۱۰ راه برای کمک به کودکان ترسو و رفع ترس آنها

کودکان ذاتاً ترسو هستند. شما به عنوان والدین باید برای مقابله با چیزهایی مانند وحشت شبانه، فوبیا و افکار غیرمنطقی مجهز باشید. اگر فقط بچه ها با یک کتابچه راهنمای می آمدند، بزرگ کردن آنها بسیار آسان تر می شد.پس یاد بگیریم که چگونه فرزندانمان را از ترس دور کنیم و یا به انها یاد بدهیم که با ترس هایشان رویه رو شوند.

وقتی نوبت به فرزندانتان می‌رسد، اغلب احساس می‌کنید که در حال عبور از یک اتاق تاریک هستید و سعی می‌کنید بهترین مسیر را برای رسیدن به نور پیدا کنید. به عنوان یک بزرگسال، از چیزهای خاصی می ترسید، مانند سخنرانی در جمع، عبور از پل ها، یا بالا رفتن از ارتفاعات. هیچ کس به شما نمی گوید که نگرانی های شما “همه در سر شماست”، بنابراین باید نگرانی های فرزندتان را تایید کنید.

۱۰ راه برای کمک به رفع ترس کودک

 هنگام برخورد با کودک ترسو از شفقت و نه تنبیه استفاده کنید

سارا مطمئن بود که هیولاها زیر تخت او زندگی می کنند. هر شب که پدر و مادرش او را به رختخواب میبردند ، یک ساعت یا بیشتر گریه می‌کرد و جیغ می‌کشید. او می توانست نفس آنها را بشنود و سایه های آنها را ببیند، یا اینطور فکر می کرد.

والدین او به دلیل اختلال در زمان خواب به قدری عصبانی شدند که در صورت پرتاب کردن او شروع به زمین گیر کردن او کردند. سارا نگرانی های خود را درونی کرد، زیرا نمی خواست دچار مشکل شود و به زودی از رفتن به اتاق خواب خود وحشت داشت. چگونه والدین سارا می توانستند این وضعیت را به گونه ای متفاوت مدیریت کنند؟

مطمئنا، همه ما می دانیم که هیولاها واقعی نبودند، اما آنها برای سارا جوان و تخیل بیش از حد فعال او صادق بودند. والدین او باید از شفقت استفاده می کردند و راه های خلاقانه ای برای کنترل اوضاع پیدا می کردند.

بیمارستان کودکان لس آنجلس استفاده از “اسپری هیولا” را در کنار تاکتیک های دیگر توصیه می کند. هر بار که کودک چیزی را می بیند که او را می ترساند، از این اسپری قدرتمند برای ناپدید شدن آنها استفاده می کند. مطمئناً، این فقط آب با مقداری اسانس اسطوخودوس در آن است، اما ابزاری را در اختیار شما قرار می دهد تا از آن برای غلبه بر مبارزه شبانه استفاده کنید.

ترس کودک

ترس کودک را تحقیر نکنید

گفتن به کودک مبنی بر اینکه نگرانی های او احمقانه است یا وجود ندارد کمکی به او نمی کند. درعوض، گوش دادن به توضیحات کودک برای هر چیزی که او را می ترساند و ارائه راه حل های مناسب می تواند مفید باشد. به عنوان مثال، اگر جانی هر شب کابوس می بیند و می ترسد بخوابد، چرا برای او یک رویا گیر تهیه نکنیم که تمام آن رویاهای بد را ربوده است؟

گاهی اوقات، پدر و مادر بودن به این معنی است که خارج از چارچوب فکر کنید و چیزهای جدید و نوآورانه را امتحان کنید. لطفاً آنها را تحقیر نکنید و آنها را نادیده نگیرید زیرا آنها اضطراب دارند، اما شما باید آنها را درک کنید و کنار آنها باشید.

هرگز آنها را در مضیقه تنها نگذارید

اگرچه ممکن است زمانی که کودک شما در مضیقه است ناامید کننده باشد، اما بدترین کاری که می توانید انجام دهید این است که او را در ترس خود تنها بگذارید. مطمئناً، شما می‌خواهید دور شوید و اجازه دهید آن‌ها فریاد بزنند، اما والدین باید در شرایط سخت کنار فرزندشان بمانند. توجه آنها را با تمرکز بر نقاط قوت و شگفت انگیز بودن آنها در بسیاری از چیزها منحرف کنید.

یک کودک اغلب نیاز دارد که در آغوش گرم شما در آغوش گرفته شود، زمانی که دنیای او آسیب زا به نظر می رسد. برگشتن و دور شدن در هنگام ترس می تواند باعث ایجاد انواع ناامنی ها شود.

 به آنها یاد دهید که دعا کنند و با خدا صحبت کنند

گفته می شود که دعا چیزها را تغییر می دهد، و بسیاری معتقدند که این درست است.اکثر مردم به یک قدرت برتر اعتقاد دارند که همان خدا است.

فراخوانی نیروی بالاتر در مواقع پریشانی راه بسیار خوبی برای رهایی از برخی از اضطراب‌هایی است که ممکن است فرزندتان داشته باشد، و اینکه بدانید کسی یا چیز مهم‌تری مراقب اوست، آرامش‌بخش است.

 اجازه ندهید بچه های ترسو از تاکتیک های اجتنابی استفاده کنند

اگر از پل می ترسید، ممکن است مسیر خود را تغییر دهید تا مجبور نباشید از هیچ پل عبور کنید. با این حال، شما فقط راه را برای جا افتادن اضطراب های خود در دنیای شما باز می کنید. اگر از مواجهه درمانی استفاده می‌کردید، به این معنی که با آن پل‌ها روبرو می‌شوید، طولی نمی‌کشید که چنین مشکلی وجود نداشته باشد.

