حامد بهداد و الناز شاکردوست بهترین بازیگران جشن منتقدان

حامد بهداد و الناز شاکردوست بهترین بازیگران جشن منتقدان

در سیزدهمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران، حامد بهداد برای «قصر شیرین» و الناز شاکردوست برای «شبی که ماه کامل شد» جوایز بهترین بازیگر مرد و زن را دریافت کردند.

به گزارش فارسیها به نقل از فارس ، سیزدهمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران در هتل پارسیان انقلاب آغاز شد. این مراسم به دلیل اتفاقات دی ماه گذشته، به شب منتقدان تغییر نام داده است.

در ابتدای این مراسم با اجرای فرزاد حسنی، جعفر گودرزی دبیر سیزدهمین دوره جشن توضیحاتی ارائه کرد.

سپس کلیپی از ادوار گذشته جشن و درگذشتگان یک سال اخیر پخش شد. سپس گلاره عباسی توضیحاتی درباره «سوینا» (سینما ویژه نابینایان) ارائه و از حاضران تقاضا کرد در این راستا به او کمک کنند.

در ادامه با پخش یک از علیرضا زرین دست فیلمبردار شاخص و پیشکسوت سینمای ایران تجلیل به عمل آمد.

در ادامه کلیپی از نامردهای بهترین دستاوردهای فنی پخش شد که با دعوت از سیاوش اسعدی و محمودگبرلو، تندیس بهترین دستاورد فنی به محسن نصر الهی برای طراحی صحنه فیلم سرخ‌پوست تعلق گرفت و دیگر تندیس این بخش اهدا شد به جواد مطوری برای جلوه‌های بصری فیلم مسخره باز که به نیابت از او غنی‌زاده تندیس را دریافت کرد. تندیس بهترین دستاورد فنی به محسن خیرآبادی، رضا میثاقی و شهاب نجفی برای جلوه‌های بصری فیلم غلامرضا تختی داده شد.

جایزه خلاقیت و استعدادهای درخشان هم به سروش صحت کارگردان فیلم سینمایی «جهان با من برقص» و همایون غنی‌زاده کارگردان  «مسخره‌باز» تعلق گرفت.

نصیریان بهترین بازیگر مکمل مرد

علی نصیریان پس از دریافت جایزه بهترین بازیگر مکمل مرد گفت: این جایزه خیلی ارزشمند است، چون انجمن منتقدان و نویسندگان انجمن مهمی در صنف ماست.

وی سپس گفت: فقط یک بیت به یادم آمد: سرگشتگی ام چه بر سرم آورده است / سر بر تن و دنبال سرم می‌گردم

برای اهدای دیپلم افتخار بهترین موسیقی متن ستار اورکی و علیرضا غفاری روی سن آمدند و این جایزه به مسعود سخاوت دوست برای فیلم شبی که ماه کامل شد اهدا شد. نرگس آبیار از طرف آهنگساز این تندیس را دریافت کرد و گفت: سخاوت‌دوست نبوغ خاصی در موسیقی دارد و افتخار این را داشتم سه کار را با او دنبال کردم. تندیس این بخش تعلق گرفت به کریستف رضاعی برای فیلم ناگهان درخت. او پس از دریافت جایزه گفت: من از‌ همکاری‌ با‌ بخش‌های‌ مختلف‌ سینمای‌ ایران لذت می‌برم و از صفی یزدانیان سپاسگزارم.

 پس از پخش کلیپی از نامزدهای بهترین تدوین از سوی ‌ژاله صامتی و رضا صائمی، تندیس این بخش اهدا شد به بهرام دهقانی برای فیلم متری شش ونیم که سعید روستایی جایزه او را دریافت کرد. پس از پخش کلیپی از نامزدهای بهترین فیلمبرداری تندیس این بخش از سوی رفیعی‌جم، علیرضا زرین‌دست و محسن بیگ‌آقا به هومن بهمنش برای فیلم سرخ پوست و فیلم متری شش و نیم تعلق گرفت. بهمنش در این بخش پس از دریافت جایزه گفت: خیلی خوشحالم این دو فیلم در کنار هم مورد تایید مهم‌ترین مفسران و تحلیلگران فیلم قرار گرفت. من از آثار فیلمبرداران پیشکسوت بسیار ایده گرفتم و از نیما جاویدی عزیز تشکر می‌کنم و‌ از تهیه کننده این فیلم نیز. این جایزه را تقدیم به برادر کوچکترم می‌کنم که امشب در کنار من بود.

