۱۴ راه برای مقاوم ماندن در برابر سختی ها

۱۴ راه برای مقاوم ماندن در برابر سختی ها

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با مطلب”۱۴ راه برای مقاوم ماندن در برابر سختی ها” در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

آیا تا به حال در کاری شکست خورده اید یا یک اتفاق سخت را پشت سر گذاشته اید؟ آیا اشتباهی مرتکب شده اید و یا دچار عقب گرد شده اید؟شجاع باش! حتی آلبرت انیشتین نیز روزهای سختی را پشت سر گذاشته اند. اما تفاوت بین افرادی که از موقعیت های دشوار برگشت می کنند و افرادی که در وضعیت جنینی خمیده می مانند ، نحوه انتخاب آنها برای پاسخگویی به این حوادث است.راههایی وجود دارد تا در برابر سختی و مشکلات مقاوم شوید و پیروز شوید.

فرهنگ لغت Merriam-Webster “انعطاف پذیری” را “توانایی بهبودی یا تعدیل آسان شرایط یا تغییر” تعریف کرده است. خبر خوب این است که شما می توانید یاد بگیرید چگونه از مقاومت بیشتری برخوردار شوید. بله ، می توانید انتخاب کنید.

 در اینجا ۱۷ استراتژی برای ایجاد انعطاف پذیری آورده شده است که به شما کمک می کند از موانع عبور کرده و زندگی خود را بسازید.

مقاوم ماندن در برابر سختی ها

۱- شکست عادی است – فقط ادامه دهید

به گفته کنت گینسبورگ ، نویسنده کتاب ساخت تاب آوری در کودکان و نوجوانان ، اولین درجه مقاومت “توانایی” است. برای موفقیت جوانان ، باید مهارت هایی را برای کنار آمدن با شرایط دشوار به وجود آورند. این برای بزرگسالان نیز همین صدق می کند!

برای تقویت شایستگی خود ، به یک منحنی یادگیری نگاهی بیندازید. این به شما نشان می دهد که پس از شکست به سادگی با پشتکار می توانید پیشرفت کنید. اما عملکرد شما به طور پیوسته بهبود نخواهد یافت. دانستن این واقعیت سرگرم کننده می تواند مانع تسلیم زود هنگام شما شود.

اگر به “منحنی” نگاهی دقیق بیندازید ، متوجه می شوید که در واقع ناهموار است. این قله ها و دره ها به این معنی است که بعضی روزها طبق قول خود بهتر خواهید شد ، اما همچنین روزهایی را خواهید داشت که به فلات برخورد کرده یا عملکرد خود را به شدت کاهش می دهید. اگر پافشاری کنید ، موفق خواهید شد.

14 راه برای مقاوم ماندن در برابر سختی ها
14 راه برای مقاوم ماندن در برابر سختی ها

۲- برای ایجاد اعتماد به نفس ، “ذهنیت رشد” را در پیش بگیرید

دومین راه برای ایجاد انعطاف پذیری و مقاوم ماندن در برابر سختی ها  “اعتماد به نفس” است ، اعتقاد به توانایی های خود شخص. این یک واقعیت جالب است. به نظر می رسد که نحوه مشاهده توانایی های شما از توانایی های واقعی شما مهمتر است.

این که ورزش ، والدین ، ​​شغل یا تقریباً هر چیز دیگری باشد ، توانایی شما برای پس گرفتن از وضعیت عقب افتاده به ذهنیت شما بستگی دارد.وقتی می فهمید که با تلاش می توانید توانایی های خود را تقویت کنید ، به مرور زمان در کار ، مدرسه و زندگی بهتر عمل خواهید کرد.

۳- از شکست به عنوان بازخورد استفاده کنید

آیا می دانید اوپرا وینفری در اوایل زندگی حرفه ای خود به عنوان مجری خبر از تنزل مقام برخوردار شد زیرا “فاکتور آن” را برای تلویزیون نداشت. وی به کار خود ادامه داد و به مدت ۲۵ سال در برنامه های گفتگوی روزانه اختراع کرد. او در سال ۲۰۱۳ در هاروارد گفت:

“چیزی به نام شکست وجود ندارد. شکست فقط زندگی است که می خواهد ما را به سمت دیگری سوق دهد. “

شاید هدف شما آنطور که انتظار داشتید به پایان نرسید زیرا آن را به مخاطب اشتباه ارائه دادید. وقتی طلاق گرفتید به این فکر کنید که شاید همسر سابق شما برای شما مناسب نبود. یک میخ مربع در یک سوراخ گرد قرار نمی گیرد ، هر چقدر هم که بخواهید آن را مجبور کنید و خود را فرسوده کنید. چه فایده ای دارد؟ یک سوراخ مربع پیدا کنید!

