۶ دلیلی که اثبات میکند ارواح وجود دارند!

۶ دلیلی که اثبات میکند ارواح وجود دارند!

اینکه ارواح یا اجنه یا هر موجود ماوراطبیعه دیگری وجود دارد یا نه یک بحثی نیست که بتوان در یک مقاله چند سطری به ان پرداخت …زیرا که از زمان اولین انسان ها تا به امروز بیشمار مکاتب فلسفی و یا غیر فلسفی ایجاد شده اند تا وجود ارواح یا موجودات ماوراطبیعه رو اثبات یا رد کنند! حتی مسعله وجود روح و جن یا هر موجودی که چشم قادر به دیدن آن نیست یکی از مسائلی است که اسلام به ان پاسخ کامل و جامعی داده است و می شود گفت که قبول کردن اسلام بدون قبول کردن وجود جن ها و ارواح و… ممکن نیست.

خب در این مطلب می خواهیم ۶ دلیل و نشانه قانع کننده بیاوریم که ما در این دنیا تنها نیستیم و موجوداتی همانند ارواح در کنار ما زندگی می کنند و اینکه ما انها را مشاهده نمیکنیم دلیل بر وجود آن ها نیست…

۱/ دانشمندی که سعی کرد جسم انسان را قبل و بعد از مرگ وزن کند تا اثبات کند روح وجود دارد و دارای وزن هم است !

دونکان مک‌ دوگال (Duncan MacDougall) دانشمندی اهل ماساچوست امریکا می باشد که در سال ۱۹۰۷ تلاش ها و تحقیقات بسیاری انجام داد تا اثبات کند انسان علاوه بر جسمش دارای روح نیز است و این روح برای خودش دارای وزنی است و…
این دانشمند تخت هایی را با ترازو های بسیار حساس تجهیز کرد و از ده ها بیمار که در اخرین مرحله های زندگی خود بودند درخواست کرد تا اخرین دقیقه های عمرشان را در این تخت ها بخوابند و خدمتی به علم بکنند.مک دوگال تمامی جزئیات را بصورت دقیق ترین شکل ممکن ثبت کرد.او نه تنها زمان دقیق مرگ بیمار، بلکه زمان کلی او روی تخت را به همراه تغییرات وزن را در لحظه‌ی مرگ ثبت کرد. او همچنین تغییرات وزن بر اثر عرق کردن، خروج ادرار و گازهایی مثل اکسیژن و نیتروژن را به محاسباتش اضافه نمود. نتیجه‌گیری او این بود که روح انسان ۲۱ گرم وزن دارد!

۲/برون فکنی روح(محکم ترین دلیل وجود داشتن روح) :

برون فکنی روح عملی است که در آن پس از تمرین هایی که انجام میدهیم میتوانیم روحمان را بصورت مدیریت شده از جسممان خارج کنیم و جالب است که این کار را با اختیار خودمان انجام می دهیم و برتمامی فرایند و مراحل کار اشراف کامل داریم !
شما با تمرین های حرفه ای میتوانید این عمل را انجام دهید و روح خودتان را از بدن خارج کرده و به سفر روح بروید! شما در مراحل اول و روزهای ابتدایی باید در محدوده جسمتان حضور داشته باشید و هرچه بیشتر از جسمتان ور شوید بر ضرر شما تمام خواهد شد. ولی بعد از حرفه ای شدن میتوانید حتی سفر بین شهری هم انجام دهید.(افراد بسیار حرفه ای حتی از کره زمین هم خارج می شوند.)
این یک عمل چرند و برگرفته از افسانه نیست و خیلی از انسان های سرشناس مثل علامه طباطبایی این کار را انجام میدادند و امروزه انسان های معمولی هم میتوانند این کار را با تمرین و یادگیری صحیح انجام دهند.
برای آموزش برون فکنی روح میتوانید این مقاله را مطالعه کنید.

۳/اثبات روح از دیدگاه اسلام :