 آیین بزرگداشت عباس یاری منتقد پیشکسوت سینما با حضور علی عباسی و هوشنگ گلمکانی بر روی سن ادامه پیدا کرد. عباسی گفت: در دورانی که دل مرده و ورشکسته بودم، عباس یاری نقش بسیار مهمی در زندگی من داشت. او یگانه انسانی است که به انسان روحیه می‌دهد. او‌ خوش سخن است و غم را از در انسان دور می‌کند. در دورانی که همه به مجرد دیدن یکدیگر سر درد دلشان باز می‌شود و غمی به انسان می‌افزایند‌، او غم انسان را کاهش می‌دهد. هوشنگ گلمکانی گفت: اگر عباس یاری نبود مجله فیلم وجود نداشت و در سال‌های اول تعطیل می‌شد‌. اگر عباس یاری نبود، سرنوشت من نیز عوض می‌شد و نقش او‌ در زندگی من بسیار مهم بوده است. مجله فیلم به عنوان یک پدیده اجتماعی که ۳۷سال توانستند کنار هم دوام بیاورند، نقش اصلی را عباس یاری در این فضا داشته است. عباس یاری تنها رفیق من است.

عباس یاری روی سن گفت: قبول کنید که خیلی سخت شد. بعد از شنیدن این واژه‌ها که در ارتباط با من گفته شد ایستادن اینجا کار بسیار سختی است. واقعیتش دوست داشتم روی این صندلی‌ها بنشینم و برای دوستانم دست بزنم. او پس از ذکر خاطراتی از رسانه و سینما جایزه خودرا به فرزندان برادران فقید خود تقدیم کرد.

 تندیس خلاقیت در بازیگری از سوی علی علایی و ایمان امیدواری به نوید محمدزاده داده شد. علایی در این زمینه گفت: این تندیس چند سال یکباراتفاق می‌افتد و وقتی بازیگر در چند فیلم شرکت می‌کند و‌در چند فیلم خاص بوده و در رده‌های بالا بوده است. سال اول این تندیس به حمید فرخ‌نژاد با چهار نقش اول اهدا شد. فرهاد اصلانی برای سه فیلم این جایزه را دریافت کرد. امسال این جایزه به بازیگری اهدا شد که در ایجاد کنش‌های خلاقانه بسیار موفق بوده است. جایزه این بخش به نوید محمدزاده به خاطر حضور در فیلم سرخ‌پوست و متری شش ونیم اهدا شد.

محمدزاده جایزه خلاقیت و نوآوری در بازیگری در دریافت کرد

 نوید محمدزاده پس از دریافت جایزه خود، گفت: برای چندمین بار است که در این جشن به من لطف داشتید و‌ من را مطمئن می‌کنید که روند فعالیت خود را ادامه دهم. تک‌تک عوامل کمک می‌کنند که بازیگر موفق باشد و دیده شود. او از سعید روستایی و نیما جاویدی به دلیل حمایت هایشان در روند فیلم تشکر کرد و جایزه‌اش را به قربانیان سانحه هوایی از دست دادند.

 کلیپی از نامزدهای بهترین بازیگر مکمل زن پخش شد و پس از آن تندیس این بخش از جشنواره از سوی گلاره عباسی و آنتونیا شرکا به فرشته صدر عرفایی برای فیلم شبی که ماه کامل شد اهدا شد. او در این بخش گفت: خیلی سپاسگزارم که من را لایق دانستید برای دریافت تندیس. تیم و گروه است که باعث موفقیت یک بازیگر می‌شود و این جایزه برای من بسیار ارزشمند است، زیرا منتقدان درک بالایی که از شرایط جامعه دارند.

