۷ نکته برای دستیابی به تعادل بین کار و زندگی در وضع فعلی

ویروس کرونا  تعادل کار و زندگی همه را بر هم زده است. این ویروس نه تنها در مسائل بهداشتی آسیب می بیند ، بلکه بر زندگی شخصی ما نیز تأثیر می گذارد. ناگهان با در نظر گرفتن مفاهیم فاصله اجتماعی و میزان بالای آلودگی ناشی از بیماری ، مفهوم کار در خانه مورد توجه قرار گرفته است. همه گیری جهانی که هر روز بیشتر می شود ترس و دلهره را در ذهن همه ایجاد کرده است.علاوه بر این ، ماهیت بیماری هنوز ناشناخته است و پزشکان توصیه می کنند در خانه خود کار کنند.تعادل بین کار و زندگی در زمان اوج همه گیری کرونا چگونه است؟با ما همراه باشید.

توازن بین زندگی و کار از بین رفته است. اکثر مردم در خانه کار می کنند. در نتیجه ، آنها به سختی می توانند زندگی کاری خود را از زندگی شخصی خود مشخص کنند. این امر باعث ایجاد تنش در خانواده و همچنین استهلاک کیفیت کار و وقت خانواده می شود.

بسیاری از مردم به دلیل همه گیری جهانی شغل خود را از دست داده اند. برای آنها دشوار است که به دنبال مشخصات جدید شغلی باشند. در نتیجه ، آنها نه می توانند روی کار تمرکز کنند و نه خانواده.

همه گیری ، ساختار زندگی طبیعی ما را از بین برده است. ما در خانه های خود به ترس و نگرانی قریب الوقوع از بیماری محدود شده ایم که هر لحظه با سرعت نگران کننده ای در حال افزایش است. مفاهیم جدید بهداشت و نظافت هر روز در حال افزایش است که ما را گیج می کند. عادی جدید به انزوا و فاصله تبدیل شده است. انسان ها به عنوان حیوانات اجتماعی در نظر گرفته می شوند و اکنون ، با سناریوی فعلی ، باید از دوستان و خانواده فاصله بگیریم. این یک خلا ذهنی در همه ایجاد می کند. مردم از ناامیدی و انزجار رنج می برند. انزوا ایجاد ترس و چندین بیماری روحی و جسمی است.

پیشنهاد می کنیم مقالهچگونه تغییرات زندگی را بپذیریم؟” را نیز مطالعه بفرمایید.

تعادل بین کار و زندگی

۷ نکته برای دستیابی به تعادل بین کار و زندگی در میان همه گیر کرونا

شماره ۱: تعادل مناسب بین کار و زندگی را پیدا کنید:

روش صحیح برای دستیابی به تعادل کار و زندگی محاسبه و تقسیم کار مناسب است. با روند جدید کار در خانه ، افراد برای حفظ تعادل بین ساعات کار و زمان خانواده بسیار دشوار هستند. بنابراین ، باید تعادل کاملی بین این دو برقرار کنیم.

مطالعات اخیر نشان داده است که کارگران از راه دور باید هر ماه ۶۰ ساعت اضافی کار کنند ، که می تواند برای سلامتی ما مضر باشد. بنابراین ، اولویت اول شماست که روز خود را بین ساعات کار و زمان خانواده تقسیم کنید.

شماره ۲ استراحت را فراموش نکنید:

مهمترین اولویت این است که هم از کار در دفتر خود و هم در خانه خود استراحت کنید. “وقت خوبی” را برای خود اختصاص دهید جایی که می توانید آرام بنشینید و استراحت کنید. استرس زدایی در این مواقع آزمایش بسیار مهم است که کل جهان علیه یک دشمن نامرئی می جنگد.

دستیابی به تعادل کار و زندگی به ویژه برای افرادی که خدمات اساسی مانند بانکداران ، پزشکان ، پرستاران ، پلیس و بهداشت را ارائه می دهند دشوار است. آنها باید مخصوصاً مقداری وقت برای خودشان بگذارند تا آرام شوند و استرس خود را از دست بدهند.

شماره ۳ لبخند را فراموش نکنید:

 ویروس کرونا ویروس از چند جهت زندگی کاری ما را مختل کرده است. در شرایط عادی ، ما بین همکارانمان گپ می زدیم ، شوخی می کردیم یا تبادل لبخند می کردیم.

ما مهمانی و گردهمایی اداری داشتیم. اما اکنون زندگی شغلی با کار در خانه و فاصله های اجتماعی متنفر شده است. تنها راه حل یافتن خوشبختی در هر چیزی است که داریم ، و این به ما کمک می کند بدون اینکه ناامید شویم و تحریک شویم تعادل کامل بین زندگی و زندگی را برقرار کنیم.

خنده سیستم ایمنی بدن ما را تقویت می کند و مرلین برل ، کمدین ، ​​به حق گفته بود که خنده مانند تعطیلات فوری است. به جای اینکه از آنچه نداریم گریه کنیم ، باید بر آنچه قبلاً داریم تمرکز کنیم. شوخ طبعی و خنده استرس را کاهش می دهد و روحیه ما را تثبیت می کند. همانطور که ذهن و بدن دست به دست هم می دهند ، اگر از ذهن مراقبت کنیم ، به کار بهتر ما کمک می کند.

