انتخاب بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهران، موسسه حقوقی دادیاران عدالت پرور

وکیل پایه یک دادگستری فردی است که با توجه به شرایط تعیین شده در قانون می تواند امور حقوقی را انجام دهد. فقط در صورتی چنین اجازه ای به او داده می شود که پروانه وکالت دادگستری را از مراجع دارای صلاحیت دریافت کرده باشد. امور حقوقی برای انجام شدن توسط افرادی به یک وکیل سپرده می شود که در قانون با عنوان موکل از آن ها یاد می شود. بر همین اساس وکیل دادگستری و موکل او پیش از هر اقدامی باید یک قرارداد بین خود منعقد کنند. در این قرارداد همه مواردی را که دو طرف لازم بدانند و درباره آن توافق داشته باشند، ثبت می کنند.

وکیل پایه یکوکیل پایه یک دادگستری فردی است که بایستی تحصیلات دانشگاهی خود را در دوره های:

 • کارشناسی
 • کارشناسی ارشد و یا بالاتر در رشته فقه، حقوق و مبانی اسلامی و…گذرانده باشد.

وکیل پایه یک دادگستری پس از آن باید در آزمون وکلای دادگستری که معمولاً سالانه یک بار برگزار می شود شرکت کند. پس از آن در این رقابت سخت موفق به دریافت معدل عالی شود. در نهایت بتواند در میان رقبای زیادی که دارد به عنوان کارآموز وکالت قبول شود.

وکیل پایه یک دادگستری
وکیل پایه یک دادگستری

برای یک وکیل پایه یک دادگستری تقریباً ۱۸ ماه زمان لازم است تا دوره کارآموزی وکالت به پایان برسد. بعد از این دوره آزمونی به صورت کتبی و مصاحبه شفاهی برگزار می شود. فردی که در دو آزمون مدنظر، نمره قبولی کسب کند مجاز به شرکت در مراسم تحلیف می شود. در این مراسم بعد از طی مراسمات و اتیان سوگند به وسیله ایشان، او به منزله وکیل پایه یک دادگستری شناخته می شود. پس از این مراحل می تواند آغاز به کار نماید. در این صورت وکیل پایه یک دادگستری شخصی است که از سوی افراد حقوقی و حقیقی انتخاب می شود. این وکیل جهت اعمال اموری با توجه به عقد قرارداد وکالت موظف به انجام امور حقوقی موکل خود می شود.

بهترین وکیل پایه یک دادگستری

در زمان تعیین وکیل پایه یک دادگستری اشخاص در پی بهترین وکیل مورد نظر خود هستند. بهترین وکیل، وکیلی است که افزون بر دارا بودن علم حقوقی، شرافت و وجدان کاری هم داشته باشد. مؤلفه های تعیین بهترین وکیل پایه یک افزون بر موارد ذکر شده در بالا، داشتن پیشینه، اعتبار و خوش اسمی است. چنانچه اشخاصی که به هر کدام از این ویژگی ها محبوب باشد مسلماً از آن خصوصیت برخوردار است. وکلای پایه یک دادگستری باید از هر لحاظ با دیگر وکلا تفاوت خاصی داشته باشند. چراکه توقعات همه از آنها این برتری است. وکیل متبحر افزون بر داشتن ادب و نزاکت بایستی در نطق و عمل جسور باشد و از مهارت عالی سخنرانی برخوردار باشد. وکیلی که سخنوری عالی داشته باشد در خیلی از پرونده ها می تواند موفق باشد. در این صورت جهت تعیین بهترین وکیل ضروری است به کلیه موارد بیان شده دقت نمایید.

حوزه های فعالیت وکیل پایه یک دادگستری

در مجموع وکیل پایه یک دادگستری می تواند به وکالت در حیطه های متنوع بپردازد و در دعاوی متنوع شرکت کنند. بعضی از دعاوی متنوعی که وکیل پایه یک می تواند در آن حضور یابد به شرح زیر است:

 • وکیل خانواده

وکیل خانواده وکیلی است که در مسائلی چون طلاق، مهریه، طلاق توافقی، استرداد جهیزیه، نفقه، حضانت فرزندان، انحصار وراثت و… می تواند کمک بسزایی نمایید.

یک وکیل پایه یک دادگستری که در حیطه هایی چون تنظیم سند رسمی، ضرورت به اخذ پایان کار، سرقفلی، قولنامه اجاره و… مشغول به فعالیت است.

 • وکیل مهاجرت

یکی از حوزه های فعالیت وکیل پایه یک دادگستری حوزه مهاجرت است. در این حیطه وکیل در امور مهاجرت فرد را راهنمایی نموده و او را از ضوابط و قوانین کشوری که می خواهید به آن مهاجرت نمایید مطلع می سازد.

 • وکیل مالیاتی

جهت ممانعت از محکوم شدن به جریمه های سنگین مالیاتی می توانید از یک وکیل پایه یک دادگستری متبحر و با تجربه در حیطه مالیات راهنمایی بگیرید.

 • وکیل ثبت احوال

وکیل پایه یک دادگستری می تواند در حیطه های متنوع مربوط به ثبت احوال همچون:

 • تغییر اسم و نام خانوادگی
 • حذف اسم همسر از شناسنامه بعد از طلاق
 • دریافت گواهی فوت و… به شما کمک نماید.
 • وکیل شرکت

جهت انجام کارهایی چون ثبت موسسه، ضمانت نامه های بانکی و… هم می توانید از یک وکیل پایه یک متخصص کمک بگیرید.

