این سفرها با قطار میچسبد

در سرتاسر جهان، تعدادی مسیر های ریلی وجود دارند که به خاطر مناظر شگفت‌انگیزشان مشهور هستند و زیبایی سفر با قطار در این است که به ما امکان می دهد برخی از بهترین مناظر ماورایی را کاوش کنیم – که بسیاری از آنها با سایر روش های حمل و نقل نسبتاً غیرقابل دسترس هستند.خبر خوب دیگر این است که خواه به سواحل گرم، جنگل‌های متراکم یا کوه‌های یخی علاقه داشته باشید این مسیرهای ریلی شما را به این آرزوهایتان میرسانند.از سوئیس و نروژ گرفته تا کانادا ، در اینجا زیباترین مسیرهای ریلی در جهان وجود دارد.

زیباترین مسیرهای ریلی در جهان

گلاسیر اکسپرس سوئیس

زیباترین مسیرهای ریلی در جهان

با داشتن مناظر خیره‌کننده و مهندسی فوق‌العاده بیش از ۲۹۰ پل و ۹۰ تونل کوهستانی، درک اینکه چرا مسیر Glacier Express سوئیس بسیار محبوب است، دشوار نیست.در این مسیر به سمت شرق از شهر جذاب زرمات تا استراحتگاه محبوب سنت موریتز، چشم اندازهای شگفت‌انگیزی از کوه‌های پوشیده از برف، تاکستان‌های زیبا، چمن‌زارهای وسیع و شهرهای زیبا داشته باشید.این قطار همچنین تقریباً ۷۰۰۰ فوت به سمت گذرگاه اوبرالپ، نزدیک سرچشمه رودخانه راین صعود می کند. سپس، از اینجا از دره راین می گذرد – که اغلب به عنوان گراند کنیون سوئیس شناخته می شود و یکی از نمادین ترین مناظر سفر است.

قطار بخار ژاکوبیت، اسکاتلند

شهر فورت ویلیام در ارتفاعات اسکاتلند، در نزدیکی بلندترین کوه بریتانیا، بن نویس، نقطه شروع سفر با قطار بخار ژاکوبیت است.این سفر رفت و برگشت دایره‌ای ۸۴ مایلی در میان دره‌های عمیق، دریاچه‌های شفاف، تپه‌های سبز و دهکده‌های جذاب می‌پیچد.یکی از مواردی که برای طرفداران هری پاتر جذاب است عبور از پل ۲۱ طاقی گلنفینان، با ستون های بلندش که مشرف به بنای یادبود ژاکوبیت و دریاچه شیل است.

قطار قبل از عبور از شهرهای زیبای Lochailort، Arisaig و Morar برای مدت کوتاهی در ایستگاه Glenfinnan توقف می کند. مهمانان قبل از بازگشت به فورت ویلیام، حدود یک ساعت و نیم فرصت خواهند داشت تا آخرین توقفگاه مالاگ در ساحل غربی اسکاتلند را کشف کنند.

مسیر ریلی Kalka-Shimla، هند

مسیر ریلی Kalka-Shimla، که به عنوان ملکه هیمالیا نیز شناخته می‌شود، یکی از زیباترین سفرهای راه‌آهن روی زمین است – و قطعاً یکی از بهترین راه‌ها برای کشف شمال هند است.این ریل Kalka-Shimla که عمداً به‌گونه‌ای کوچک ساخته شده است تا بتواند روی سطوح باریک، صخره‌های شیب‌دار و صخره‌های کوهستانی حرکت کند، جذابیت منحصربه‌فردی دارد.این سفر پنج و نیم ساعته از Kalka به Shimla که حدود ۶۰ مایل را در بر می گیرد، مسافران را با صحنه های باورنکردنی از کوه های برفی، جنگل های کاج پر رونق، آبشارهای روان، و دره های زیبا می پذیرد.این مسیر قطار با ۱۰۲ تونل، ۹۱۹ خم (تیزترین آنها ۴۸ درجه است!) و بیش از ۸۸۰ پل، یکی از باورنکردنی‌ترین شاهکارهای مهندسی هند است.

