بهترین درمان های خانگی برای قارچ پا

قارچ پا ، که با نام tinea pedis نیز شناخته می شود ، یک عفونت قارچی پا است که می تواند به کشاله ران ، کف پا و سایر قسمت های بدن گسترش یابد.اکثر مردم در مرحله ای از زندگی دچار قارچ پا خواهند داشت (که به آن تینیا نیز گفته می شود). بر اساس تحقیقات پزشکی ، مردان بیشتر از زنان در مقابل قارچ آسیب پذیر هستند. تماس با سطح آلوده نیز می تواند قارچ را منتقل کند.ترک پا ، پوسته پوسته شدن ، قرمزی ، خارش ، تاول ، خشکی پوست ، سوزش و تغییر رنگ از شایع ترین علائم قارچ در پا است.

این موارد خطر ابتلا به قارچ پیاده روی را بیشتر می کند:

عرق زیاد
وقتی پاها برای مدت زیادی خیس بماند
آسیب جزئی در انگشت پا داشته باشید
در طول روز زیاد کفش پای شما باشد

مواردی که هنگام برخورد با قارچ پا باید در نظر بگیرید:

سعی کنید پا ها را تمیز و خشک نگه دارید ، مخصوصاً بین انگشتان پا.
هنگام بازدید از دوش عمومی یا استخر ، سعی کنید دمپایی بپوشید.
درون کفش های خود را خشک کنید.
شما می توانید از کفش هایی استفاده کنید که از مواد طبیعی مانند چرم استفاده می کنند یا به پاهای شما اجازه می دهد “نفس بکشد”.
می توانید پودر ضد قارچ را روی پاهای خود بمالید.
جوراب های خود را زیاد بشویید.
همچنین ممکن است کفش را با گذاشتن آن در زیر نور آفتاب خشک کنید.

 درمان های خانگی برای قارچ

بهترین درمان های خانگی برای قارچ پا

۱- سرکه

وقتی صحبت از درمان قارچ پا می شود ، سرکه یکی از موثرترین درمان ها است. با جذب رطوبت اضافی از پا به روند بهبودی کمک می کند. اسید موجود در سرکه محیط نامطلوبی را برای رشد قارچ ایجاد می کند که در نهایت آن را از بین می برد.

برای تهیه این درمان ، یک قسمت سرکه را با سه قسمت آب گرم ترکیب کنید. حدود ۱۵ دقیقه پای خود را در محلول خیس کنید. این کار را یک یا دو بار در روز انجام دهید و مطمئن شوید که بعد از آن پاهای خود را به درستی خشک کنید. این درمان را هر هفته یا بیشتر تکرار کنید تا وضعیت بهبود یابد.

۲- سیر

سیر برای درمان طیف وسیعی از بیماری ها استفاده می شود و می تواند یک درمان طبیعی موثر برای قارچ های پا باشد. سیر شامل یک ماده قوی ضد قارچی و ضد باکتریایی به نام ajoene است که به مبارزه موثر با قارچ کمک می کند.

حبه های سیر در مخلوط کن له کنید . برای تولید خمیر ، دو یا سه قطره روغن زیتون را به سیر خرد شده اضافه کنید. خمیر سیر را روی ناحیه آسیب دیده بمالید و بگذارید ۳۰ دقیقه بماند و سپس آن را با آب و صابون ضد باکتری بشویید. مطمئن شوید که پاهای شما کاملاً خشک شده است.برای درمان عفونت ، این درمان را دو بار در روز استفاده کنید.

۳- نمک

می توانید از نمک به عنوان یک درمان خانگی برای قارچ پا استفاده کنید . نمک با جلوگیری از رشد قارچ باعث از بین رفتن آن می شود.

در وان حمام ، یک قاشق چای خوری نمک به هر فنجان آب خیس کنید. ده دقیقه به پاهای خود اجازه دهید تا در محلول خیس شوند. پس از آن ، پاهای خود را کاملاً خشک کنید. مقداری جوش شیرین بین انگشتان پای خود بمالید تا پاها خشک بماند. این روش را چهار تا پنج بار در روز تکرار کنید تا نتایج مثبت را مشاهده کنید.

۴- ماست

ماست یکی از غذاهای معجزه آسایی است که می تواند به شما کمک کند قارچ پا از بین ببرید. باکتری های فعال ماست قارچ را دور نگه داشته و با آن مبارزه می کند.