هرگز اجازه ندهید فرزندانتان به دلیل نگرانی هایشان، دنیای خود را از نو ترتیب دهند. اگر به آنها اجازه دهید روی زمین شما بخوابند زیرا از یک غول خیالی می ترسند، برای مدت طولانی در اتاق شما خواهند بود. تشویق آنها به اجتناب از برخی چیزها هنگام ایستادن در کنار آنها در حالی که رو به روی کوه ها قرار می گیرند بسیار مؤثرتر است.

پیشنهاد می کنیم مقاله “چند نکته مهم در ارتباط با لجبازی کودک” را نیز مطالعه بفرمایید.

 از مشاوره برای غلبه بر اضطراب استفاده کنید

بسیاری از مواقع در زندگی فرزند شما وجود دارد که مشکلات او بسیار مهمتر از آن چیزی است که شما می توانید مدیریت کنید، و آنها نمی توانند به تنهایی از پس آنها برآیند. تقویت حرفه ای اغلب ضروری است. هنگامی که کودک شما از چیزهای زیادی می ترسد، می تواند نشان دهنده یک اختلال روانی مانند وحشت یا اضطراب باشد.شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که در اوایل کمک مناسب از آنها دریافت می کنید، بنابراین آنها می توانند ابزارهای عملی برای مقابله را بیاموزند.

به آنها در آموزش مجدد مغز کمک کنید

یکی از چیزهایی که بچه ها اغلب از آن ناراحت هستند، سایه ها در اتاق خواب است. مطمئناً، ذهن کوچک آنها آنها را فریب می دهد، و آنها می توانند تصور کنند که آنها چیزهای شوم زیادی هستند. چرا سایه ها را سرگرم کننده نمی کنید؟

در حالی که آنها ممکن است هیولاها و شیاطین و انواع چیزهای ترسناک را در وضعیت فعلی خود ببینند، چرا چیزهای خوبی را که می توانند ببینند به آنها نشان ندهیم؟ سایه ها می توانند بسیار سرگرم کننده باشند، به خصوص زمانی که یک چراغ قوه دارید و می توانید به آنها اضافه کنید. به آنها در مورد عوامل ایجاد سایه آموزش دهید، به آنها نشان دهید که تصویر روی دیوار از کجا می آید، و به آنها کمک کنید تا مغز خود را دوباره آموزش دهند که اینقدر ترسناک نباشد.

هنگام ترس کودک بگذارید با چراغ روشن بخوابند

ممکن است زمانی پیش بیاید که کودک شما نیاز دارد با چراغ روشن بخوابد. اغلب اوقات بیشتر موقعیت ها در شب اتفاق می افتد، پس چرا خلق و خوی خواب را تنظیم نکنید؟ نور شب یا یک لامپ کم نور، ابزار بسیار خوبی هستند که در خواب آنها اختلال ایجاد نمی کنند.

همانطور که آنها راحت تر می شوند، می توانید وارد شوید و بعد از اینکه به خواب رفتند، چراغ را خاموش کنید. چند بار بعد از تماشای فیلم یا ناراحتی در بزرگسالی با چراغ روشن خوابیده اید؟ بودن در تاریکی می‌تواند بسیار ترسناک باشد، پس چرا اجازه ندهید نور به آنها کمک کند تا به سرزمین رویایی بروند؟

 آنچه را که یک کودک ترسو از تلویزیون تماشا می کند، نظارت کنید

متأسفانه تلویزیون و اینترنت مملو از نمایش های خشن و ترسناک است که فرزند شما کاری برای دیدن آنها ندارد. به جای اینکه تلویزیون را آزادانه به آن‌ها بدهید، کنترل‌های والدین را بر اساس سن آنها تنظیم کنید. کودکان ۳ تا ۱۲ ساله تأثیرپذیرترین و مستعد ترس هستند، بنابراین نظارت بر آنچه که تماشا می کنند بهترین نقطه برای شروع است.

ترس کودک

ترس کودکان را بازی نکنید

برخی از والدین نمی دانند وقتی فرزندشان با این اضطراب های عظیم روبرو می شود چه بگویند یا چه کار کنند. بنابراین، آنها با آنها بازی می کنند که فکر می کنند کمک می کند، اما این فقط اوضاع را بسیار بدتر می کند. به عنوان مثال، جنی در حال تنش است و نمی خواهد به رختخواب برود.

او مطمئن است که به محض اینکه وارد اتاقش می شود، هیولایی که در کمد زندگی می کند بیرون می آید و او را می گیرد. به جای اینکه مادرش به او اطمینان دهد که هیولایی وجود ندارد و به او دلداری دهد، به او می گوید که بهتر است در رختخواب بنشینی، وگرنه جانور واقعاً برای گرفتن او خواهد آمد.

گفتن چنین چیزهایی می تواند تأثیر چشمگیری بر سلامت روان فرزند شما داشته باشد و می تواند باعث نبرد مادام العمر با ترس از شب شود. مادر احتمالاً ناامید و در نهایت هوشیاری است، اما این اظهارنظرهای سبک دلتنگی فقط به آسیب می‌افزاید.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

2 دیدگاه در “۱۰ راه برای کمک به کودکان ترسو و رفع ترس آنها

عالی بود مرسی

به نظر من مساوره بسیار تاثیر گذار است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.