هنگام ورزش کردن چه لباس هایی بپوشیم؟

لباس های ورزشی یک تجارت بزرگ است. و قابل پیش بینی است که این تجارت روز به روز گسترده تر میشود. اندازه بازار جهانی لباس ورزشی در سال ۲۰۲۰ ۲۶۳٫۴ میلیون دلار بود و قرار است تا سال ۲۰۲۶ ارزش آن تقریباً ۱۰۰ میلیون دلار افزایش یابد. این واقعیت محض است که بسیاری از این لباس‌ها واقعا جذاب به نظر می‌رسند. پیدا کردن لباس مناسب برای تمرین چیزی است که طراحان لباس ورزشی از آن استفاده کرده اند زیرا پیدا کردن لباس مناسب برای تمرین شما بسیار مهم است. نیک هریس خالق برند HPE Activewear گفت: «پوشیدن لباس مناسب زمانی که ورزشکار هستید، بسیار مهم است. بسیاری از آسیب های ورزشی به دلیل نبود تجهیزات مناسب از جمله لباس رخ می دهد.»

اما، با توجه به تعداد زیاد لباس‌هایی که باید هنگام ورزش انتخاب کنید، چه لباسی برای ورزش کردن مناسب است و از پوشیدن کدام لباس ها هنگام تمرین باید اجتناب کرد؟ با ما همراه باشید تا جواب این سوال را پیدا کنید.

بهترین فاکتورها برای خرید لباس ورزشی

پارچه های رطوبت گیر

اگر از آن دسته افرادی هستید که در حین تمرین عرق می‌کنید، باید مطمئن شوید که لباسی که می‌پوشید برای مقابله با هجوم ناگهانی رطوبت بدن مجهز است. به همین دلیل است که لباس‌های ساخته شده از پارچه‌های رطوبت‌گیر یکی از کاربردی‌ترین و راحت‌ترین انتخاب‌هایی هستند که می‌توانید هنگام خرید لباس‌های ورزشی انجام دهید، زیرا این لباس‌ها برای خشکی و خنک نگه داشتن شما هستند. به گفته نایک، پارچه های رطوبت گیر با نگه داشتن عرق روی سطح لباس، با استفاده از یک سیستم مویرگ مانند برای انتقال سریع عرق به لایه بالایی لباس کار می کنند و اجازه می دهند عرق تبخیر شود. این برخلاف بسیاری از لباس‌هایی است که با الیاف طبیعی ساخته شده‌اند، که می‌توانند عرق را به داخل لباس نفوذ کرده و شما را مرطوب و ناراحت کنند.

خرید لباس ورزشی مناسب

 لباس ۱۰۰٪ نخی نخرید

ممکن است قبل از رفتن به باشگاه ورزشی مورد علاقه و راحت‌ترین تی‌شرت روزانه‌تان به‌عنوان یک تناسب طبیعی برای پوشیدن به نظر برسد، اما اگر آن لباس ۱۰۰% پنبه است، بهتر است آن را در خانه بگذارید. طبق گفته انجمن بین‌المللی علوم ورزشی (ISSA) لباس‌هایی که از ۱۰۰% پنبه ساخته شده‌اند، علی‌رغم نرمی که دارند، تقریباً بدترین چیزی هستند که می‌توانید هنگام ورزش بپوشید، در درجه اول به دلیل ناکارآمدی آنها در دفع عرق.

در حالی که پنبه در جذب عرق از بدن شما کارآمد است، اما نمی داند که چگونه آن را از پوست دور کند در نتیجه، عرق در لباس باقی می ماند و به پوست شما مالیده می شود و شما را مرطوب نگه می دارد. در نتیجه، این موضوع بر میزان مؤثری که بدن شما خود را خنک نگه می‌دارد، تأثیر می‌گذارد.

 کفش های مناسب بپوشید

کفش ها به دلیل نقش مهمی که در حمایت از عملکرد و فرم مناسب بدنی ایفا می کند، داشتن یک جفت کفش تمرینی مناسب برای هر علاقه مند به ورزش ضروری است. یک جفت کفش تمرینی مناسب برای حفظ ساختار و موقعیت صحیح پای شما در حین تمرین، به بهبود تعادل و ثبات کمک می‌کند و از آسیب‌دیدگی جلوگیری می‌کند.

بنابراین، سرمایه گذاری در یک جفت خوب به صرفه است. WebMD اشاره کرد که برای دوندگان، کفش اهمیت ویژه‌ای دارد. هنگام خرید کفش، به دنبال لباسی باشید که فاصله کمی بین بلندترین انگشت پا و نوک کفش داشته باشد. این باید به اندازه کافی در اطراف توپ پاهای شما خم شود، با حداقل تسلیم در اطراف پاشنه شما – در حالت ایده آل، در اینجا نباید حرکتی به سمت بالا و پایین وجود داشته باشد – و این باعث می شود پای شما احساس امنیت و ثبات کند. در حالی که وسوسه انگیز است که به دنبال یک جفت کفش بسیار نرم باشید، مطمئن شوید که میتوانید با آن کفش ها به راحتی ورزش کنید – اگر شک دارید از یک فروشنده آگاه بپرسید.