قطار TranzAlpine، نیوزلند

زیباترین مسیرهای ریلی در جهان

مسافرت با قطار ترانز آلپاین نیوزلند در میان کوه های آلپ جنوبی، بدون شک یکی از بهترین سفرهای قطار در جهان است.سفر ۱۳۹ مایلی یک طرفه بین کرایست‌چرچ و گریموث در کمتر از پنج ساعت طی می‌شود – با پیچیدن در میان ستون‌های وسیع کوه‌هایی که جزیره جنوبی نیوزلند را تقسیم می‌کنند.حدود یک ساعت پس از سفر، قطار سریع السیر TranzAlpine صعود خود را به سمت کوه های آلپ جنوبی، از طریق تونل های مرموز و از طریق پل هایی که دره های عمیق را پوشانده اند، آغاز می کند.توقف کوتاهی در گذرگاه Arthur’s Pass که مرکز برخی از دیدنی‌ترین پیاده‌روی‌های نیوزلند است نیز در این سفر گنجانده شده است.

سپس، قطار پس از عبور از یکی از طولانی‌ترین تونل‌های کشور و عبور از رودخانه‌ای با چشم‌اندازهای خیره‌کننده از آبشارهای عظیم ، قبل از بازگشت به کرایست‌چرچ، یک ساعت در شهر کوچک گریموث توقف می‌کند.

راه آهن ریویرا، فرانسه به ایتالیا

راه‌آهن ریویرا که از شهر بکر کن فرانسه شروع می‌شود و ۹۰ دقیقه بعد در شهر جذاب ایتالیایی Ventimiglia در ایتالیا به پایان می‌رسد، مسیری زیبا را بین این دو کشور دوست‌داشتنی طی می‌کند.این مسیر ریلی که انحناهای دریای درخشان لیگوریا را در آغوش می‌گیرد، از برخی مخفیگاه‌های کمتر شناخته شده ساحلی مانند آنتیب و خوان لس پین می‌گذرد. سپس به شهرهای مختلف آفتاب‌زده و دهکده‌های عجیب می‌رود، جایی که آپارتمان‌های صورتی و زرد به زیبایی با آسمان آبی فروزان تضاد دارند.با توقف در نیس، موناکو، و ویلفرانش سور مر، قایق‌های بادبانی باشکوهی را خواهید دید که در خلیج‌ها غوطه‌ور می‌شوند، قبل از عبور از مرز و ورود به ایستگاه قدیمی ایتالیایی .

کندی به الا، سریلانکا

مسیر قطار کندی به الا به یکی از پرطرفدارترین مسیرها در سریلانکا تبدیل شده است – و فهمیدن دلیل آن دشوار نیست.سیستم راه آهن سریلانکا که در ابتدا توسط بریتانیایی ها در اواخر دهه ۱۸۰۰ ساخته شد، در تجارت بین المللی چای و قهوه استفاده می شد. اما امروزه راه‌آهن یکی از جذاب‌ترین راه‌ها برای کشف مناظر متنوع کشور، دیدن روستاهای محلی و تعامل با مردم محلی است.

 هفت ساعت سواری قطار Kandy به Ella، مناظر زیبایی از دره‌های عمیق، کوه‌های بزرگ، جنگل‌های انبوه و مزارع سرسبز چای سبز را تجربه خواهید کرد. اگر وقت دارید، ارزش کاوش در برخی از شهرهای زیبای بالای تپه مانند هاپوتال و نووارا الیا را دارد که قطار در آنها توقف می کند.این قطار قدیمی همچنین به خاطر پنجره‌ها و درهای بازش معروف است که برای افرادی که می‌خواهند در سفر احساس کنند باد در موهایشان هجوم می‌آورد، عالی است.

