۱۴ روش مهربان بودن با خودتان

۱۴ روش مهربان بودن با خودتان

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با مطلب”۱۴ روش مهربان بودن با خودتان” در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

ممکن است روز سخت یا هفته سختی پشت سر گذاشته باشید. اما خوشبختانه ابزارهای زیادی در اختیار ما است تا نگرش ما درباره مسائل را دوباره تنظیم کند. وقتی به خود مهربانی نشان دهیم و با خود مهربان باشیم ، شروع به ایجاد الگوهای عادت جدید و مسیرهای عصبی در مغز می کنیم. این “ذهنیت” های جدید ما را از دیدن همه چیز منفی و تلخ به شادی و مثبت نگری سوق می دهد.

ما مهربانی را از منظر نحوه برخورد با خانواده و دوستانمان درک می کنیم. اگر بخواهیم همان نحوه برخورد را با خود را داشته باشیم ، چه می کنیم؟ اگر به سیگنال های بدن خود گوش دهیم و با دقت و دلسوزی به آنها پاسخ دهیم ، سلامتی ما چگونه بهبود می یابد؟ اینها سوالات عمیقی است که باید بپرسید. در حالی که داشتن یک روز بد و احساس ناخوشایند بخشی دیگر از زندگی است ، ما می توانیم ابزارهایی را در برنامه روزمره خود شروع کنیم که با خود مهربانتر باشیم.

روش های مهربان بودن با خود:

۱- خود را ببخشید

این ممکن است بهترین و سخت ترین ابزار برای پیاده سازی در زندگی شما باشد ، اما بسیار قدرتمند است! ما خیلی به خود سخت می گیریم و اغلب بدترین منتقد خودمان هستیم. ما به راحتی می توانیم دوستان و خانواده خود را ببخشیم ، اما سخت تر است که این بخشش را در درون خود داشته باشیم.

امروز خود گذشتگی را تمرین کنید. وقتی گرفتار خود سرزنش گر شدید ، مکث کنید و به این فکر کنید که در برابر همان شرایط با یک دوست چگونه عکس العمل نشان می دهید. اغلب ، ما به همان نوع بخشش نیاز داریم. در پایان روز ، ما بهترین کاری را که می توانیم انجام می دهیم. وقتی بهتر می دانیم می توانیم بهتر هم عمل کنیم. در این بین بخشش مهم است.

14 روش مهربان بودن با خودتان
14 روش مهربان بودن با خودتان

۲- برای خود نامه عاشقانه بنویسید

این یک روش ساده و در عین حال ارزشمند برای نوشتن افکار و احساسات خود بر روی یک کاغذ است. اگر واقعاً می خواهید یک عشق به آن اضافه کنید و با خود مهربان باشید. اگر با نوشتن مشکل دارید ، تصور کنید که برای خود جوانتان نامه می نویسید. چه می خواهید بگویید؟ اغلب ، این کلمات تشویقی است.

نوشتن نامه های عاشقانه دیدگاهی را در اختیار ما قرار می دهد که در آن می توانیم از خود قدردانی کنیم! در صورت تمایل می توانید آن را برای خود پست کنید یا نامه ها را در جعبه ای قرار دهید پس از چند ماه یا حتی چند سال آن را باز کنید و بخوانید.

۳-از سلامت جسمی خود مراقبت کنید

این ممکن است مانند بیرون رفتن از خانه برای پیاده روی هر روز در محله یا پارک مورد علاقه شما باشد. همچنین ممکن است به نظر برسد که شما یک کلاس یوگا را در یک صبح شنبه ، یا عضویت در یک باشگاه بدنسازی یا تناسب اندام مورد علاقه خود قرار دهید.

