فواید عالی بخور برای پوست صورت

 بخور دادن صورت یک روش درمانی برای تمیز کردن ، تغذیه و احساس لوکس بودن است.بخار دادن هفتگی صورت یک روش عالی برای راحت شدن و در عین حال تقویت پوست سالم است. اما در صورت ابتلا به بیماری التهابی پوستی ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

فواید بخور صورت چیست؟

 پاک کننده است. بخار منافذ پوستی شما را باز کرده و  همچنین باعث نرم شدن جوش های سرسیاه می شود و از بین بردن آنها راحت تر است.

گردش خون را تقویت می کند. ترکیب بخار گرم و افزایش تعریق رگ های خونی شما را گشاد کرده و گردش خون را افزایش می دهد. این افزایش جریان خون پوست شما را تغذیه می کند و اکسیژن را تحویل می دهد. نتیجه یک درخشش طبیعی و سالم است.

باکتریها و سلولهای آکنه ساز آزاد می کند. باز شدن منافذ پوست باعث آزاد شدن سلولهای مرده پوست ، باکتریها و سایر ناخالصی هایی می شود که منافذ پوست را مسدود کرده و باعث ایجاد آکنه می شود.

سبوم به دام افتاده را آزاد می کند. این روغن که به طور طبیعی تولید می شود توسط غدد چربی شما برای روان سازی پوست و مو تولید می شود. وقتی سبوم در زیر سطح پوست شما گرفتار می شود ، زمینه تولید باکتری ایجاد می کند و باعث ایجاد آکنه و جوش های سرسیاه می شود.

هیدراته کننده است بخار با کمک به افزایش تولید روغن ، مرطوب کننده طبیعی پوست ، پوست را آبرسانی می کند.

 به پوست شما کمک می کند تا محصولات مراقبت از پوست را بهتر جذب کند. بخار نفوذپذیری پوست را افزایش می دهد و باعث می شود مواد موضعی را بهتر جذب کند.

باعث تقویت کلاژن و الاستین می شود. افزایش جریان خون تجربه شده در حین صورت بخار باعث تولید کلاژن و الاستین می شود. این منجر به ایجاد پوستی سفت و محکم و جوانتر می شود.

آرامش بخش است احساس بخار گرم روی صورت آرامش بخش است. برخی از رایحه های تسکین دهنده را با استفاده از گیاهان یا روغنهای اساسی برای آروماتراپی اضافه کنید تا مش بخار خود را به سطح کاملاً دیگری از آرامش برسانید!

به احتقان سینوس کمک می کند. بخار می تواند به رفع گرفتگی سینوس و سردردهایی که اغلب با آن همراه هستند ، کمک کند. افزودن روغنهای اساسی خاص به بخار شما می تواند اثر را تقویت کند.

مقرون به صرفه و در دسترس است. برای بهره مندی از مزایای استفاده از بخور ، نیازی به هزینه های گزاف ندارید. این کار را می توان در خانه با استفاده از مواردی که در حال حاضر دارید انجام داد.

فواید عالی بخور برای پوست صورت

روش های بخور دادن صورت

۱-بخور با یک کاسه آب گرم

یک حوله کرکی بزرگ بگیرید و جای خود را انتخاب کنید. راحتی مهم است ، بنابراین اگر این کار را روی یک سینک ظرفشویی انجام می دهید می خواهید از صندلی یا چهارپایه ای استفاده کنید که ارتفاع مناسب را داشته باشد. در غیر این صورت ، یک کاسه روی میز بهترین شرط شماست.

موهای خود را به گونه ای محکم کنید که از صورت شما خارج شود و با استفاده از یک پاک کننده ملایم لایه بردار آن را تمیز کنید. فراموش نکنید که گردن خود را نیز تمیز کنید!

بسته به اندازه ظرفشویی یا کاسه ، ۴ تا ۶ فنجان آب در یک کتری یا قابلمه بجوشانید.

به محض اینکه آب جوش آمد و هم بزنید ، یک مشت گیاه اضافه کنید.

حرارت را کم کرده ، روی آن را بپوشانید و به مدت ۲ یا ۳ دقیقه بپزید. با احتیاط داخل سینک ظرف یا ظرف بریزید. اگر از روغنهای اساسی استفاده می کنید ، زمان آن است که چند قطره به آب اضافه کنید.

یک صندلی داشته باشید ، حوله خود را روی سر و گلدان قرار دهید و صورت خود را ۶ اینچ بالاتر از آب بگیرید.

سر خود را برای گرما کم و زیاد بالا و پایین کنید و گوشه ای از حوله را بلند کنید تا در صورت لزوم خنک شود.

صورت خود را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه بخور کنید.

پیشنهاد می کنیم مقاله “داشتن ابروهای پرپشت با ۱۰ روش خوب” را نیز مطالعه بفرمایید.

۲-بخور دادن با حوله های گرم

یک حوله دستی تهیه کنید و شیر آب گرم را باز کنید. هنگامی که داغ است ، سینک یا ظرف خود را با آب گرم پر کنید تا حوله خود را خیس کنید. گیاهان خود را اضافه کنید.

موهای خود را به گونه ای محکم کنید که از صورت شما خارج شود و با استفاده از پاک کننده ملایم لایه بردار صورت و گردن خود را تمیز کنید.

حوله خود را در آب داغ خیس کرده و بیرون آورید تا حوله مرطوب شود.

