۱۳ عادت خوب که طول عمرتان را زیاد میکند

۱۳ عادت خوب که طول عمرتان را زیاد میکند

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با مطلب”۱۳ عادت خوب که طول عمرتان را زیاد میکند” در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

بسیاری از مردم تصور می کنند که طول عمر تا حد زیادی توسط ژنتیک تعیین می شود.با این حال ، ژن ها نقشی بسیار کمتر از آنچه در ابتدا تصور می شد بازی می کنند. به نظر می رسد که عوامل محیطی مانند رژیم غذایی و سبک زندگی کلیدی هستند.در اینجا ۱۳ عادت مرتبط با یک زندگی طولانی وجود دارد.

راههای افزایش طول عمر :

۱- از پرخوری پرهیز کنید

در حال حاضر ارتباط بین دریافت کالری و طول عمر مورد توجه بسیاری قرار دارد.

مطالعات حیوانی نشان می دهد که کاهش ۱۰ تا ۵۰ درصدی کالری دریافتی ممکن است حداکثر طول عمر را افزایش دهد.

مطالعات در مورد جمعیت انسانی که به دلیل طول عمر مشهور هستند ، ارتباط بین دریافت کالری کم ، طول عمر بیشتر و احتمال کمتر ابتلا به بیماری را مشاهده می کند .

علاوه بر این ، محدودیت کالری ممکن است به کاهش وزن اضافی بدن و چربی شکم کمک کند ، که هر دو با طول عمر کوتاهتری همراه هستند ..

همانطور که گفته شد ، محدودیت طولانی مدت کالری اغلب پایدار نیست و می تواند شامل عوارض جانبی منفی مانند افزایش گرسنگی ، دمای پایین بدن و کاهش میل جنسی باشد .

اینکه محدودیت کالری پیری را کند می کند یا طول عمر شما را افزایش می دهد هنوز کاملاً مشخص نیست.کالری شما ممکن است به شما کمک کند تا بیشتر زندگی کنید و در برابر بیماری محافظت کنید. با این حال،

۲- آجیل بیشتری بخورید

آجیل ها نیروگاه های تغذیه ای هستند.

آنها غنی از پروتئین ، فیبر ، آنتی اکسیدان و ترکیبات گیاهی مفید هستند. علاوه بر این ، آنها منبع خوبی از چندین ویتامین و مواد معدنی مانند مس ، منیزیم ، پتاسیم ، فولات ، نیاسین و ویتامین های B6 و E هستند .

چندین مطالعه نشان می دهد که آجیل اثرات مفیدی بر بیماری های قلبی ، فشار خون بالا ، التهاب ، دیابت ، سندرم متابولیک ، سطح چربی شکم و حتی برخی از انواع سرطان دارد .

یک مطالعه نشان داد که افرادی که حداقل ۳ وعده آجیل در هفته مصرف می کنند ۳۹٪ کمتر در معرض خطر مرگ زودرس قرار دارند .

به طور مشابه ، دو بررسی اخیر شامل بیش از ۳۵۰،۰۰۰ نفر اشاره کرد که کسانی که آجیل می خورند در طول دوره مطالعه ۴-۲۷٪ کمتر خطر مرگ داشتند – با بیشترین کاهش در کسانی که ۱ وعده آجیل در روز می خورند .برخی از مغزهای خوراکی روزمره شما ممکن است سلامت شما را حفظ کرده و به شما کمک کنند تا زندگی طولانی تری داشته باشید.

افزایش طول عمر
افزایش طول عمر

۳- برای طول عمر بیشتر زردچوبه را امتحان کنید

وقتی صحبت از استراتژی های ضد پیری می شود ، زردچوبه یک گزینه عالی است. به این دلیل که این ادویه حاوی یک ترکیب فعال فعال قوی به نام کورکومین است.

تصور می شود کورکومین به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی ، به حفظ عملکرد مغز ، قلب و ریه کمک می کند و همچنین در برابر سرطان ها و بیماری های مرتبط با سن محافظت می کند.
کورکومین در هر دو حشره و موش به افزایش طول عمر مرتبط است.

با این حال ، این یافته ها همیشه تکرار نشده اند و در حال حاضر هیچ مطالعه انسانی در دسترس نیست .با این وجود ، زردچوبه هزاران سال است که در هند مصرف می شود و به طور کلی بی خطر تلقی می شود.

کورکومین ، ترکیب اصلی فعال زیستی درزردچوبه ، دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است. برخی از مطالعات حیوانات نشان می دهد که می تواند طول عمر را افزایش دهد.

