چگونه تغییرات زندگی را بپذیریم؟

چگونه تغییرات زندگی را بپذیریم؟

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با مطلب”چگونه تغییرات زندگی را بپذیریم؟” در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

ماهیت زندگی تغییر است ، به فصل ها ، زندگی و مرگ فکر کنید ، گذشت زمان که به طور مداوم به جلو حرکت می کند ، وظیفه ما است که آن را بپذیریم.اکنون می دانم که به چه می اندیشید ، شما میگویید “اما من نمی خواهم آن را بپذیرم ، من آن را نخواستم ، من این تغییرات را دوست ندارم”.حالا ببینیم تغییرات زندگی را چگونه باید بپذیریم؟

یک روز ، من فهمیدم که مقاومت من در برابر تغییر خودم را متوقف می کند ، و من را از فرصت های مهیجی که حق من بود باز می داشت .

واقعیت این است که تغییر ما را به چالش می کشد تا از منطقه راحتی خود خارج شویم و مسئولیت مان زیادتر شده است در حالی که باید به خودمان اعتماد داشته باشیم تا مسئولیت رسیدگی به آنچه را که پیش می آید ، بر عهده بگیریم.

اگر بتوانیم تفسیر خود را از تغییر تغییر دهیم ، چه می شود؟

همانطور که هراکلیتوس گفت:

“هیچ کس هرگز دو بار در یک رودخانه قدم نمی گذارد ، زیرا این همان رودخانه نیست و او هم همان انسان نیست”.

اکنون بیش از هر زمان دیگری ضروری است که ما روش های جدیدی برای پذیرش تغییر پیدا می کنیم زیرا یادگیری پذیرفتن تغییر به شما یک مزیت باورنکردنی ، برنده شدن و احساس انعطاف پذیری می دهد که هرگز نمی دانید داشته اید و پس از کشف ، عامل تعیین کننده شما می شود.

چگونه تغییرات زندگی را بپذیریم؟
چگونه تغییرات زندگی را بپذیریم؟

گام های حیاتی برای هنر پذیرش تغییر :

پاسخ شما در برابر تغییر می تواند زندگی شما را نجات دهد.
در مرحله اول ، اطمینان حاصل کنیم که تغییر برای همیشه ما را از زندگی قبلی خود دور نمی کند.

تحقیقات کلی مک گونیگال ، روانشناس بهداشت نشان داده است که بهتر است به دنبال معنی و اعتماد باشید که می توانید از پس تغییر برآیید تا اینکه به دنبال راه هایی برای راحتی باشید.

 مطالعه قابل توجه ۳۰،۰۰۰ بزرگسال را در ایالات متحده برای ۸ سال در نظر گرفتند تا تجربه استرس در برابر مرگ را بررسی کنند:

آنچه آنها یافتند پیامدهای عظیمی داشت!

بزرگترین عامل موثر در مرگ ،درک افراد از تأثیر استرس بر سلامتی آنها بود.

نتایج حیرت انگیز بود ، هنگام بررسی سال گذشته شرکت کنندگان که خود را به عنوان “استرس زیاد” طبقه بندی می کردند و همچنین “معتقد بودند که استرس برای سلامتی آنها مضر است” ۴۳٪  بیشتر خطر مرگ را داشتند.

آنچه حتی بیشتر تعجب آور است این است که در مقابل ، کسانی که استرس را برای سلامتی خود مضر نمی دانند حتی اگر در سال گذشته نیز گزارش کرده بودند که سطح بالایی از آن را تجربه کرده اند ، در کل مطالعه کمترین خطر مرگ از هر کس را داشتند.

این به وضوح نشان می دهد که نحوه درک ما از وقایع استرس زا (یعنی تغییر) در رابطه با سلامتی ، مهم است .

 اگر ما بتوانیم نحوه درک تغییر را در زمان وقوع تغییر دهیم ، چه می شود؟

دلیلی وجود دارد که همه کارآفرینان برتر وقت روزانه ای برای خلوت و مراقبه برای خود میگذارند. به آنها امکان می دهد روی تنفس خود تمرکز کنند.

