درمان طبیعی برای ناباروری در زنان و مردان

درمان طبیعی برای ناباروری در زنان و مردان

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با مطلب”درمان طبیعی برای ناباروری در زنان و مردان” در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

 طبق تعریف ناباروری زمانی است که نمی توانید بعد از یک سال رابطه جنسی بدون جلوگیری، باردار شوید. پزشکان اکنون تاکید میکنند که هم زنان و هم مردان می توانند به طور مساوی نابارور باشند.با این حال ، وقتی می خواهید راه حلی برای مشکل پیدا کنید ، مقصر دانستن یکدیگر معنی ندارد. باردار شدن ، یک کار مشترک است. اگر به سختی برای باردار شدن تلاش می کنید ، در اینجا چند نکته ساده آورده شده است که می توانید برای افزایش شانس و موفقیت خود دنبال کنید.

دلایل ناباروری زنان، برخی از دلایل عمده آن عبارتند از:

بیماری های منتقله از راه جنسی
آندومتریوز
فیبروئید رحم
قاعدگی نامنظم
کمبود تخمک سالم
عدم تعادل هورمون ها

برخی از زنان به دلیل نقص مادرزادی پنهان ممکن است نابارور باشند و از آن آگاه نیستند که رحم یا لوله های رحمی آنها را تحت تأثیر قرار می دهد.

در مردان ، شایع ترین علت ناباروری ، کمبود اسپرم کافی یا تعداد کم اسپرم است. احتمال دیگر نادرست اسپرم است که نمی تواند به طور موثر به تخمک شنا کند.

 درمان طبیعی برای ناباروری در زنان و مردان
درمان طبیعی برای ناباروری در زنان و مردان

 درمان ناباروری در زنان و مردان:

۱-از آماده بودن تخمک خود آگاه باشید.

یکی از اشتباهات رایجی که بسیاری از زوجین مرتکب می شوند این است که وقتی تخمک آماده می شود مقاربت نمی کنند.

باروری شما پنج روز قبل و یک روز بعد از تخمک گذاری است. سوال این است که چگونه می توان این دوره زمانی را هر ماه دانست؟

مخاط دهانه رحم خود را بررسی کنید. اگر نازک و شفاف شود ، به این معنی است که تخمک گذاری در شرف شروع است. وقتی مخاط شما نازک است ، رسیدن اسپرم به تخمک های شما راحت تر می شود.

اگر مخاط کش دار باشد و بیشتر به سفید تخم مرغ شباهت دارد ، زمان برای باردار شدن خوب است.

همچنین می توانید از کیت تست تخمک گذاری استفاده کنید تا بدانید که واقعاً تخمک گذاری دارید یا خیر؟. این کیت آزمایش مشابه کیت تست بارداری است و فقط به نمونه ادرار شما احتیاج دارد.اگر سه ماه به طور مستقیم تخمک گذاری ندارید ، بهتر است این مورد را با پزشک معالج خود بررسی کنید.

۲-اضافه وزن یا لاغری بیش از حد.

اگر اضافه وزن یا چاقی دارید که از طریق تست BMI قابل شناسایی است. سپس سعی کنید وزن کم کنید. تمایل شما برای باردار شدن می تواند یک عامل محرک عالی برای شروع روند باشد.

چربی ذخیره شده بیش از حد در بدن تولید استروژن را افزایش می دهد. هنگامی که سطح استروژن بیش از حد بالا باشد ، در واقع می تواند شما را از بارداری منع کند.

دلیل عمده دیگر ناباروری در زنان لاغر بودن بیش از حد آن است. هنگامی که شما بسیار لاغر هستید ، بدن شما نیاز به چربی دارد ، که می تواند به طور مستقیم بر چرخه تخمک گذاری شما تأثیر بگذارد و رحم ممکن است کاشت تخمک بارور شده را رد کند.

اگر احساس می کنید برای باردار شدن خیلی لاغر هستید ، پس سعی کنید از غذاهای سالم و غنی از چربی مانند پروتئین بدون چربی ، غلات کامل استفاده کنید و روغن های سالم مانند روغن زیتون را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

۳-آرام باشید.