۴- غذاهای سالم گیاهی را به مقدار کافی بخورید

مصرف طیف گسترده ای از غذاهای گیاهی ، مانند میوه ها ، سبزیجات ، آجیل ها ، دانه ها ، غلات و حبوبات ، ممکن است خطر بیماری را کاهش داده و باعث افزایش طول عمر شود.

به عنوان مثال ، بسیاری از مطالعات رژیم غذایی غنی از گیاهان را به خطر کمتری مرگ زودرس و همچنین کاهش خطر ابتلا به سرطان ، سندرم متابولیک ، بیماری قلبی ، افسردگی و وخیم شدن مغز مرتبط می دانند .

این اثرات به مواد مغذی و آنتی اکسیدان های غذاهای گیاهی ، که شامل پلی فنول ها ، کاروتنوئیدها ، فولات و ویتامین C هستند.

بر این اساس ، چندین مطالعه رژیم های گیاهی و وگان را که به طور طبیعی در غذاهای گیاهی بیشتر هستند ، با ۱۲-۱۵٪ خطر مرگ زودرس پیوند می دهند .

همین مطالعات همچنین ۲۹-۵۲٪ خطر مرگ ناشی از سرطان یا بیماری های قلبی ، کلیوی یا هورمونی را گزارش می کند .

علاوه بر این ، برخی از تحقیقات نشان می دهد که خطر مرگ زودرس و برخی از بیماری ها با مصرف بیشتر گوشت افزایش می یابد.

با این حال ، مطالعات دیگر پیوندهای موجود یا بسیار ضعیف تر را گزارش می دهند – به نظر می رسد تأثیرات منفی به طور خاص به گوشت فرآوری شده مرتبط باشد .

گیاهخواران معمولاً از گوشتخواران بیشتر مراقب سلامتی هستند ، که حداقل می تواند تا حدی این یافته ها را توضیح دهد.به طور کلی ، خوردن غذاهای گیاهی زیاد احتمالاً برای سلامتی و طول عمر مفید است.به شما کمک می کند زندگی طولانی تری داشته باشید و خطر ابتلا به بیماری های مختلف را کاهش دهید.

۵-برای طول عمر خوب از نظر جسمی فعال باشید

جای تعجب نیست که تحرک بدنی می تواند شما را سالم نگه دارد و سالها به زندگی شما بیفزاید.

هر روز ۱۵ دقیقه ورزش در روز می تواند به شما در دستیابی به فوایدی کمک کند ، که می تواند شامل ۳ سال زندگی اضافی باشد .

بعلاوه ، خطر مرگ زودرس شما ممکن است برای هر ۱۵ دقیقه فعالیت بدنی روزانه ۴٪ کاهش یابد .

یک بررسی اخیر ۲۲٪ کاهش خطر مرگ زودرس را در افرادی که ورزش می کنند مشاهده کرد – حتی اگر آنها کمتر از ۱۵۰ دقیقه توصیه شده در هفته کار کنند .

افرادی که توصیه ۱۵۰ دقیقه ای را انجام داده اند ۲۸٪ کمتر در معرض مرگ زودرس قرار دارند. بعلاوه ، این تعداد برای کسانی که بیش از این راهنما ورزش می کردند ۳۵٪ بود.

سرانجام ، برخی از تحقیقات فعالیت شدید را به ۵٪ کاهش بیشتر خطر در مقایسه با فعالیت های با شدت کم یا متوسط ​​مرتبط می دانند.

طول عمر. ورزش بیش از ۱۵۰ دقیقه در هفته بهترین ، اما حتی مقادیر کم نیز می تواند کمک کند.

۶- سیگار نکشید

سیگار کشیدن به شدت با بیماری و مرگ زودرس در ارتباط است .

به طور کلی ، افرادی که سیگار می کشند ممکن است ۱۰ سال زندگی خود را از دست بدهند و احتمال مرگ زودرس آنها ۳ برابر بیشتر از کسانی است که هرگز سیگار نمی گیرند .به خاطر داشته باشید که هرگز برای ترک دیر نیست.

یک مطالعه گزارش می دهد افرادی که تا ۳۵ سالگی سیگار را ترک می کنند ممکن است عمر خود را تا ۸٫۵ سال طولانی کنند.

علاوه بر این ، ترک سیگار در ۶۰ سالگی ممکن است ۳٫۷ سال به زندگی شما اضافه کند. در واقع ، ترک سیگار در ۸۰ سالگی ممکن است هنوز مزایایی را به همراه داشته باشد.