با تنفس آرام (از طریق بینی) ، به ویژه در هنگام  ترس در موقعیت جدید ، غافلگیر شدن یا در واکنش به اخبار استرس زا مانند یک تغییر بزرگ ، باعث آزاد شدن مقادیر کمی اکسید نیتروژن می شود.

این یک اثر بیولوژیکی بر روی مغز دارد که باعث گسترش رگ های خونی و افزایش جریان خون می شود. همه چیزهای خوب هنگام کار با تغییر اکسیژن بیشتر به مغز باعث شفافیت فکر ، مرکزیت و احساس امنیت می شوند.

همراه با این احساس آرامش ، سود طولانی مدت آن این است که ما مسیرهای عصبی جدیدی ایجاد می کنیم که می توانند به عنوان پیش فرض ما برای موقعیت های استرس زا و زمان تغییر باشند.

با توجه به افزایش توانایی حضور و تمرکز ، ما نتایج موفقیت آمیز بیشتری را تجربه می کنیم. با گذشت زمان ، این امر به ما امکان می دهد ارتباط جدیدی بین علائم فیزیولوژیکی پاسخ اضطراب (کف دست عرق کرده ، افزایش ضربان قلب) و توانایی ما برای تغییر به الگوی تنفس کندتر ایجاد کنیم. در حقیقت ، ما یاد می گیریم که پاسخ فیزیولوژیک را با موفقیت مرتبط کنیم.

نکته کلیدی در اینجا ایجاد حافظه عضلانی در اطراف این تغییر عصبی است ، به طوری که وقتی استرس را تجربه می کنید و احساس می کنید ضربان قلب شما شروع به افزایش می کند ، به طور خودکار به سمت تنفس آهسته آهسته (۶ تنفس در دقیقه) می روید.

پذیرش تغییرات زندگی
پذیرش تغییرات زندگی

ادامه چگونه تغییرات زندگی را بپذیریم؟

پیوند بین ارزشها و تغییر:

وقتی تغییر رخ میدهد حتی اگر در ابتدا این کار را دوست نداشته باشیم، دقیقاً مانند اوقات غیرقابل پیش بینی ای که اکنون با آن روبرو هستیم ، ممکن است نگاه کردن به آینده بدون احساس استرس دشوار باشد.

راه تسلط بر این نوع تغییرات بی سابقه ، دستیابی به کنترل ذهنیت شما از طریق افزایش آگاهی و کاربرد منظم برای ارزش های شما است.

با نزدیک شدن به ارزشهای اصلی ما و زندگی مطابق با آنها ، تصمیم گیری ، توسعه حرکت را آسان تر می کند زیرا هدف عمیق تری ما را هدایت می کند.

ارزش های شما اصول راهنمای شما هستند و کلید اعتماد به نفس و هویت را در خود دارند. به عنوان مثال ، ممکن است فکر کنید ، خانواده من برای من مهم هستند ، بنابراین من تصمیم می گیرم با یک ذهنیت رشد به این وضعیت نگاه کنم. که به نوبه خود به شما امکان می دهد راه حل هایی ایجاد کنید و در عدم اطمینان پیشرفت کنید زیرا به دنبال این هستید که به جای قربانی شدن شرایط ، راه هایی برای تأمین آنها پیدا کنید.

اتخاذ یک ذهنیت رشد متمرکز بر ارزش های شما ، تفاوت ایجاد می کند ، شما را در برابر چالش بالا می برد.

هنگام پذیرش تغییر اقدام کنید

یکی از راه های افزایش اعتماد به نفس در زمان های غیرقابل پیش بینی انجام کارهای قابل تحسین است ، مانند شروع کار در یک پروژه ، اقدام به رغم ترس ،  کار کردن بیشتر ، این به شما کمک می کند تا از خودتان یک تصویر مثبت ایجاد کنید که احساس خوبی داشته باشید.

