۹ روش آسان برای صحبت با کودکان در مورد ویروس ها

ویروس کرونا می تواند وحشت زیادی ایجاد کند. با توجه به تعداد زیادی از مردم که در مورد آن صحبت می کنند ، راهی وجود ندارد که این واقعیت غم انگیز را از کودکان پنهان کنیم. در عوض ، تشویق افکار منطقی در مورد آن و تأثیر آن می تواند مهم باشد. در حالی که ترساندن کودکان به منظور ترغیب آنها به محافظت از خود در برابر این بیماری موثر نیست ، بلکه باید با آرامش به آنها اطلاع دهیم چگونه از خود محافظت کنند. صحبت با کودکان در مورد ویروس میتواند هم آرامش شما را بیشتر کند و هم آرامش کودکانتان را.

کودکان اغلب نگرانی ها و ترس هایی را در بر می گیرند که از حسی که بزرگسالان احساس می کنند و دارند فراتر است. برای بچه ها دشوار است که تفاوت بین آنچه ممکن است منطقی اتفاق بیفتد و آنچه غیرمنطقی است ، بدانند. به عنوان مثال ، بچه ها اغلب احساس می کنند که روشن نگه داشتن چراغ در اتاق خواب آنها را از شر موجودات خیالی محافظت می کند. این ترس کاملاً بی اساس است و در بزرگسالان وجود نخواهد داشت.

صحبت با کودکان در مورد ویروس ها

در اینجا ۹ نکته است که باید در مورد ویروس ها به بچه ها بگویید:

۱- ویروس را به زبان ساده توضیح دهید

کودکان نمی خواهند و اغلب نمی توانند یک توضیح پیچیده را درک کنند. با این اوصاف ، تا حد زیادی به سن کودک بستگی دارد. دادن توضیحات پیچیده در مورد اشتباهات ممکن است اضطراب آنها را افزایش دهد.در مورد چگونگی تأثیر فیزیکی آن بر افراد صحبت کنید. بهتر است علائم ظاهری صورت را به حداقل برسانید تا ترس کمتر از آنچه کودک می تواند تحمل کند ایجاد شود. با این حال ، این درست نیست که به آنها احساس کنیم ابتلا به بیماری بی خطر است.

بسته به سن کودک شما ، ممکن است نتواند تفاوت بین ویروس ها و باکتری ها را درک کند. این مهم نیست از جهاتی آنها یک مفهوم هستند. بهتر است از کلمه میکروب هنگام توضیح آن برای کودکان استفاده کنید. به طور خلاصه ، میکروب ها چیزی هستند که می توانند یک فرد بالغ ، سالمند یا کودک را بیمار کنند.

 صحبت با کودکان در مورد ویروس

۲-هنگام صحبت با کودکان در مورد ویروس ها ، درباره نحوه پیشگیری از بیماری صحبت کنید

بچه ها واقعا موجودات عجیبی هستند. آنها در گل و لای غلت می زنند و برخی حتی نمی توانند خود را به درستی تمیز کنند. در حالی که کودکان ، نه نوزادان ، میزان بالایی از ایمنی دارند ، این بدان معنا نیست که پیامدهای جدی بیماری آنها وجود ندارد. این امر به ویژه در مورد کودکان مبتلا به بیماری یا معلولیت که آنها را در معرض علائم شدیدتر قرار می دهد صدق می کند.

۳-آموزش نحوه صحیح تمیز کردن دست ها به کودکان می تواند کمک زیادی کند.

در واقع راهی برای انجام این کار وجود دارد که به آنها اجازه می دهد مزایای این کار را ببینند. اغلب از دانش آموزان در کلاس میکروبیولوژی خواسته می شود که دستان خود را به مدت ۲۰ ثانیه شستشو داده و سپس آن را زیر نور UV نگه دارند. اشعه ماوراء بنفش مناطقی را نشان می دهد که شسته نشده اند. این یک فعالیت عالی برای کودکان است. در بیشتر موارد ، این دانش آموزان یاد می گیرند که مچ دست و بین انگشتان آنها شسته نشده است. به آنها بگویید که مهم است تمام دست آنها را بشویید.

۴-کودکان هنگام سرفه کمتر احتمال دارد دهان خود را بپوشانند.

قبلاً گفته می شد که پوشاندن دهان با دست بهترین راه برای جلوگیری از گسترش میکروب ها است. این درست نیست زیرا ویروس ها می توانند روی سطوح زندگی کنند. اگر کودک شما سطحی را لمس کند و سپس دهان خود را لمس کند ، احتمال اینکه به آن مبتلا شود بیشتر است. آنها همچنین می توانند با سرفه در دست و سپس لمس سطح ، دیگران را آلوده کنند ، بنابراین مطمئن شوید که کودکان در آرنج خود سرفه می کنند ، زیرا احتمال تماس آنها با سطوح بسیار کمتر است.

