۱۲ ترکیب از اسانس های خوشبو که خواب شما را بهبود میبخشد

هر چه سنم بالاتر رود ، خوابیدن در شب سخت تر می شود. شاید این بی خوابی به خاطر لیست کارهای بی پایان است که در ذهن من می گذرد یا حلقه ای از نگرانی ها. من طرفدار عادت های معمول برای آرام کردن ذهنم و آماده شدن برای خواب هستم – کارهای ساده و آگاهانه مانند حمام کردن ، تهیه یک فنجان چای یا پر کردن دستگاه پخش کننده اسانس های خوشبو با مخلوط روغن خواب آرام به شما هدیه میدهد .

اسانس های خوشبو و آرام بخش برای خواب

همه این اسانس ها خاصیت آرام بخشی دارند ، بنابراین می توانید آنها را به تنهایی یا به صورت مخلوط پخش کنید. احتمالاً از قبل می دانید که رایحه های آرامش بخش بابونه و اسطوخودوس در هنگام خواب بسیار شگفت انگیز است. اما اگر آماده فراتر رفتن از آن دو مورد دلخواه هستید ، گزینه های زیادی پیدا خواهید کرد!

در اینجا برخی از مخلوط های پخش کننده مورد علاقه من برای خواب بهتر شبانه آمده است. اگر مشکل شما خواب نیست ، این ترکیب ها را برای استرس یا اضطراب امتحان کنید – یا فقط روغن هایی را انتخاب کنید تا اتاق شما بوی خوبی بدهد!

اسانس های خوشبو

ترکیب شماره ۱: ترنج

این ترکیب دارای رایحه ای غنی و تند است. روغن مرکبات معمولاً روشن و نشاط آور تلقی می شود ، اما می تواند احساسات را آرام کند ، و برخی حتی می توانند آرام بخش باشند . رایحه مرکبات ترنج به اندازه پرتقال شیرین قوی نیست ، که برای پخش عالی است. این روغن به ویژه با روغن های زمینی مانند وتیور و کندر ترکیب می شود.

ترنج – به خوبی با چوب سدر ، اسطوخودوس ، نعناع هندی ، چوب صندل ترکیب می شود

ترنج ۴ قطره
۴ قطره کندر
۲ قطره وتیور

ترکیب شماره ۲: اسانس خوشبو چوب سرو

با کمال تعجب ، چوب سدر در واقع یک گزینه عالی است که هنگام انتخاب روغن های ضروری برای کمک به خواب باید در نظر بگیرید. نه تنها می تواند به کاهش استرس کمک کند، بلکه در واقع دارای خواص آرام بخشی است که هنگام تلاش برای استراحت شبانه مفید است.

به همین دلیل ، بهتر است از چوب سرو درست قبل از خواب استفاده کنید. و از آنجا که بوی قوی سدر دارد ، من دوست دارم آن را با سایر اسانس های آرامش بخش در یک ترکیب پخش کننده ترکیب کنم.

چوب سرو – ترنج ، کندر ، اسطوخودوس و چوب صندل به خوبی مخلوط می شود

۴ قطره چوب سدر
۳ قطره اسطوخودوس
۳ قطره پرتقال شیرین

و یا این ترکیب:

۳ قطره مرزنجوش شیرین
۱ قطره بابونه
۶ قطره چوب سدر

ترکیب شماره ۳: بابونه

گیاه بابونه سابقه طولانی در مفید بودن برای استرس و اضطراب و کمک به بهبود خواب دارد. خبر خوب این است که اسانس دارای بسیاری از ویژگی های مشابه است! استفاده از بابونه در مواقعی که تنش زیاد است و می خواهید آرامش را ارتقا دهید.

بابونه رومی – به خوبی با چوب سرو ، مریم گلی ، اسطوخودوس ، نعناع هندی ، چوب صندل و مرزنجوش شیرین ترکیب می شود

۷ قطره اسطوخودوس
۳ قطره بابونه

ترکیب شماره ۴: مریم گلی

وقتی به دنبال آرامش اعصاب خود هستید ، مریم گلی به خوبی کار می کند. با افزودن اسانس ها به ۲ قاشق غذاخوری روغن حامل ، می توانید این مخلوط پخش کننده را به راحتی استفاده کنید.