مسیر ریلی برگن، نروژ

زیباترین مسیرهای ریلی در جهان

خط برگن دو شهر بزرگ نروژ، برگن و اسلو را به هم متصل می کند. برگن به عنوان خانه آهنگسازان مشهوری مانند اولد بول و ادوارد گریگ، به دلیل قدرت هنری خود شناخته شده است. و تاریخ غنی و شاهکارهای معماری اسلو همچنان گردشگران را به خود جذب می کند.با عبور از پارک ملی هاردانگرویددا و بر روی فلات هاردانگرویددا (بزرگترین فلات کوهستانی اروپا)، سفر در خط برگن یک صندلی در ردیف جلو به برخی از شگفت انگیزترین مناظر نروژ ارائه می کند.

در این سفر هفت ساعته برای عبور از کوه های زیبا، مزارع وسیع، آبدره های عمیق و جنگل های وسیع آماده شوید. روباه‌های قطبی، جغدهای برفی و گوزن‌های شمالی وحشی همگی در اینجا زندگی می‌کنند.به عنوان مرتفع‌ترین خط راه‌آهن اروپای شمالی، مکان‌های زیادی برای توقف برای اسکی، پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری در طول مسیر وجود دارد. به عنوان مثال فینس که بلندترین ایستگاه قطار در طول مسیر است، در ارتفاع ۱۲۲۲ متری از سطح دریا قرار دارد و معمولاً از آن به عنوان قطب جنوب مینیاتوری یاد می شود!

Chepe Express، مکزیک

Chepe Express با عبور از ۳۷ پل و گذر از ۸۶ تونل، شما را به سفری فراموش نشدنی در برخی از نفس‌گیرترین زمین‌های مکزیک می‌برد – که بسیاری از آن‌ها برای هر نوع سفر غیرقابل دسترس هستند.در کنار کوه‌ها، دره‌های عمیق و پشته‌های صخره‌ای، از کنار دره مسی شگفت‌انگیز مکزیک، که درست در قلب ایالت شمال غربی چی‌هوا است، عبور خواهید کرد.مساحت حدوداً چهار برابر گرند کانیون است، دره مس در واقع چندین دره مختلف است که عمیق‌ترین آنها در ارتفاع خیره‌کننده ۶۱۶۷ فوت قرار دارد.

آیا میشود ارزان سفر کرد؟

راه آهن منظره کوراندا، استرالیا

این قطار جذاب که از Cairns شروع می‌شود، از کنار آبشارها، درختان، کوه‌ها و دره‌های خیره‌کننده در یکی از قدیمی‌ترین جنگل‌های بارانی جهان می‌گذرد.در کوراندا، مسافران می‌توانند برای خرید هنرهای محلی و صنایع دستی، استراحت در یک کافه، یا بازدید از پناهگاه پروانه‌ها، پارک خزندگان و پرندگان توقف نمایند. دوستداران تاریخ همچنین ممکن است بخواهند خود ایستگاه کوراندا را بررسی کنند. بیش از ۱۰۰ سال قدمت دارد و تاریخ و میراث زیادی برای کشف دارد.دره بارون، یکی از محبوب‌ترین پارک‌های ملی کوئینزلند، را می‌توان از قطار تماشا کرد.

مسیر ریلی موشک روپرت، کانادا

قطار اسکینا – که به نام موشک روپرت نیز شناخته می شود – از پارک ملی جاسپر در آلبرتا به اعماق مناطق وحشی و دست نخورده بریتیش کلمبیا حرکت می کند، جایی که تعداد کمی از کانادایی ها تا به حال در آنجا بوده اند.این سفر دو روزه سه روز در هفته حرکت می‌کند و از کنار کوه پوشیده از برف رابسون – مرتفع‌ترین قله در رشته کوه‌های راکی کانادا – کوه‌های ناهموار کاریبو و ردیف‌های منظم صنوبر داگلاس که بر فراز تپه‌ها قرار دارند، می‌گذرد. مسافران با سفر در کنار دریاچه‌های کاملاً آرام، می‌توانند با آسایش و گرمای واگن‌های پانوراما قطار به خرس‌های سیاه، عقاب‌های طاس، گوزن دم سفید،گوزن نگاه کنند.

1/5 - (1 امتیاز)
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.