردوستانه درگیر است و به طور فعال در سازمان های غیرانتفاعی موفق مانند انجمن ملی متولیان و کارکنان و میزگرد بشردوستانه خدمت می کند. در همین حال، او بنیاد خیریه خود را تأسیس کرد (پشتیبانی خیریه خانواده والتون)، و بیش از ۱٫۶ میلیون دلار برای بهبود آموزش اهدا کرده است. واقعیت جالب دیگر این است که خانواده صاحب یک شرکت تولیدی Tenaja Productions هستند و هزینه اقتباس فیلم Bless Me را در سال ۲۰۱۳ تامین کرده اند.

۸- جین سوک چانگ – دارایی خالص: ۴ میلیارد دلار

جین سوک چانگ یک داستان رویایی موفق آمریکایی دیگر برای گفتن دارد. به عنوان یک مهاجر کره‌ای جوان، او با برنامه‌های بزرگ و بودجه نسبتاً محدودی به ایالات متحده آمد تا آنها را کار کند. با این حال، او تسلیم نشد – او و همسرش توانستند ۱۱۰۰۰ دلار برای اولین فروشگاه لباس خود پس انداز کنند. همین مکان امروزه یکی از شناخته شده ترین مارک های خرده فروشی آمریکا Forever 21 است. دارایی خالص فعلی این میلیاردرهای خودساخته ۴ میلیارد دلار است.

نقش چانگ در شرکت، افسر ارشد بازرگانی است، جایی که دو دخترش لیندا و استر فعالانه به او کمک می‌کنند. در حال حاضر، آنها بیش از ۸۰۰ فروشگاه در ۴۸ کشور مختلف دارند و برای ۴۳۰۰۰ نفر شغل ایجاد می کنند. در اوایل سال ۲۰۱۷، خانواده درگیر یک رسوایی تبعیض‌آمیز شدند و به دلیل ممنوعیت استفاده از زبان‌های غیر انگلیسی از کارمندان شکایت کردند، اما همه اتهامات لغو شد. خانواده به طور فعال در انواع فعالیت های جمع آوری کمک های مالی و گروه های خیریه شرکت می کنند.

۷-دایان هندریکس – دارایی خالص: ۴٫۹ میلیارد دلار

دیان هندریکس، بیوه کن هندریکس و تهیه‌کننده مشهور فیلم، با ثروتی معادل ۴٫۹ میلیارد دلار، شایسته حضور در این فهرست است. دایان که در خانواده‌ای تولیدکننده لبنیات در ویسکانسین به دنیا آمد و بزرگ شد، تصمیم گرفت شغلی را در زمینه املاک و مستغلات دنبال کند و به جای آن کالج را رها کرد. او زمانی که به عنوان یک پیمانکار کار می کرد با همسرش آشنا شد و همکاری حرفه ای آنها به یک ازدواج طولانی و موفق با هفت فرزند ختم شد. این زوج شرکت تامین سقف ABC را ایجاد کردند که به زودی به یک شرکت بزرگ خصوصی و یکی از شناخته‌شده‌ترین شرکت‌های ساختمانی تجاری امروزی تبدیل شد. پس از مرگ کن هندریکس در سال ۲۰۰۷، دایان تنها مالک و رئیس هلدینگ هندریکس شد.

۶-ماریان ایلیچ – دارایی خالص: ۵ میلیارد دلار

موقعیت شماره ۶ متعلق به خانم ماریان ایلیچ، بنیانگذار پیتزای لیتل سزارز، و صاحب کسب و کار بزرگ خانوادگی Ilitch Holdings است. این میلیاردر متولد میشیگان با اصالت مقدونی در سال ۱۹۵۴ با مایک ایلیچ ازدواج کرد و این زوج یک رستوران کوچک و محلی تاسیس کردند که به یکی از بزرگترین فرنچایزهای آمریکایی تبدیل شده است. پس از مرگ همسرش، ماریان و هفت فرزندش زنجیره فروش تقریباً ۵ میلیارد دلاری را به ارث بردند که او را به یکی از ثروتمندترین زنان تاجر در ایالات متحده و در سراسر جهان تبدیل کرد.

۵- Blair Parry-Okeden – دارایی خالص: ۱۲ میلیارد دلار

 

ثروتمند ترین زنان آمریکا در سال 2023
ثروتمند ترین زنان آمریکا در سال ۲۰۲۳

 

بلر پری اوکدن ۲۵ درصد از سهام شرکت رسانه ای پدربزرگش، کاکس اینترپرایز را در اختیار دارد. وارث دارای سرمایه ای است که ۱۲ میلیارد دلار تخمین زده می شود، اما او هیچ نقش فعالی در شرکت های Cox ندارد. رئیس فعلی این شرکت برادرش جیمز سی کندی است.

بلر با سیمون پری اوکدن ازدواج کرده است که از او دو پسر به نام های اندرو و هری دارد. این خانواده از سال ۱۹۷۰ در ایستگاه راک ویو، استرالیا اقامت دارند.

