گرانترین و بهترین چرم در دنیا متعلق به کدام حیوان است؟

چرم ها به خاطر لوکس بودن شان طرفداران زیادی در جهان دارند . اما انواع چرم چیست ؟ بهترین چرم کدام است ؟ کدام چرم از همه گرانتر است؟ چگونه میتوان چرم اصلی را از چرم تقلبی تشخیص داد؟عمر مفید چرم ها چقدر است؟و سوالات دیگر که ما در این مقاله به آن پاسخ میدهیم.

*این مطلب در بهمن ۱۴۰۱ بروزرسانی شده است.

انواع چرم در دنیا

چرم تمساح

چرم تمساح گران ترین و پرطرفدارترین چرم جهان است. با وجود مقیاسهای بزرگ و سخت ، فرآیندهای تکنولوژیکی پیشرفته امکان دستیابی به چرمهایی را می دهد که به طرز شگفت انگیزی نرم هستند. متداول ترین روکش ها براق ، مات و نوباک هستند. بسته به گونه حیوان و اندازه آن ، ضخامت چرمها معمولا از ۰٫۸ تا ۱٫۳ میلی متر متغیر است.

ارزشمندترین قسمت تمساح شکم است که به دلیل نرمی آن مجلل تر از قسمت پشتی محسوب می شود. چرم هایی که برای کیف مورد استفاده قرار می گیرند می توانند از عرض ۶۰ سانتی متر و طول آنها از دو متر بیشتر شود. با این حال ، بزرگترین گونه هایی که در طبیعت زندگی می کنند ممکن است تا یک تن وزن داشته و بیش از هفت متر اندازه داشته باشند. مزارع پرورش در مناطق گرمسیری در آمریکای شمالی و جنوبی ، آسیا و استرالیا واقع شده اند.

انواع چرم

انواع چرم : چرم شترمرغ

چرم شترمرغ با برجستگی های متمایز خود که از پرهای ضخیم آنها بیرون می آید متمایز می شود. چرم شترمرغ نرم و سبک و در عین حال ضخیم و بسیار بادوام است و برای کفش و کیف های لوکس ایده آل است. کفش های ساخته شده از این چرم شترمرغ بسیار راحت در نظر گرفته می شوند. مزارع شترمرغ را می توان در سراسر جهان یافت ، با این حال مزارع در جمهوری آفریقای جنوبی به دلیل تولید چرم شترمرغ با کیفیت ترین شهرت دارند.

چرم کوسه

چرم کوسه دارای سطح راه راه است و مقاوم ترین نوع چرم را به شمار می آورد. اگرچه کوسه ها در طبیعت به حجم عظیمی می رسند ، اما فقط از نمونه های کوچک برای تجارت چرم استفاده می شود. ضخامت پوستها بین ۱٫۰ تا ۱٫۶ میلی متر است و می تواند دارای دانه ای یا مات باشد. چرم های مورد استفاده در کارگاه ها معمولا از مکزیک و ژاپن می آید.

چرم فیل

چرم فیل احتمالاً منحصر به فرد ترین و غیر معمول ترین چرم است ، به این معنا که تعداد کمی از این چرم وجود دارد. چرم از نظر بافت بسیار نامنظم است ، اما در رنگ دانه و نوباک عرضه می شود. اندازه آنها از ۱٫۵ تا ۲٫۵ میلی متر ضخامت دارد و می تواند تا چهار متر مربع اندازه داشته باشد. چرمها اغلب محدود به رنگهای طبیعی و رنگی از جنس خاک هستند. چرم فیل از چرمخانه های ایتالیایی تهیه می شود و چرم ها از جمهوری آفریقای جنوبی و نامیبیا می آیند.