مریم گلی کلاری – به خوبی با چوب سرو ، اسطوخودوس ، چوب صندل ترکیب می شود

۵ قطره مریم گلی
۳ قطره کندر
۲ قطره اسطوخودوس

اسانس های خوشبو
اسانس های خوشبو

ترکیب شماره ۵: کندر

آرام کردن کندر مخصوصاً زمانی مفید است که خسته هستید اما آنقدر احساس خستگی می کنید که نمی توانید بخوابید.

کندر – به خوبی با ترنج ، چوب سدر ، مریم گلی ، اسطوخودوس ، نعناع هندی ، چوب صندل و یلانگ یلانگ ترکیب می شود

۵ قطره کندر
ترنج ۳ قطره
۲ قطره نارنگی

ترکیب شماره ۶: اسطوخودوس

اسطوخودوس یک روغن واقعی چند کاره است. این ماده حاوی استرهای آرام بخش است که به بیقراری کمک می کند ، بدن را آرام می کند و درد سردرد را تسکین می دهد.

اسطوخودوس – به خوبی با ترنج ، مریم گلی ، چوب صندل ، یلانگ یلانگ ترکیب می شود

۶ قطره پرتقال شیرین
۳ قطره اسطوخودوس
۱ قطره بابونه

        پیشنهاد می کنیم مقاله “راههای طبیعی برای بهبود میل جنسی در زنان” را نیز مطالعه بفرمایید.      

ترکیب شماره ۷: اسانس خوشبو نعناع هندی

دلیلی وجود دارد که نعناع هندی اغلب در بخور دادن استفاده می شود. بوی خاکی بسیار آرامش بخش است. نشان داده شده است که سیستم عصبی سمپاتیک را آرام می کند.

من آن را با رایحه چوبی صندل دوست دارم که می تواند تحریک پذیری و تنش عصبی را تسکین دهد . اما اگر نعناع هندی مورد علاقه شما نیست ، به جای آن از بابونه در این ترکیب استفاده کنید.

نعناع هندی – به خوبی با ترنج ، چوب سرو و چوب صندل ترکیب می شود

۴ قطره چوب صندل
۳ قطره نعناع هندی (یا بابونه رومی)
ترنج ۳ قطره

ترکیب شماره ۸: چوب صندل

چوب صندل می تواند گران باشد و مخلوط از قبل رقیق شده راهی نسبتاً ارزان برای لذت بردن از این روغن دوست داشتنی و رایحه چوبی و غنی آن است. چوب صندل که اغلب در مدیتیشن استفاده می شود ، به دلیل آرامش بخش تنش ، آرامش ذهن بیش فعال یا عصبی و تشویق خواب معروف است. علاوه بر این ، می تواند به تنفس کمک کند و همچنین به عنوان یک داروی جنسی برای زوجین در نظر گرفته می شود.

چوب صندل – به خوبی با ترنج ، وتیور و یلانگ یلانگ ترکیب می شود ،

۳ قطره وتیور
۵ قطره چوب صندل
۲ قطره یلانگ یلانگ

و یا این ترکیب:

۲ قطره مرزنجوش شیرین
۷ قطره چوب صندل
۱ قطره وتیور

اسانس های خوشبو
اسانس های خوشبو کننده

ترکیب شماره ۹: مرزنجوش شیرین

مرزنجوش شیرین با وجود نامش واقعاً بوی شیرینی نمی دهد. این عطر تند ، خاکی و شبیه کافور است که باعث آرامش می شود و از خواب آرام پشتیبانی می کند. این روغن به خوبی با دو روغن که رایحه شیرین تری دارند ، چوب اسطوخودوس و سرو ترکیب می شود تا محیط آرام ایجاد کند.

