انزال زودرس چیست؟درمان خانگی برای انزال زودرس

انزال زودرس چیست؟درمان خانگی برای انزال زودرس

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با مطلب”انزال زودرس چیست؟درمان خانگی برای انزال زودرس” در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

انزال آزاد شدن منی از آلت تناسلی مرد در هنگام ارگاسم است. وقتی انزال سریعتر از آنچه شما یا همسرتان می خواهید رخ دهد ، به عنوان انزال زودرس (PE) شناخته می شود.انزال زودرس شایع است. تقریباً از هر سه مرد در سنین ۱۸ تا ۵۹ سال یک نفر انزال زودرس را تجربه می کند.حالا درباره انزال زودرس بیشتر بدانیم و ببینیم درمانش چطور است؟

آیا انزال زودرس نوعی اختلال عملکرد جنسی است؟

PE نوعی اختلال عملکرد جنسی در نظر گرفته می شود. اختلال عملکرد جنسی به هر یک از انواع مختلفی از مشکلات اشاره دارد که باعث می شود زن و شوهر از رابطه جنسی لذت نبرند.

PE ، اختلال نعوظ (ED) نیست. ED ناتوانی در دستیابی و حفظ نعوظ است ،که امکان تجربه رضایت بخش جنسی را فراهم می کند. با این حال ، ممکن است شما اختلال نعوظ همراه با انزال زودرس را تجربه کنید.

علائم انزال زودرس چیست؟

 اگر انزال زودرس به طور مکرر اتفاق می افتد یا برای مدت زمان طولانی رخ داده است ، ممکن است به درمان نیاز داشته باشید.

علائم اصلی  آن عدم توانایی منظم در به تأخیر انداختن انزال برای بیش از یک دقیقه در حین مقاربت است.

اگر گاهی انزال زودرس و بار دیگر انزال طبیعی را تجربه کنید ، ممکن است انزال زودرس متغیر طبیعی تشخیص داده شود.

چه عواملی باعث انزال زودرس می شوند؟

مولفه های روانشناختی یا عاطفی برای انزال زودرس وجود دارد ، اما عوامل دیگری نیز در ایجاد آن نقش دارند.

برخی از حالات روانشناختی  که منجر به انزال زودرس شده است ،ممکن است موقتی باشند. به عنوان مثال ، ممکن است شخصی در اوایل تجارب جنسی ،انزال زودرس را تجربه کرده باشد .

انزال زودرس ممکن است به دلیل شرایط زمینه ای یا مشکلات روحی و روانی نیز ایجاد شود ، از جمله:

تصویر بد از بدن خود یا عزت نفس ضعیف
افسردگی
سابقه سو استفاده جنسی

موارد دیگری که می تواند منجر به انزال زودرس شود عبارتند از:

نگران زود انزالی بودن
اضطراب در مورد تجربه جنسی
مشکلات یا نارضایتی در روابط فعلی شما
فشار روحی

دلایل جسمی نیز می تواند نقش اصلی در PE داشته باشد. اگر به دلیل بیماری در حفظ نعوظ مشکلی دارید ، ممکن است در انجام مقاربت عجله کنید تا قبل از دست دادن نعوظ ، رابطه جنسی را به سرانجام برسانید.

سطوح غیرطبیعی برخی از هورمون ها مانند تستوسترون یا مواد شیمیایی تولید شده توسط سلول های عصبی به نام انتقال دهنده های عصبی ممکن است به انزال زودرس کمک کنند. التهاب پروستات یا مجرای ادرار نیز می تواند علائم متعددی از جمله PE و ED ایجاد کند.

چه موقع برای درمان دنبال کمک باشید؟

زیاد دچار انزال زودرس میشوید و این زندگی مشترک شما را دچار اختلال کرده است.
شما را از داشتن روابط صمیمی بازمی دارد
شما ممکن است با یک پزشک عمومی شروع کنید یا به دنبال یک متخصص ارولوژی باشید. اورولوژیست پزشکی است که در سلامت سیستم ادراری و عملکرد جنسی مردان تخصص دارد.

 

انزال زودرس چیست؟درمان خانگی برای انزال زودرس
انزال زودرس چیست؟درمان خانگی برای انزال زودرس

وقتی به پزشک مراجعه می کنید ، اطلاعات زیر را در دسترس داشته باشید:

چه مدت از نظر جنسی فعال هستید؟
چه زمانی PE به یک نگرانی تبدیل شد؟
چند بار PE اتفاق می افتد؟
آیا از داروهایی استفاده می کنید که ممکن است بر عملکرد جنسی تأثیر بگذارد؟
آیا برخوردهای جنسی داشته اید که شامل انزال “طبیعی” باشد؟ اگر چنین است ، چه تفاوتی در آن تجارب و زمانهای مطرح شدن PE وجود داشت؟
علاوه بر کار با اورولوژیست یا پزشک دیگر ، ممکن است به شما توصیه شود که با یک متخصص بهداشت روان که در زمینه اختلال عملکرد جنسی تخصص دارد کار کنید.