برای استفاده از این درمان ، ماست ساده را مستقیماً در منطقه آسیب دیده بمالید ، بگذارید خشک شود و سپس آن را با آب ولرم بشویید. برای جلوگیری از عفونت اضافی ، مطمئن شوید که منطقه کاملاً خشک شده است.

۵-چای کیسه ای سیاه

کیسه های چای سیاه بدون شک یکی از آن درمان های خانگی است که اگر می خواهید قارچ خود را به سرعت درمان کنید ، باید از آن استفاده کنید. خواص قابض چای می تواند رشد قارچ را به حداقل برساند و در عین حال رطوبت منطقه آسیب دیده را نیز جذب کند.

در پنج دقیقه اول ، پنج کیسه چای سیاه را در چهار فنجان آب جوش بریزید. زمان دهید تا خنک شود. پاهای خود را به مدت نیم ساعت در آب خنک خیس کنید. پس از آن مطمئن شوید که پاهای شما کاملاً خشک شده است. این کار را دو بار در روز به مدت پنج تا شش هفته انجام دهید تا بیماری کاملاً از بین برود.

۶-روغن درخت چای

روغن درخت چای به دلیل ویژگی های ضد باکتریایی آن می تواند یک درمان موثر برای قارچ باشد. این قارچ را کاملاً سرکوب کرده و می کشد و در عین حال مناطق آسیب دیده را از عفونت محافظت می کند. روغن درخت چای و روغن زیتون باید به نسبت مساوی برای این درمان مخلوط شوند. دو بار در روز ، مخلوط را به پای ورزشکار ماساژ دهید. این کار را ادامه دهید تا عفونت از بین برود. چند قطره روغن درخت چای را به عنوان جایگزین در منطقه بیمار ماساژ دهید.

 درمان خانگی قارچ

۷-برگ زیتون

برگ زیتون حاوی مواد شیمیایی ضد قارچی است که قارچ را از بین می برد و به طور قابل توجهی از بروز مجدد قارچ در آینده جلوگیری می کند. برای تهیه خمیر ، چند برگ زیتون را با دقت در آسیاب خرد کنید. با استفاده از یک تکه پنبه ، خمیر را به پا بمالید. محل را حدود نیم ساعت بپوشانید. در نهایت ، محل مورد نظر را با آب ساده بشویید و با دقت خشک کنید. برای رهایی از این عفونت مزاحم ، حداقل دو بار در روز به مدت دو هفته از این درمان استفاده کنید.

۸- دارچین

دارچین یکی از موثرترین درمان های طبیعی برای عفونت های قارچی مانند قارچ پا است. دارچین دارای خواص ضد عرق است که به جلوگیری از تعریق زیاد و در نتیجه تشکیل قارچ کمک می کند. اثرات ضد قارچی دارچین نیز در از بین بردن عفونت مهم است.

برای این درمان ، هشت چوب دارچین را به قطعات خرد کرده و به چهار فنجان آب جوش اضافه کنید. اجازه دهید پنج تا هفت دقیقه روی حرارت ملایم بجوشد. پس از آن ، آن را به مدت ۴۵ دقیقه قبل از حمام کردن پاهای خود به مدت ۳۰ دقیقه در محلول دارچین تند کنید. پس از آن ، پاهای خود را کاملاً خشک کنید. به مدت یک تا دو ماه ، این درمان را هر روز قبل از خواب استفاده کنید.

۹- جوش شیرین

جوش شیرین با خاصیت ضد قارچی و ضد باکتریایی آن را به یک درمان عالی برای انواع عفونت های باکتریایی و قارچی تبدیل می کند. با خنثی کردن شرایط پوستی که رشد قارچ را تشویق می کند ، قارچ ایجاد کننده قارچ پا را به سرعت سرکوب کرده و می کشد. جوش شیرین همچنین رطوبت را از مناطق بیمار خارج می کند و از بین بردن قارچ راحت تر می شود.

اولین قدم در این درمان شستشو و خشک کردن مناطق بیمار است. پس از آن ، با یک قاشق غذاخوری جوش شیرین و مقدار کمی آب یک خمیر تشکیل دهید. بعد از ماساژ دادن پای پای ورزشکار اجازه دهید خمیر برای چند دقیقه خشک شود. پس از آن ، مناطق را با شستشو با آب ولرم کاملاً خشک کنید. این روش را دو تا سه بار در روز تکرار کنید تا وضعیت بهبود یابد.

