بیوگرافی چیست؟

بیوگرافی چیست؟

بیشتر بیوگرافی ها بر اساس یادداشت های شخصی هستند و داستان های واقعی هستند، نه تخیلی. یک CV به فهرست کردن اطلاعات مربوط به یک شخص، مانند تولد یا تولد و تاریخ رویدادها محدود نمی شود، و رویدادها را توصیف و گاهی تجزیه و تحلیل می کند.

اولین نمونه های زندگی نامه، کتاب های مورخان یونانی درباره زندگی نامه امپراتوران ایرانی، از جمله کوروش گزنفون است.

اولین کتاب زندگینامه به زبان فارسی نو، کتاب لباب الالباب اثر محمد عوفی است. در ادبیات فارسی به کتاب هایی که به سبک شرح حال نوشته می شد تذکره می گفتند.

Biography

در ابتدا، زندگی نامه ها بخشی از تاریخ با اهمیت تاریخی، با تمرکز بر یک شخص خاص در نظر گرفته می شدند. انواع مستقل زندگی نامه ها که از تاریخ عمومی متمایز هستند از قرن هجدهم و اشکال معاصر آن به قرن بیستم باز می گردد.

بیوگرافی تاریخی

او زندگی‌نامه‌نویس اولیه پلوتارک بود و «زندگی موازی» او چهره‌های برجسته دنیای کلاسیک را در حدود سال ۸۰ پس از میلاد پوشش می‌دهد. در سال ۴۴ قبل از میلاد J.-C.، Cornelius Nepus زندگی نامه ای با عنوان زندگی حاکمان منتشر می کند.

اما شاید زندگی امپراتوران روم اثر سوتونیوس اولین بیوگرافی باشد که حاوی داستان های اساطیری نیست. در اوایل قرون وسطی (۴۰۰ تا ۱۴۵۰ بعد از میلاد)، آگاهی از فرهنگ کلاسیک اروپایی کاهش یافت.

در این دوره، تنها مخازن دانش و اسناد تاریخی باستانی در اروپا توسط اعضای کلیسای کاتولیک روم نگهداری می شد. زاهدان، راهبان و پریتزها در این دوره تاریخی زندگی نامه نوشتند.

موضوعات آنها عموماً به پدران کلیسا، شهدا، پاپ ها و قدیسین محدود می شد. آثار آنها برای الهام بخشیدن به مردم و راهی برای گرویدن به مسیحیت بود. شرح حال اولیا را ببینید. یک نمونه قابل توجه سکولار از زندگینامه این دوره، زندگی شارلمانی است که توسط درباریان او نوشته شده است.

در قرون وسطی تمدن اسلامی (۷۵۰-۱۲۵۸ میلادی)، مسلمانان شروع به نوشتن زندگی نامه محمد و دیگر شخصیت های مهم در اوایل اسلام کردند که از آن به سنت نبوی تعبیر می شود

اولین خاطرات در واقع خلاصه ای از زندگی نامه شخصیت های مشهور اسلامی بود که از قرن نهم به بعد منتشر شد و حاوی اطلاعات مهمی از زندگی تعداد زیادی از بزرگان مسلمان در مقایسه با سایر نوشته های آن عصر است.

بیوگرافی چیست؟

در اواخر قرون وسطی، زندگی نامه ها در اروپا کمتر کلیسا محور شدند و زندگی نامه پادشاهان، شوالیه ها و غاصبان برجسته بودند. یکی از مشهورترین بیوگرافی ها توسط سر توماس مالوری نوشته شده است. این کتاب در مورد داستان شاه آرتور و شوالیه هایش بود.

 قبل از اینکه بتوانید نحوه نوشتن بیوگرافی را یاد بگیرید، باید معنای زندگی نامه را درک کنید و بدانید که چرا باید آن را بنویسید. در دنیای ادبیات، زندگی نامه شخصی یا زندگی نامه می تواند به اندازه یک رمان جامع باشد، مانند راه طولانی آزادی اثر نسل ماندلا یا من ملاله اثر ملاله یوسف زی.

با این حال، در دنیای آنلاین، بیو پاراگراف کوتاهی است که در آن خودتان را توصیف می کنید. به طور معمول، افراد بیوگرافی ها را در صفحه درباره ما در وب سایت حرفه ای خود یا در صفحات رسانه های اجتماعی و سایر سیستم عامل ها ارسال می کنند. بسته به مخاطبان و اهداف شما، بیوگرافی شما می تواند علایق شخصی، دستاوردهای حرفه ای یا ترکیبی از این دو را برجسته کند.

افراد معروفی در کشورهای عربی به ویژه فوتبالیستهای خارجی که در دبی به بازی مشغولند هستند که می توان در سفر به تور دبی با آنها دیدن کرد. سفر باتو این امکان را برای شما فراهم می کند.

در اینجا مواردی وجود دارد که باید در بیو به دنبال آنها باشید:

• عنوان شغل یا محل کار

• مدرک دانشگاهی و سایر مدارک تحصیلی

• محل تولد یا شهر محل سکونت

• اهداف شخصی یا حرفه ای

• ماموریت ها یا ارزش ها

• شایستگی و تخصص

• علایق و سرگرمیها

هدف از نوشتن بیوگرافی این است که به مردم ایده بدهید که شما کی هستید.

 این به دلایل مختلفی مهم است: هدایت افراد به وب سایت یا وبلاگ شخصی شما، جذب مشتریان و شرکای تجاری به سمت برند شما، یا نمایش دستاوردهای خود در یک مصاحبه شغلی.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی(رپورتاژ) داشته و مجله اینترنتی فارسیها مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.