نه تنها می تواند به آرامش احساسات کمک کند و در صورت داشتن تنش عصبی به آرامش شما کمک می کند ، بلکه دارای خواص آرام بخشی است و برای بی خوابی نیز مفید است. علاوه بر این ، اعتقاد بر این است که به تسکین و شل شدن ماهیچه های خسته کمک می کند. اگر با گرفتگی عضلات یا سندرم پای بی قرار دست و پنجه نرم می کنید ، این امر می تواند بسیار مفید باشد.

مرزنجوش شیرین – به خوبی با ترنج ، چوب سدر ، بابونه ، مریم گلی ، اسطوخودوس و نعناع هندی ترکیب می شود

۴ قطره اسطوخودوس
۳ قطره مرزنجوش شیرین
۳ قطره چوب سدر

و یا این ترکیب:

مرزنجان شیرین ۴ قطره
۳ قطره بابونه
۳ قطره وتیور

ترکیب شماره ۱۰: اسانس خوشبو پرتقال شیرین

پرتقال شیرین نیز به دلیل توانایی در کمک به آرامش هنگام مواجهه با استرس ، اضطراب یا تنش ، این فهرست را ایجاد می کند. یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ نشان داد که پرتقال شیرین در کاهش اختلال خواب در افراد مسن مفید است .

این روغن یکی از معدود روغن های مرکبات است که فوتوتوکسیک نیستند ، بنابراین اگر می خواهید از آن برای روغن ماساژ یا لوسیون آرامش بخش بدن استفاده کنید ، می توانید با خیال راحت روی پوست استفاده کنید. همچنین یک افزودنی عالی برای اسپری ها است که قبل از خواب در سراسر اتاق خواب پخش می شود.

۵ قطره پرتقال شیرین
۵ قطره اسطوخودوس

ترکیب شماره ۱۱: وتیور

وتیور برای من روغن جدیدی است. این روغن که به روغن آرامش معروف است ، دارای رایحه چوبی و چوبی است که باعث آرامش می شود. اما توجه داشته باشید که این اسانس بسیار غلیظ است ، و شما به مقدار زیادی احتیاج ندارید.

وتیور – ترکیب خوبی با ترنج ، مریم گلی ، کندر ، اسطوخودوس ، نعناع هندی ، چوب صندل و یلانگ یلانگ

۵ قطره وتیور
۵ قطره چوب سدر

و یا این ترکیب:

۶ قطره پرتقال شیرین
۲ قطره بابونه
۲ قطره وتیور

اسانس های خوشبو

ترکیب شماره ۱۲: اسانس خوشبو یلانگ یلانگ

یلانگ یلانگ یکی دیگر از رایحه های مورد علاقه من است. در عطر اسانس دوست داشتنی است بر اساس این مطالعه بر روی دانشجویان ، عطر شیرین  احساس آرامش و هماهنگی را افزایش می دهد و می تواند خواب را بهبود بخشد.

آن را با رایحه مریم گلی ترکیب کنید ، که می تواند بدن را آرام کند ، استرس و  فشار خون را کاهش دهد و تصور می شود که در به یاد آوردن خواب کمک می کند.

یلانگ یلانگ – به خوبی با ترنج ، چوب سدر ، اسطوخودوس ، نعناع هندی و چوب صندل ترکیب می شود

۴ قطره یلانگ یلانگ
۴ قطره مریم گلی
۴ قطره چوب صندل

و یا این ترکیب:

۳ قطره یلانگ یلانگ
۳ قطره گل رز
۲ قطره وتیور
۲ قطره بابونه رومی

این مقاله توسط دکتر جینا جانشسکی ، از نظر پزشکی مورد بررسی قرار گرفته است. مثل همیشه ، این توصیه پزشکی شخصی نیست و توصیه می کنیم با پزشک خود مشورت کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • خانه
  • سرگرمی
  • ۱۲ ترکیب از اسانس های خوشبو که خواب شما را بهبود میبخشد