هنگام تلاش برای بارداری ، احساس آرامش و اضطراب کمتر بسیار مهم است. همچنین از انجام کارهای خسته کننده جسمی خودداری کنید. بیش از حد کار بدنی می تواند بدن شما را از تعادل خارج کند و توانایی پذیرش خواسته های بارداری را ندارد.

اگر کسی هستید که به طور منظم ورزش می کند ، پس از این زیاده روی نکنید. کارشناسان معتقدند که ورزش بیش از ۶۰ دقیقه در روز می تواند به طور مستقیم در تخمک گذاری تداخل ایجاد کند. علاوه بر این ، از ورزش های سنگین که می توانند به سرعت انرژی شما را تخلیه کنند ، خودداری کنید.

از انجام ساعات اضافی در محل کار خود اجتناب کنید ، در صورت امکان سعی کنید کمی زودتر از معمول کار خود را شروع کنید. مطالعات تحقیقاتی نشان داده است زنانی که ساعت های طولانی کار می کنند و کارهای استرس زا انجام می دهند در بارداری مشکل دارند.

اگر زمان اجازه تمرین یوگا و مدیتیشن را بدهد ،این دو روش موثر برای آرام سازی بدن و ذهن شما است پس حتما انجام بدهید. علاوه بر این ، به شما کمک می کند تا استرس خود را حفظ کنید.

۴-از مصرف آنتی هیستامین ها و ضد احتقان ها خودداری کنید.

آنتی هیستامین ها و ضد احتقان ها برای پایین آوردن سطح مخاط در سینوس ها طراحی شده اند. با این حال ، اعتقاد بر این است که آنها می توانند بر روی مخاط دهانه رحم شما که برای رسیدن اسپرم به تخمک بسیار حیاتی است ، تأثیر بگذارند.این روش میتواند به درمان ناباروری در زنان و مردان کمک کند.

۵-از مسکن خودداری کنید.

داروهای مسکن مانند ایبوپروفن می توانند در تخمک گذاری تداخل داشته و از اتصال تخمک های بارور شده به دیواره های رحم شما جلوگیری کنند. پزشکان معمولاً به شما توصیه می کنند هنگام تلاش برای بارداری ، از مسکن استفاده نکنید.به هر دلیلی ، اگر به تسکین درد نیاز دارید ، آسپرین یا استامینوفن را به جای ایبوپروفن امتحان کنید.

۶- شاه توت و کمک به درمان ناباروری در زنان و مردان.

مطالعات نشان داده است که میوه شاه توت از اثرات هورمون پروژسترون در زنان تقلید می کند و به تنظیم چرخه قاعدگی کمک می کند.

این به شما کمک می کند چرخه تخمک گذاری قابل پیش بینی تری داشته باشید و احتمال بارداری شما افزایش یابد. علاوه بر این ، میوه شاه توت لایه داخلی رحم را تقویت می کند.

پزشکان توصیه می کنند هر روز صبح ۱۷۵ میلی گرم کپسول یا ۴۰ قطرهاسانس شاه توت مصرف کنید تا باردار شوید.

توجه: لازم است به محض اینکه به حاملگی خود مشکوک شدید ، از مصرف شاه توت استفاده کنید.

ادامه درمان ناباروری در زنان و مردان

۷-آقایان ،اسپرم خود را ذخیره کنید.

هر چه تعداد اسپرم هایی که می توانید در همسرتان تلقیح کنید بیشتر باشد ، احتمال بارداری همسرتان بیشتر است.

بنابراین ، قبل از شروع تخمک گذاری همسرتان ، چند روز به رابطه جنسی با او  نپردازید.

۸-آقایان لباسهای گشاد بپوشید.

گرما دشمن اصلی اسپرم ها است. لباس های تنگ که گرما را در قسمت پایین بدن شما به دام می اندازند تعداد اسپرم های سالم را کاهش می دهد.

لباس های گشاد و راحت بپوشید .این هم درمان ساده دیگری برای ناباروری در زنان و مردان است.علاوه بر این ، از حمامهای بخار گرم نیز خودداری کنید.

