۶ راه برای جلوگیری از ریزش مو در هنگام خواب

نکته ای که در مورد ریزش مو وجود دارد این است که همیشه مانند یک جنگ سخت به نظر می رسد. چیزهایی مانند شانه زدن، شامپو زدن و حتی خوابیدن همگی اقدامات ضروری هستند، اما به نظر می رسد که باعث اصطکاک و ریزش بیشتر مو می شوند به جای شمارش تعداد موهای ریخته شده ، ایجاد برخی تغییرات در سبک زندگی در روال قبل از خواب می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. برای شروع، می تواند از آسیب به موهای شما جلوگیری کند (PSA: آسیب زیادی به موها در شب اتفاق می افتد) . و از آنجایی که سلول های بنیادی فولیکول موی اپیتلیال شما هنگام خواب فعال می شوند، مراقبت صحیح به طور قابل توجهی به روند رشد کلی موهای شما کمک می کند.

جلوگیری از ریزش مو در هنگام خواب

روبالشی ابریشمی یا ساتن انتخاب کنید

ما اغلب در مورد روبالشی های ابریشمی صحبت می کنیم و دلیل خوبی هم دارد. در مقایسه با پنبه، الیاف کوچک‌تر ابریشم اصطکاک ناشی از مالیدن پوست سرتان به بالش را کاهش می‌دهد (به خصوص اگر اهل چرخش در خواب هستید). ناگفته نماند، روبالشی های نخی نیز رطوبت موهای شما را جذب می کنند و تارهای شما را بیشتر خشک، وز و مستعد شکستن می کنند.

از خوابیدن با موهای خیس خودداری کنید

اگرچه چیزهای کمی رضایت‌بخش‌تر از دوش گرفتن تازه ملحفه‌ها وجود دارد، اما به خاطر داشته باشید که موهای شما در هنگام خیس شدن آسیب‌پذیرترین حالت خود را دارند. اگر شب دوش می‌گیرید، حتماً موهایتان را کاملاً خشک کنید تا در هنگام خواب از کشیدن و شکستن آن جلوگیری کنید. توصیه می کنیم یک یا دو ساعت اضافی را به موهایتان اختصاص دهید تا در هوا خشک شوند، زیرا گرمای بیش از حد برای موهای نازک نیز خوب نیست.

از ماسک موی شبانه استفاده کنید تا ریزش مو در خواب را متوقف کنید

رشته های هیدراته شده در صبح به معنای شکستگی کمتر در طول روز است. ماسک های موی شبانه راهی ایده آل برای تغذیه و رطوبت مورد نیاز موهای شما هستند. Trey Gillen، آرایشگر و مدیر خلاق آموزش در SACHAJUAN، می‌گوید: «این کار مانند قرار دادن یک سرم شب روی صورت در هنگام خواب عمل می‌کند. ماسک‌های موی شبانه دارای بسیاری از مواد ضروری هستند که خاصیت ارتجاعی مو، یکپارچگی مو را بهبود می‌بخشند و به حرکت در لایه سطحی خارجی مو کمک می‌کنند تا موهایی براق‌تر و قابل کنترل‌تر شوند.

درمان پوست سر را اعمال کنید

علاوه بر ماسک‌های مو (که معمولاً روی تارهای شما می‌روند)، استفاده مستقیم از یک درمان روی پوست سر نیز می‌تواند مفید باشد. گیلن موافق است: «درمان‌های پوست سر هنگام خواب بسیار مفید هستند. “آنها موادی را برای تحریک رشد سلول های موی سالم فراهم می کنند. اگر می خواهید مسیر طبیعی تری را طی کنید، از روغن آلوئه ورا یا نارگیل استفاده کنید.

ریزش مو در هنگام خواب

قبل از خواب موهای خود را باز کنید تا از ریزش مو در خواب جلوگیری شود

آنهایی که موهای نازک دارند ممکن است از فکر برس زدن آن ها دچار خجالت شوند، اما به گفته گیلن، گره زدن موهایتان قبل از خواب در دراز مدت ریزش مو را کاهش می دهد. او می‌گوید: «درهم‌تنیدگی‌ها می‌توانند در هنگام خواب تبدیل به dreadlocks شوند و وقتی صبح ناگزیر باید شانه بزنید، بیشتر بیرون می‌آیند. این فرآیند همچنین گردش خون را تحریک می‌کند (به رشد در هنگام خواب کمک می‌کند) و روغن‌های طبیعی پوست سر را در میان موها پخش می‌کند و باعث می‌شود هرگونه اصطکاک به تارها در طول خواب آسیب کمتری داشته باشد.

