سخت ترین زبان ها برای یادگیری مربوط به کدام کشورها است؟

ما در عصر و زمانه ای زندگی میکنیم که آموزش زبان های مختلف دنیا تقریبا در دسترس همه ما است ،برخی از زبان ها به خاطر کاربردی بودنشان بیشتر مورد توجه عموم مردم هستند اما یادگیری زبان دوم یا حتی سوم یک تلاش چالش برانگیز اما پربار است که می تواند زندگی شما را غنی کند و به فرصت های شغلی هیجان انگیزی منجر شود. اما به عنوان یک قاعده کلی، زبان هایی که تفاوت های زبانی و فرهنگی قابل توجهی با با زبان مادری شما دارند برای یادگیری سخت تر هستند. برخی از سخت ترین زبان ها برای یادگیری، رایج ترین زبان ها نیز هستند. تسلط بر زبان دشوار برای مغز شما نیز مفید است، تحقیقات نشان می دهد که می تواند منجر به بهبود مهارت های حافظه و افزایش تمرکز شود.

برخی از سخت ترین زبان ها برای یادگیری

زبان مجارستانی

مجارستان، کشوری که در صدر جدول سخت ترین زبان ها برای یادگیری قرار دارد.

بر خلاف اکثر زبان های اروپایی که به خانواده زبان های هند و اروپایی تعلق دارند، مجاری یک زبان اورالی است. ۱۳ میلیون نفر که اکثر آنها در مجارستان زندگی می کنند به عنوان زبان مادری صحبت می شود.

یادگیری این زبان بسیار دشوار است، با دستور زبان و تلفظ پیچیده. در زبان مجارستانی ۱۴ مصوت با تفاوت های جزئی در تلفظ وجود دارد. خوشه های همخوان مجارستانی نیز در مقایسه با انگلیسی تلفظ های غیرمنتظره ای دارند. به عنوان مثال، “sz” به صورت “s” و “s” به صورت “sh” تلفظ می شود.

مجارستانی علیرغم پیچیدگی‌هایش، زبانی زیبا و خلاقانه با کلمات توصیفی شگفت‌انگیز است که در انگلیسی وجود ندارند. به عنوان مثال، “Hiányérzet” احساسی را توصیف می کند که وقتی چیزی را که نمی توانید مشخص کنید گم شده است، و “Káröröm” زمانی است که از بدبختی شخص دیگری احساس خوشحالی می کنید. جالب اینجاست که مجارستانی نیز یک زبان بی طرف از نظر جنسیت است.

سخت ترین زبان ها برای یادگیری

 بلغاری

بلغاری یک زبان اسلاوی است که حدود هشت میلیون گویشور بومی دارد، عمدتاً در بلغارستان. با توجه به تاریخ، فرهنگ و ادبیات غنی این کشور، بلغاری می تواند زبان جذابی برای مطالعه باشد.مانند روسی، از الفبای سیریلیک استفاده می کند که برای کسانی که با آن آشنایی ندارند کمی ترسناک به نظر می رسد.

 زبان صربی

صربی یک زبان اسلاوی است که حدود ۱۲ میلیون نفر به آن صحبت می کنند. بیشتر زبان مادری در صربستان زندگی می کنند، اما این زبان در بوسنی و هرزگوین، مونته نگرو و کوزوو نیز یکی از زبان های رسمی است. علاوه بر این، صربی یک زبان اقلیت به رسمیت شناخته شده در تعدادی از کشورهای دیگر از جمله کرواسی، رومانی و مجارستان است، که اگر قصد گذراندن وقت خود را برای سفر، کار یا تحصیل در اروپای شرقی دارید، یادگیری آن ارزشمند است.یادگیری زبان صربی بسیار دشوار است، با دو خط (سیریلیک و لاتین)، هفت زمان و یک صامت (R) که گاهی اوقات می تواند مصوت باشد.

 آلبانیایی

آلبانیایی زبان رسمی آلبانی و کوزوو است و حدود شش میلیون نفر در بالکان به آن صحبت می کنند. اگرچه این زبان از نظر فنی یک زبان هند و اروپایی است، اما واقعاً با هیچ زبان دیگری قابل مقایسه نیست و قواعد دستور زبان و واژگان را از یونانی و لاتین و همچنین برخی از زبان های منقرض شده مانند تراسیایی، ایلیاتی و داکیایی وام گرفته است.

یادگیری زبان آلبانیایی به دلیل گرامر پیچیده آن یکی از سخت ترین زبان ها است. به عنوان مثال، در زبان آلبانیایی، اسم ها هم حالت دارند و هم جنسیت، و تنها راه یادگیری آنها این است که هنگام مطالعه واژگان، حروف و جنسیت هر اسم را به خاطر بسپارید.

علیرغم چالش هایش، آلبانیایی زبان جذابی است که شما را به یک فرهنگ منحصر به فرد متصل می کند. با یافتن فرصت هایی برای تمرین با آلبانیایی زبانان بومی، احتمالاً می توانید آن را خیلی سریعتر از آنچه فکر می کنید، انتخاب کنید.

پیشنهاد می کنیم مقاله “۷ نکته طلایی برای یادگیری زبان های خارجه” را نیز مطالعه بفرمایید.