تعادل بین کار و زندگی چگونه است؟

شماره ۴ تعامل مجازی را شروع کنید:

این روش خوبی برای حفظ آرامش در این بحران است که نمی توانیم از نظر جسمی با دوستان و همکاران ملاقات کنیم. ملاقات با دوستان و همکاران را حتی اگر هفته ای یکبار انجام دهید ، یک کار عادی است.

همچنین می توانید با عزیزان نزدیک و عزیز که احساس می کنند کنار گذاشته شده اند یک تماس تلفنی برقرار کنید. با دوستان و اعضای خانواده که در جایی دور از خانواده منزوی هستند تماس تلفنی و تماس مجازی برقرار کنید. اگر ذهن و بدن خود را شل کنید ، به طور طبیعی تعادل بین کار و زندگی برقرار خواهید شد.

شماره ۵ برنامه خود را اولویت بندی کنید:

اگر در خانه کار می کنید ، بعضی اوقات تعادل کار و زندگی برای مدیریت بسیار زیاد می شود. کلید مدیریت چنین شرایطی برنامه ریزی برنامه ای با توجه به اولویت ها است. اگر جبهه کاری شما بعضی روزها به ساعات اضافی نیاز دارد ، شرایط را برای خانواده خود توضیح دهید.

شماره ۶ محیط کار خود را ایجاد کنید:

کار در خانه محیط کار مناسبی را برای شما ایجاد نمی کند. حفظ تعادل بین زندگی و زندگی بسیار دشوار می شود. علاوه بر این ، کودکان همچنین نمی توانند از خانه بیرون بروند. راه حل کامل این است که یک فضای کاری برای خود ایجاد کنید که در آن کودکان اجازه ورود ندارند. علاوه بر این ، هنگام نشستن برای کار لباس کار بپوشید که اشتیاق به کار را ایجاد می کند.

شماره ۷ یک سبک زندگی سالم را حفظ کنید:

فقط به این دلیل که در خانه هستید ، به این معنی نیست که می توانید از هر چیز و همه چیز غافل شوید. سعی کنید روال اداری خود را حفظ کنید همانطور که بدن شما با آن روال هماهنگ شده است. از آنجا که در خانه هستید ،قرنطینه باعث ایجاد چندین بیماری روحی و جسمی مانند اسپوندیلیت ، چاقی ، افسردگی و استرس می شود.

بنابراین داشتن غذای سالم ، ورزش منظم ، مرطوب نگه داشتن بدن و حفظ چرخه خواب بسیار مهم است. اگر بدن و روان متناسب نیستند ، چگونه می توان تعادل کار و زندگی را حفظ کرد؟ ما باید به طور مرتب ورزش ، مدیتیشن و تمرین یوگا انجام دهیم و از یک رژیم غذایی مغذی اطمینان حاصل کنیم که همچنین از ما در برابر ویروس کرونا محافظت کند و ایمنی بدن را بهبود بخشد.

پیشنهاد می کنیم مقالهداستان واقعی زندگی برادران مک دونالد” را نیز مطالعه بفرمایید.

تعادل بین کار و زندگی

سوالات متداول درباره کرونا و حفظ تعادل بین زندگی و کار

۱٫ چگونه می توانیم در طی همه گیری آرامش خود را حفظ کنیم؟

پاسخ: شما می توانید در طی همه گیرى با انجام مدیتیشن و یوگا آرامش خود را حفظ کنید. می توانید از طریق تماس تلفنی و تماس مجازی با دوستان و اعضای خانواده خود در ارتباط باشید. همچنین زمان خوبی برای بازگشت به فعالیت های آماتور است.

۲٫ چگونه می توان در میان همه گیر جهانی تعادلی بین کار و زندگی شخصی خود برقرار کرد؟

پاسخ: سعی کنید یک روال را حفظ کنید تا بتوانید هر دو جهان را همزمان حفظ کنید.

۳٫ چگونه می توانیم هنگام کار در خانه روی کار تمرکز کنیم؟

پاسخ: شما می توانید محل کار خود را در خانه ایجاد کنید ، که محیط کار مناسبی را برای شما فراهم می کند. از اعضای خانواده به ویژه کودکان بخواهید که در ساعات کار وارد فضای کار نشوند.

۴٫ چگونه می توانم از کودکان در هنگام کار در خانه مراقبت کنم؟

پاسخ: این وضعیت برای کودکان بسیار دشوار است زیرا آنها نمی توانند به مدرسه بروند یا با دوستانشان بازی کنند. حبس در خانه سلامت روان آنها را مختل می کند. بنابراین ، سعی کنید هر روز ساعاتی را برای فرزندان خود اختصاص دهید تا به آنها در مطالعه کمک کند و با آنها بازی کند. می توانید چند تکالیف جالب برای آنها تعیین کنید یا آنها را به خواندن یا القای سرگرمی سالم مانند باغبانی یا نقاشی تحریک کنید.

۵٫ چگونه می توانم خانواده و خودم را در شرایط همه گیری کرونا در وضع مناسب نگه دارم؟

پاسخ: شما می توانید با ورزش منظم و یک رژیم غذایی مغذی ، خانواده خود را حفظ کرده و خود را در طی همه گیری مناسب نگه دارید. از اعضای خانواده خود بخواهید که در خانه بمانند و زنجیره انتقال را بشکنند. این تنها راه مبارزه با ویروس جدید کرونا است.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.