سیگار کشیدن می تواند به طور قابل توجهی عمر شما را طولانی کند – و هرگز برای ترک آن دیر نیست.

راههای افزایش طول عمر
راههای افزایش طول عمر

۷- مصرف الکل را کنار بگذارید

مصرف  الکل به کبد ، قلب و بیماری لوزالمعده و همچنین به طور کلی افزایش خطر مرگ زودرس مرتبط است .

با این حال ، مصرف الکل ​​با کاهش احتمال ابتلا به چندین بیماری و همچنین کاهش ۱۷-۱۸٪ در خطر مرگ زودرس همراه است .

۸- خوشبختی خود را در اولویت قرار دهید

احساس خوشبختی می تواند به طور قابل توجهی طول عمر شما را افزایش دهد .

در حقیقت ، افراد شادتر طی یک دوره مطالعه ۵ ساله در مرگ زودرس ۳٫۷ درصد کاهش داشتند .

مطالعه ای بر روی ۱۸۰ راهبه کاتولیک ، میزان خوشبختی خود گزارش شده هنگام ورود به صومعه را تجزیه و تحلیل کرد و بعداً این سطوح را با طول عمر آنها مقایسه کرد.

کسانی که در ۲۲ سالگی احساس خوشبختی می کنند ۲٫۵ برابر بیشتر احتمال دارد که شش دهه بعد زنده بمانند.

سرانجام ، یک بررسی از ۳۵ مطالعه نشان داد که افراد خوشبخت ممکن است تا ۱۸ درصد بیشتر از همتایان کمتر خوشبخت خود زندگی کنند .

نه تنها برای روحیه بلکه برای طول عمر شما نیز تأثیرات مثبتی دارد.

۹- از استرس و اضطراب مزمن پرهیز کنید

اضطراب و استرس ممکن است به طور قابل توجهی طول عمر شما را کاهش دهد.

به عنوان مثال ، زنان مبتلا به استرس یا اضطراب احتمالاً دو برابر بیشتر در اثر بیماری های قلبی ، سکته مغزی یا سرطان ریه می میرند .

به همین ترتیب ، خطر مرگ زودرس برای مردان مضطرب یا استرس در مقایسه با همتایان راحت ترشان سه برابر بیشتر است .

اگر احساس استرس می کنید ، خنده و خوش بینی می تواند دو م keyلفه اصلی این راه حل باشد.

مطالعات نشان می دهد که افراد بدبین ۴۲٪ بیشتر از افراد خوش بین بیشتر در معرض خطر مرگ زودرس هستند. با این حال ، هم خنده و هم نگرش مثبت به زندگی می تواند استرس را کاهش دهد و به طور بالقوه عمر شما را طولانی کند .

روش هایی برای کاهش اضطراب و استرس می توانند طول عمر شما را افزایش دهند.حفظ یک نگاه خوش بینانه به زندگی نیز می تواند مفید باشد.

۱۰-حلقه اجتماعی خود را پرورش دهید

محققان گزارش کردند که حفظ شبکه های اجتماعی سالم می تواند به شما کمک کند تا ۵۰٪ بیشتر زندگی کنید.

در واقع ، داشتن فقط ۳ روابط اجتماعی ممکن است خطر مرگ زودرس را بیش از ۲۰۰٪ کاهش دهد .

همچنین مطالعات شبکه های اجتماعی سالم را به تغییرات مثبت در قلب ، مغز ، عملکرد هورمونی و ایمنی بدن پیوند می دهد ، که ممکن است خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش دهد .

یک حلقه اجتماعی قوی همچنین ممکن است به شما کمک کند تا در مقابل فشار روانی کمتر واکنش منفی نشان دهید ، شاید بیشتر توضیح دهد که تأثیر مثبت آن بر طول عمر چیست .

سرانجام ، یک مطالعه گزارش داد که ارائه حمایت از دیگران ممکن است مفیدتر از دریافت آن باشد. علاوه بر پذیرش مراقبت از دوستان و خانواده خود ، مطمئن شوید که لطف خود را نیز پس می دهید.روابط نزدیک ممکن است منجر به کاهش سطح استرس ، بهبود ایمنی ، و یک عمر طولانی شود.