یونانی

یونانی قدیمی‌ترین زبان هندواروپایی زنده است، و اگرچه یونانی جدید با یونانی باستان تفاوت دارد، آنقدر که اسپانیایی یا فرانسوی از لاتین هستند، از ریشه‌های خود دور نیست. حدود ۱۳ میلیون نفر، عمدتاً در یونان و قبرس، به زبان یونانی به عنوان زبان مادری صحبت می کنند.

بسیاری از جنبه های یونانی وجود دارد که آموزش آن را سخت میکند از جمله بسیاری از واژگان جدید، سه جنسیت مختلف برای اسم ها، و قوانین پیچیده دستور زبان. برای خواندن و نوشتن یونانی، باید مدتی را صرف حفظ الفبای یونانی کنید.

 روسی

روسی با ۱۵۴ میلیون زبان مادری و ۱۰۴ میلیون غیر بومی زبان، زبان ارزشمندی برای یادگیری است و شما را به دنیای جذاب ادبیات، فلسفه و هنرهای تجسمی متصل می کند.

به عنوان یک زبان اسلاوی، روسی شباهت هایی با اوکراینی، لهستانی و صربی دارد و کلمات زیادی دارد که در آنها صامت ها با هم گروه بندی می شوند. یکی دیگر از مواردی که می تواند برای یادگیری گیج کننده باشد این است که در حالی که برخی از حروف روسی با حروف لاتین یکسان هستند، برخی دیگر یکسان به نظر می رسند اما صداهای متفاوتی دارند. به عنوان مثال، “B” مانند “V”، “H” مانند “N” و “P” مانند “R” به نظر می رسد. هنوز گیج شده اید؟

 زبان هندی

هندی یکی از زبان های رسمی هند و زبان مادری ۳۴۱ میلیون نفر است. این زبان همچنین در تعدادی از کشورهای دیگر از جمله نپال و پاکستان صحبت می شود و ۲۷۴ میلیون زبان غیر بومی دارد. زبان هندی از زبان سانسکریت، یک زبان باستانی جنوب آسیا که هزاران سال پیش ریشه دارد و شباهت هایی به یونانی و لاتین باستان دارد.

زبان هندی به خط دوانگاری نوشته شده است، که می تواند زمان قابل توجهی را برای آموزش ببرد. وقتی صحبت از تلفظ می شود، هندی یک زبان آوایی است، اما صداهای زیادی وجود دارد که همه با آنها آشنا نیستند. بسیاری از تفاوت‌های بین کلمات نیز به قدری ظریف هستند که آن را جزء سخت ترین زبان ها کرده است.

ویتنامی

ویتنامی بخشی از خانواده زبان های اتریشی است. این زبان ملی ویتنام و زبان مادری حدود ۷۶ میلیون نفر است. ویتنامی می تواند برای یادگیری مفید باشد که آیا در ویتنام سفر می کنید یا برای مدت طولانی تری در ویتنام می مانید. این امر به ویژه در صورتی صادق است که قصد دارید فراتر از شهرهای اصلی و مناطق توریستی محبوب قدم بردارید.

ویتنامی دارای شش تنوع تونال است که با دیاکریتیک تعیین می شود. از آنجایی که آهنگ گفتار معنای متن را تغییر می‌دهد و برخی از مصوت‌ها را می‌توان برای ایجاد صداهای جدید جفت کرد، قبل از اینکه بتوانید خود را درک کنید، باید زمان قابل توجهی را صرف گوش دادن و تمرین ویتنامی کنید.

تایلندی

تایلندی زبان ملی تایلند است و تقریباً ۶۰ میلیون نفر به آن صحبت می کنند، عمدتاً در تایلند. اگر قصد دارید برای مدت طولانی تری در تایلند کار کنید، تحصیل کنید یا سفر کنید، زبان خوبی برای یادگیری است، زیرا انگلیسی به طور گسترده صحبت یا درک نمی شود.

با این اوصاف، تایلندی زبان سختی است، زیرا، مانند ویتنامی و چینی، یک زبان آهنگی است. این بدان معناست که زبان آموزان باید بتوانند زیر و بم یک لحن را تشخیص دهند تا زمینه آنچه گفته می شود را درک کنند. زبان تایلندی دارای پنج تن است. تایلندی همچنین از خط خود استفاده می کند که از ۴۴ صامت، ۱۸ مصوت و شش دایفتونگ تشکیل شده است که باید به خاطر بسپارید.

سخت ترین زبان های دنیا

زبان چینی ماندارین

وقتی به سخت ترین زبان ها فکر میکنید ، احتمالاً چینی اولین مثالی است که به ذهن می رسد. اما، با ۹۱۸ میلیون زبان مادری و ۱۹۹ میلیون غیر بومی، چینی ماندارین یک زبان بسیار ارزشمند برای یادگیری است.

ماندارین مانند تایلندی و ویتنامی یک زبان لحنی است. دارای چهار تن است و ممکن است معنای یک کلمه بسته به لحن استفاده شده تغییر کند. برای مثال، بسته به زمینی که استفاده می‌کنید، کلمه «ما» می‌تواند به معنای «مادر» یا «اسب» باشد. چینی نوشتاری نیز بسیار پیچیده است و سیستم نوشتاری چینی از ده‌ها هزار کاراکتر متمایز برای نمایش ایده‌ها، مفاهیم یا اشیاء استفاده می‌کند.

 

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.