بزرگترین پرنده ها در جهان کدام پرنده ها هستند؟

پرندگان جانوران مهره‌دار و تخم‌زا هستند، یعنی با تخم‌گذاری تولید مثل می‌کنند که هزاران نژاد مختلف به وجود می آید و هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. آنها در پنج قاره زندگی می کنند و در همه اندازه ها وجود دارد. برخی از آنها دارای طول بال های کوچکی هستند و با سرعت تمام از آسمان عبور می کنند بدون اینکه ما به متوجه حضور آنها شویم. از سوی دیگر، برخی دیگر، پرندگان بزرگی هستند که می توانند از قد یک انسان فراتر بروند و وقتی بال های خود را باز می کنند شکوه تماشایی دارند. آیا می خواهید بدانید بزرگترین‌ پرنده ها جهان کدامند؟

بزرگترین‌ پرنده ها جهان

شترمرغ

شترمرغ بزرگترین پرنده جهان است، زیرا می تواند به سه متر قد و بیش از ۱۶۰ کیلوگرم وزن برسد. این پرنده نمیتواند پروازکند، اما سرعتی که در هنگام دویدن می تواند به آن برسد، بیش از ۸۰ کیلومتر در ساعت، یکی دیگر از ویژگی های این حیوان شگفت انگیز است. این گونه بومی قاره آفریقا است، جایی که به ویژه در دشت ها و ساواناها یا حتی در مناطق بیابانی نامیبیا زندگی می کند. این پرنده قوی هیکلی است که در صورت احساس خطر می تواند با استفاده از قدرت پاها و ناخن های پنجه دار خود با ضربه زدن از خود دفاع کند.

آلباتروس

بزرگترین پرنده های جهان کدامند؟

این آلباتروس که به عنوان یک آلباتروس سرگردان نیز شناخته می شود، پرنده دریایی زیبایی است که با بال های کاملاً باز شده، می تواند از نوک تا نوک پا آن بیش از ۳٫۵ متر باشد، چیزی که به او اجازه می دهد تا مسافت های زیادی را بدون تلاش زیاد پرواز کند.

این پرنده در مناطق نیمه گرمسیری و زیر قطب جنوب زندگی می کند و عمدتاً از ماهی های کوچک و سخت پوستان تغذیه می کند و مانند سایر پرندگان از این نوع، با توجه به کاهش شدید جمعیت آن در دهه های اخیر، یک گونه حفاظت شده است.

کرکس آند

کرکس باشکوه آند بزرگترین پرنده های زمینی در حال پرواز روی زمین و نماد آمریکای جنوبی است. در مرتفع‌ترین مناطق کوهستانی زندگی می‌کند و از آنجا با بهره‌گیری از جریان‌های هوا با بال‌های بازشده‌اش که بیش از سه متر طول دارند، خود را به پرواز در می‌آورد. کرکس بالغ دارای پرهای سیاه است، اما با چند پر سفید در اطراف گردن، مانند یقه، و همچنین در انتهای بال های خود، آن را به گونه ای به راحتی قابل شناسایی تبدیل می کند. پرنده ای شکاری و همچنین لاشخور است که متاسفانه در خطر انقراض قرار دارد.

کاسواری

به خاطر رنگ های جذابی که روی سر و گردنش برجسته است و همچنین ساختار استخوانی شاخ مانندی که از سر بیرون زده است و باعث می شود به پرندگان ماقبل تاریخ فکر کنیم، جلب توجه می کند. کاسواری یکی از بزرگترین پرندگان جهان است که ارتفاع آن به راحتی به دو متر می رسد. این حیوان منفرد و یک گونه بومی استرالیا و گینه نو است.

رئا یا شترمرغ آمریکایی

بزرگترین پرنده های جهان کدامند؟

رئا نیز پرنده ای بدون پرواز است، مثل شترمرغ که شباهت هایی با آن دارد اگرچه کوچکتر است. ارتفاع آن بین یک متر تا کمی بیشتر از یک متر و نیم در نوسان است و از نظر وزن بسیار متغیر است، زیرا بسته به نوع رئا از ۱۵ تا ۳۵ کیلوگرم متغیر است. این شترمرغ نیز یکی از سریعترین پرندگان جهان و بزرگترین پرنده ها است.

عقاب هارپی

عقاب هارپی که به راحتی بیش از یک متر ارتفاع دارد، پرنده ای بسیار زیبا و یکی از بزرگترین پرندگان جهان است. می تواند بیش از ۶ کیلوگرم وزن داشته باشد و آناتومی آن به خاطر چنگال های مهیبی که دارد به راحتی می تواند طعمه خود را از هم جدا کند. پرهای آن سیاه و خاکستری نقره ای است، به خصوص در اطراف سر که دارای یک سری پرهای بلند است که یک تاج چنگال دار کنجکاو را تشکیل می دهد.

زیبایی این پرندگان حیرت آور است

باسترد

پرنده ای بزرگ (Otis tarda) است که وزنش می تواند به ۱۵ کیلو برسد. این پرنده بسیار رایج در سراسر جهان، به ویژه در اروپاو اسپانیا و همچنین در آسیا است. زیستگاه غالب آن دشت‌هایی با پوشش گیاهی بلند است که در میان آن‌ها استتار می‌کند، هرچند در مناطق جنگلی نیز به راحتی می‌توان آن را دید. بوستارد از سبزیجات و همچنین از حیوانات دیگر تغذیه می کند. پرهای رنگارنگ دارد و وقتی بالهایش را باز می کند زیباتر میشود.

یکی از بزرگترین‌ پرنده ها لک لک آمریکایی

این پرنده در دریاچه‌ها، تالاب‌ها، مرداب‌ها در دسته‌های کوچک زندگی می‌کند و آشیانه می‌سازد و پرنده‌ای باشکوه است که با پاهای بلند و قرمز رنگش قابل تمایز است . منقار بلند آن نیز مشخصا، برای صید آسان ماهی های کوچک، حشرات یا خرچنگ هایی که از آنها تغذیه می کند استفاده می شود. پرهای آن سیاه و سفید است و هنگامی که بال های خود را باز می کند و پرواز می کند به ارتفاعات قابل توجهی می رسد.

جغد عقاب

مانند بقیه جغدها، این پرنده شکاری شب زنده داری است که در این مورد به دلیل جثه و ظاهر با شکوه اش به این لیست اضافه شده است. طول بال های آن به ۲ متر و از نظر ارتفاع به ۸۰ – ۹۰ سانتی متر می رسد. زیبایی آن غیرقابل انکار است، زیرا باید به پرهای پر زرق و برق آن، سر حجیم، دسته های حجیم پر و البته چشم های نارنجی بی بدیل و عظیم آن اضافه کنیم.

طوطی سرخ دم بلند امریکایی

بزرگترین پرنده های جهان کدامند؟

انواع مختلفی از ماکائو وجود دارد و رنگ قرمز یکی از بزرگ‌ترین‌هایی پرنده هایی است که می‌توانید در کل دنیا پیدا کنید. آنها نمونه ای از پرندگان جنگل های آمریکای جنوبی هستند و رنگ شگفت انگیز پرهای آنها باعث می شود به راحتی قابل تشخیص باشند. این پرنده از همان خانواده طوطی است که از زمان های قدیم نمادی از قدرت و سرزندگی است. اگر دم تماشایی آنها را در نظر بگیریم، طول نمونه های بالغ تقریباً به یک و نیم متر می رسد.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.