بهترین دروازه بان های جهان در سال ۲۰۲۲

فوتبال یک ورزش تیمی متشکل از ۱۰ بازیکن زمین و یک دروازه بان است که همگی نقش مهمی در موفقیت تیم ایفا می کنند، اما به نظر می رسد که نقش یک دروازه بان دست کم گرفته میشود در حالیکه هیچ تیمی نمیتواند بدون دروازه بان در زمین بازی کند. دروازه بان اساساً بازیکن فوتبالی است که متخصص در جلوگیری از ورود فوتبال به داخل دروازه است. بهترین دروازه بان های جهان را میشناسید؟ این لیست را بخوانید تا با قدرتمند ترین دروازه بان های دنیا در سال ۲۰۲۲ اشنا شوید.

بهترین دروازه بان های جهان در سال ۲۰۲۲

 مانوئل نویر

بهترین دروازه بان های جهان در سال 2022

 مانوئل نویر که در حال حاضر ۳۶ سال سن دارد، هنوز هم دروازه بان اول باشگاه بایرن مونیخ و تیم ملی آلمان است، جایگاهی که او سال ها بدون جابجایی توسط هیچ کس به دلیل فرم فوق العاده اش که تحسین های متعددی را به دست آورد ، آن را حفظ کرده است. او از سوی فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال (IFFHS) به عنوان بهترین دروازه‌بان جهان در دهه گذشته (۲۰۱۱-۲۰۲۱) اعطا شده است. در سال ۲۰۲۲، او هنوز هیچ نشانه ای از کاهش قدرت خود را نشان نداده است و همچنان بهترین دروازه بان جهان است.

 او اعتماد به نفس بالایی دارد. بنابراین، او را نه تنها بهترین، بلکه نترس ترین دروازه بان جهان می کند.

 تیبو کورتوا

با نمایشی باورنکردنی در فینال لیگ قهرمانان اروپا که در آن برنده بهترین بازیکن مسابقه شد و تیمش را به افتخار قهرمانی لیگ قهرمانان رساند. تیبو کورتوا یکی از بهترین دروازه بانان جهان است.

کورتوا هنوز هم انتخاب اول تیم ملی بلژیک و رئال مادرید است که او را به موفقیت در لیگ قهرمانان و لالیگا هدایت کرده است و در ۳۶ بازی ۱۶ بازی کلین شیت داشته است، میانگین ۰٫۷۸ گل در هر ۹۰ دقیقه و نسبت گل به بازی ۰٫۸۱ در حالی که یکی از بالاترین درصد سیو و بهترین ضربه xG در بین دروازه بانان جهان.

ادرسون

ادرسون مورائس بازیکن ملی پوش برزیلی و دروازه بان منچسترسیتی است، درست مانند مانوئل نویر او یک دروازه بان عالی است . او در حال حاضر رکورد گینس در طولانی ترین ضربه فوتبال (۲۴۷ فوت ۲ اینچ) را در اختیار دارد. این ویژگی و ویژگی های دیگر بر صندلی بهترین دروازه بانان جهان متمایز شده است.

ادرسون به طور قابل توجهی بهترین دروازه‌بان لیگ برتر بوده است که دستکش‌های طلایی را پشت سر هم به دست آورده است، زیرا در حال حاضر برای سه فصل متوالی بیشترین کلین شیت را در لیگ نگه داشته است، در فصل اخیر لیگ برتر ۲۰۲۱ – ۲۰۲۲، ۲۰ کلین شیت را حفظ کرده و ۱۹ کلین شیت را در لیگ برتر حفظ کرده است. فصل ۲۰۲۰ – ۲۰۲۱ و حفظ ۱۶ کلین شیت در فصل ۲۰۱۹ – ۲۰۲۰ لیگ برتر.

 آلیسون بکر

آلیسون بکر اخیراً دستکش طلایی لیگ برتر ۲۰۲۱ – ۲۰۲۲ را با ادرسون به اشتراک گذاشت، زیرا هر دوی آنها ۲۰ کلین شیت از ۳۶ بازی را حفظ کردند و او ۶۴ کلین شیت در ۱۳۶ بازی لیگ برتر و ۱۷ کلین شیت در ۴۰ بازی لیگ قهرمانان برای لیورپول داشته است. آنها را به سمت موفقیت UCL در سال ۲۰۱۹ راهنمایی می کند.

به گفته مربی او، یورگن کلوپ، آلیسون بهترین دروازه بان جهان است و اگر قبلا می دانست که آلیسون اینقدر خوب است، دو برابر پول بابت خرید او می پرداخت.

پیشنهاد می کنیم مقاله۱۰ تا از تحصیلکرده ترین فوتبالیست های جهان” را نیز مطالعه بفرمایید.

 یان اوبلاک

یان اوبلاک انتخاب اول دروازه بان تیم ملی اسلوونی و باشگاه فوتبال اتلتیکو مادرید است. او در چند سال گذشته نام خود را به عنوان یکی از بهترین دروازه بانان جهان با طلا نوشته است و به عنوان بهترین دروازه بان جهان شهرت پیدا کرده است و از ۱۲۰ شوتی که در سال های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ با آن روبرو شده است، ۹۷ ضربه را مهار کرده است.