 درمان طبیعی ناباروری
درمان طبیعی ناباروری

۹-مکمل هایی برای کمک به درمان ناباروری در زنان و مردان:

روی:

این به افزایش سطح تستوسترون ، تعداد اسپرم و همچنین تحرک اسپرم کمک می کند. از آنجا که روی در توانایی بدن در جذب مس اختلال ایجاد می کند ، سعی کنید هر روز که روی مصرف می کنید ، ۲ میلی گرم مصرف کنید. دوز روی توصیه شده روزانه ۳۰ میلی گرم است.

ویتامین C و E:

استرس اکسیداتیو یا رادیکال های آزاد بزرگترین تهدید برای اسپرم ها هستند. برای محافظت از اسپرم در برابر اثرات مخرب رادیکال های آزاد ، به دوز روزانه ۱۰۰۰ میلی گرم ویتامین C و ۴۰۰ واحد بین المللی ویتامین E دو بار در روز نیاز دارید.

توجه: برای کسانی که از داروهای ضد انعقاد خون یا سایر داروهایی استفاده می کنند که می توانند در لخته شدن خون اختلال ایجاد کنند ، قبل از مصرف ویتامین E با پزشک خود صحبت کنید

سلنیوم:

مطالعات علمی متعدد نشان داده است که سلنیوم تحرک اسپرم شما را بسیار افزایش می دهد ، اگرچه بر تعداد اسپرم شما تاثیری ندارد.

پزشکان توصیه می کنند هر روز بیش از ۱۰۰ میکروگرم سلنیوم به مدت سه ماه مصرف کنید تا متوجه نتایج شوید.

پیکنوژنول:

اگر قبلاً این نام را نشنیده اید ، عصاره ای از پوست درخت کاج است که به طور معمول در فرانسه رشد می کند. مطالعات نشان داده است که مردانی که به طور منظم هر روز ۲۰۰ میلی گرم پیکنوژنول به مدت سه ماه مصرف می کنند ، کیفیت و عملکرد اسپرم را بسیار بهبود می بخشند.

پیکنوژنول یک مکمل است که به راحتی در بیشتر داروخانه ها در دسترس است و بله ، این یک مکمل بدون نسخه است.

روغن بذر کتان:

این منبع غنی از اسیدهای چرب ضروری است که به سلامت اسپرم کمک زیادی می کند. حتی اگر به بارداری همسرتان کمک نکند ، باز هم می تواند به پایین نگه داشتن سطح کلسترول بد خون کمک کند و شما را در برابر بیماری های قلبی محافظت کند.

هر روز همراه با غذای خود یک قاشق غذاخوری روغن دانه کتان میل کنید. می توانید آن را مستقیماً مصرف کنید یا به غذاهای خود مانند آب میوه ، ماست و سالاد اضافه کنید.

نکته هایی برای درمان ناباروری در زنان و مردان:

سیگار کشیدن را متوقف کنید:

سیگار کشیدن نه تنها برای سلامتی شما مضر نیست ، بلکه هنگامی که برای یک بارداری تلاش می کنید نیز مضر است. این به طور بالقوه باعث کاهش قدرت باروری در مردان و زنان می شود و همچنین احتمال سقط جنین را تا حد زیادی افزایش می دهد.

زنان سیگاری به سرعت از تخمدان خود نسبت به زنان غیر سیگاری کاسته می شوند. در مردان ، سیگار کشیدن کیفیت اسپرم را کاهش می دهد و به آن آسیب می رساند.

از الکل خودداری کنید:

در مردان ، الکل می تواند باعث اختلال در نعوظ شود و انزال را مختل کند. مصرف الکل در جریان خون زنان از حرکت تخمک ها جلوگیری می کند.

زمان کلیدی است:

هنگامی که می خواهید باردار شوید زمان اصلی این امر است. وقتی از تخمک گذاری قریب الوقوع آگاهی دارید ، حداقل روزی یک بار و سه روز متوالی رابطه جنسی برقرار کنید.

اگر تاریخ تخمک گذاری خود را پیگیری نمی کنید یا از آن مطمئن نیستید ، سعی کنید هر روز متناوب با ۸ روز از پایان آخرین چرخه قاعدگی تا روز ۲۰ رابطه برقرار کنید. طول عمر اسپرم ها در حدود سه روز است ، با افزایش تعداد اسپرم در سیستم ، احتمال بارداری را تا حد زیادی افزایش می دهید.

 درمان ناباروری
درمان ناباروری

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.