هرگز موهای خود را نبندید و کلاه شب نپوشید

مدل موی خاصی وجود دارد که به موهای شما آسیب می رساند، کلاه های تنگ یکی از آنهاست. با این حال، هنگامی که آنها به رختخواب می روند، آسیب دو برابر افزایش می یابد. در حالی که ممکن است بی ضرر به نظر برسد، تنش ناشی از بلند کردن موهای شما برای چندین ساعت می تواند به پوست سر شما فشار وارد کند و منجر به آلوپسی کششی شود. اگر کاملاً مجبور هستید موهای خود را از بین ببرید، سعی کنید به جای آن یک کلاه گشاد انتخاب کنید تا فشار را به حداقل برسانید و از گره خوردن جلوگیری کنید – همچنین این یک راه عالی برای بیدار شدن با امواج بدون گرما است.

و برخلاف تصور عمومی، گیلن توصیه می‌کند از کلاه‌های خواب دوری کنید (مگر اینکه از ابریشم ساخته شده باشند). او می‌گوید: «آنها ممکن است روی سر خیلی سفت باشند و به طور کلی در یک ناحیه مالیده شوند، که می‌تواند موها را از ریشه کنده و به فولیکول مو آسیب برساند». همچنین با این ایده که شما می خواهید اصطکاک کمتری در هنگام خواب داشته باشید، مغایرت دارد.

پیشنهاد می کنیم مقاله “طرز تهیه چند مدل لوسیون خانگی بدن” را نیز مطالعه بفرمایید.

 چرا هرگز نباید موهای خاکستری را بکنید؟

حقیقت این است که موهای همه ما در مقطعی از زندگی شروع به خاکستری شدن می کنیم. در حالی که موهای خاکستری کاملاً طبیعی هستند، فقط دیدن یک مو سفید غریزه درونی را تحریک می کند تا فوراً آن را بیرون بکشد.

اکنون، باور رایج این است که اگر آن را بچینید، رنگ‌های خاکستری بیشتری به دنبال آن خواهند آمد. این در واقع یک افسانه است – کاری که شما با یک رشته انجام می دهید نمی تواند مانند یک ویروس سرایت کند. تری گیلن، آرایشگر و مدیر خلاق آموزش در SACHAJUAN، می‌گوید: «موهای اطراف تا زمانی که سلول‌های رنگدانه فولیکول‌های خود بمیرند سفید نمی‌شوند».

بنابراین، چرا این همه وحشت در مورد کندن موهای خاکستری وجود دارد؟ خوب، خروج موقت یک رشته خاکستری تقریباً هیچ مزیتی ندارد. در واقع، عواقب بدتری وجود دارد.

در هر فولیکول فقط یک مو وجود دارد که می تواند رشد کند. هنگامی که رشته شما خاکستری یا سفید می شود، سلول های رنگدانه در فولیکول اطراف مو از بین رفته اند. گیلن می‌گوید: «به عبارت دیگر، کندن موهای خاکستری فقط یک موی سفید جدید را در جای خود به ارمغان می‌آورد.

در دراز مدت، شما در واقع بیشتر ضرر می کنید تا سود. گیلن می گوید: کندن می تواند به فولیکول مو آسیب برساند و شما می توانید به فولیکول آسیب برساند تا جایی که دیگر هیچ مویی رشد نکند. داشتن موهای خاکستری را فراموش کنید—در آنجا اصلاً مو نخواهید داشت. گیلن می‌افزاید: ««ترومای کندن» مکرر حتی می‌تواند باعث عفونت، تشکیل اسکار و لکه‌های طاسی شود. در نهایت، این باعث ایجاد ظاهر ریزش مو و موهای نازک می شود.

اگر خود را یک زن جوان می دانید، ممکن است به این فکر کنید که می توانید موها را با احتیاط و بدون آسیب زدن بچینید. اما با احتیاط قدم بردارید – دلیل اینکه مردم فکر می کنند خاکستری های بیشتری هنگام کندن احضار می شوند این است که به نظر می رسد و روی پوست سر شما بیشتر احساس می شود.

موهای خاکستری

هنگامی که فولیکول ملانین کمتری تولید می کند، تمایل به تولید سبوم کمتری نیز دارد، بنابراین موهای خاکستری بافت متفاوتی با بقیه رشته های رنگدانه شما دارند. گیلن می‌گوید در بهترین حالت، موهای خاکستری‌ای که دوباره در جای خود رشد می‌کنند، مضمحل می‌شوند – درشت‌تر، ضخیم‌تر و قابل‌توجه‌تر از موهایی که قبلاً داشتید فکر کنید.

گیلن موافق است که اگر متوجه موهای خاکستری شدید، بهترین کار این است که آن را نادیده بگیرید – این اتفاق در نهایت برای بهترین ما رخ می دهد – یا رنگ کردن آن به رنگ اصلی خود. اگر یک رشته خاکستری وجود دارد که باید کاملاً از شر آن خلاص شوید، به جای کندن آن، با احتیاط آن را قطع کنید.

 

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.