کشور فنلاند را چقدر میشناسید؟

کشور فنلاند را چقدر میشناسید؟

 ۱۸۷۸۸۸دریاچه در فنلاند وجود دارد

بله درست انجام دادید ۱۸۷۸۸۸ دریاچه در فنلاند وجود دارد! این تعداد دریاچه‌ها است و به همین دلیل است که این کشور اغلب به عنوان «سرزمین هزار دریاچه» نامیده می‌شود. بزرگترین دریاچه فنلاند Saimaa با مساحت ۴۴۰۰ کیلومتر مربع (۱۷۰۰ مایل مربع) است. طبق آمار فنلاند، ۵۷۰۰۰ دریاچه بزرگتر از ۱۰۰۰۰ متر مربع (۱۱۰۰۰۰ فوت مربع) وجود دارد.

 فنلاند سوناهای زیادی دارد

سونا رفتن بخش عظیمی از فرهنگ فنلاند است. این اتاق‌های کوچک، گرم و عرق‌ریز را می‌توان در سراسر کشور پیدا کرد و تخمین‌ها حاکی از آن است که حدود ۲.۳ میلیون سونا در فنلاند وجود دارد! برای کشوری با ۵٫۵ میلیون نفر، این تقریباً یک سونا به ازای هر دو نفر است! شما می توانید آنها را در آپارتمان ها، کابین های جنگلی پیدا کنید!

 پرندگان خشمگین در کشور فنلاند ساخته شد

درست است. یکی از محبوب ترین بازی های تمام دوران توسط دانش آموزان فنلاند ساخته شده است. آنها شرکتی به نام Rovio Entertainment راه اندازی کردند و بازی را توسعه دادند که در سال ۲۰۰۹ منتشر شد. تا سال ۲۰۱۵، این بازی به طور کلی بیش از ۳ میلیارد بار دانلود شده بود. همراه با موفقیت مار نوکیا و کلش آف کلنز، این یکی از چندین بازی موبایل محبوب با منشاء فنلاند است.

فنلاند شادترین کشور جهان است

 

کشور فنلاند را چقدر میشناسید؟

 

کشورهای اسکاندیناوی به طور سنتی در صدر گزارش سالانه شادی سازمان ملل قرار دارند و برای چهارمین سال متوالی فنلاند در صدر فهرست قرار دارد! این رتبه بندی عوامل مختلفی را در رابطه با کیفیت زندگی در نظر می گیرد. اما آنچه که نتیجه برجسته می کند این است که فنلاند چقدر مکان خوبی برای زندگی است.

 فنلاند ورزش های عجیبی دارد

همه ما فوتبال، هاکی و تنیس را ورزش می دانیم. اما بسیاری از انواع دیگر ورزش نیز وجود دارد. در فنلاند مواردی وجود دارند که از بقیه متمایز هستند.

مسابقه حمل همسر
پرتاب تلفن همراه
فوتبال باتلاق
مسابقه شکار پشه

سردترین دمای اندازه گیری شده در فنلاند -۵۱٫۵ درجه سانتیگراد بود

درست است، سردترین دمای ثبت شده در فنلاند در سال ۱۹۹۹ در کیتیلا -۵۱٫۵ درجه سانتیگراد (-۶۰٫۷ درجه فارنهایت) بوده است! دما می تواند در سراسر کشور بسیار متفاوت باشد، زیرا از سواحل بالتیک تا دایره قطب شمال امتداد دارد. حتی اگر برای زمستان در هلسینکی هستید، باید آن را به پایان برسانید. متوسط دما می تواند به ۵- درجه سانتیگراد کاهش یابد و در سال ۱۹۸۷ به ۳۴٫۳- درجه سانتیگراد برسد! یک پنجم جمعیت فنلاند در منطقه شهری هلسینکی زندگی می کنند.

 فنلاندی ها مقدار زیادی قهوه می نوشند

این یکی از جالب ترین حقایق فنلاند است که در حین نوشتن این مقاله با آن مواجه شدم. آمار می گوید که ایتالیایی ها و اسپانیایی ها قهوه خورهای بزرگی هستند و این درست است. اما نوشیدنی فنلاندی بیشتر از هر دوی این کشورهاست! به طوری که یک فرد فنلاندی به طور متوسط هر سال ۱۲ کیلو قهوه مصرف می کند! اعداد حیرت انگیز!

 کشور فنلاند قهرمانان زیادی در ورزش موتوری تولید می کند

 فنلاند در بالاترین سطح مسابقات اتومبیلرانی چرخ باز، سه قهرمان جهان به نام‌های کیکه روزبرگ، میکا هاکینن و کیمی رایکونن را برای مجموع چهار قهرمانی جهانی بین سه راننده تولید کرده است. فنلاند حتی رکورد بهتری در مسابقات جهانی رالی دارد. هشت راننده فنلاندی در مجموع چهارده عنوان قهرمانی را به دست آورده اند که آخرین آن در سال ۲۰۲۲ بوده است. با این حال، با توجه به جمعیت کم، یک چیز واضح است، فنلاندی ها رانندگان بسیار خوبی هستند!

