از سال آینده به حساب مردم یک یارانه ترکیبی واریز می‌شود

از سال آینده به حساب مردم یک یارانه ترکیبی واریز می‌شود

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه اعلام کرد: در سال آینده یک یارانه ترکیبی از یارانه معیشتی بنزین و نقدی به یارانه‌بگیران پرداخت می‌شود.

به گزارش فارسیها به نقل از فارس، هادی قوامی سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور طی نشست خبری ضمن تشریح مصوبات نشست امروز کمیسیون متبوعش اظهار داشت: مصوبه کمیسیون تلفیق، در جدول مصارف ردیف ۲۳ شامل یارانه‌های نقدی و غیرنقدی خانوارها و ردیف ۲۴ نیز مربوط به اجرای طرح معیشتی خانوارها بود که در جلسه کمیسیون بررسی شد.

وی افزود: مردم گلایه‌های زیادی از دولت و وزارت رفاه در خصوص یارانه‌های معیشتی داشتند و در همین رابطه خانواده‌هایی که باید یارانه بگیرند متاسفانه تاکنون دریافت نکرده‌اند، بنابراین بر اساس مصوبه امروز کمیسیون تلفیق مشکل سیستم دولت که هر کسی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به بهانه‌های مختلف برای دریافت یارانه‌های معیشتی حذف می‌کرد حل می‌کند.

قوامی با بیان اینکه مصوبه مذکور ۳۱ هزار میلیارد تومان برای یارانه نقدی و غیرنقدی تخصیص یافته است،‌گفت: ۲۰ درصد از این مبلغ برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی یعنی ۷ میلیون نفر اختصاص یافته و مابقی آن بین ۷۸ میلیون نفر یارانه‌بگیر به صورت یکسان توزیع خواهد شد. بنابراین ۲۸ هزار تومان به ازای هر نفر اضافه می‌شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور در ادامه خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق از ابتدای فروردین ماه سال ۹۹ مجموه رقم یارانه نقدی و غیرنقدی ۷۲ هزار تومان خواهد بود و بر این اساس بساط سرکشی به حساب‌ها و دارایی مردم و در نتیجه اعتراضات برچیده خواهد شد.

قوامی بر همین اساس اضافه کرد: طبق مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق به ۱۸ میلیون نفر که به آنها یارانه معیشتی پرداخت نمی‌شد، یارانه تعلق خواهد گرفت و این متناسب با تعداد اعضای خانواده افزایش می‌یابد.

وی در ادامه افزود: یارانه ۷ میلیون نفر از مددجویان کمیته امداد که به آنها یارانه معیشتی تعلق می‌گیرد ۲۰ درصد علاوه بر آن افزایش می‌یابد و بر این اساس یارانه آنها علاوه بر ۵۰ هزار تومان یارانه معمول ۱۲۲ هزار تومان خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور در ادامه اعلام کرد: در سال آینده یک یارانه ترکیبی از یارانه معیشتی بنزین و نقدی به مردم پرداخت می‌شود.

نظر خود را در خصوص خبر”از سال آینده به حساب مردم یک یارانه ترکیبی واریز می‌شود”  با ما در میان بگذارید.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.