۵-به طور کلی ، مهم است که به کودکان اطلاع دهید که باید تا حد امکان سطوح کمی را لمس کنند.

سطوح میزبان ویروس هستند و کودکان بیشتر احتمال دارد صورت خود را لمس کنند. آنها همچنین بیشتر احتمال دارد بینی خود را بردارند. سعی کنید آنها را تشویق کنید تا جایی که ممکن است صورت خود را لمس کنند و اگر نمی توانید به این کار به کودک اعتماد کنید ، مطمئن شوید که از ضدعفونی کننده دست استفاده می کند یا مرتباً دستان خود را می شویند.

پیشنهاد می کنیم مقاله “چند نکته مهم در ارتباط با لجبازی کودک” را نیز مطالعه بفرمایید.

۶-برای توضیح ویروس ، به بچه ها نگویید که ویروس مادربزرگشان را خواهند کشت!

با این اوصاف ، هنوز عاقلانه است که با آنها در مورد نحوه انتقال بیماری ها به افراد دیگر صحبت کنید. به ویژه مهم است که در مورد جمعیت های آسیب پذیر با آنها صحبت کنید. به آنها بگویید که باید مراقب شستن دستان خود باشند ، به ویژه هنگامی که آنها در اطراف افراد مسن هستند. همچنین مهم است که به آنها اطلاع دهید که می توانند بدون داشتن علائم ویروس به افراد دیگر سرایت کنند. اگر با قسمتی از بدن آنها که اجازه ورود به آن را می دهد در تماس نباشد ، می تواند روی سطوحی مانند دستان خود زندگی کند. کودکان باید درک کنند که افرادی بیشتر از آنها در معرض خطر هستند.

همچنین ، ذکر کنید که مهم نیست که آن فرد کیست. حتی اگر آن را به افرادی که احتمال زنده ماندن دارند منتقل کنند ، شخصی که به آن مبتلا می شود می تواند آن را به کسی که نمی خواهد منتقل کند. جوانان ، به ویژه کودکان ، اغلب احساس می کنند هیچ چیز نمی تواند به آنها آسیب برساند. این احساس جاودانگی وجود دارد که کاذب است و می تواند خطرناک باشد. در حالی که مطمئناً ذکر بیش از حد مرگ برای فرزند شما ایده خوبی نیست ، اما عاقلانه است که آنها را متوجه کنید که برخی از ویروس ها در واقع می توانند زندگی را تهدید کنند.

۷- به آنها بگویید که از رفتن به مکان های خاصی اجتناب کنند

این امر به ویژه در مورد کودکان بزرگتر که استقلال بیشتری دارند مهم است. کودکانی که آزادی بیشتری دارند باید آن را حفظ کنند. درست نیست که کودک خود را به دلیل بیماری که ندارد ، زمین گیر کنید. با این اوصاف ، عاقلانه است که به آنها اطلاع دهید که در مکانهای خاصی بیشتر در معرض خطر هستند. اگر در شهری با وسایل حمل و نقل عمومی زندگی می کنید ، به آنها اطلاع دهید که باید در اتوبوس یا هر نوع وسیله عمومی دیگر مراقبت ویژه ای داشته باشند و سوار شدن در شلوغی مترو به خطر می افتد. مهمترین بخش این است که به آنها اطلاع دهید که به فاصله با دیگران احتیاج دارند.

۸- -کودک توسط سیستم ایمنی خود در برابر ویروس ها محافظت می شود

باز هم ، وحشت بچه ها را تحریک نکنید. اگر شما در منطقه ای زندگی می کنید که خطر بالایی ندارد ، احتمالاً فرزندان شما به آن مبتلا نخواهند شد. با این حال ، آنها هنوز باید بدانند که احتمال آلوده شدن وجود دارد. احتیاط هنوز باید به کار گرفته شود. اگر در منطقه ای با خطر بالا زندگی می کنید ، افزایش احتمال آلوده شدن به ویروس بسیار مهم است. مناطق پر خطر هر شهر بزرگ ، به ویژه نیویورک یا سیاتل است. همچنین ، به فرزندان خود بگویید که در صورت بروز ویروس ها ، سیستم دفاعی آنها چگونه با ویروس ها مبارزه می کند.

 صحبت با کودکان در مورد ویروس

۹-هنگام صحبت با کودکان در مورد ویروس ها ، به فرزندان خود بگویید که از تماس فیزیکی خودداری کنند

بدیهی است ، این برای افرادی که کودکان نزدیک آنها هستند مناسب نیست. بچه ها اغلب بازی هایی را انجام می دهند که نیاز به دست گرفتن با سایر کودکان دارد. برای آنها عاقلانه است که در صورت شیوع بیماری از این فعالیت اجتناب کنند ، زیرا ویروسها روی سطوحی که از مایعات بدن افراد دیگر ناشی می شود ، زندگی می کنند. اگر مدرسه محل زندگی شما باز است ، حتما موارد ایمنی را برای کودک خود توضیح دهید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.