همانطور که زیگ زیگلار می گوید:

“موفق ترین افراد کسانی هستند که از اشتباهات خود درس می گیرند و شکست های خود را به فرصت تبدیل می کنند.”

۴-برای مقاوم ماندن در برابر سختی ها با مسیرهای جایگزین به اهداف خود برسید

وقتی دچار شکست شدید ،برای رسیدن به مکانی که می خواهید بروید ، طرحی متفاوت ارائه دهید.

تحقیقات انجام شده توسط دیو فلدمن و دایان در مورد “مداخلات امید” نشان داد كه وقتی افراد هدفی را تعیین می كنند ، سه مرحله را برای رسیدن به آنجا تجسم می كنند ، سه مانع را كه می توانند مانع ایجاد كنند تصور می كنند و سپس سه راهكار برای غلبه بر آنها تدوین می كنند ، با موفقیت توانستند مشکلات زندگی خود را حل کنند و به اهداف خود برسند.

یک هدف معنی دار تعیین کنید و در صورت برخورد به سد راه ، مسیرهای دیگری را برای رسیدن به آن در نظر بگیرید. خواستن توانستن است!

 مقاوم ماندن در برابر سختی ها
مقاوم ماندن در برابر سختی ها

۵- ابرقدرت های خود را توسعه دهید

شما با مجموعه هدایای بی نظیری که هیچ کس در دنیا ندارد متولد شده اید. تعهد به توسعه ابرقدرتهای طبیعی خود از طریق مطالعه ، نظم و تمرین می تواند شایستگی و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد. به نظر می رسد کار سختی است اما در واقع سرگرم کننده است. هیچ چیز بهتر از بهتر شدن در کاری نیست که دوست دارید انجام دهید.

جیمی هندریکس تمام مدت گیتار تمرین می کرد. او وقتی در سفر بود و مشغول آشپزی گیتار میزد. او به یک استاد گیتاریست تبدیل شد زیرا دائماً به دنبال تقویت استعداد ذاتی خود بود. من صدها آهنگ ضبط کرده ام ، اما هنوز در کلاس های ترانه سرایی شرکت می کنم تا مهارت های خود را به عنوان خواننده و ترانه سرا افزایش دهم.

چند ویدیوی آموزشی پیدا کنید ، یک کتاب بخرید یا در کلاسها شرکت کنید تا مهارتهای خود را ارتقا دهید. حتی اگر این کار را فقط به عنوان یک سرگرمی یا یک پروژه جانبی انجام دهید ، توسعه مهارت های ذاتی شما به شما انرژی و تخصص لازم را می دهد تا از چالش های زندگی خود عبور کنید.

۶- یک انجمن حمایتی پیدا کنید تا مقاوم بمایند

سومین عامل گینسبورگ برای مقاومت در برابر سختی “اتصال” است. وی والدین را تشویق می کند تا به فرزندان و نوجوانان امنیت لازم را برای تحمل خود و ارائه راه حل های خلاقانه برای مشکلات ارائه دهند. بزرگسالان نیز به تشویق مثبت و اجتماع نیاز دارند.

به دنبال پشتیبانی نشانه ضعف نیست. حتی انتقام جویان قدرتمند  وقتی تهدیدها بیش از حد بزرگ شود که هر یک از آنها به تنهایی از عهده آنها برآید ، نیروها را متحد می کنند.

خود را با دوستان و آشنایانی همفکر محاصره کنید که می توانند شما را در مسیر اهداف خود قرار دهند. یک شریک پاسخگویی پیدا کنید و هفته ای یک بار با یکدیگر تماس بگیرید. حتماً با افراد “قدرتمند” ارتباط برقرار کنید ، کسانی که قدرت خود را از درون خود پیدا می کنند و از کمک به سفرهای یکدیگر لذت می برند.