هنگامی که احساس ضعف می کنیم ، بدن فیزیکی ما با تمام آن انرژی و احساسات فرو خورده آویزان است. برای حفظ سلامت جسمی و همچنین سلامت عاطفی و روحی ، باید این انرژی های منفی را پاک کنیم. هر آنچه را انتخاب کنید به خود شما بستگی دارد! فقط مطمئن شوید که احساس خوبی دارید و از آن لذت می برید.با این راهکارها میتولنیم با خود مهربانتر باشیم و آثار این مهربانی را ببینیم.

۴- حواستان به تغذیه تان باشد

این ممکن است به این شکل باشد که خودتان را برای صرف شام بیرون بیاورید یا یک غذای خوشمزه برای خود در خانه بپزید! اغلب ، در زمان ناامیدی ، یکی از اولین چیزهایی که برایش وقت نمیگذاریم ، تغذیه ماست. یا به اندازه کافی غذا نمی خوریم یا پرخوری می کنیم و هرگز انواع غذایی مناسب را نداریم.

ممکن است سفارش غذا از رستوران مورد علاقه شما باشد . هرچه که هست ، اطمینان حاصل کنید که احساس خاص بودن دارد ، چیزی غیرعادی است و اگر تغذیه سالم باشد امتیاز بیشتری دارد.

۵- به دنبال یک درمانگر بروید

وقتی صحبت از سلامت عاطفی و روانی می شود ، جستجوی درمانگر حرفه ای یک پیروزی بزرگ و راهی عالی برای مهربانی با خود است. ما همیشه نمی توانیم به خودمان صد درصد کمک کنیم. ما به کسی نیاز داریم که فضایی برای ما ایجاد کند ، ما را بشنود و دیدگاه هایی را ارائه دهد که به تنهایی نمی توانستیم داشته باشیم . کمک خواستن شرم آور نیست.

درمانگران غالباً شما را به چالش می کشند تا با طرز تفکر خود در مورد موقعیت ها و تجربیات مختلف روبرو شوید ، بنابراین اگر با تفکر منفی مشکلی دارید ، درمان می تواند به ویژه مفید واقع شود. فقط مطمئن شوید که آماده هستید با ذهنی باز و مهربانی فراوان به آن بپردازید.

ادامه ۱۴ روش مهربان بودن با خود:

۶-برای خودتان گل بخرید

به نظر می رسد این یک رویکرد کلیشه ای در مورد مهربانی با خود باشد ، اما به آخرین باری که گل برای خود خریداری کرده اید فکر کنید. واقعاً چه مدت گذشته است؟ شما وقتی کسی را بسیار دوست دارید یکی از راههای ابراز علاقه تان به او خرید گل است ،پس چرا برای خودتان گل نخرید؟

حرکات کوچک ، مانند خریدن گل برای خود ، حال دلتان را خوب میکند. وقتی این مهربانی های کوچک با خودتان کنار هم قرار بگیرند ، چشم انداز جدیدی از شادی ، خوشبختی ، آرامش و رضایت ایجاد می کنند.

 مهربان بودن با خود
مهربان بودن با خود

۷-خود را با افراد مثبت نگر محاصره کنید

اطمینان حاصل کنید که دوستانی پیدا می کنید که با صبر و حوصله با شما روبرو شوند و فضایی را برای شنیدن و دوست داشتن شما ایجاد کنند. اگر احساس می کنید دوستانتان توانایی این کار را ندارند ، ممکن است لحظه ای باشد که می توانید مدت زمان صرف شده با آنها را محدود کنید. به یاد داشته باشید که خود را با افرادی احاطه کنید که می توانند شما را با خود مهربانتر کنند و پر انرژی و مثبت نگر هستند.

۸- هیدراته شوید!

این نیز ممکن است یک ابزار ساده به نظر برسد ، اما ابزاری فوق العاده مهم است! درست مثل غذا ، هیدراته کردن بدن(رساندن آب کافی به بدن) نیز چیزی است که وقتی احساس ضعف می کنیم کار خوب و مثبتی است. هر چند شاید دست کم گرفته شود.