حامد بهداد و الناز شاکردوست بهترین بازیگران این دوره

 پس از پخش کلیپی از نامزدهای بهترین نقش اول مرد، تندیس این بخش از سوی کامران ملکی، میلاد کی‌مرام و جمشید هاشم‌پور اهدا شد به حامد بهداد برای قصر شیرین. در این بخش، میلاد کی‌مرام گفت: الهی شکر که هنرمندان هستند و چراغ این محفل را روشن کردند و همیشه لازم نیست حرف بزنیم و سکوت جواب همه مسائل است. حامد بهداد پس از دریافت جایزه خود ضمن گلایه از اتفاقات رخ داده در ماه‌های اخیر، گفت: ما خود خود مردمیم و اسم‌ مزخرف سلبریتی را از روی ما بردارید. او به هاشم پور گفت: ای کاش مثل شما باشیم و در بین مردم همانند شما شناخته شویم.

 در ادامه تندیس بهترین بازیگر نقش اول زن به الناز شاکردوست برای شبی که ماه کامل شد اهدا شد. شاکردوست در این بخش گفت: این جایزه قدرتمندترین جایزه است و افتخار می‌کنم که اینجا هستم و برای رسیدن به این نقطه جنگیدم. خودم را مدیون خیلی‌ها می‌دانم و خدا فرصت دوباره زندگی کردن را بابت نعمت حضورم در سینما به من داد. من معتقدم به‌واسطه سینما می‌توان آدم بهتری شد. از نرگس آبیار به‌خاطر تک تک بخش‌های فیلم شبی که ماه کامل شد سپاسگزارم. او گفت: منتقدان بهترین دوستان من در عرصه سینما بوده‌اند و ایرادتم را به من گفته‌اند.

 برای بزرگداشت اکبر عبدی، ایرج طهماسب در کنار او حضور پیدا کرد. طهماسب گفت: در مورد یک هنرمند بزرگ حرف زدن افتخار است.

تاریخ سینمای قبل و‌ بعد از انقلاب کسی را نداریم که به این حجم در بازیگری تنوع داشته باشد. خواهش می‌کنم از جاهایی که سلول بنیادین را نگهداری می‌کنند سلول بنیادین عبدی را نگه دارند برای آینده!

عبدی پس از دریافت جایزه بزرگداشت خود، گفت: اخیرا شنیدم چندتا از همکاران گفتند دیگر تلویزیون نمی‌رویم. تلویزیون خانه ماست و کسی با خانه‌اش قهر نمی‌کند. ​تلویزیون خانه ماست نه آنها! 

در ادامه کلیپی از نامزدهای بهترین فیلمنامه پخش شد. پس از آن برای اهدای جایزه مهرزاد دانش، احمد عربانی و هوتن شکیبا بر روی صحنه حضور پیدا کردند و دیپلم افتخار برای فیلم قصر شیرین به محسن قرایی و محمد داوددی و تندیس بهترین فیلمنامه به نیما جاویدی برای فیلم سرخ‌پوست تعلق گرفت. نیما جاویدی پس از دریافت تندیس به مردم بابت حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی تسلیت گفت. او گفت: در جریان اکران فیلم سرخ پوست بسیاری از مخاطبان از حال خوب فیلم‌ گفتند که این حال خوب به عوامل پشت صحنه برمی‌گردد. آنها زحمت های زیادی برای این فیلم کشیدند. این جایزه بار مسئولیت کاری من را بسیار افزایش داد و امیدوارم بتوانم جواب منتقدانی که من را انتخاب کردند، بدهم.

دیپلم افتخار بخش کارگردانی پس از حضور جواد طوسی، غلامرضا موسوی و رضا بابک به نرگس آبیار برای شبی که ماه کامل شد اهدا شد. او از گروه پشت صحنه این فیلم تشکر کرد وگفت: خوشحالم این جایزه را از کسانی می‌گیرم که استاد من هستند. ما احتیاج به همدلی برای وطن داریم و نگاه انتقادی خود را می‌توانیم از طریق اثرها بیان کنیم.

 دیپلم افتخار بهترین کارگردانی تعلق گرفت به سعید روستایی برای فیلم متری شیش ونیم.

 تندیس بهترین کارگردانی تعلق گرفت به نیما جاویدی برای فیلم سرخ پوست.

جایزه بهترین فیلم هم به سرخپوست تعلق گرفت. 

نظر خود را در خصوص خبر” حامد بهداد و الناز شاکردوست بهترین بازیگران جشن منتقدان ”  با ما در میان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.