از شیاف واژینال چه زمانی باید استفاده کرد؟

شیاف واژینال داروی جامدی است که باید با اپلیکاتور مخصوص که بیشتر همراه با شیاف واژینال ارائه می شود در داخل واژن قرار داده شوند. بدن زن داروهای شیاف واژینال را سریعتر جذب می کند. شیاف های واژینال می توانند سریعتر از داروهای خوراکی عمل کنند. به این دلیل است که شیاف های واژن در بدن زن ذوب می شوند و مستقیماً در جریان خون جذب می شوند.

فهرست مطالب

چه زمانی باید از شیاف واژینال استفاده کرد؟

شیاف واژینال برای BV (واژینوز باکتریایی)

شیاف واژینال برای عفونت های مخمری

شیاف واژینال برای تریکومونیازیس

چگونه از شیاف واژینال یا کپسول واژینال استفاده کنیم؟

از شیاف واژینال چه زمانی باید استفاده کرد؟

ترشحات طبیعی واژن باید چه رنگی باشد؟

چه زمانی باید از شیاف واژینال استفاده کرد؟

شیاف واژینال را می توان برای درمان بیماری های زنانه زیر استفاده کرد:

شیاف واژینال برای BV (واژینوز باکتریایی)

درمان مرسوم واژینوز باکتریایی آنتی بیوتیک هایی از جمله کلیندامایسین یا مترونیدازول تجویز می شود. اما یک متخصص زنان ممکن است بسته به شرایط و سابقه پزشکی زن، درمان های جایگزین مانند تغییر سبک زندگی یا مکمل های پروبیوتیک را توصیه کند.

شیاف واژینال که به عنوان کپسول واژینال نیز شناخته می شود، یک گزینه درمانی خوب و موفق برای واژینوز باکتریایی است. طبق یک رژیم توصیه شده، ممکن است لازم باشد شیاف واژینال هر شب تا ۲ هفته داخل واژن قرار داده شود. این یک گزینه درمانی بی خطر محسوب می شود و ممکن است در ترکیب با سایر آنتی بیوتیک ها برای افزایش اثربخشی درمان واژینوز باکتریایی استفاده شود.

شیاف واژینال برای عفونت های مخمری

شیاف واژینال در مواقعی برای درمان عفونت های قارچی مکرر واژن تجویز می شود. عفونت قارچی کنترل نشده واژینال یا عفونتی که به طور مکرر حتی پس از مصرف اقدامات احتیاطی یا دارو عود می کند را می توان با شیاف واژینال درمان کرد و چشم انداز خوبی داشت. این استفاده از شیاف واژینال برای چندین سال وجود داشته است و می تواند سودمند باشد زیرا بیش از یک سویه مخمر کاندیدا را هدف قرار می دهد.

شیاف واژینال برای تریکومونیازیس

عفونت تریکوموناس به طور کلی با دوز آنتی بیوتیک هایی مانند مترونیدازول و تینیدازول درمان می شود. اما مقاومت دارویی در برخی از زنان می تواند مشکل و مانعی در درمان باشد. در چنین مواردی استفاده از شیاف واژینال شانس خوبی برای درمان موفقیت آمیز دارد.

نحوه استفاده از شیاف واژینال

دست های خود را بشویید و در مکانی خشک و تمیز بنشینید.
به پشت دراز بکشید و زانوهایتان را خم کنید، یا در حالی که زانوها خم شده و پاها چند اینچ از هم فاصله دارند بایستید.
اپلیکاتور را به آرامی داخل واژن قرار دهید تا جایی که به راحتی می‌تواند برود.
سپس به آرامی پیستون اپلیکاتور را تا جایی که می‌تواند فشار دهید. انجام این کار شیاف را تا حد زیادی به داخل واژن هل می دهد.
اپلیکاتور را از واژن خارج کنید.

اگر از اپلیکاتور قابل استفاده مجدد استفاده می کنید، آن را طبق دستورالعمل روی بسته تمیز کنید. اگر اپلیکاتور شما قابل استفاده مجدد نیست، آن را در سطل زباله بیندازید و دستان خود را بشویید. اپلیکاتور را شستشو نکنید!
تمام مواد استفاده شده دیگر را که قابل استفاده مجدد نیستند دور بریزید.
دست های خود را به درستی با آب گرم و صابون بشویید و پس از استفاده خشک کنید.

چند نکته هنگام استفاده از شیاف واژینال

چند نکته هنگام استفاده از شیاف واژینال

شیاف های واژینال گاهی اوقات ممکن است نشت کنند، بنابراین استفاده از آنها در شب راحت تر است. برای محافظت از ملافه یا لباس خود از نوار بهداشتی استفاده کنید.
اگر شیاف را قبل از استفاده به سرعت در آب فرو کنید، ممکن است مفید باشد. این کار گذاشتن شیاف واژینال را برای شما آسان تر می کند.
برای جلوگیری از ذوب شدن شیاف واژینال قبل از استفاده، آن را در جای خنک نگهداری کنید. اگر برچسب دارو توصیه می کند آن را در یخچال نگهداری کنید.
تا زمانی که پزشک متخصص زنان تجویز کرده است از دارو استفاده کنید. در استفاده از آن زیاده روی نکنید.
می توانید در روزهای قاعدگی از شیاف واژینال استفاده کنید.
در هنگام استفاده از شیاف واژینال از تامپون استفاده نکنید زیرا تامپون می تواند دارو را جذب کند که می تواند از عملکرد خوب شیاف جلوگیری کند.

مراحل ذکر شده در بالا می تواند کار گذاشتن شیاف واژینال را آسان و بدون درد کند. اما، قبل از استفاده از شیاف واژینال، حتما از یک متخصص زنان بپرسید.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.