 فنلاند ۷۴ درصد جنگل است

این یکی از جالب ترین حقایق در مورد فنلاند است، این کشور ۷۴ درصد جنگل است. این موضوع آن را به جنگلی ترین کشور اروپا تبدیل می کند. با توجه به اینکه بخش بزرگی از جمعیت در شهرهای بزرگ جمع شده اند، می توانید درک کنید که چرا جنگل های زیادی در فنلاند وجود دارد.

 فنلاند اولین کشور در اروپا بود که به همه زنان رای داد

در یک حرکت مترقی در سال ۱۹۰۶، دوک نشین بزرگ فنلاند اولین کشور در اروپا شد که به زنان حق رای داد. علاوه بر این، این قانون همچنین به همه مردان و زنان حق رای دادن و داشتن مناصب دولتی را می‌دهد، اولین کشوری در جهان که این کار را انجام می‌دهد.

هر پدر و مادر وقتی فرزندشان به دنیا می آید یک جعبه نوزاد از دولت دریافت می کنند

از سال ۱۹۳۸، دولت فنلاند به مادران باردار جعبه کودک هدیه داده است. این شامل اقلام متنوعی مانند کتانی، پیش بند، جوراب و خود جعبه است که کودک می تواند در آن بخوابد. این جعبه برای مبارزه با نرخ بالای مرگ و میر نوزادان در فنلاند در دهه ۱۹۳۰ معرفی شد. ۶۵ نوزاد از ۱۰۰۰ نوزاد در آن دوره جان خود را از دست دادند. اما جعبه ای که به همه والدین داده می شود، صرف نظر از پیشینه آنها، به فنلاند کمک کرده است تا به پایین ترین میزان مرگ و میر نوزادان در جهان دست یابد.

کشور فنلاند “روز شکست” را جشن می گیرد

یکی از عجیب ترین حقایق فنلاند این است که این کشور روز شکست را جشن می گیرد. بله، درست خواندید، هر سال در ۱۳ اکتبر، مردم در سراسر فنلاند شکست های خود را با هم جشن می گیرند. دلیل آن روز این بود که شکست در فرهنگ فنلاند ناپسند است. ترس از شکست باعث می شود افراد احساس بی کفایتی کنند و از ریسک کردن بترسند.

فنلاند خانه دومین تونل طولانی جهان است

 Päijänne یک تونل آبی است که در جنوب فنلاند واقع شده است. این تونل از Asikkalanselkä در دریاچه Päijänne، دومین دریاچه بزرگ فنلاند شروع می شود و ۱۲۰ کیلومتر (۷۵ مایل) تا یک دریاچه مصنوعی در Silvola ادامه دارد. هدف از این تونل تامین آب شیرین برای بیش از یک میلیون نفر ساکن در منطقه بزرگ هلسینکی است.

 Ruisleipä غذای ملی فنلاند است

غذای ملی فنلاند

Ruisleipä، نان چاودار به زبان انگلیسی، در فنلاند بسیار محبوب است، به طوری که در سال ۲۰۱۷، صدمین سالگرد استقلال فنلاند، به عنوان غذای ملی انتخاب شد. معمولاً در صبحانه، به عنوان کنار ناهار یا میان‌وعده مصرف می‌شود. مهم نیست که به کجا در فنلاند بروید، در مواجهه با این خوراکی محبوب فنلاندی شکست نخواهید خورد!

 فنلاند یکی از بزرگترین مجمع الجزایر جهان را دارد

فنلاند کشوری است که از جزایر زیادی تشکیل شده است. بیش از ۱۷۸۰۰۰ در فنلاند وجود دارد که یک عدد خیره کننده است. من به یاد دارم که برخی از آنها را در حالی که در یک کشتی از سوئد به فنلاند بودم عبور دادم. چشم انداز ساحلی زیبا و آرام بود. می خواستم از قایق بپرم و شنا کنم تا آنها را بررسی کنم. اگر به هلسینکی سفر کردید، می توانید جزایر اطراف را بررسی کنید. شانس این است که در هر کجای فنلاند باشید، خیلی از جزیره دور نخواهید بود!

عجیب ترین قوانین زندگی در کشورهای مختلف

 کشور فنلاند خانه نادرترین فوک در جهان است

درست است، این یکی از مبهم ترین حقایق در مورد فنلاند است. این مکان محل زندگی فوک حلقه دار سایما است که نادرترین فوک در جهان است. آنها ۸۰۰۰ سال است که در منطقه دریاچه Saimaa پس از قطع شدن آن از اقیانوس پس از آخرین عصر یخبندان، زندگی می کنند. شکار، ماهیگیری، آلودگی و دلایل دیگر باعث شد که تعداد آنها به کمتر از ۴۰۰ نفر کاهش یابد. امید وجود دارد که جمعیت بتواند دوباره بازگردد، اما در حال حاضر این تعداد آنقدر کم است که در معرض خطر انقراض هستند.

1/5 - (1 امتیاز)
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.