نمیشود گفت که قدرتی در ساخته شدن انسان ها و جهان دست نداشته است. حالا ان قدرت می خواهد خدایی که اسلام میگوید باشد یا هر خدایی که مسیحیت یا هر دینی به آن اشاره می کند . مقصود اصلی این است که قطعا قدرتی در پشت پرده ساخته شدن این جهان وجود داشته و دارد و هیچوقت ممکن نیست که جهان ما بر اثر یک تصادف و اتفاق ایجاد شده باشد .
به صورتی ساده تر ما یک سنگ یا یک جسم فیزیکی ساده نیستیم (گرچه هیچ کسی قادر به ساختن سنگ و هر چیز دیگر از هیچ نیست) ما انسانیم و جسممان با نهایت ظرافت و دقت و محاسبات سخت ساخته شده است و مهم تر از آن، دنیای ما بطوری نیست که در اثر یک اتفاق ناگهانی ایجاد شده باشد .بلکه در پشت پرده آن برنامه ریزی و محاسبات پیچیده که حتی ذهن ما ظرفیت گنجایش آن را ندارد نهفته است و از این نکته می شود این نتیجه بسیار ساده را گرفت که خدایی که (چه خدای اسلام چه هر خدای دیگر) که ما را خلق کرده است قطعا هدفی از این کار داشته است و نمیشود این دنیا و این همه نظم و ظرافت در جزئی ترین نکات را بخاطر هیچ خلق کرد… یعنی اگر جسم ما فقط یک جسم فیزیکی باشد و با مرگ ما از بین برود و با طبیعت یکی بشود یک چیز احمقانه به نظر می رسد!
یعنی ساده تر بگویم این دنیا را یک قدرتی با این همه نظم و ظرافت آفریده است و از ساخت آن هدفی داشته است و اینکه ما با این همه نظم و ظرافت افریده شده ایم نمی شود که با فرا رسیدن مرگ کاملا از بین برویم و به نیستی دچار بشویم… قطعا علاوه بر جسم ما روحی نیز وجود دارد که بعد از مرگ جسم، وارد بعد دیگری از هستی میشود.
مثل این می ماند که شما نصف عمر خود را میگذارید تا یک ساختمان ۱۰۰ متری از چوب کبریت های نصف شده و ریز بسازید و بعد از اتمام کار و آن همه سرمایه وقت و مالی و … آن را به یک باره آتش بزنید و از بین ببرید!

۴/خواب و رویا های صادقه (ساده ترین دلیل برای اثبات روح ) :

برای همه ما پیش آمده است که در خواب رویا هایی را دیده باشیم که بعد از گذشت روز ها و یا ماه ها و سال ها همان اتفاق را در واقعیت تجربه کنیم، این یعنی جسم ما تشکیل شده از چند عضله و استخوان ساده نیست .این یعنی ما در اعماق وجود خودمان یک موجودی را داریم که مخصوص خود ماست و مستقل از جسم ماست و میتواند در زمان سفر کند و تا ابد به زندگی خودش ادامه بدهد!!
اگر ما فقط جسم بودیم هرگز ممکن نمیشد که رویا هایی را که میبینیم زمانی در آینده به وقوع بپیوندد، چون جسم ما بشدت وابسته به قوانین فیزیک و شیمی و… است و نمیتواند از زمان خود به زمان اینده یا گذشته سفر کند. ولی روح ما چون مستقل از جسم است گاها میتواند به زمان اینده سفر کرده و به زمان خودش بازگردد!!
همه ما با صحنه هایی از زندگی روزمره خود مواجه شده ایم که گفته ایم؛ من این صحنه را  قبلا دیده بودم!!!

۵/اثبات روح از سوی انیشتین !

میشود گفت که انیشتین تا به حال باهوش ترین فردی است که کره زمین به خود دیده است .
انیشتین کاملا به وجود روح اعتقاد داشت و بار ها اعلام کرده بود که انسان بدون وجود داشتن روح هیچ معنا و مفهومی ندارد و این حرف خود را این چنین اثبات میکرد که در جهان هیچ انرژی از بین رفته یا ایجاد نمیشود بلکه از حالتی به حالت دیگر تغییر شکل میدهد…

۶/گزارش ها و تصاویری اتفاقی از وجود روح و موجوداتی روحانی غیر قابل مشاهده!!

(اگر با هیچ یک از دلایل بالا قانع نشدید این بخش شمارا قانع خواهد کرد)
همه روزه از سراسر دنیا افرادی سالم و معمولی به نزد روان شناس ها،فالگیر ها و یا جن گیر و حتی اداره های پلیس مراجعه میکنند و می گویند که به وضوح تمام دیده اند که اجسام در حال حرکت بوده اند یا صداهای عجیب و غریبی شنیده اند و یا حتی با ویدیو هایی گفته های خودشان را اثبات میکنند !
۸۰ درصد این گزارش ها از سوی افرادی بودند که هیچگونه سابقه روانی و … نداشتند و از لحاظ عقلی در سلامت کامل به سر میبردند.
مثال:
کلیری برود زنی است که ادعا کرده است از بچگی با روح ها ارتباط داشته است و با کار های مختلف از جمله فیلم ها و تصاویر این گفته خودش را در رسانه ها اثبات کرده است.
شنلی بروس نیز که مالک کمپانی مشهوری در سال ۱۹۹۹ بود در ادعا هایی شوکه کننده گفته بود که بارها با ارواح مواجه شده است ولی هیچ آزاری از آنها ندیده است!

نظر شما درباره ارواح چیست ؟؟

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.