 • وکیل چک و سفته

یکی دیگر از حوزه های فعالیت وکیل پایه یک دادگستری حوزه مربوط به چک و سفته است. اعمال اموری چون رسیدگی به چک و سفته برگشتی هم می تواند در حیطه فعالیت یک وکیل پایه یک باشد.

مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری

از خدماتی که اکثر اشخاص در جامعه دست کم یکبار آن را اخذ نموده اند و جهت یافتن آن تحقیق کرده اند مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری است. مشاوره با وکیل امکان دارد با مقاصد متنوعی صورت گیرد که بعضی از این مقاصد عبارت‌اند از:

 • بعضی از اشخاص دربردارنده پرونده حقوقی در دادگستری هستند ولی از نظر مالی توانایی گرفتن وکیل را ندارند. این اشخاص به جای گرفتن وکیل ترجیح می دهند تا با مشاوره با یک وکیل پایه یک، از مسائل حقوقی مرتبط با پرونده خود آگاه شوند و میزان موفقیت خود را در آن پرونده تا حد چشمگیری افزایش دهند.
 • بعضی دیگر با قصد انتخاب بهترین وکیل به مشاوره با وکیل می پردازند. این اشخاص قصد دارند تا به وسیله مشاوره با وکیل از تمامی روال حقوقی پرونده خود آگاه شوند. چنانچه با وکیل مدنظر توافق نمایند در پایان به عقد قرارداد وکالت اقدام می کنند تا پیگیری و رسیدگی به پرونده خود را به او بسپارند.
 • در این بین افرادی دیگر هم وجود دارند که بدون آنکه در دادگستری دارای پرونده حقوقی باشند، تنها به هدف اخذ اطلاعات و داده های تخصصی در خصوص با پرونده خود و ممانعت از دعاوی و مسائل حقوقی خود در آتی دست به مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری می زنند.

ویژگی های بهترین وکیل پایه یک دادگستری

جهت انتخاب بهترین وکیل پایه یک دادگستری بایستی خصوصیاتی را مدنظر بگیرید تا مطابق آن ها انتخابی مناسب جهت مشکل خود داشته باشید.

 • بهترین وکیل بایستی افزون بر صلاحیت و تبحر کافی در حیطه موضوع پرونده، ویژگی هایی نظیر امانت داری، پاک دستی و سعی برای آسایش و سازش دو طرف در زمان هایی که احتمال صلح وجود دارد را داشته باشد. بدین مفهوم چنانچه وکیل تنها جهت مصالح و منفعت خود و اخذ حق‌الوکاله بالاتر، پرونده شما را قبول می کند اما به شما کمک نکند یا اینکه شما را به صلح دعوت نکند، این شخص به هیچ وجه برازنده و مناسب نخواهد بود.
 • از ویژگی های بهترین وکیل پایه یک دادگستری می توان به این مورد اشاره نمود که بایستی مواردی را که برای او بازگو می کنید به عنوان راز نزد خود نگه دارد و رازهای شما را پیش کسی بیان نکند. چراکه راز داری و امانت داری از صفات برجسته بهترین وکیل پایه یک است.
 • این مورد را هم در نظر بگیرید که شخصی را انتخاب نمایید که بتواند به راحتی آرامش خود را حفظ نماید و در جلسات دادگاه حاضر شود به راحتی بتواند از شما و پرونده شما دفاع نماید.
 • بهترین وکیل پایه یک شخصی است که کلیه موارد چون ابلاغ حکم دادگاه، ابلاغیه ها و… را در اختیار موکل خود بگذارد و او را در جریان امور بگذارد. تا بدین صورت موکل بتواند جهت ثابت نمودن درستی خود، علل و اسنادی را تهیه کند و به دادگاه عرضه نماید. آگاهی نداشتن موکل از موارد گفته شده امکان دارد منتهی به صدور حکم به زیان او باشد.
 • قدرت دفاع یا قدرت بیان وکیل از موکل خود هم به شکل شفاهی و هم کتبی از عمده ترین نکات انتخاب او است. موارد گفته شده نیازمند علم حقوقی و عزت نفس وکلا است. چراکه اگر شخص به خودش اعتماد نداشته باشد یا علم کافی نداشته باشد نمی تواند در جلسه های دادرسی حضور اثر گذاری داشته باشد.
 • جهت یک انتخاب کارآمد و درست این مسئله را مدنظر بگیرید که وکیل وظیفه دارد موکل خود را به صورت درستی آگاه سازد.

چرا باید وکیل خود را از موسسه حقوقی دادیاران عدالت پرور انتخاب کنیم؟

موسسه حقوقی دادیاران عدالت پرور یکی از موسسه های حقوقی برتر در استان تهران است. در این موسسه تعداد زیادی از وکلای پایه یک دادگستری با یک دیگر همکاری می کنند. علاوه بر این، در این موسسه تعداد زیادی مشاور حقوقی در حال فعالیت است. موکلین می توانند با مراجعه حضوری و یا برقراری تماس تلفنی با آن ها ارتباط برقرار کنند. مشاوران موسسه با تنظیم زمان ملاقات حضوری، با موکل جلسات مشاوره حضوری برقرار می کنند. در این جلسات موکل می تواند تمام سوالات خود را مطرح کند و پاسخ آن ها را از مشاوران موسسه دریافت کند.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی(رپورتاژ) داشته و مجله اینترنتی فارسیها هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

5/5 - (1 امتیاز)
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

 • خانه
 • رپورتاژ آگهی
 • انتخاب بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهران، موسسه حقوقی دادیاران عدالت پرور