انواع چرم

چرم اسب ابی

چرم های اسب آبی از نظر ضخامت ، استحکام و ساختار کاملاً شبیه چرم فیل هستند. با این حال ، سطح آن بیشتر با کبودی و زخم پوشیده شده است و فقط با رنگ نوبوک و رنگهای طبیعی برنزه شده است. همانند فیل ، عرضه چرم های اسب آبی بسیار محدود است ، که طبیعتاً آنها را نیز به کمیابی جذاب تبدیل می کند.

چرم مار

پوست مارها مانند مار کبری و مار پیتون به دلیل تزئینی بسیار معروف هستند. پوست ها می توانند بسیار نازک باشند ، از ۰٫۳ تا ۰٫۸ میلی متر متغیر هستند ، اما نسبتاً بادوام هستند. از پوست مار می توان برای همه نوع کیف و لوازم جانبی استفاده کرد ، با این حال نازک ترین پوست ها ترجیحاً با چسباندن آن به یک چرم حمایت کننده تقویت می شوند. مارهای مار کبری و مار پیتون در درجه اول از آسیا وارد می شوند.

چرم گاو -دانه کامل

چرم گاو رایج ترین انتخاب برای کیف است. دانه کامل به این معنی است که سطح چرم کاملاً طبیعی است. بنابراین ، فقط از بهترین و زیباترین چرم ها استفاده می شود ، زیرا هرگونه نقص روی چرم دانه کامل قابل مشاهده است. دانه کامل بسیار بادوام است و در انواع مختلفی از انواع روکش مانند نوع روکش ، واچتا و نوباک وجود دارد. چرمهای معمولی گاو دانه کامل بین ۱،۲ تا ۲،۰ میلی متر ضخامت دارند و اندازه آنها بین ۲،۵ تا ۵،۰ متر مربع است. ما از چرم غلات سبوس دار و کروم دباغی تهیه می کنیم که همگی از کارخانه های چرم سازی معروف ایتالیایی تهیه می شوند.

انواع چرم : چرم گاو دانه بالا

چرم گاو دانه ای برتر به چرم های دانه ای کامل اشاره می کند که با الگو نقش بسته اند. آنها یک انتخاب کاربردی برای کیف هستند ، زیرا سطح چرم به طور قابل توجهی با دوام و مقاوم در برابر خط و خش ، آب و خاک با حکاکی مقاوم می شود. چرمهای معمولی از این دست عبارتند از: Scotch Grain ، Saffiano ، Vittori و Hatch Grain. ضخامت آنها مانند سایر چرم های دانه کامل بین ۱٫۲ تا ۲٫۰ میلی متر است و اندازه آنها بین ۳٫۵ تا ۵٫۰ متر مربع است. این چرم از اتریش و ایتالیا تهیه می شود.

پیشنهاد می کنیم مقالهتفاوت شیر ​​گاو و بز در چیست؟” را نیز مطالعه بفرمایید.

چرم گوساله

چرم گوساله چرم نرم با دانه ای ظریف است. برای اکثر کیف ها و لوازم جانبی مناسب است. چرم گوساله خوب جلوه ای لوکس به محصول می بخشد. چرم گوساله ما بین ۰٫۸ تا ۱٫۲ میلی متر ضخامت دارد و اندازه آن بین ۱٫۰ تا ۱٫۴ متر مربع است. پوست گوساله ما از کارخانه های دباغی لهستانی ، فرانسوی ، آلمانی و ایتالیایی تهیه می شود.

انواع چرم

متداول ترین پرسش ها درباره انواع چرم ها

 ۵ نوع چرم چیست؟

به طور کلی چهار نوع چرم وجود دارد. اینها شامل چرم کامل دانه ، چرم دانه بالا ، چرم دانه تصحیح شده و چرم چسبانده است.

 با کیفیت ترین چرم چیست؟

چرم دارای چهار دانه یا کیفیت اصلی است. این چرم ها دانه کامل ، چرم دانه بالا ، چرم اصل و چرم دانه تصحیح شده هستند.چرم تمام دانه بهترین کیفیت است.
چرم دانه ای رایج ترین است. چرم اصل بیانیه ای در مورد اصالت آن نیست.

