اثرات فلوراید بر ضریب هوشی کودک چیست؟

فلوراید چیست؟ یک ماده معدنی طبیعی است که در منابع آب ، خاک و هوا یافت می شود. علاوه بر این ، این ماده معدنی ضروری است که استخوان ها و دندان های بدن را تقویت می کند. اگرچه فلوراید دارای مزایای متعددی است که از پوسیدگی دندان ، حفره و بیماری های استخوانی جلوگیری می کند ، اما مصرف بیش از حد فلوراید می تواند منجر به آسیب های جدی شود.

مطالعات نشان داده است که فلوراید ،می تواند بر ضریب هوشی کودکان تأثیر بگذارد. این احتمال بیشتر به دلیل قرار گرفتن در معرض فلوراید اضافی در رحم رخ می دهد. با این حال ، تحقیقات موجود ادعا می کند که نتیجه گیری مختلط است. بنابراین ، نیاز به مطالعات با کیفیت بالا برای تأیید این واقعیت است که فلوراید سطح IQ را در کودکان تغییر می دهد.

مقاله امروز مطالعاتی را مطرح می کند که فلوراید را به عنوان عامل کاهش سطح ضریب هوشی در کودکان مطرح می کند. علاوه بر این ، ما همچنین نگاهی به بحث ایمنی فلوراید خواهیم داشت.

فلوراید چیست؟

فلوراید یک ماده معدنی ضروری است که باعث تقویت استخوان ها و دندان ها می شود. این به طور طبیعی در منابع آبی مانند اقیانوس ها ، دریاچه ها و رودخانه ها ، خاک ، گیاهان ، سنگ ها و هوا یافت می شود.

یکی از عوامل اصلی که فلوراید را به یک ماده معدنی ضروری تبدیل می کند ، خاصیت ضد حفره آن است. علاوه بر این ، فلوراید از مینای دندان محافظت می کند و آن را در برابر اسید مقاوم می کند. چندین محصول و منابع فلوراید وجود دارد که می تواند برای تامین روزانه فلوراید مورد استفاده قرار گیرد. برخی از آنها شامل :

آب فلوراید شده
خمیر دندان فلوراید/ دهانشویه
فلورایداسیون شیر/نمک
قرص یا قطره فلوراید رژیم غذایی

خطرات فلوراید چیست؟

فلوراید چیست؟

آب فلوراید یکی از استانداردها و منابع در دسترس فلوراید است. در ایالات متحده ، ۰٫۷ قسمت در میلیون فلوراید معمولاً به منابع آب جامعه اضافه می شود. در حالی که فلوراید ممکن است یک ماده معدنی ضروری باشد ، اما در صورت مصرف زیاد می تواند عوارض جانبی ایجاد کند. فلوروز دندان و اسکلت عوارض جانبی شایع هستند.

علاوه بر این ، برخی از تحقیقات تحقیقی ادعا کرده اند که فلوراید شدن آب می تواند تأثیر شدیدی بر سلامت کودکان و بزرگسالان داشته باشد. برخی از نگرانی های سلامتی در زیر ذکر شده است :

ضریب هوشی پایین در کودکان
بیماری کلیوی
سرطان استخوان
آرتروز

اثرات فلوراید بر ضریب هوشی کودک چیست؟

یک مطالعه تحقیقی که در JAMA pediatrics منتشر شده است ادعا می کند که ارتباط قوی بین قرار گرفتن در معرض فلوراید قبل از تولد در مادران باردار و کاهش سطح ضریب هوشی فرزند آنها در سن ۳-۴ سالگی وجود دارد.

این مطالعه در شش شهر کانادا به عنوان بخشی از برنامه تحقیقات مادر و نوزاد در زمینه مواد شیمیایی محیطی انجام شد که شامل مادران بارداری بود که فرزندان آنها بین سالهای ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ متولد شده بودند. این مطالعه غلظت فلوراید ادراری مادر آینده را به عنوان پایه در نظر گرفت. برای تعیین میزان قرار گرفتن در معرض فلوراید .

۴۰ درصد مادران باردار از شهرهایی سرچشمه می گرفتند که مقدار زیادی آب فلوراید داشتند. این مطالعه نشان داد که میزان متوسط ​​فلوراید در ادرار در این مادران باردار حدود ۰٫۶۹ میلی گرم در لیتر بود ، در حالی که در مادرانی که در شهرهای بدون آب فلوراید زندگی می کردند ، فقط ۰٫۴ میلی گرم در ادرار فلوراید بود.