۷- اهداف خوب را تعیین کنید

چهارمین عامل گینسبورگ برای مقاومت در برابر سختی “شخصیت” است ، یعنی یادگیری درست از غلط.

ابرقهرمانان از قدرت خود برای نجات کره زمین استفاده می کنند. ابر شرورها اغلب دارای نقاط قوت فوق بشری نیز هستند ، اما آنها را برای منافع شخصی به کار می گیرند.

لیستی از ارزش های خود ایجاد کنید و فارغ از هر چیزی در کنار آنها باشید. صادق بودن نسبت به خود و زندگی با صداقت به شما کمک می کند تا شرایط سخت را پشت سر بگذارید.

۸-مهربانی را تمرین کنید

پنجمین عامل برای مقاوم ماندن در برابر سختی “کمک” برای رفاه دیگران است. کوچکترین عمل مهربانی می تواند تفاوت مثبتی ایجاد کند.

طبق گفته تالیا اشتاینبرگ :

“مطالعات نشان می دهد که دریافت ، دادن یا حتی مشاهده رفتارهای مهربانی باعث افزایش تولید سروتونین ، یک انتقال دهنده عصبی می شود که باعث تنظیم خلق و خو در مغز می شود.”

مهربان بودن باعث می شود که شما احساس شادی و آرامش بیشتری داشته باشید ، که به شما کمک می کند در موقعیت های سخت زمین گیر باشید.

چه کم لطفی را می توانید امروز انجام دهید؟ عزیزانتان را بیشتر بغل کنید؟ با یکی از دوستان گمشده خود تماس بگیرید یا از طریق ایمیل ارسال کنید؟

۹- به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید

ششمین عامل برای مقاوم ماندن در برابر مشکلات استفاده از استراتژی های COPING برای مقابله با استرس است. هنگامی که احساس ناراحتی می کنید ، یک میانبر آسان برای ایجاد روحیه در گوش دادن به موسیقی مورد علاقه خود است.

تحقیقات نشان می دهد که با شنیدن موسیقی مورد علاقه خود دوپامین ، انتقال دهنده عصبی احساس خوبی ترشح می کند. هنگامی که خوشحال هستید ، اطلاعات را بهتر سازماندهی می کنید ، با خلاقیت بیشتری فکر می کنید و به یک حل کننده بهتر مسئله تبدیل می شوید.

۱۰-خود را در آغوش بگیرید

راه سریع دیگر برای ایجاد مقلومت در هنگام احساس بد این است که خود را بغل کنید. احمقانه به نظر می رسد؟ اینطور نیست

به گفته دکتر کریستین نف ، نویسنده کتاب در آغوش گرفتن خود ، اکسی توسین (هورمون عشق که باعث می شود شما احساس امنیت و دوست داشته شدن کنید) آزاد می شود که استرس را کاهش می دهد.

دفعه بعدی که به چالش کشیده شدید ، آن را امتحان کنید. حتی اگر در جمع باشید ، می توانید بازوهای خود را محرمانه به دور خود جمع کنید. از اینکه چه احساس بهتری دارید تعجب خواهید کرد.

 مقاوم ماندن در برابر سختی ها
مقاوم ماندن در برابر سختی ها

۱۱- عبارات مثبت را بگویید

وقتی چیزی را بهم می ریزید ، منتقد درونی شما معمولاً با گفتن اینکه شما به اندازه کافی خوب نیستید یا یک متقلب هستید ، اوضاع را بدتر می کند.

تحقیقات نشان می دهد که گفتن نکات مثبت مانند “ادامه” و “شما می توانید این کار را انجام دهید” می تواند جایگزین گفتگوی منفی با خود شود و به شما کمک کند تا دوباره روی پاهای خود بایستید.

۱۲- “ترس” را به عنوان “هیجان” علامت گذاری کنید

وقتی چیزی شما را می ترساند ، سیستم عصبی دلسوز ،شما را برای جنگ یا فرار آماده می کند. آیا می دانید هنگام هیجان زده نیز همان واکنشهای فیزیولوژیکی را تجربه می کنید؟

دفعه بعدی که کف دست هایتان عرق می شود ، سعی کنید این پاسخ را به عنوان هیجان تفسیر کنید و از این انرژی عصبی برای تسلط بر هر کاری که می خواهید انجام دهید استفاده کنید ، اعم از سخنرانی ، مصاحبه شغلی یا پیروزی در مسابقه.