این امر همچنین امر دیگری را برای زندگی مطابق با ارزشهای عمیق تر ما فراهم می کند و هر روز برای تعیین هدف به ما کمک می کند تا لیاقت خود را حفظ کرده و اعتماد به نفس خود را تقویت کنیم و باعث ایجاد درجه ای از انعطاف پذیری به هر شرایطی می شود.

استفاده از داده های مختلف برای موفقیت در تغییر جدید

وقتی در یک کار با چالشی روبرو هستید ، اما در کار دیگری موفقیت را تجربه می کنید ، از تجربیات کار موفق خود استفاده کنید!

به عنوان مثال ، شما در فروش شرکت خود دچار مشکل و چالش شده اید اما با این وجود در زندگی خانوادگی خود موفق هستید ، این یک فرصت است از تجربیات و آرامشی که در زندگی خانوادگی خود دارید برای کمک به چالش پیش آمده در شغلتان استفاده کنید.

این امکان وجود دارد که بتوانید اعتماد به نفسی را که در خانه احساس می کنید به محل کار خود بیاورید تا به شما کمک کند تا از چالش های جدید در این حوزه استفاده کنید.

بر ارزش آفرینی تمرکز کنید تا تغییر را بپذیرید

وقتی تغییر اتفاق می افتد ، آن را فرصتی برای ارزش آفرینی بدانید.

شما وقتی به دیگران هدیه میدهید دیگران هم متقابلا به شما هدیه میدهند این مانند یک چرخه است آنچه را می کاریم درو می کنیم. این با فلسفه تدریس شده توسط تونی رابینز همبستگی دارد که مبتنی بر این است که عاشق محصول خود نشوید بلکه عاشق مشتریان خود شوید و در عوض فرآیند ارزش دادن به کالاها را داشته باشید.

این جایی است که تحول در میان تغییرات و ناملایمات رخ می دهد و جایی است که می توانید یک مزیت رقابتی بزرگ کسب کنید در حالی که دیگران در حال قربانی شدن هستند و ناامیدانه غرق می شوند.

پذیرش تغییرات زندگی
پذیرش تغییرات زندگی

ادامه چگونه تغییرات زندگی را بپذیریم؟

تغییر را خلاقانه به پیش ببرید

همانطور که متیو مک کاناهی در کتاب جدیدش Greenlights می گوید ، شما باید یاد بگیرید که به زمستان احترام بگذارید.

هفته ای یک بار ، خود را مجبور به کار در قسمت جدیدی از شهر کنید ، شما ایده های جدید خواهید داشت ، با افراد جدید ملاقات خواهید کرد و عضلات انعطاف پذیری خود را ایجاد خواهید کرد. این کار را انجام دهید حتی اگر دوست ندارید.

با خلاقیت و ابتکار عمل از یک مکان جدید ، الگوی رفتاری عادی شما را قطع می کند و باید دوباره به غریزه خود اعتماد کنید چالش ها و تغییرات را بپذیرید .

نکته ای درباره تغییر که باعث می شود ما خیلی ناخوشایند باشیم این است که احساس می شود برای ما اتفاق می افتد ، مثل اینکه ما چاره ای نداریم ، شبیه یک جزر و مد که ما را به داخل اقیانوس می کشاند ، هر چقدر هم تلاش کنیم این کار ما را مجبور می کند تا ادامه دهیم.

برای مقابله با این مسئله ، باید این احساس را کنار بزنیم. ذهن را فریب دهید و باور کند که این همان چیزی است که ما می خواهیم ، این بخشی از برنامه جامع اصلی ما است و توانایی لازم را برای مقابله با آنچه در آینده وجود دارد را داریم.

اینجاست که اعتماد به نفس ، هویت شخصی و اعتماد به نفس به وجود می آیند ، متغیرهایی که باید اطمینان حاصل کنیم تا دسته جمعی آنها را تقویت و پرورش دهیم.

این انتخاب برداشت است که به ما امکان کنترل می دهد زیرا با رفتن به آن ، آگاهی خود را به فرصت های پیشرفت می رسانیم ، در نتیجه اقدامات شجاعانه تری انجام می دهیم .