نوشیدن آب نه تنها سیستم بدن را تنظیم می کند ، بلکه به شدت بر روحیه ما تأثیر می گذارد. یادتان باشد که به آب بچسبید و از نوشیدنی های پر قند مانند نوشابه های گازدار پرهیز کنید.

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با مطلب”۱۴ روش مهربان بودن با خودتان” در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

۹- “خودمراقبتی” داشته باشید

این لازم نیست که فانتزی باشد. می توانیددوش بگیرید ، بیرون از خانه پیک نیک بزنید یا اینکه فیلم مورد علاقه تان را ببینید. یک روز “خودمراقبتی” یعنی حضور در کنار خود و لذت بردن از چیزهای کوچک با قدردانی بیشتر. روش های مختلفی برای لذت بردن از روز وجود دارد که هزینه زیادی برای شما نخواهد داشت ، و همه اینها با ابزارهایی است که در خانه یا جامعه خود در اختیار شماست.

۱۰- برای مدیتیشن وقت بگذارید تا با خود مهربانتر باشید

این یک تمرین عالی برای تنظیم وضعیت روانی شما است و به شما می آموزد که چگونه با خود مهربان باشید. با وجود بسیاری از برنامه های مدیتیشن ، می توانید جلسات یا تایمرهای هدایت شده توسط معلم را با موسیقی پس زمینه ملایم پیدا کنید تا شما را در مراقبه کمک کند. معلمان مراقبه اغلب می گویند که همه پاسخ های ما در خود ما است ، بنابراین شروع این عمل در زمانی که ما در حال تلاش برای کمک به خود هستیم می تواند بینشی قدرتمند را فراهم کند.

۱۱- موفقیت های خود را بیشتر بشناسید

موفقیت های بسیاری وجود دارد که ما قدر آنها را نمیدانیم. در عوض ، ما منتظریم دیگران موفقیت های ما را تشخیص دهند. امروز به چیزی فکر کنید که دوست دارید به خاطر آن شناخته شوید. این می تواند پروژه ای باشد که شما روی آن کار کرده اید یا چیزی که در زندگی خود وقت و تلاش خود را صرف آن کرده اید. سپس ، آن را جشن بگیرید!آن را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید .

14 روش مهربان بودن با خودتان
14 روش مهربان بودن با خودتان

۱۲- خود را ماساژ دهید

مشکلات روحی می تواند به صورت تنش و درد در بدن ظاهر شود. می توانید یک ماساژ به خودتان هدیه بدهید. آیورودا ، علم خواهر یوگا ، یک عمل ماساژ مخصوصاً بهبود دهنده به نام abhyanga را نشان می دهد که ماساژ روغنی است و می توانید از راحتی خانه خود انجام دهید .

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با مطلب”۱۴ روش مهربان بودن با خودتان” در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

۱۳- استراحت کنید تا با خود مهربانتر باشید

ما در جامعه ای زندگی می کنیم که کار زیاد را ستایش میکنند. گرچه کار کردن خوب است، اما این فرض را ایجاد می کند که کار زیاد باعث می شود یافتن وقت برای مهربانی با خود دشوار شود.

ما همیشه نیازی به کار ، حرکت نداریم. ما نیاز به استراحت هم داریم! ما باید ساده باشیم و باید بدانیم که این مسئله بیش از حد خوب است.زندگی همچنان در حال رشد است. به همین ترتیب ، ما نیز هستیم.

نتیجه پایانی درباره مهربانی با خود:

همه ما روزهایی داریم که احساس می کنیم کلافه و خسته هستیم. در این لحظات ، ما می توانیم در ناامیدی فرو برویم و اجازه دهیم کل روزمان نابود شود ، یا می توانیم ابزارهای ساده و در عین حال موثری را برای مهربانی با خود تمرین کنیم. هسته مهربانی و مهرورزی این واقعیت است که همه ما هر روز بهترین تلاش را برای ساختن روحیه خوب می کنیم.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.