خطرناک ترین شغل ها در جهان کدام مشاغل هستند؟

ده شغل خطرناک جهان، مشاغلی هستند که در محیط‌های پرخطر اتفاق می‌افتند که یک اشتباه می‌تواند منجر به آسیب جدی یا مرگ شود. این موقعیت ها مستلزم آن است که کارگران هر روز زندگی خود را به خطر بیندازند و اغلب با کارهای دشوار و خطرناکی روبرو می شوند. البته این مشاغل خطرناک برای جامعه ما حیاتی هستند و خدمات مهمی را ارائه می دهند.

خطرناک ترین شغل ها در دنیا چه شغل هایی هستند؟

 چوب بران (کارگران چوب بری)

کارگران صنعت چوب در حین کار با خطرات متعددی روبرو هستند. شایع ترین صدمات ناشی از سقوط درختان بر روی کارگران است، اما کارگران نیز ممکن است توسط تجهیزات، و خطرات شیمیایی و محیطی آسیب ببینند. چوب بری یکی از خطرناک ترین حرفه های دنیاست.

چوب بری کار خطرناکی است. هر ساله تصادفات و تلفات جانی در صنعت چوب رخ می دهد. چوب داری یک شغل سخت فیزیکی است. کارگران اغلب مجبور به حمل کنده های سنگین و کار با تجهیزات سنگین هستند. این می تواند منجر به آسیب هایی مانند آسیب به کمر شود.

در دنیا چوب بری یکی از خطرناک ترین مشاغل است. خطرات اولیه برای چوب بران ضربه خوردن با اشیایی مانند کنده یا شاخه ها، آسیب دیدگی توسط تجهیزات و لیز خوردن یا افتادن است.

دلایل زیادی برای این وجود دارد. اولاً، چوب‌برها اغلب در مناطق دورافتاده و به دور از کمک پزشکی کار می‌کنند. دوم، کار از نظر فیزیکی سخت بود و شامل کار با تجهیزات سنگین در شرایط خطرناک بود. چوب بران اغلب در حین کار مجروح یا کشته می شدند. آنها از ابزار خطرناکی مانند اره برقی و تبر استفاده می کنند.

خطرناک ترین شغل ها

 ماهیگیری در اعماق دریا

وقتی صحبت از خطرناک ترین مشاغل دنیا می شود، مشاغل زیادی در این دسته قرار می گیرند. با این حال، یکی از مشاغل خطرناک ماهیگیری است. ماهیگیری به دلیل خطرات فراوانی که به همراه دارد شغل بسیار خطرناکی است. یکی از خطرناک ترین خطرات برای ماهیگیران سقوط در دریا است. خطر خطرناک دیگر برای ماهیگیران، خطر حمله کوسه است. کشتی ها همچنین مکان بسیار خطرناکی برای ماهیگیران هستند زیرا سقوط از دریا خطر بسیار واقعی برای این کشتی ها است. همچنین کشتی ها به دلیل خطر غرق شدن، مکان بسیار خطرناکی برای ماهیگیران هستند. بسیاری از ماهیگیران نیز هنگام سقوط از این کشتی ها صدمه دیده یا حتی کشته می شوند.

معدنچیان

کار از نظر فیزیکی سخت است و به دلیل ماهیت محیط کار می تواند خطرناک باشد. بسیاری از معدنچیان در معرض گازهای مضر، گرد و غبار و گرما هستند که می تواند منجر به مشکلات تنفسی، بیماری های پوستی و سایر مشکلات سلامتی شود. معدنکاری نیز به دلیل احتمال وقوع حوادث، شغل بسیار خطرناکی است. خرابی ماشین آلات، لغزش و سقوط، و انفجار می تواند منجر به صدمات جدی یا مرگ شود.

میزان مرگ و میر کارگران معدن بالاست. بر اساس آمار اداره کار آمریکا ، میزان مرگ و میر کارگران معدن زغال سنگ ۲٫۶ در هر ۱۰۰ کارگر است. و نرخ مرگ و میر برای کارگران معدن زغال سنگ زیرزمینی ۳٫۹ در هر ۱۰۰ کارگر است.

چرا آتش نشانی شغل خطرناکی است؟

آتش نشانی شغل خطرناکی است. به گفته انجمن ملی حفاظت از آتش، احتمال مرگ آتش نشانان در حین انجام وظیفه بر اثر سکته قلبی بیشتر از سوختگی یا استنشاق دود است.

علاوه بر خطر حمله قلبی، آتش نشانان در خطر ابتلا به سایر مشکلات سلامتی مانند سرطان و بیماری های تنفسی نیز هستند. آنها همچنین می توانند در هنگام پاسخ به تماس های اضطراری در تصادفات رانندگی مجروح شوند.