ما ترس را از معادله حذف کرده ایم و در نتیجه ، قدرت خود را بر ما از دست داده است. این همان کاری است که داشتن ذهن باز در متن تغییر ، شما را آزاد می کند تا شاهد معجزه ها باشید و با حرکت با آن یک چرخه صعود شخصی در میان بحران ایجاد می کند.

اقدامات کوچک نیز در چالش ها تفاوت ایجاد می کنند

تحقیقات Yeager & Walton (2011) نیز نشان داده است که حتی کوچکترین اقدامات نیز می تواند به تقویت اعتماد به نفس و توانایی درک شده ما در کنار آمدن با چالش های آینده کمک کند. این به نوبه خود به شما کمک می کند تا در چرخه ای خودکفا ، مقاومت بیشتری داشته باشید و بهتر کنار بیایید.

نشان داده شده است که هر چیزی از تمرکز روی کارهای ساده ، گذراندن وقت با دوستان ، خدمت به هدفی بالا ، حضور در آنجا برای اعضای خانواده یا حتی خرید کالاها باعث ایجاد تغییر می شود.

هنگام بروز تغییر ،روی حلقه بازخورد مثبت ضربه بزنید

بین هویت نفس و تقویت اجتماعی پیوند عمیقی وجود دارد که عملکرد بالا را ارتقا می دهد.

به عنوان مثال ، تصور کنید که شرکت شما در حال تغییر در مقیاس بزرگ است اما به دلیل اینکه خود را تایید می کنید (یعنی به توانایی های خود اعتماد دارید) در کار به عملکرد بهتری می رسید. در نتیجه ، شما احساس اعتماد به نفس بیشتری می کنید و به دلیل این عملکرد عالی ، رئیس شما انتظار بیشتری از شما دارد.

با توجه به این انتظار ، استانداردهای خود شما افزایش می یابد و دیگران در محل کار از طریق بازخورد شناخت و رفتارهای ارزشمند و همچنین شناخت موقعیت شما به عنوان یک برترین عملکرد ، عملکرد حتی بالاتری را از شما می گیرند. سپس ، احساس اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنید و به دنبال فرصت هایی برای رشد ، آموزش و پیشرفت هستید که منجر به حتی نتایج بهتر می شود.

این نوعی از حلقه بازخورد مثبت است که در صورت توسعه زود هنگام می تواند اثرات چشمگیر و سودمندی حتی در اواسط تغییر داشته باشید.

سرانجام ، ابزاری قدرتمند درست در نوک انگشتان شما وجود دارد که در هر مرحله در دسترس شماست ، که می تواند به شما کمک کند تا ایده های مغز شما را از بین ببرد ، بهره وری و تمرکز را در طول روز بهبود می بخشد و به شما کمک می کند تا اعتماد به نفس بیشتری در مورد اینکه کی هستید و کجا می روید داشته باشید.

پذیرش چالش زندگی
پذیرش چالش زندگی

چگونه تغییر را بپذیرم؟

در اینجا چند کار ساده برای شروع وجود دارد.

درباره وضعیتی که با آن روبرو هستید و اینکه چگونه می توانید با ارزشهای اصلی خود همسو شوید ، بنویسید.
متعهد شوید روزانه ۱۰ دقیقه در موضوعاتی مانند راه های خلاقانه برای حل مشکل جدید و چالش جدید بنویسید .
در نتیجه ، اینها برخی از استراتژیهای قدرتمند برای تغییر هستند که به شما کمک می کنند تا خود را بپذیرید و با تمام پتانسیل خود بر چالش جدید غلبه کنید یا تغییر جدید را بپذیرید.

اینها همه نکاتی بود که درباره اینکه” چگونه تغییرات زندگی را بپذیریم؟” را باید بدانیم و به کار بگیریم تا هنگام بروز چالش و تغییر دستپاچه نشویم و راه را گم نکنیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.