۴-ابیگیل جانسون – دارایی خالص: ۱۶ میلیارد دلار

ابیگیل پیرپونت جانسون چهارمین بانوی لیست ۱۰ برتر ما، مدیر اجرایی Fidelity Investments (FMR) و تاجر مورد علاقه رسانه ها است. این شرکت توسط ادوارد سی جانسون دوم، پدربزرگش تاسیس شد و در حال حاضر توسط پدرش ادوارد سی. “ند” جانسون سوم اداره می شود. ابی یک شرکت مخصوص به خود به نام Fidelity International (FIL) دارد که ثروت عظیمی معادل ۱۶ میلیارد دلار برای او به ارمغان آورد. در حال حاضر، او همچنین در فهرست ثروتمندترین زنان کارآفرین جهان قرار دارد.

ابیگیل به عضویت در کمیته تنظیم مقررات بازار سرمایه و همچنین هیئت مدیره انجمن صنعت اوراق بهادار و بازارهای مالی (SIFMA) افتخار می کند که او را به تنها زنی تبدیل می کند که فعالانه در انجمن خدمات مالی شرکت می کند. او همچنین چندین بار از جمله در سال ۲۰۱۶ در بین قدرتمندترین زنان جهان قرار گرفت. او از سال ۱۹۸۴ دارای مدرک تاریخ هنر است. جزئیات زندگی خصوصی او در دسترس عموم نیست.

۳-لورن پاول جابز – دارایی خالص: ۱۹٫۴ میلیارد دلار

سومین لیست، لورن پاول جابز ۵۵ ساله است که بیشتر در بین مردم به عنوان بیوه تاجر فقید استیو جابز با ثروت ۱۹٫۴ میلیارد دلار شناخته می شود. او یک مدیر اجرایی محبوب و تاجر بسیار موفق است که یکی از بنیانگذاران هیئت مدیره کالج تراک، و به طور مستقل حمایت جمعی امرسون است که متخصص در آموزش و اصلاحات مهاجرت است. قبل از آن، او در رشته علوم سیاسی در دانشگاه پنسیلوانیا، دانشکده هنر و علوم فارغ التحصیل شد. و مدرک M.B.A را در دانشکده بازرگانی استنفورد دریافت کرد. او در سال ۱۹۹۱ با استیو جابز ازدواج کرد که از او سه فرزند به نام های رید، ارین و ایو دارند.

ثروت لورن، به غیر از سرمایه‌گذاری‌های خودش، از ۳۸٫۵ میلیون سهام اپل، استیون پی جابز تراست و ۷٫۳ درصد سهام شرکت والت دیزنی به دست می‌آید. این سهام او را به ثروتمندترین بانو در بخش فناوری در سراسر جهان تبدیل کرد. در همین حال، او شرکت غذاهای طبیعی خود را به نام Terravera راه اندازی کرد و چندین سال به عنوان متخصص تجارت در Goldman Sachs کار کرد.

۲-ژاکلین مارس – دارایی خالص: ۲۲ میلیارد دلار

رتبه دوم در میان ۱۰ بانوی ثروتمند امریکا متعلق به ژاکلین مارس، وارث ۷۹ ساله و سرمایه گذار با نفوذی است که در همه جای دنیا شناخته شده است. خانم مارس سهام کسب و کار خانوادگی خود Mars, Inc (یک شرکت شیرینی پزی) به ارزش ۲۲ میلیارد دلار را به ارث برد. در درخشان‌ترین سال‌های خود، شرکت Mars، یکی از رهبران بلامنازع صنعت خود بود، اما در سال ۱۹۸۸ توسط Walmart پیشی گرفت.

همانطور که توسط فوربس و Ranker.com گزارش شده است، مریخ همچنین به فهرست ۳۰ ثروتمندترین افراد جهان در سال ۲۰۱۷ راه یافت. ژاکلین حرفه خود را با مدیریت کسب و کار خانوادگی به همراه خواهرش ویکتوریا بی.مارس آغاز کرد و ایده کار در آن را رها کرد. انسان شناسی، رشته ای که او در کالج برین ماور فارغ التحصیل شد.

۱- آلیس والتون – دارایی خالص: ۴۰٫۸ میلیارد دلار

 

ثروتمند ترین زنان آمریکا در سال 2023
ثروتمند ترین زنان آمریکا

 

آلیس والتون ثروتمندترین زنان آمریکا در سال ۲۰۲۳ است. بار دیگر رهبر مطلق وارث فروشگاه والمارت است که دارایی خالص آن ۴۰٫۸ میلیارد دلار است. بر اساس گزارش فوربس، والتون پس از اینکه در سپتامبر امسال جای لیلیان بتنکورت فقید را گرفت، ثروتمندترین زن جهان نیز هست. والمارت سه برادر دارد که در فهرست ثروتمندترین افراد جهان نیز ظاهر شدند، یعنی جیم والتون، اس رابسون والتون و اکنون جان آر والتون فقید.

 

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.