این واقعیت که منتقد درونی شما ذهن شما را به هم می زند ، می تواند به این معنی باشد که شما در آستانه یک فرصت رشد جدید هستید. از آدرنالین استفاده کرده و به دنبال آن بروید.

۱۳- توقف قضاوت در مورد خودتان شما را در برابر سختی مقاوم میکند

عامل نهایی برای مقاوم ماندن در برابر سختی ها، یادگیری چگونگی احساس کنترل در زندگی است.روانشناسان توصیه می کنند آنچه را که نمی توانیم تغییر دهیم قبول کنیم و آنچه را که می توانیم تغییر دهیم و یاد بگیریم تفاوت این دو را تشخیص دهیم. اما بیایید صادق باشیم این قسمت آخر می تواند مشکل ایجاد کند.

خوردن وعده های غذایی متعادل ، ورزش و خواب کافی به شما کمک می کند تاخود را ریکاوری کنید. اما اگر عادت بدی داشته باشید که مانع از انجام این عادت های سالم می شود چه می کنید؟ این نکته ای است که یک زن عاقل سالها پیش به من گفت و می تواند به شما کمک کند الگوی خود را بشکنید:

لحظه ای تصور کنید که هر بار که آن کوکی اضافی را می خورید ، یا خیلی دیر بیدار هستید و تلویزیون تماشا می کنید ، لایه ای در یک کاسه خیالی می ریزد. هر بار که الگو را تکرار می کنید ، یک لایه دیگر پایین می آید و لایه ها با گذشت زمان روی هم قرار می گیرند.

برای گیر نکردن ، فقط به جای قضاوت خود در مورد آن ، مشاهده کنید که آن کوکی اضافی را می خورید. در همان زمان ، تصور کنید که در نتیجه یک لایه از آن کاسه ذهنی پاک شود. اگر دوباره به این عادت بد برخوردید ، قضاوت نکنید. با دلسوزی خود را تماشا کنید و ببینید لایه دیگری در ذهن شما خارج می شود.

۱۴-خود را برای موفقیت آماده کنید

دوست من مایک از اسکی بسیار سریع لذت می برد ، تا جایی که می خواهد گردن خود را بشکند ، زیرا او را در لحظه قرار می دهد و بهترین عملکرد او را به نمایش می گذارد. اگر می خواست شیب تندتری را امتحان کند ، سقوط می کرد.

این نکته آخر با مقاوم ماندن در برابر سختی چه ارتباطی دارد؟ بهترین کار خود را انجام می دهید. اگر فعالیت خیلی ساده است ، ذهن شما سرگردان است. اگر خیلی سخت باشد ، شما درمانده می شوید. این لحظات حساس زمانی است که منتقد درونی شما دزدکی حرکت می کند تا ناامیدی را به سمت شما شلیک کند.

برای ایجاد یک نتیجه موفقیت آمیز ، آگاهانه کارهایی را انتخاب کنید که نسبتاً چالش برانگیز است ، اما چندان هم چالش برانگیز نیست. وقتی در یک زمینه از زندگی خود موفق می شوید ، احتمال موفقیت در زمینه های دیگر نیز بیشتر است.

 مقاومت در برابر سختی ها
مقاومت در برابر سختی ها

جمله نهایی درباره مقاوم ماندن در برابر سختی ها:

همه ما در مقطعی شکست را تجربه می کنیم. این بخشی از انسان بودن است. اما شما در مورد چگونگی واکنش به شرایط سخت انتخابی دارید. اگر تصمیم دارید از اشتباهات خود بیاموزید و با یک ذهنیت استقامت پایدار باشید ، می توانید تقریباً در هر کاری موفق شوید ، به ویژه اگر مسیرهای جایگزین برای اهداف خود پیدا کنید و خود را با افرادی که به شما ایمان دارند محاصره کنید.

وقتی احساس خستگی و استرس شدید کردید ، در این باره بنویسید ، به آهنگ های موردعلاقه خود گوش دهید ، به خود آغوش بگیرید ، اظهارات مثبت به خود بگویید ، ترس را به عنوان هیجان برچسب بزنید و …. فقط یادت باشه که تو میتوانی ادامه بدهی.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.