۱۱-باوجدان باشید

وظیفه شناسی به توانایی فردی در نظم ، نظم ، کارآیی و هدف گرا بودن فرد اشاره دارد. بر اساس داده های یک مطالعه که ۱۵۰۰ پسر و دختر را تا سن پیری دنبال می کردند ، بچه هایی که مسئولیت پذیر و منظم به حساب می آمدند ۱۱٪ بیشتر زندگی می کردند .

افراد با وجدان ممکن است فشار خون پایین تری داشته باشند و شرایط روانی کمتری داشته باشند و همچنین خطر دیابت و مشکلات قلبی یا مفصلی کمتر باشد .

این ممکن است تا حدی به این دلیل باشد که افراد وظیفه شناس کمتر در معرض خطرها قرار می گیرند یا در برابر استرس واکنش منفی نشان می دهند – و احتمالاً زندگی حرفه ای موفقی دارند یا مسئولیت سلامتی خود را بر عهده دارند.

وظیفه شناسی را می توان در هر مرحله از زندگی از طریق مراحلی مانند مرتب کردن میز کار ، پایبند بودن به برنامه کاری یا به موقع بودن به وجود آورد.وظیفه شناسی با طول عمر بیشتر و مشکلات سلامتی کمتر همراه است

۱۲- برای طول عمر قهوه یا چای بنوشید

هر دو قهوه و چای با کاهش خطر ابتلا به بیماری مزمن ارتباط دارند.

به عنوان مثال ، پلی فنول ها و کاتچین های موجود در چای سبز ممکن است خطر ابتلا به سرطان ، دیابت و بیماری های قلبی را کاهش دهند .

به همین ترتیب ، قهوه با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ ، بیماری های قلبی و برخی سرطان ها و بیماری های مغزی مانند آلزایمر و پارکینسون در ارتباط است .

علاوه بر این ، هر دو نوشیدنی قهوه و چای از ۲۰-۳۰٪ خطر پایین مرگ زودرس در مقایسه با افراد غیرنوشنده بهره مند می شوند .

فقط بخاطر بسپارید که کافئین بیش از حد می تواند منجر به اضطراب و بی خوابی شود ، بنابراین ممکن است بخواهید میزان مصرف خود را تا حد مجاز ۴۰۰ میلی گرم در روز – حدود ۴ فنجان قهوه – کاهش دهید .

همچنین لازم به ذکر است که به طور کلی شش ساعت طول می کشد تا اثرات کافئین فروکش کند. بنابراین ، اگر در خواب کافی و با کیفیت بالا مشکل دارید ، ممکن است بخواهید میزان مصرف خود را به اوایل روز تغییر دهید.مصرف چای و قهوه ممکن است برای پیری سالم و طول عمر مفید باشد.

۱۳-الگوی خواب خوبی ایجاد کنید

خواب برای تنظیم عملکرد سلول و کمک به بهبودی بدن بسیار مهم است.

یک مطالعه اخیر گزارش کرده است که طول عمر به طور منظم با الگوی خواب منظم ، مانند خوابیدن و بیدار شدن از خواب در هر ساعت یک ساعت مرتبط است

به نظر می رسد مدت زمان خواب نیز عاملی باشد ، هر دو بسیار کم و بیش از حد مضر است.

به عنوان مثال ، خوابیدن کمتر از ۵-۷ ساعت در شب با ۱۲٪ خطر مرگ زودرس مرتبط است ، در حالی که خوابیدن بیش از ۸-۹ ساعت در شب نیز می تواند طول عمر شما را تا ۳۸٪ کاهش دهد

خواب کم نیز ممکن است باعث التهاب شود و خطر ابتلا به دیابت ، بیماری های قلبی و چاقی را افزایش دهد. اینها همه به یک عمر کوتاه مرتبط هستند

از طرف دیگر ، خواب بیش از حد می تواند با افسردگی ، فعالیت بدنی کم و شرایط سلامتی تشخیص داده نشده مرتبط باشد ، همه اینها ممکن است بر طول عمر شما تأثیر منفی بگذارد یک روال خواب که شامل ۷-۸ ساعت خواب در هر شب است ممکن است به زندگی طولانی تر شما کمک کند.

خط آخر درباره طول عمر :

طول عمر ممکن است خارج از کنترل شما به نظر برسد ، اما بسیاری از عادات سالم ممکن است شما را به طول عمر زیاد برساند.

نوشیدن قهوه یا چای ، ورزش ، خواب کافی و منع مصرف الکل از جمله این موارد است.

در کنار هم ، این عادت ها می توانند سلامتی شما را تقویت کنند و شما را در مسیر زندگی طولانی قرار دهند.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.