Mike Maignan

او پس از انتقال به میلان در آستانه فصل ۲۰۲۱ / ۲۰۲۲ سری آ، دروازه بان بین المللی فرانسوی و اولین دروازه بان آث میلان است و تنها در اولین فصل خود، میلان را به طور باورنکردنی به لیگ اول خود برای بیش از یک دهه هدایت کرد و ۱۷ کلین شیت نگه داشت و گل خورد. تنها ۲۱ بازی در ۳۲ بازی سری آ.این عملکرد نه تنها عنوان قهرمانی لیگ را برای تیمش به ارمغان آورد، بلکه او را به عنوان جایزه بهترین دروازه بان فصل سری آ MVP معرفی کرد.

 جانلوئیجی دوناروما

جانلوئیجی دوناروما در حال حاضر یکی از بهترین دروازه بان های جهان در سن بسیار بالا است، اولین دروازه بان خود را در سن ۱۶ سالگی انجام داد و از آن زمان به بعد او خود را به عنوان دروازه بان انتخاب اول برای تیم ملی ایتالیا، میلان و اکنون برای دروازه بان خود معرفی کرد.

نمایش چشمگیر جیانلوئیجی دوناروما در طول سال ها افتخارات متعددی از جمله: جایزه پسر طلایی ایتالیا ۲۰۱۹، بهترین دروازه بان سال ۲۰۲۰ AIC Seria A، بهترین دروازه بان فصل ۲۰۲۰/۲۰۲۱ سری A، بهترین دروازه بان جوایز گلوب ساکر را به دست آورده است. سال، UNFG لیگ ۱ دروازه بان سال ۲۰۲۱/۲۰۲۲، بازیکن یوفا یورو در مسابقات ۲۰۲۱، جام یاشین به عنوان بهترین دروازه بان ۲۰۲۱، بهترین دروازه بان IFFHS جهان در سال ۲۰۲۱ و FIFA FIF2011.

  هوگو لیوریس

هوگو لیوریس یکی از دست کم گرفته‌شده‌ترین دروازه‌بان‌های جهان در دهه گذشته است، او به طور مداوم عملکرد استاندارد دروازه‌بانی را فصل به فصل عالی ارائه می‌دهد و به خوبی با تصمیم‌گیری عالی، تمرکز توپ و کنترل توپ تیمش را جلو میبرد.

هوگو لیوریس دروازه‌بان و کاپیتان اول تاتنهام و تیم ملی فرانسه است که فرانسه را به جام جهانی ۲۰۱۸ رساند و سه سال بعد در سال ۲۰۲۱ قهرمان لیگ ملت‌های یوفا شد. لوریس همچنین نقش اساسی در موفقیت تاتنهام داشته است. تیمی که از اواسط جدول به چالش کشیده شد و دائماً برای رسیدن به رتبه اول در لیگ برتر تلاش می‌کند، جایی که کمترین کلین شیت او در یک فصل در ۷ سال گذشته ۱۲ کلین شیت در ۳۳ بازی لیگ برتر است. با توجه به وضعیت نابسامان دفاعی تاتنهام در طول سال ها و تعداد سیوهایی که او در این مدت انجام داده است، یک شاهکار باورنکردنی است.

دیوید دخیا

دیوید دخیا پس از چند سال نمایش ثابت و غیرواقعی که به خاطر توانایی‌های عالی در مهار شوت، رفلکس‌ها، موقعیت‌یابی عالی، خونسردی، توانایی خواندن بازی و دروازه‌بانی باورنکردنی با پا شناخته شده بود، زمانی به عنوان بهترین دروازه‌بان جهان شناخته شد. تکنیکی که او را به بهترین دروازه بان و استادی در استفاده از پاها برای انجام سیوهای حیاتی تبدیل کرد.

ادوارد مندی

بهترین دروازه بانان جهان

از زمان امضای قرارداد با چلسی در سال ۲۰۲۰، ادوارد مندی خود را به عنوان یکی از بهترین دروازه بانان جهان معرفی کرد و بلافاصله مشکلات دروازه بانی آنها را حل کرد و با حفظ دروازه آنها را به قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۲۱ هدایت کرد. کلین شیت فقط در ۱۲ بازی لیگ قهرمانان. او همچنین تنها در دو فصل حضور در لیگ برتر ۳۰ کلین شیت را حفظ کرده است.

نمایش چشمگیر ادوارد مندی در خط مقدم تیمش چلسی و تیم ملی سنگال است که اوایل امسال به آنها کمک کرد تا در جام ملت‌های آفریقا (AFCON) قهرمان شوند که در آن ۴ گل در ۷ بازی حفظ کرد و تنها ۳ گل دریافت کرد تا آنها پیروز شوند.

بهترین فرم ادوارد مندی برای باشگاه و کشور، جایزه بهترین دروازه بان مردان فیفا ۲۰۲۱، بهترین دروازه بان جام ملت های آفریقا ۲۰۲۱ و دروازه بان فصل ۲۰۲۱ لیگ قهرمانان اروپا را به خود اختصاص داد.

3.8/5 - (11 امتیاز)
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.