خطرات زیادی وجود دارد که آتش نشانان روزانه با آن روبرو هستند. از آتش‌سوزی‌های خارج از کنترل گرفته تا مواد خطرناک، آتش‌نشانان دائماً در معرض آسیب هستند. در حالی که بسیاری از مردم ممکن است فکر کنند که این شغل تنها زمانی خطرناک است که یک آتش نشان در حال اطفاء حریق است، واقعیت این است که خطرات بسیار دیگری نیز وجود دارد که آنها با آن روبرو هستند.

آتش نشانی شغل خطرناکی است. کار می تواند از نظر فیزیکی سخت و خطرناک باشد. آتش نشانان اغلب در محیط های خطرناک که در معرض گرما، دود و شعله هستند کار می کنند. آنها همچنین با خطر صدمات ناشی از فعالیت بدنی و سقوط اجسام روبرو هستند.

خطرناک ترین شغل ها

تکنسین های خطوط برق

کار به عنوان تکنسین خط برق می تواند خطرناک باشد. این کار مستلزم کار با برق با ولتاژ بالا و اغلب در شرایط سخت، مانند هوای بد یا در فضاهای تنگ است.

طبق گفته اداره ایمنی و بهداشت شغلی، تکنسین های برق با خطر برق گرفتگی، سقوط، سوختگی و حتی مرگ مواجه هستند. علاوه بر این، ممکن است در معرض مواد خطرناکی مانند آزبست قرار بگیرند. با وجود خطرات، تکنسین های خطوط برق برای فعال نگه داشتن شبکه برق کشور ما ضروری هستند.

به طور خلاصه، چوب بری یا ماهیگیر در اعماق دریا ممکن است هیجان انگیز به نظر برسد، اما کار خطرناکی است که کار سخت زیادی را در بر دارد. اگر در نظر دارید وارد هر یک از این مشاغل خطرناک شوید، قبل از شروع مطمئن شوید که برای انجام این مشاغل آماده هستید یا خیر؟

        پیشنهاد می کنیم مقاله “سیگار کشیدن خطرناکتر است یا قلیان کشیدن؟” را نیز مطالعه بفرمایید.      

کارگران میدان نفتی

کارگر میدان نفتی چه می کند؟ کارگر میدان نفتی متخصصی است که مسئول کمک به استخراج نفت و گاز از زمین است. آنها ممکن است روی یک سکوی نفتی، در یک پالایشگاه یا در بخش دیگری از صنعت نفت و گاز کار کنند.

چرا کار میدان نفتی اینقدر خطرناک است؟ کار میدان نفتی خطرناکتر از پلیس یا آتش نشان بودن است. بر اساس اداره برخی آمار ، کارگران میدان نفتی شش برابر بیشتر از کارگران معمولی در حین کار جان خود را از دست می دهند.

دلایل زیادی برای این میزان بالای مرگ و میر وجود دارد. اول، کارگران میدان نفتی اغلب در شرایط خطرناک کار می کنند، مانند در مجاورت مواد قابل اشتعال یا در شرایط آب و هوایی شدید. ثانیاً، بسیاری از کارگران میدان نفتی به درستی برای انجام ایمن وظایف خود آموزش ندیده اند.

مهندسان پرواز و خلبانان هواپیما

خطرناک ترین مشاغل

مهندسی پرواز یک شغل خطرناک است. هر روز مهندسان پرواز برای حفظ امنیت مسافران جان خود را به خطر می اندازند. خطرات زیادی با این کار همراه است، از جمله: کار با سیستم های فشار بالا، کار با مواد خطرناک و مسئولیت ایمنی صدها نفر. علیرغم خطرات، مهندسان پرواز به انجام وظایف خود ادامه می دهند، زیرا آنها علاقه زیادی به حمل و نقل هوایی دارند و می خواهند به دیگران کمک کنند تا با خیال راحت سفر کنند.

چیزی که بسیاری از مردم نمی دانند این است که پرواز نیز یکی از خطرناک ترین اشکال حمل و نقل است. خلبانان و مهندسان پرواز دائماً با خطراتی مواجه هستند که می تواند منجر به آسیب جدی یا مرگ شود.

هر روز خلبانان با پرواز با هواپیما جان خود را به خطر می اندازند. دلایل زیادی وجود دارد که خلبانی هواپیما شغل خطرناکی است. یکی از دلایل آن این است که بسیاری از چیزها ممکن است در هوا به خطا بروند. خلبانان باید با خرابی های مکانیکی، آب و هوای بد و سایر شرایط اضطراری مقابله کنند. آنها همچنین باید تصمیماتی سریع بگیرند که می تواند به معنای تفاوت بین زندگی و مرگ باشد. این حرفه جزو ۵ شغل خطرناک است.

خلبانان در حین پرواز با خطرات زیادی از جمله شرایط آب و هوایی، خرابی های مکانیکی و خطاهای انسانی روبرو هستند. تصادفات ممکن است به دلیل هر یک از این خطرات رخ دهد و اغلب می تواند کشنده باشد.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.