همچنین می توانید از جوش شیرین در کفش و جوراب خود برای کمک به جذب رطوبت اضافی و جلوگیری از بروز مجدد عفونت استفاده کنید.

۱۰- آب پیاز

وقتی صحبت از یک درمان طبیعی قوی برای قارچ روی پا می شود ، آب پیاز فقط می تواند گزینه مناسبی باشد. خواص ضد التهابی پیاز به تسکین درد و خارش ناشی از قارچ در پا کمک می کند. خواص ضد قارچی پیاز نیز در سرکوب کامل قارچ و محافظت از مناطق غیر آلوده در برابر عفونت مفید است.

برای تهیه آب این درمان ، دو پیاز آماده و خرد کنید. قبل از استفاده از آن حتماً ناحیه بیمار را با صابون ضد عفونی کننده بشویید. نیم ساعت زمان دهید تا آب پیاز روی ناحیه آسیب دیده بماند و سپس آن را با آب ولرم بشویید. پس از خشک شدن ناحیه ، آن را با پودر بچه کنید تا رطوبت باقی مانده را جذب کند. این روند را دو تا سه بار در روز به مدت یک ماه تکرار کنید.

۱۱- سرکه سیب

ثابت شده است که سرکه سیب در طول زمان بر مخمر و قارچ موثر است. خواص ضد قارچی موجود در سرکه سیب قارچ ایجاد کننده قارچ را بر روی پا از بین می برد. سرکه سیب همچنین pH پوست را متعادل نگه می دارد و باعث می شود باکتری های سالم شکوفا شوند و باکتری ها و قارچ های بد از بین بروند.

۱۲-نشاسته ذرت

استفاده از نشاسته ذرت روی پای آلوده شما یک درمان ایمن و موثر است. قارچ روی پا ناشی از قارچی است که در نواحی گرم و مرطوب پوست رشد می کند. نشاسته ذرت رطوبت را جذب می کند ، پا را خشک نگه می دارد و از گسترش قارچ جلوگیری می کند. به سادگی مناطق آسیب دیده را با نشاسته ذرت غبار کنید قبل از پوشیدن هربار کفش یا جوراب خود. رطوبت ناشی از عرق در پای شما جذب این نشاسته ذرت می شود.

پیشنهاد می کنیم مقاله “درمان خانگی برای ترک های پوستی” را نیز مطالعه بفرمایید.

۱۳- برگ پونه کوهی

پونه کوهی یک درمان طبیعی خانگی موثر برای قارچ روی پا است زیرا طیف گسترده ای از ویژگی های درمانی را دارد. برگ های پونه کوهی دارای ویژگی های ضد قارچی هستند که از رشد قارچ جلوگیری می کند. تعدادی برگ پونه کوهی را به یک سطل نیم گرم آب گرم اضافه کنید و پاهای خود را حداقل دو بار در روز در آن خیس کنید.

۱۴- روغن کنجد

روغن کنجد به دلیل طعم جذاب آن ، یک روغن خوراکی طبیعی است که در آشپزی استفاده می شود. از روغن کنجد به دلیل ویژگی های ضد باکتریایی و ضد التهابی می توان برای درمان قارچ های پیاده استفاده کرد. این می تواند به شما در خلاص شدن از ناراحتی های مربوط به قارچ کمک کند. روغن کنجد همچنین با استحکام و هیدراته نگه داشتن پوست به روند بهبودی کمک می کند. کافی است روزی یکبار روغن را روی مناطق آسیب دیده بمالید.

۱۵- روغن نارگیل

روغن نارگیل حاوی کاپریلیک اسید است که با از بین بردن لایه سلولی محافظ قارچ ، قارچ را از بین می برد و باعث از بین رفتن آن می شود. برای شروع ، پا را با استفاده از صابون ضد باکتریایی بشویید و خشک کنید. پس از آن ، روغن نارگیل را مستقیماً با پنبه به قسمت های بیمار پای خود بمالید. این کار را تا درمان عفونت ادامه دهید.

۱۶-لیمو

لیمو می تواند یکی از جایگزین های شما برای درمان قارچ روی پا باشد. اسید سیتریک موجود در آب لیمو از گسترش بیشتر قارچ جلوگیری می کند و خواص ضد قارچی آب لیمو در مبارزه با عفونت قارچی کمک می کند.