به یک صندلی راحت خم شوید یا دراز بکشید. حوله را روی صورت خود قرار دهید ، هر گوشه را بالا نگه دارید تا در مرکز پیشانی شما قرار بگیرند.

حوله را طوری تنظیم کنید که تمام صورت ، از جمله چشم ها را بپوشاند و فقط بینی شما از بین برود. ۵ دقیقه آرام باشید.

فواید بخور

بخور دادن با دستگاه بخور صورت خانگی

دستورالعمل های دستگاه بخور صورت خود را بخوانید ، طبق دستورالعمل آن را پر کنید. آن را روی میز نزدیک پریز قرار دهید تا بتوانید آن را به برق وصل کنید. شروع به انتشار بخار چند دقیقه طول می کشد.

موهای خود را به گونه ای محکم کنید که از روی صورتتان خارج شود و با استفاده از پاک کننده ملایم لایه بردار صورت را بشویید.

یک صندلی داشته باشید ، راحت باشید و صورت خود را درون قسمت پیوست مخروطی قرار دهید و ۵ تا ۱۰ اینچ فاصله داشته باشید .

هر بار ۲ یا ۳ دقیقه بخار دهید و یک وقفه ۱ دقیقه ای بین آن انجام دهید تا ببینید پوست شما چگونه بخار را اداره می کند.

نحوه افزودن گیاهان و روغن ها برای بخور صورت

افزودن گیاهان و روغن های خشک به بخور شما ممکن است مزایای بیشتری داشته باشد. تصور می شود گیاهان خاصی برای انواع مختلف پوست مفیدتر هستند. شناخته شده است که برخی از روغنهای اساسی و گیاهان بستگی به آنچه شما دنبال می کنید ، اثر آرام بخش یا تقویت کنندگی دارند.

گیاهان

بابونه می تواند به التهاب پوست و درماتیت کمک کند ، و آن را برای انواع پوست از جمله پوست های حساس عالی می کند.
رزماری این گیاه معطر ممکن است گزینه خوبی برای کسانی باشد که پوست چرب دارند.
اسطوخودوس این گیاه برای خشکی پوست یا اگزما بسیار مناسب است و دارای فواید آروماتراپی است.
شمعدانی این روغن مشتق شده از گل شمعدانی یک قابض طبیعی است که پوست را سفت و تون می کند.
اکالیپتوس اگر با آکنه سر و کار دارید یا گرفتار هستید ، این یک گزینه عالی است.

هر چند وقت باید بخور صورت را انجام داد؟

سوختگی بخار نسبت به سوختگی حاصل از آب جوش آسیب رسانتر است ، بنابراین باید هنگام بخار دادن صورت خود مراقب باشید.

برای کاهش خطر سوختگی ، از قرار دادن صورت خیلی نزدیک به بخار خودداری کنید. فاصله را در صورت نیاز افزایش دهید تا راحت باشید. اگر از روش حوله استفاده می کنید ، آب باید گرم و گرم نباشد.

صورت خود را هفته ای یک بار بخار دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید. هر جلسه بخار را به حدود ۱۰ دقیقه محدود کنید تا از تحریک پوست خود جلوگیری کنید.

بخور دادن صورت

در اینجا چند نکته و ترفند برای کمک به شما در استفاده هرچه بهتر از بخور دادن صورت وجود دارد:

هیدراته شدن نوشیدن آب قبل از قرار گرفتن در معرض هر نوع گرما ایده خوبی است ، بنابراین قبل از شروع مقداری آب بنوشید.

پاک کردن صورت خود را با استفاده از یک پاک کننده ملایم با یک لایه بردار بشویید تا پوست شما آماده باشد تا از همه مزایای بخور بهره مند شود.

چشمان خود را بسته نگه دارید. شما راحت تر خواهید بود ، خطر تحریک چشم را ندارید ، و می توانید به پلک های خود اجازه دهید از مزایای بخار آب لذت ببرند.

صورت خود را ۶ تا ۱۰ اینچ دور نگه دارید. شما نمی خواهید خیلی به کاسه نزدیک شوید یا غرق شوید و خطر سوختن را دارید. به پوست خود گوش فرا دهید و آنچه احساس راحتی می کند را انجام دهید.

در صورت استفاده از دستگاه بخور صورت ، دستورالعمل ها را دنبال کنید. کتابچه راهنما را بخوانید و از بخار صورت خود طبق دستور استفاده کنید.

سریعا بعد از با آب ولرم بشویید و خشک کنید. پوست شما بسیار حساس خواهد شد ، بنابراین نمی خواهید آن را با مالیدن حوله تحریک کنید.

کرم یا سرم مرطوب کننده بزنید. اثرات مرطوب کننده یا سرم شما پس از بخار شدن افزایش می یابد ، بنابراین از مواد مغذی استفاده کنید. اگر بدنبال پوست جوانی هستید ، زمان مناسبی برای استفاده از کرم ضد پیری است.

صورت خود را ماساژ دهید. چه راهی بهتر از پایان دادن به بخار آرامش بخش صورت نسبت به ماساژ آرام صورت؟ با استفاده از انگشتان خود به آرامی پیشانی ، گونه ها و گردن خود را به بالا ماساژ دهید. تا زمانی که پوست چرب یا حساسی نداشته باشید ، می توانید از کمی روغن صورت برای تقویت ماساژ خود استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.