علاوه بر این ، پس از کنترل متغیرهای گیج کننده ، تحقیقات بیان کردند که افزایش یک میلی گرم در لیتر در سطح فلوراید ادرار مادر می تواند ضریب هوشی پسر آنها را تقریباً ۴٫۵ واحد کاهش دهد. جالب است که این مطالعه همچنین نشان داد که این ارتباط برای دختران این مادران باردار صادق نیست. .

شواهدی برای توضیح تفاوت جنسیتی وجود ندارد ، همانطور که در طول مطالعه تحقیقاتی ذکر شد. با این حال ، برخی گمانه زنی ها می گویند که این می تواند به دلیل روش های مختلف جذب سموم محیطی در پسران و دختران باشد.

اگرچه این ممکن است تنها مطالعه مستثنی باشد که ادعا می کند اثرات قرار گرفتن در معرض فلوراید قبل از تولد بر کاهش ضریب هوشی کودک است ، اما برای ارائه اثبات بالینی قابل توجه نیاز به تحقیقات استاندارد شده است.

چگونه می توانید قرار گرفتن در معرض فلوراید اضافی را کنترل کنید؟

برای کنترل قرار گرفتن در معرض فلوراید ، لازم است توصیه های غذایی ایده آل فلوراید را درک کنید. همانطور که قبلا ذکر شد ، فلوراید یک ماده معدنی ضروری است که به تقویت استخوان ها و دندان ها کمک می کند.

انجمن دندانپزشکی آمریکا نیازهای غذایی مطلوب روزانه فلوراید را مشخص کرده است که ممکن است برای هر فرد مفید باشد. این مقدار بین ۲٫۰ تا ۲٫۲ میلی گرم برای بزرگسالان و ۰٫۵ تا ۱٫۰۲ میلی گرم فلوراید برای کودکان بین پنج تا چهارده سال متغیر است.بررسی انواع محصولات فلورایدی که ممکن است به طور منظم مصرف کنید ، ضروری است. اگر نگران مصرف فلوراید هستید ، موارد زیر را کاهش دهید :

جایگزینی برای آب فلوراید پیدا کنید
در خانه از فیلترهای فلوراید استفاده کنید
از محصولات دندانپزشکی بدون فلوراید استفاده کنید

پیشنهاد می کنیم مقاله “بیماری کبد چرب چیست؟” را نیز مطالعه بفرمایید.

نکته ای در مورد بحث ایمنی فلوراید

فلوراسیون آب برای اولین بار در اوایل دهه ۱۹۵۰ به عنوان یک فرایند در مقیاس بزرگ برای ارائه سطوح مطلوب فلوراید به افراد جامعه آغاز شد. هدف اصلی در برداشتن این گام جهانی ، کاهش بروز پوسیدگی و تشکیل حفره ، به ویژه در بین کودکان بود. علاوه بر این ، آکادمی اطفال آمریکا از فلورایداسیون آب در جامعه حمایت می کند و همچنان توصیه می کند که آب فلوراید شده بهینه به کودکان توصیه شود.

اگرچه فلورایداسیون آب توسط بسیاری از سازمانهای محیط زیستی بی خطر اعلام شده است ، اما مطالعات برخی از عوارض جانبی را نشان داده اند که ممکن است بر سلامت و رفاه کودکان و بزرگسالان تأثیر بگذارد. مطالعه تحقیقی ذکر شده در بالا نشان دهنده کاهش سطح ضریب هوشی کودکان به دلیل قرار گرفتن در معرض فلوراید قبل از تولد است. نتیجه گیری شد که سمیت فلوراید به دوز و زمان قرار گرفتن در معرض آن مربوط می شود.

 

فلوراید
خطرات فلوراید چیست؟

فلوراید یک ماده معدنی طبیعی است که به منظور کاهش بروز پوسیدگی و حفره دندان به منبع آب جامعه اضافه می شود. در حالی که میزان مطلوب فلوراید در آب ممکن است برای کودکان و بزرگسالان بی خطر تلقی شود ، قرار گرفتن در معرض سطوح بالای فلوراید می تواند منجر به مشکلات متعددی برای سلامتی شود.

مطالعات اخیر ارتباط مستقیمی بین قرار گرفتن فلوراید قبل از تولد از طریق آب آشامیدنی و ارتباط آن با کاهش سطح ضریب هوشی این کودکان بین سه تا چهار سال نشان داده است. بحث های طولانی مدت در مورد ایمنی فلوراید ادامه دارد. بنابراین ، ما برای اثبات حقایق و بررسی ایمنی فلوراید در ارتباط با ضریب هوشی پایین در کودکان مبتلا به مطالعات استاندارد بالا نیاز داریم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.