برای این درمان مقداری آب لیمو در مخلوط کن درست کنید. آب آماده شده را با یک فنجان آب مخلوط کرده و پای خود را با محلول به دست آمده بشویید. خشک کنید و این روش را سه بار در روز ادامه دهید. از طرف دیگر ، آب لیمو تازه را مستقیماً به منطقه آسیب دیده بمالید. اجازه دهید چند دقیقه ترجیحا نیم ساعت به پوست نفوذ کند. پس از آن ، آن را با آب ولرم بشویید و با دقت خشک کنید.

 درمان قارچ پا

۱۷- روغن کرچک

روغن کرچک روغن بسیار مفیدی برای درمان قارچ روی پا است ، زیرا مصرف آن آسان است و بسیار موثر است. روغن کرچک دارای خواص ضد التهابی است که به کاهش قرمزی و خارش پا ناشی از قارچ کمک می کند. Undecylenic acid که در روغن کرچک یافت می شود ، به درمان عفونت های قارچی کمک می کند.

برای شروع ، مطمئن شوید که پای شما به خوبی تمیز و خشک شده است. سپس روغن کرچک باید مستقیماً روی قارچ پیاده روی مالیده شود. برای رسیدن به نتیجه دلخواه ، این درمان را چند بار در روز تکرار کنید.

۱۸-زنجبیل

وقتی نوبت به درمان خانگی بسیار موثر خانگی برای قارچ روی پا می رسد ، زنجبیل به وضوح در بالای لیست قرار دارد. زنجبیل دارای اثرات ضد قارچی ذاتی است که باعث می شود قارچ ها رشد نکنند و در نهایت آنها را از بین ببرد.

برای تهیه این درمان ، مقداری زنجبیل را بریده و با کمی آب مخلوط کنید. این مخلوط را روی حرارت متوسط ​​قرار دهید و یک فنجان دیگر آب به آن اضافه کنید. بگذارید چند دقیقه بجوشد. آن را از روی آتش بردارید و کنار بگذارید تا خنک شود. سپس ، دوبار در روز ، این مخلوط خنک شده را مستقیماً روی قارچ پا روی پا بمالید تا قارچ پا را از بین ببرد.

۱۹-عسل خام

عسل خام به دلیل ویژگی های ضد باکتریایی قابل توجهی که دارد می تواند به عنوان یک درمان طبیعی برای قارچ های پیاده استفاده شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که قبل از خواب شب ، عسل خام را به مناطق آسیب دیده بمالید. می توانید پای خود را با جوراب قدیمی یا یک پارچه تمیز بپوشانید. آنها را برای شب روشن کنید. ابتدا پاهای خود را صبح بشویید و مطمئن شوید که کاملا خشک شده اند.

۲۰- ویتامین E

ویتامین E ممکن است در درمان قارچ مفید باشد. ویتامین E حاوی آنتی اکسیدان های قوی است که به جلوگیری از شیوع بیماری ها از جمله عفونت های قارچی کمک می کند. ویتامین E همچنین به کاهش التهاب کمک می کند و می تواند از ناراحتی های پای ورزشکاران مانند تاول و خارش جلوگیری کند. چند عدد کپسول ویتامین E را با قیچی باز کنید تا اجزای آنها استخراج شود. این کار را دو بار در روز روی قسمت های آسیب دیده پا بمالید.

۲۱-عصاره گریپ فروت

عصاره گریپ فروت یک تکنیک بسیار قدرتمند برای از بین بردن قارچ پا برای همیشه است. به دلیل ویژگی های قوی ضد باکتریایی ، حتی از چندین داروی بدون نسخه نیز بهتر عمل می کند. عصاره گریپ فروت حاوی ترکیبات ضد قارچی است که به مبارزه با عفونت کمک می کند. یک قاشق غذاخوری عصاره گریپ فروت را به چهار لیتر آب اضافه کنید. هر روز حدود ۲۰ دقیقه پاهای خود را در این پا فرو ببرید تا عفونت از بین برود.

 درمان قارچ پا

۲۲- آویشن

آویشن ، با خواص درمانی قوی ، یکی دیگر از جایگزین های طبیعی درمانی عالی است. آویشن دارای خواص ضد قارچی فوق العاده ای است و از همه مهمتر ، غشای سلولی قارچ را از بین می برد. در نتیجه این قارچ قادر به زنده ماندن نخواهد بود.

مقدار مساوی چای بابونه و آویشن تهیه کنید. سپس ، این دو ماده را در آب تمیز ترکیب کرده و پاهای خود را برای حدود بیست دقیقه خیس کنید. این به ریشه کنی قارچ در پا کمک می کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.