نحوه درمان انزال زودرس:

در برخی موارد ، ممکن است بتوانید PE را با تغییراتی در روال جنسی خود درمان کنید.

ممکن است سعی کنید به طور موقت از آمیزش کاملاً اجتناب کنید و به انجام سایر فعالیت های جنسی بپردازید و با شریک زندگی خود بازی کنید. این ممکن است به کاهش فشار در هنگام مقاربت کمک کند.

روشهای شروع و توقف و فشار دادن برای کمک به درمان انزال زودرس:

دو استراتژی که شما و شریک زندگی خود می توانید استفاده کنید ، روش شروع و توقف و روش فشار است.

با شروع و توقف ، شریک زندگی شما آلت تناسلی مرد را تحریک می کند تا زمانی که به انزال نزدیک شوید. سپس شریک زندگی شما باید متوقف شود تا زمانی که احساس کنید دوباره کنترل را در دست دارید.

از شریک زندگی خود بخواهید این کار را دو بار دیگر تکرار کند. سپس در تلاش چهارم شرکت کنید و به خود اجازه انزال دهید.

انجمن اورولوژی آمریکا توصیه می کند این کار را سه بار در هفته امتحان کنید تا زمانی که احساس کنید در هنگام انزال توانایی کنترل بیشتری دارید.

با روش فشار ، شریک زندگی شما آلت تناسلی مرد را تحریک می کند تا زمانی که نزدیک به انزال باشید. سپس شریک زندگی شما محکم آلت تناسلی مرد را فشار می دهد تا جایی که نعوظ شما ضعیف می شود. این باید به شما کمک کند تا احساس را دقیقاً قبل از اوج گرفتن درک کنید تا بتوانید کنترل بهتری داشته باشید و بتوانید انزال را به تأخیر بیندازید.

موثر واقع شدن این استراتژی ها ممکن است چندین هفته طول بکشد و هیچ تضمینی وجود ندارد که این مشکلات به تنهایی حل کنند.

تمرینات کف لگن برای درمان انزال زودرس:

برخی تمرینات عضلانی نیز ممکن است کمک کند. به ویژه ، ممکن است از تمرینات کف لگن مردانه بهره مند شوید.

عضلات کف لگن خود را تا سه شماره محکم و سفت کنید.
سپس آنها را برای سه شماره شل کنید.
این کار را چندین بار پشت سر هم در طول روز انجام دهید
هر روز تا سه مجموعه با ۱۰ تکرار کار کنید.

کاهش حساسیت برای درمان انزال زودرس:

کاهش حساسیت آلت تناسلی مرد در حین رابطه نیز ممکن است کمک کند.

استفاده از کاندوم ممکن است حساسیت شما را به اندازه ای کاهش دهد که به شما کمک کند نعوظ خود را بدون انزال بیشتر حفظ کنید.

حتی کاندوم هایی برای “کنترل انزال” به بازار عرضه شده اند. این کاندوم ها حاوی داروهای بی حس کننده ای مانند بنزوکائین هستند که به شما کمک می کنند تا واکنش های عصبی آلت تناسلی شما کمی کاهش یابد.

استفاده از عوامل بی حسی به طور مستقیم بر روی آلت تناسلی مرد حدود ۱۵ دقیقه قبل از مقاربت ممکن است مفید باشد ، اما ابتدا گزینه های خود را با پزشک خود در میان بگذارید.

درمان های طبیعی و خانگی برای انزال زودرس:

۱-داروی گیاهی آیورودا

آیورودا در طب سنتی هند مورد استفاده است. برای درمان همه چیز از دیابت گرفته تا التهاب از آن استفاده میشود. تصور می شود که برخی از داروهای آیورودا ، مانند kaunch beej ، kamini vidrawan ras و yauvanamrit vati ، در صورت مصرف دو بار در روز با آب ولرم ، انزال زودرس را درمان می کنند. از داروی آیورودا نیز برای درمان اختلال نعوظ استفاده شده است.

یک مطالعه پزشکی جنسی در سال ۲۰۱۷ نشان داد که مردانی که از داروی آیورودا استفاده می کردند ، در زمان انزال در حین رابطه جنسی ، افزایش اندکی اما قابل توجه داشتند.

عوارض جانبی بالقوه شناخته شده عبارتند از:

دل درد
سرگیجه
درد خفیف
کاهش میل جنسی

۲-کرم های موضعی:

کرم های بی حس کننده موضعی بدون نسخه پزشک حاوی ماده بی حسی هستند که می توانند با کاهش احساس و به تأخیر انداختن اوج ، انزال زودرس را درمان کنند. ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قبل از رابطه جنسی کرم را به آلت تناسلی خود بمالید تا بیشترین اثر را داشته باشد. مطالعه پزشکی جنسی ۲۰۱۷ نشان داد که کرم های موضعی می توانند به مدت چند دقیقه زمان انزال را افزایش دهند.