چرم واقعی چقدر گران است؟

در واقع موارد ساده ای وجود دارد که من نمی دانم هزینه کار برای یک ژاکت چرمی چقدر است ، اما می دانم که چرم بسیار گران است. با قیمت مناسب از پوست گوسفند ، پوست بره و پوست گاو بین ۵ تا ۱۲ دلار در فوت مربع ، این ماده گران قیمت است.

کدام چرم حیوانی رایج تر است؟

در اینجا فقط چند حیوان است که برای چرم استفاده می شود و ویژگی های آنها: چرم گاو: محبوب ترین و رایج ترین نوع چرم است.

آیا چرم اصل ضد آب است؟

با توجه به نفوذپذیری آن ، چرم هرگز نمی تواند ۱۰۰٪ ضد آب باشد – مخصوصاً با افزایش سن چرم. با این حال ، اگر چرم به شیوه خاصی نگهداری شود ، می توانید نه تنها عمر چرم خود را افزایش دهید ، بلکه سطح ضد آب بودن آن را نیز افزایش دهید.

بهترین چرم در کدام کشور است؟

کشورهای برتر تولید کننده چرم، کشورهای چین -برزیل- ایتالیا -روسیه هستند.

چگونه می توان چرم اصل را تشخیص داد؟

مقدار کمی آب روی چرم بریزید ، زیرا چرم واقعی رطوبت را جذب می کند. اگر این کالا تقلبی باشد ، آب به سادگی روی آن میماند . اما چرم واقعی فقط در چند ثانیه یک قطره کوچک آب را جذب می کند و به سرعت به شما می گوید که اصل است یا خیر. بدانید که کالاهای چرمی واقعی به ندرت ارزان می شوند.

عمر چرم طبیعی چقدر است؟

۱۰ تا ۲۰ سال

چرم طبیعی

چرم درجه یک از چه چیزی ساخته شده است؟

چرم درجه یک یا چرم ممتاز ما همان چرم کامل دانه ای است که بیرونی ترین لایه پوست گاو است . چرم ممتاز ، به عنوان بیرونی ترین لایه ، محکم ترین است و مقاومت بهتری در برابر آب ارائه می دهد.

قوی ترین نوع چرم چیست؟

چرم بز به دلیل استحکام کششی بالا و خواص مقاوم در برابر سایش اغلب قوی ترین چرم طبیعت محسوب می شود. با وجود نازک بودن ، مقاومت بسیار خوبی در برابر پارگی دارد. محتوای روغن طبیعی پوست بز این چرم را نرم و انعطاف پذیر می کند.

نحوه نگهداری و تمیز کردن کیف چرمی

خرید یک کیف پول چرمی یک سرمایه گذاری است که اگر به درستی نگهداری شود باید سال ها دوام بیاورد. چرم پوست طبیعی حیوانی است که متخلخل است و به راحتی چربی های پوست و سایر منابع را جذب می کند. چرم مصنوعی  محصولی مبتنی بر نفت است که اساساً نوعی پلاستیک است. همچنین می‌تواند به راحتی لکه‌دار شود، صرف نظر از اینکه از چه نوع کیفی استفاده می‌کنید، مراقبت منظم از کیف شما ضروری است، مخصوصاً زمانی که لکه‌ها اتفاق می‌افتد.

اگر از صابون ملایم ساخته شده برای چرم استفاده کنید، تمیز کردن چرم به طور کلی نسبتاً آسان است . چرم بهتر است با پارچه های به سختی مرطوب تمیز شود. خیساندن چرم می تواند به آن آسیب برساند. داخل کیف خود را برای برچسب های مراقبت بررسی کنید. دستورالعمل‌های تمیز کردن توصیه‌شده را دنبال کنید و سعی کنید لکه‌ها (مانند جوهر، غذا یا کثیفی کلی) را برای درمان شناسایی کنید.