 کفش های کتانی قدیمی را کنار بگذارید

بنابراین شما یک جفت کفش ورزشی قابل اعتماد خود را برای یک دهه در اختیار داشته اید، و بودجه لازم بریا خرید کفش نو ندارید. یاسمین مارکوس، فیزیوتراپیست توضیح داد که متأسفانه، تعویض نکردن کفش‌های تمرینی خود در زمانی که دوران اوج خود را پشت سر گذاشته‌اند، می‌تواند یکی از بدترین اشتباهاتی باشد که در مورد لباس‌های ورزشی مرتکب می‌شوید. به گفته مارکوس، زمانی که کف کفش های ورزشی شروع به فرسودگی می کنند، توانایی آن ها برای مقاومت در برابر ضربه ها نیز از بین می رود و هم ترازی پا، زانو و باسن شما را از بین می برد.

Verywell Fit گفت: اگر دونده هستید، عقل رایج حکم می‌کند که باید کفش‌های خود را پس از طی مسافت ۳۰۰ تا ۴۰۰ مایلی تعویض کنید. مارکوس می‌گوید که برخی از نشانه‌های ساییدگی و پارگی نیز وجود دارد که باید به دنبال آن باشید. علاوه بر این، به دنبال صاف شدن قسمت های کف پا یا هر تکه ناهمواری که در اثر فرسودگی در طول زمان ایجاد می شود، باشید. ب

 جنس بامبو برای لباس ورزشی مناسب است

به نظر می رسد این روزها هر پنج دقیقه یک اکتشاف جدید در مورد مواد لباس وجود دارد و بنابراین ما در اینجا شما را برای خرید لباس ورزشی مناسب راهنمایی میکنیم و در این مورد به ما اعتماد کنید، لباس‌هایی که با بامبو ساخته شده‌اند، انتخابی هستند که وقتی صحبت از لباس‌های ورزشی به میان می‌آید، میتوانید به آن اعتماد کنید. سارا چیس تو شیپ، طراح Tasc Performance، گفت: «بامبو چاقوی ارتش سوئیس برای پارچه‌های پرفورمنس است. تازه، خشک و محافظت شده در برابر آفتاب.” برای ما بسیار خوب به نظر می رسد .

پس چرا بامبو برای لباس های ورزشی خوب است؟ بر اساس تحقیقات منتشر شده در مجله نساجی و پوشاک،لباس بامبو به طور طبیعی رطوبت گیر و ضد الکتریسیته ساکن است، به این معنی که شما را در طول تمرین خشک، خنک و راحت نگه می دارد. این ماده همچنین به طور طبیعی دافع بو و محافظت در برابر آفتاب است — و اگر این کافی نبود، سطح زیست تخریب پذیری بالاتری، استفاده کارآمدتر از فضا و مصرف آب کمتری نسبت به مواد جایگزین دارد.

پیشنهاد می کنیم مقاله “ثروتمندترین ورزشکاران جهان تا سال ۲۰۲۱” را نیز مطالعه بفرمایید.

 

لباس با درزهای زیاد و بزرگ انتخاب خوبی نیستند

هنگامی که شما در حال خرید لباس ورزشی هستید، بسیار آسان است که متوجه شوید که از بیرون چگونه به نظر می رسد – اما آنچه در داخل است و احساس آن بسیار مهمتر است. به‌ویژه، خرید لباس‌هایی که درزهای باز دارند ممکن است باعث شود به دلیل پارگی شدیدی که ممکن است رخ دهد، انتخاب خوبی نباشند.

به گفته کریستین هینتون، مربی دوومیدانی این می تواند در مورد سوتین ها مشکل ساز باشد، زیرا درزهای آشکار در سوتین های ورزشی اغلب باعث چروک شدن دور نوار زیرین سوتین یا در نتیجه مالیدن دور بند شانه می شود. اجتناب از درزهای باز برای جلوگیری از ساییدگی، فکر کردن به نوع پارچه ای که می پوشید نیز می تواند مفید باشد. همانطور که باستل بیان می کند، الیاف طبیعی مانند پنبه، که به جای از بین بردن رطوبت، رطوبت را حفظ می کنند، می توانند نسبت به الیاف مصنوعی مانند لیکرا و مش، که به طور خاص برای دور نگه داشتن ضایعات طراحی شده اند، ساییدگی بیشتری ایجاد کنند.

هنگام ورزش کردن زیورآلات را کنار بگذارید

لباس ورزشی

بیشتر مردم می‌دانند که استفاده از جواهرات در باشگاه یا استودیوی یوگا عملی نیست – اما بسیاری از مردم ممکن است متوجه شوند فراموش کرده‌اند که گوشواره یا حلقه‌های خود را در اواسط تمرین بردارید. آیا نگه داشتن جواهرات آنقدر بد است؟ به گفته هری دائو، رئیس بخش پوست دانشگاه لوما لیندا، پاسخ به این سوال به دلایل مختلفی می تواند مثبت باشد.

اولین دلیل این است که استفاده از جواهرات در طول تمرین می تواند باعث شود که زودتر آنها را تعویض کنید. به طور خاص، دائو گفت: “فلزات نرم تر مانند طلا و نقره می توانند به راحتی در نتیجه ضربه ناشی از بلند کردن وزنه یا استفاده از دستگاه های بدنسازی خم شوند.” خم شدن انگشتر مورد علاقه تان به کنار، با این حال، نگه داشتن جواهرات، به ویژه طلا، می تواند بسیار خطرناک باشد. دائو توضیح داد: “عرق و اصطکاک می تواند باعث شود زیورالات شما فرسوده شود.”، که در برخی موارد می تواند منجر به درماتیت تماسی آلرژیک و ایجاد راش های بد و سایر علائم ناخوشایند شود. دائو توصیه می کند که جواهرات نیز به راحتی می توانند به تجهیزات گیر کنند، که خطر بزرگی است که می تواند منجر به آسیب جدی شود.

 

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.