عوارض جانبی بالقوه شناخته شده عبارتند از:

درد خفیف
احساس سوزش خفیف
کاهش میل جنسی
از دست دادن موقتی حساسیت

۳-اسپری لیدوکائین:

مانند کرم های موضعی ، اسپری لیدوکائین با حساسیت زدایی از آلت تناسلی مرد و کاهش حساسیت به از بین بردن زود انزالی کمک می کند. ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قبل از رابطه جنسی از اسپری استفاده کنید تا بهترین عملکرد را داشته باشد. عوارض جانبی بالقوه شناخته شده شامل کاهش میل جنسی و از دست دادن حساسیت موقتی است.

 

انزال زودرس چیست؟
انزال زودرس چیست؟

۴-مکمل های روی برای بهبود زمان انزال :

روی نه تنها از ایمنی سالم و رشد سلول حمایت می کند ، بلکه ماده معدنی ضروری به تولید تستوسترون و همچنین افزایش میل جنسی و انرژی کمک می کند. تحقیقات نشان داده است که یک منبع معتبر بین کمبود روی و اختلال عملکرد جنسی در مردان وجود دارد ، بنابراین مصرف ۱۱ میلی گرم روی در روز – مقدار توصیه شده – ممکن است باعث بهبود زمان انزال شود.

مطالعه ای که در سال ۲۰۰۹ روی موش ها انجام شد ، نشان داد که مکمل های روی می توانند باعث افزایش تستوسترون شوند که ممکن است باعث بهبود مشکلات جنسی مانند انزال زودرس شود. مصرف زیاد روی ممکن است باعث موارد زیر شود:

حالت تهوع
استفراغ
اسهال
آسیب کلیه و معده
طعم فلزی در دهان شما

۵-تغییرات رژیم غذایی برای درمان انزال زودرس:

بر اساس تحقیقات ، منیزیم علاوه بر روی در سلامت جنسی شما نیز نقش دارد و می تواند در انزال زودرس تأمین شده نقش داشته باشد. گنجاندن مواد غذایی در رژیم غذایی غنی از روی و منیزیم ممکن است به افزایش زمان رسیدن به اوج خود کمک کند.

این غذاها عبارتند از:

دانه کدو تنبل
دانه های سویا
ماست
اسفناج
غلات جوانه گندم
بادام ها
لوبیا
نخود
دانه کنجد
گوشت گاو و بره
شکلات تلخ
سیر
نخود فرنگی

۶-برای مدتی از رابطه جنسی پرهیز کنید:

 تمرکز روی انواع دیگر فعالیتهای جنسی به جای رابطه ممکن است به شما کمک کند فشار ناشی از برخوردهای جنسی شما را از بین ببرد. نفوذ تنها راه دستیابی به رضایت جنسی نیست ، بنابراین به روش های دیگری فکر کنید که شما و همسرتان می توانید احساس لذت کنید که باعث ناراحتی و سرخوردگی شما نمی شود.

صحبت با شریک زندگی خود درباره انزال زودرس:

اگر PE را تجربه می کنید ، مهم است که در مورد آن با شریک زندگی خود صحبت کنید ، نه اینکه آن را نادیده بگیرید یا وجود آن را انکار کنید. آرام باشید و در مورد گزینه های خود بحث کنید.

هر دوی شما باید این را درک کنید:

PE معمولاً یک بیماری قابل درمان است.
بسیار رایج است.

بررسی علل و درمان PE ممکن است به حل سایر مشکلات روابط کمک کند یا منجر به درمان اضطراب ، افسردگی یا سایر اختلالات خلقی ، و همچنین دلایل هورمونی یا سایر دلایل جسمی شود. به دنبال راه هایی برای افزایش صمیمیت عاطفی خود از طریق فعالیت های غیرجنسی باشید.

نکته اصلی این است که درک کنیم PE معمولاً قابل حل است و این تنها یک قسمت از رابطه جسمی زن و شوهر است. حمایت و درک نیازها و نگرانی های یکدیگر بهترین راه برای نزدیک شدن به PE یا هر چالشی است که به عنوان یک زن و شوهر با آن روبرو هستید.

 

انزال زودرس چیست؟درمان خانگی برای انزال زودرس
انزال زودرس چیست؟درمان خانگی برای انزال زودرس

نکته پایانی درباره انزال زودرس:

انزال زودرس نوعی شکایت جنسی کاملاً طبیعی و رایج است که تا ۴۰ درصد مردان ایالات متحده را درگیر می کند. هر یک از این درمان های خانگی و درمان های طبیعی می تواند به شما در مدیریت علائم کمک کند. اما اگر انزال زودرس ادامه پیدا کند ، باید به پزشک خود مراجعه کنید تا علل زمینه ای را رد کند و سایر گزینه های درمانی را بررسی کند.

 

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.