آنچه شما نیاز دارید
برس نرم
سواب پنبه ای (اختیاری)
صابون
۲ عدد پارچه
غلتک پرزدار
نرم کننده چرم یا سرکه سفید و روغن بذر کتان (اختیاری)
پولیش فلزی (اختیاری)

چگونه یک کیف چرمی را تمیز کنیم؟

با بیرون آوردن همه چیز از جیب‌ها، باز کردن همه زیپ‌ها و گیره‌ها و تکان دادن کیف پول به سمت پایین شروع کنید تا اقلام کوچک‌تر، کثیفی‌ها و زباله‌ها از جای خود خارج شوند.

اگر کیف دارای آستر پارچه ای است، آستر داخلی را به سمت بیرون بکشید. از یک غلتک پرزدار برای جذب گرد و غبار و خرده‌ها استفاده کنید. همچنین می توانید از اتصال برس پارچه جاروبرقی برای مقابله با فضای داخلی استفاده کنید. اگر کیسه فاقد آستر پارچه‌ای است، داخل آن را با یک پارچه مرطوب شده با آب پاک کنید.

یک صابون چرمی خوب بخرید. چند قسمت را به مقداری آب گرم اضافه کنید و سپس در یک پارچه تمیز و نرم سفید فرو کنید (از پارچه های رنگی استفاده نکنید زیرا می توانند باعث انتقال رنگ شوند). رطوبت اضافی را از بین ببرید و قسمت بیرونی کیف چرمی خود را پاک کنید.

پس از پاک کردن آن، کیسه را با یک پارچه سفید دیگر خشک کنید. چرم باید انعطاف پذیرتر شود و شروع به درخشش کند. سخت افزار را تمیز کنید

از یک پولیش فلزی یا پاک کننده برنجی برای روشن کردن سخت افزار کیف خود استفاده کنید. یک سواب پنبه ای را به پولیش آغشته کنید و آن را روی فلز بمالید. از یک پارچه سفید برای پاک کردن لکه استفاده کنید. به آرامی مالش دهید زیرا اکثر سخت افزارها به سادگی از فلز پایه آبکاری شده اند که گاهی اوقات می تواند پوسته پوسته شود. بسیار مراقب باشید که پاک کننده را از چرم یا هر پارچه پارچه ای دور نگه دارید زیرا می تواند باعث تغییر رنگ شود.

کار را با استفاده از نرم کننده چرمی برای کمک به انعطاف پذیر ماندن کیف و مقاوم در برابر لکه پایان دهید. شما می توانید نرم کننده های چرم تجاری با کیفیت بالا را به صورت آنلاین یا در فروشگاه لوازم خانگی محلی خود خریداری کنید. دستورالعمل های برنامه روی برچسب را دنبال کنید.

می توانید با مخلوط کردن ۱ قسمت سرکه سفید با ۲ قسمت روغن کتان یک نرم کننده چرم درست کنید. یک پارچه سفید را به مخلوط آغشته کنید و به آرامی آن را به چرم بمالید. اجازه دهید ۱۵ دقیقه خیس بخورد و سپس با یک پارچه تمیز خشک کنید. توجه داشته باشید که روغن بذر کتان ممکن است چرم را کمی تیره کند.

تمیز کردن لکه روی کیف چرم

جوهر: مالش الکل (ایزوپروپیل الکل) برای از بین بردن لکه جوهر از چرم در منزل بهترین کار را دارد. از یک سواب پنبه ای برای استفاده از الکل روی کیف خود استفاده کنید و سپس آن را بمالید تا لکه پاک شود. محل را با پارچه تمیز دیگری خشک کنید. در صورت لزوم تکرار کنید.

غذا و روغن: روی لکه چربی یا روغن را با پودر تالک، نشاسته ذرت یا جوش شیرین بپاشید. پودر را داخل آن بزنید و بگذارید یک شب روی لکه بماند. پودر را صبح با برس نرم پاک کنید.

4/5 - (2 امتیاز)
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.